Medya

Gülbin Tosun’dan hocası Bengül Erdamar’a destek

Fox ekranlarının hafta sonu ana haber sunucusu Gülbin Tosun, diksiyon dersleri aldığı usta isim Bengül Erdamar’ı unutmadı. Tosun, diksiyon dersleri aldığı Erdamar’ın açtığı sergiye katıldı. Gülbin Tosun, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ’nde 1983-2011 yılları arasında öğretim görevlisi olan TRT baş spikerlerinden Bengül Erdamar için “Mesleğe başlamamın ilk adımını sayesinde atmıştım” dedi.

 HOCASINI UNUTMADI

Bengül hocanın Üniversitenin ilk yılında birkaç öğrenciye özel olarak verdiği diksiyon eğitimi sonrasında mesleğe başladığını ifade ederken Beşiktaş Belediyesi sergi salonunda Bengül Erdamar’ın açtığı rölyef, kırkyama ve goblen sergisini birlikte gezdiler.

FELÇ GEÇİRMİŞTİ

2009 yılında felç geçiren Bengül Erdamar, tedavisine devam ederken el sanatları derslerine başladı. Amacının parmaklarıma eski hareketliliğini kazandırmak olduğunu dile getirirken 9 senede sergi açabilir duruma geldi. Açtığı sergide eserlerini görmek için giden öğrencisi ve ekranların sevilen yüzü Gülbin Tosun, güzel bir vefa örneği gösterdi.

Etiketler

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı