Magazin

Gulbenb Ergen’e sosyal medyadan tepki var

 Sosyal medyada Gülben Ergen’in boşandıktan sonra tekrar gündeme gelmek için farklı yollara başvurmaya devam ettiği vurgulanıyor ve Ergen samimiyetsizlikle suçlanıyor. Ahmet Özhan ile ilahi okuyup semazen olup (üstelik başı açık halde) semah dönen Gülben Ergen sosyal medyada deyim yerindeyse taşlanıyor.

Gülben Ergen birkaç gün önce kendi sosyal medya hesabından Ahmet Özhan’ın ricası ile birlikte ilahi okuduklarını belirtmişti. Gülben Ergen “En kıymetli düetim” başlığıyla yaptığı paylaşımda “Benim kıymetli dostum Ahmet Özhan’ın ricası başımın, kalbimin üzerinde yer aldı. Birlikte ilk kez bir ilahi okuduk… Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum müzik ve hayat arşivimin en kıymetli düeti oldu…” cümlelerine yer vermişti.

gülben ahmet

Daha sonra da bir semah ayininde kendisinin fotoğrafını hayranlarıyla paylaşmıştı. Fotoğrafla birlikte de ateist olan Nietzsche’nin ”Uçurumları sevenlerin kanatları olmalı.” sözünü paylaşması birçok hayranın kızdırdı. Gülben Ergen’i cahillikle suçlayan takipçileri, semahın hem başı açık hem de erkekler içinde yapılması bir yana bu sözün ateist bir düşünüre ait olduğunu dahi bilmediğini vurguladılar.

Mevlevi ayinleri düzenleyen sufi yazar Emre Yıldırım ise konuyla ilgili olarak kendisine sorulan soruyu  “Mevlevi usulünde kadınlardan semazen olmaz, sema edemezler, Mevlevi olamazlar diye bir husus yoktur. Kadınlar Mevlevi de olur, semazen de olur. Ancak, kadınlar sadece kendi aralarında kurdukları meclislerde sema edebilirler. Erkek önünde bunu yapmaya kalkarlarsa bu Mevleviliğe uygun olmadığı gibi, İslam hukukuna göre de haramdır. Haramın ibadeti olmaz. Erkek önünde bir kadın dönmeye kalkarsa bunun adı sema etmek değil, çalınan musiki ne olursa olsun raks etmek olur.” şeklinde yanıtladı.

Gülben Ergen’e sosyal medyada tepkiler hala çığ gibi yağıyor.  Pekçok kullanıcı Gülben Ergen’i eleştiren paylaşımlarda bulunmaya devam ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu