Medya

Gülgün Feyman ekranlara dönüyor… Tartışma programı sunacak

TRT kökenli usta haber spikeri Gülgün Feyman geçtiğimiz Temmuz ayında  Ulusal Kanal’dan ayrılmıştı. Usta ismin yeni adresi belli oldu.

Tecrübeli haber spikeri Feyman yeniden yayın hayatına başlayan birçok ismi bir araya getiren Flash TV ile anlaştı.

Feyman’ın hafta içi her gün siyaset programı yapacağı öğrenildi. Feyman YouTube kanalından programlar yapıyordu.

Ulusal Kanal’daki görevinden geçtiğimiz temmuz ayında ayrılan Gülgün Feyman Twitter hesabından, “Soruyorsunuz neredesin diye. Yayıncılığın son dönemde geldiği durum nedeniyle, ilkelerim, duruşum, aylar önce aldığım kişisel kararım, anlayışım nedeniyle fiili olarak hiç bir TV kanalında çalışmıyorum. Yoruma gerek yok. Kişisel kararım.” açıklamasını yapmıştı.

GÜLGÜN FEYMAN KİMDİR?
Tv haber sunucusu, oyuncu. Tam adı Gülgün Feyman Budak. Albay babanın kızı olarak 31 Mayıs 1958 tarihinde Ankara’da doğdu. Atatürk Üniversitesi mezunudur. Çalışma hayatına TRT Erzurum Radyo ve Televizyonu’nda başladı. Sonra Ankara Radyosu’na geçti. Bir Türk Müziği programı olan “Hoş Sada” isimli programını Ümit Aktan ile beraber İyi Haftalar Türkiye isimli sabah programını 4 yıl sundu.

Daha sonra haber merkezinde görev alarak uzun yıllar TRT’de haber spikerliği yapan Gülgûn Feyman. 1990 yılında özel televizyon kanallarının kurulmasıyla birlikte Star TV, Show TV, tekrar Star TV, BRT, Flash TV gibi önemli kanallarda da spikerlik yaptı.

Gülgün Feyman, sunuculuğu yanı sıra ayrıca İstanbul Kadıköy’deki Kuşdili Eğitim Merkezi’nde diksiyon dersleri vermektedir. Bir taraftan okutmanlık da yapan Feyman, Beykent Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda da bir dönem ders verdi. Şu anda da görevine İstanbul Aydın Üniversitesi’nde devam etmektedir.

En son Kanal T’de haber spikerliği yapan Gülgün Feyman bu görevinden ayrılarak, Kanal 99’da Kanal 99 Ana Haber’i, 2012’de Meltem TV’de Faruk Karatay ile birlikte haberi sundu.

“Kara Melek”, “Gerçek Kesit”, “Üvey Baba” dizileri ile “Son”, “Eşkiya” ve ” Kanal-İ-zasyon” adlı sinema filmlerinde tv sunucusu rolünü canlandıran Gülgün Feyman, son olarak Kanal Ana Haber Bültenini sunmaktadır.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu