GündemYaşam

Gözler Bakan’a çevrildi, emekliye promosyon ne zaman?

Emeklilerin gözü kulağı Bakan Müezzinoğlu’ndan gelecek promosyon haberinde. Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankaların emekli maaşları konusunda yapacağı anlaşma sonrasında emeklilere ne kadar promosyon verilecek, emekli promosyon ücretleri ne zaman dağıtılacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Bankalar arasında imzalanacak olan sözleşme sonrasında emeklilere ne kadar ücret verileceği ve bu promosyon ücretinin ne zaman dağıtılacağı açıklanacak. Şimdi gözler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Mehmet Müezzinoğlu’nda…

An itibarıyla henüz sözleşme imzalanmadığı için emeklilerin banka maaşlarını bankalardan çekmesi karşılığında ne kadar promosyon ücreti dağıtılacağı konusu belirsizliğini koruyor. Bakanlık daha önce söz vermiş olduğu Sosyal Güvenlik Destek Primi için de kesintilerin kaldırılması için çalışmalar yapmıştı. Şimdi promosyon ücreti konusundaki gelişmeleri takip etmekteyiz. Bilinen o ki; önceki açıklamalara göre eski Bakan Süleyman Soylu tarafından çalışmaların tamamlandığı ifade edilmişti ve bankalar ile anlaşma aşamasına geçildiği belirtilmişti. Kabinedeki değişikliklerin ardından bankalar ile pazarlığın devam ettiğini belirten yeni Bakan Müezzinoğlu promosyonların ne zaman verileceği hakkında net bir açıklamada henüz bulunmuş değil.

11 milyon emekli, 6 aydır devam eden bu sürecin tamamlanmasını ve bankalar ile anlaşma yapılmasını promosyonların emeklilere verilmesini dört gözle bekliyor.

Gelişmelerin takipçisi olmaya devam ediyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu