Magazin

GÜLBEN ERGEN MAKASLANMA OLAYINA NE CEVAP VERDİ?

İzzet Çapa’nın Hürriyet Kelebek’te Gülben Ergen’le yaptığı röportajda konuyu Beyaz TV’de yayınlanan Usta’nın Hikayesi belgeselindeki makaslanma olayına getirmesi kaçınılmazdı. Nitekim o da konuyu Ergen’e sordu.

Ardından konu döndü dolaştı Muhteşem Yüzyıl’ın eski Hürrem’i Meryem Uzerli’ye geldi. Gülben Ergen, Uzerli’nin tükenmişlik sendromuyla Almanya’ya gitmesini de yorumladı.

İşte röportajdaki o ilginç bölüm:

 

 Zaten orada Gülben Ergen değil, daha çok “ergen” Gülben’sin…

-87’de Hürriyet Türkiye Sinema Güzeli yarışmasında ikinci oldum. Kenan Kalav’la “Deniz Yıldızı” filmiyle sinemaya, “Hanımın Çiftliği” dizisiyle de televizyona merhaba dedim.

-Bunlar tamam da şöhrete nasıl merhaba dedin?

– İbrahim Tatlıses’in “Haydi Söyle” klibi, ardından “Marziye”… Sonra onlarca dizi, televizyon programı, reklam filmi, sahne, albüm…
Sen onu bir de bana sor. Hiç kolay olmadı ama asıl dönüm noktam “Dadı”ydı.

Gelelim son günlerin çok konuşulan Başbakan’ın hayatının anlatıldığı “Usta’nın Hikayesi” belgeselinde makaslanma olayına…

– Bu konuda o kadar çok yorum yapıldı ki… Yok veto yemişim, falan filan. Oysa tek bir gerçek var! Bir anımı anlatmamı ve soru sormamı istediler. Sayın Başbakan ile bir anım yoktu. Her karşılaştığımızda benim nasıl olduğum kadar, çocuklarımın gelişimini ve hatırlarını sormasına teşekkürümle başladım ve birisi mesleğimle diğeri derneğimle alakalı iki soru sordum.

Beğenilmemiş olabilir mi?

– Çekim esnasında tüm yetkililer pek beğenerek, tebrikler ederek, onlarca teşekkürlerle uğurladılar sağ olsunlar. Sonra herkes yayınlandı, ben yayınlanmadım. Allah’tan konuşma metnimi ve çekim esnasında tüm görüntüyü asistanım cep telefonuna kaydetmiş.

2002’nin Hürrem Sultan’ı, 2013’ün Hürrem’i Meryem Uzerli’nin yaşadıklarına; anne ve bir kadın olarak nasıl bakıyor?

– Ayşe Arman’a verdiği röportaj hariç, Uzerli’yi tanımam ama yaşadıklarından bir kadın olarak etkilendim. Bir karar alırken elinin tersiyle geri çevirdiklerine ve her şeyden vazgeçebilmesine bayıldım.

Kısaca çok cesur diyorsun Meryem için…

– Hiçbir kadın ne babasız çocuk yetiştirmek ister ne de hamileliği boyunca yalnızlığı omuzlar. Bundan sonraki yaşamı ve tercihleri fazlasıyla irdelenecektir tabii ama ben annelik yolculuğuna, dürüstlükle paylaştığı acılarına, açık yürekliliğine saygı duydum.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu