ManşetYaşam

Gram altın tarihi bir rekor daha kırdı, altın kaç lira?

Piyasalarda altın, euro ve dolar yükselişi devam ediyor. 12 Ocak tarihi itibarıyle gram altında tarihi bir rekor daha kırarak 151,6 liraya ulaştı.  Altının gramının yükselişi piyasalarda nasıl yorumlandı? Çeyrek altın kaç lira?

Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altınının fiyatı bin TL’yi aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış durumda. Tarihi rekor kıran altının yükselişi ile Kapalıçarşı’da çeyrek altın 247, Cumhuriyet altını 1.010 liradan satılmaya başlandı.

Ons Altın Teknik Analizine göre; “Gün boyunca yatay seyreden Altın Trump konuşması öncesinde Dolar yönlü fiyatlanıp 1177 seviyesini test etsede Trump konuşması sonrasında 1200 seviyesine doğru hızlı bir yükseliş görüldü ve günü 1190 seviyesinde tamamladı. Bugün için Avrupa Merkez Bankası Toplantı Tutanakları, ABD Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları, ABD Philadelphia FED Başkanı Harker konuşması takip edilecek. Dolar yönlü hareketlerde 1195 ve 1190 seviyeleri takip edilebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1200 seviyesi önemle takip edilmeli. 1200 seviyesi üzerinde bir kalıcılık yakalaması halinde 1205 ve 1209 seviyeleri takip edilebilir.” yorumuna ulaştık.

İŞTE PİYASALARDA AN İTİBARI İLE ALTIN, EURO VE DOLAR FİYATLARI için tıklayınız

blank

Başa dön tuşu