Magazin

‘Gülben Ergen ve Bülent Ersoy’un 20-30 tane taksi plakası var’ iddiasına en yetkili ağızdan açıklama

Medyada gündeme gelen bazı ünlü isimlerin 20-30 tane taksi plakasına sahip olduğu yönündeki haberlere İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu’dan açıklama geldi. Medyada Gülben Ergen ve Bülent Ersoy’la ilgili olarak iki ünlü ismin 20 hatta 30 taksi plakasına sahip oldukları ileri sürülmüştü. Başkan Aksu ünlülerin taksi plakası sahibi olmasına ilişkin açıklamada bulundu.

“İDDİA DOĞRU DEĞİL”

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyup Aksu; Gülben Ergen ve Bülent Ersoy’un 20-30 tane taksi plakaları olduğuna dair iddiaların doğru olmadığını açıkladı. Aksu, bir kişinin sadece bir tane taksi plakası alabileceğini belirtti.

ÜNLÜLERE KAYITLI BİR PLAKA İSTANBUL’DA YOK

Kanunda açık ve net olarak belirtilen kurallar çerçevesinde taksi plakası satışı yapıldığını belirten Aksu, “Bülent Ersoy, Gülben Ergen gibi ünlülerin, futbolcuların onlarca taksisi var efsanelerini haber olarak arada görüyoruz ama doğru değil. Ünlülere kayıtlı bir plaka kaydı İstanbul’da yok. Bir ticari taksiyi bir kişi veya on kişi ortaklaşa alabilir ama bir kişi ikinci taksiyi alamaz. Kanun burada çok net.” dedi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu