Magazin

Gülben Ergen hakkındaki haberlere de savaş açtı

Erhan Çelik’in son paylaşımları ile gündemdeki yerini koruyan Gülben Ergen soluğu Mahkemelerde alıyor. Önce Çelik için Mahkemeden mahkemeye koşan Gülben Ergen şimdi de hakkında çıkan haberlerin kaldırtılması için İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurarak haberlerin internet sitelerinden kaldırılması için dilekçe verdi. “Tanınan bir sanatçı” olduğunu söyleyen Ergen hakkında iddialar ve belgeler ise kamuoyunda yankı uyandırmaya devam ediyor…

Mahkemeden ilk karar Erhan Çelik için verildi ve Gülben Ergen’e koruma kararı çıktı. Bunun üzerine kamuoyunda aldatıldığını açıklayan Erhan Çelik sosyal medya hesabından zehir zemberek açıklamaları üst üste yaptı. Erhan Çelik, belgelerle konuşacağını ve artık susması için hiçbir sebep kalmadığını belirtti. Çelik çalıştığı TRT kurumundan da geçtiğimiz hafta istifa etmişti.

Gülben Ergen evli olduğu dönemde yine evli olan Tolga H. Duğles ile aşk yaşadığı iddialarının ardından medyadan ve sosyal medya hesaplarından kendisiyle ilgili paylaşımlarda bulunan Yeşim Salkım ve Seren Serengil’e dava açacağını duyurmuştu. Daha sonra Ergen, Salkım’la ortaklaşa hareket ettiğini düşündüğü eski eşi Erhan Çelik hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunmuş ve koruma kararı çıkartmıştı. Akabinde Çağlayan Adliyesi’ne başvuran Gülben Ergen’in, kendisi hakkında konuşan  Bülent Ersoy, ünlü sunucu Zahide Yetiş ve ünlü şarkıcı Onur Akay hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Ergen “Türkiye’de tanınan ve sevilen bir sanatçıyım”

Son olarak Ergen hakkındaki haberlerin kaldırılması için yeniden soluğu Mahkemelerde aldı. Hakkında çıkan yaşak aşk haberlerin kaldırılması için mahkemenin yolunu tutan Gülben Ergen, “Türkiye’de tanınan ve sevilen bir sanatçıyım. Haberlerin kaldırılmasını istiyorum.” diyerek dilekçe verdi.

Gülben Ergen’in adının İzmirli evli iş adamı Tolga Duğles ile ilk anılmasının ardından Günaydın gazetesinde Ergen’in el yazması olduğu iddia edilen aşk mektuplarının yayınlanması bomba etkisi oluşturmuştu. Uçankuş TV ise ikilinin fotoğraflarını ortaya çıkarmıştı. Ayrıca Ergen’in geçtiğimiz günlerde bu aşkı haber yapan Kanal D programı Magazin D’nin iki çalışanını da işten kovdurduğu iddia edilmişti. Konuya Gülben Ergen’in evlenmek üzere olduğu sevgilisi ile birlikte olduğunu iddia eden Seren Serengil, eski eşini elinden aldığını belirten Yeşim Salkım da müdahele olarak belgelerin konuşacaklarını belirtmişlerdi. Daha sonra Bülent Ersoy, Zahide Yetiş ve Onur Akay da konuyla ilgili görüşlerini belirtmişti. Erhan Çelik ise aldatıldığını daha boşandığı ilk anlarda ima etmişti.

Koruma kararı üzerine Erhan Çelik suskunluğunu bozdu!

Erhan Çelik’e uzaklaştırma kararı geldi, Çelik sosyal medyadan zehir zemberek açıklamalar yaptı! Ergen’in ilk talebini değerlendiren Aile Mahkemesi, 4 Ekim tarihinde Erhan Çelik’in, Gülben Ergen’e “Şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmaması, Ergen’in konutuna, bulunduğu yerlere, işyerine, çocuklarına, çocuklarının bulunduğu yerlere ve okullara ’50 metreden fazla yaklaşmaması’ için uyarılmasına” karar vermişti. Bunun üzerine Erhan Çelik eski eşi Gülben Ergen ve çocuklarıyla birlikte çekilen bir fotoğraf karesini sosyal medya hesabında yayınladı. Fotoğraftaki paylaşımında Çelik, Gülben Ergen’in arabasının bıçaklanması ve Tolga Duğles’le ilgili çeşitli iddialarda bulunmuştu. Gelen tepkiler üzerine ise o paylaşımı silmişti. İşte o paylaşım:

“Birlikte olduğumuz süre içerisinde kendi evladımdan ayırmadığım hatta bana baba diyen çocukları sözde korumak adına karar aldırmış. Neymiş? Çocuklarına zarar verebilirmişim! Allah neden ıslah etmiyor bunu bilmiyorum ama mutlaka bir nedeni vardır. İki buçuk yılı evli 5 yıl oturduğum sitede hala pek çok görüştüğüm komşum ve dostum var. Geçenlerde yine yakın bir dostumu görmek için gittiğim sitede aracının sileceğine bir kartpostal bıraktım. Doğum günümde bana verdiği, üzerinde evlatlarımızın, benim ve kendisinin adının yazılı olduğu… Hani gazetelerde manşet yapıldı ya, o haberdeki kartpostalın aynısı. Ancak biliyorsunuz; o kartpostalda evliyken gayrı ahlaki ilişki yaşadığı, kendisi de evli olan Tolga Duğles ve kızının adı yazılıydı. Meğer aynı günlerde aynı kart postalı evli sevgilisine de onun ve kızının adını yazarak vermiş. Bu kartpostalı aracının sileceğine bırakmamdan hareketle şimdi çocuklarının can güvenliği yok diye mahkemeye başvurmuş. Üstüne üstlük bunu yaşadığı gayrı ahlaki ilişkiyi sansürleyerek bir kez bile haber yapmayan yazı yazdığı grubu haber yaptırmış. Meğer evine de saldırılmış, kırılmış, dökülmüş. Sözde ev ve aracına yapılan saldırı kamera kayıtlarıyla mevcutmuş ve bunu yapanı biliyormuş. Doğrudur, hem evde hem de sitenin her noktasında kameralar var. Bunu bağlı bulunduğu gruba haber yaptıran ama ne evine ne de arabasına saldırı görüntülerini ortaya çıkarmayan, yayınlatmayan kişi bu ülkenin görebileceği en büyük iftiracıdır. İş yargıda deyip insanları aptal yerine koyamazsınız. Madem hem ev hem de aracınıza saldırı görüntüleri var; laf kalabalığı, anneyim, çocuklarım demez bunu yapanı ifşa edersiniz. Ama amaç başka. Kafa bulandırma, hedef saptırma. Evliyken, evli biriyle ilişki yaşayıp bunun delilleri ile ortaya çıkması üzerine algıyı önce yıllardır husumeti olan kadınlara, ardından arabasında ne zaman yapıldığı belli olmayan çiziklerden yola çıkarak “arabam bıçaklandı” gibi abartılı durumlara getiriyor. Ev ve aracına saldırı kamera görüntülerini vakit kaybetmeden yayınlamayan müfteridir, iftiracıdır ve artık bildiğiniz gibidir. Vesselam…”

Gelen tepkiler üzerine yukarıdaki paylaşımını, çocukların zarar görmemesi için kaldırdığını belirten Erhan Çelik, ardından eski eşine “Ahlaksız” dediği yeni bir paylaşım yaptı.

“Kendi ahlaksızlıklarını örtmek için önce farklı kadınlarla polemik çıkarıp, sonra bununla konu kapanmayınca beni hiç istemediğim halde bu işin içine çekmeye çalışanlar için zorunlu bir açıklama yaptım. Onlar gibi davranmayacağım… Her zor duruma düştüklerinde öne sürüp, arkasına saklandıkları çocuklarının fotoğraflarının daha fazla burada kalmasına müsade etmeyeceğim. Bu nedenle son paylaşımı kaldırdım. Ama zaman gerçekleri göstermeye devam edecek…”

Gülben Ergen ile evli olduğu dönemde aldatıldığını açıklayan Erhan Çelik, kendisine karşı alınan koruma kararı sonrasında suskunluğunu bozdu Çelik’in ise 50 kuruşluk tazminat davası açacağı iddia ediliyor. Çelik , eski eşi Ergen ile adı anılan Tolga Duğles’in eşi Yasemin Duğles’in şahitlik yapacağı söyleniyor. Zinanın suç sayılmaması nedeniyle bu konuda bir çalışma ve araştırmaya girmediğini belirten Erhan Çelik, bu durumda Gülben Ergen’e “50 kuruşluk” tazminat davası açmaya karar vermiş.

Çelik “Gerçeklerin zamanla ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır”

Erhan Çelik, Gülben Ergen’den boşandığı gün verdiği röportajda “Aldatma var mı?” sorusuna “Gerçeklerin zamanla ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.” diyerek aldatıldığını ima etmişti. Yaşanan olaylar sonrasında Çelik sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı.

“Bir süre önce gerçeklerin zamanla ortaya çıkmak gibi güzel bir huyu ve iyi bir alışkanlığı var demiştim. Efendiliğimi, 3 erkek çocuğu masum bir kadın ve küçük bir kız çocuğunu da koruyabilmek için söyleyip sonra aylarca susmakta ne kadar haklı olduğumu herkes delilleri ile gördü. Bu ahlaksızlıkları yapanlar ise bir taraftan kaçıp, saklanırken, diğer taraftan beni ve bulunduğum saygın kurumu yıpratmaktan geri durmadı. Buna bir son vermek adına attığım ve atacağım adımların devamı gelecek. Artık konuşma engelim yok. İlgili kişilerle yargı önünde hesaplaşırken bugüne kadar çıkanların dışında tüm görüntü, belge ve delilleri yargı ile paylaşılacağım. Gayrı ahlaki bu durumun taraflarıyla artık yargı önünde hesaplaşacağız.” Erhan Çelik.

Bülent Ersoy “Adamın hiç mi suçu yok”

Bülent Ersoy, konuyla ilgili olarak Beyaz TV Ana Haber Bülteni’nde yaptığı açıklamada suçu iki tarafta da bulduğunu “Sadece Gülben Ergen mi hatalı, burada erkekler hiç hatalı değil mi?.. Bunun da bir parça üzerine gidilmeli…” sözleriyle belirtmişti.  Diva cümlesinin devamında “Gülben Ergen’in savunulacak tarafı yok!..” diyerek eklemiş ve “Sakın ola ki zannetmeyin ki müdafaa ediyorum. Bunlar yanlış ötesi yanlışlar. Ama beyefendi de evli değil miydi?.. Çocuklarının annesi dururken, daha evliyken neden Gülben hanımla beraber oldu?.. O şimdi yani kanatsız melek mi?..” demişti.

Zahide Yetiş “Evli Erkekleri Ayartıyor”

Ünlü sunucu Zahide Yetiş de konuya müdahil olmuş ve “Ne işin var elin adamıyla, elin çünkü senin değil.” diyerek peş peşe bomba sözlerini sıraladı. Ergen’in “Bana bir şey olmaz” sözüne de değinen Yetiş, “Arkasında belli ki güç var.” diyerek Ergen’e ateş püskürmüştü.

Yeşim Salkım’dan zehir zemberek açıklamalar: 

Ergen’in eski kocası Hakan Uzan’la birlikte olduğunu söyleyen Yeşim Salkım, Beyaz TV’deki ‘Söylemezsem Olmaz’ programına telefonla bağlanmış ve “Bugüne kadar sustum artık susmak istemiyorum. Gülben yüzünden bu ülkeden gitmek zorunda kaldım. Zamanında onun yüzünden çok veto yedim. O zamanki eşimle Gülben’in ilişkisi için dedektif tuttum. Bunlar yüzünden kanserin eşiğinden döndüm. Maddi-manevi büyük zarara uğradım. Gülben, Seren Serengil’in evlenmek üzere olduğu kişiyle beraber oldu. Ama artık onun başka bir yuva yıkmasına izin vermeyeceğim. Bu adamlar akıllarını başlarına devşirsinler, girmesinler bu kadının koynuna.” diyerek tepkisini göstermişti. Yeşim Salkım, Gülben Ergen ile birlikte olan işadamının eşine de seslenmiş ve “Yuvasına sahip çıksın, kocasını o kadından kurtarmaya çalışsın” denmişti.

Seren Serengil ateş püskürdü “Kendi el yazınla yazdığın mektubu da mı inkar edeceksin?”

 

Seren Serengil, Gülben Ergen’in Erhan Çelik ile evliyken eşini evli çocuklu iş adamıyla aldattığını aşk mektupları yazdığını Instagram üzerinden yazmış  “Kendi el yazını da inkar mı edeceksin?” diyerek Ergen’e savaş açmıştı. Gülben Ergen’i evlenmek üzere olduğu sevgilisini elinden almakla suçlayan Seren Serengil sosyal medyada

“Evliyken evli bir adama mektuplar yazan, ilişki yaşayan, dernek sahibi, çocuklarının arkasına her olayda sığınan kıymetli anne! Boşanacaksın!’ diye direttiğin adamın da bir evladı, bir eşi vardı.

Yemin ettim Türkiye’ye senin o gerçek yüzünü göstertmeye. Çekirge 10’uncu sıçrayışta yakalandı. ‘Seren’i susturttum’ demişsin; vicdanını da susturabildin mi? Bana yaptıklarını, Yeşim’e yaptıklarını, eski eşinin eşine yaptıklarını sindirebildin mi? Sen kötüsün çekirge! İki gazeteciyi işten kovdurdun. Yıllarca hepimizin canını yaktın. Şimdi başka bir kadının canını yakmana izin vermeyeceğim,” şeklinde ard ardına paylaşımlar yapmıştı.

UçanKuş TV’nin iddiasına göre, servis edilen fotoğraf, Gülben Ergen ile sevgilisi olduğu iddia edilen Tolga Duğles’in 1.5 yıldır tanıştıklarının belgesi niteliğinde.  Nisan 2016’da bir okul açılışında çekilen bu fotoğrafta Gülben Ergen ile İzmirli evli iş adamı Tolga Duğles arasında sadece birkaç koltuk var Fotoğraftaki diğer bir ayrıntı da Gülben Ergen’in şoförü Şehabettin Tolga Duğles’in hemen yanıbaşında oturması ve Şehabettin, Gülben Ergen’in bir önceki eşi Mustafa Erdoğan’ın da kuzeni olması. Gülben Ergen ile Erhan Çelik ise bu fotoğrafın çekilmesinden 8 ay sonra yani 7 Aralık 2016’da boşanmıştı.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu