Medya

Gülgün Feyman’dan dikkat çeken istifa açıklaması

Ünlü ve deneyimli ekran yüzlerinden Gülgün Feyman Taliban'a destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği'nden istifa etti.

Cumhuriyet Kadınları Derneği, Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban’a destek açıklaması yapması tepkilere neden oldu.

Açıklamada “Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz ve selamlıyoruz” denildi.

“Bazı kadın örgütlerinin bir araya gelerek savurdukları “Taliban’ı tanımıyoruz, Taliban’ı tanıyanı da tanımıyoruz” sloganına karşı “Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz, Bağımsız Afganistan’ı tanımayanı da tanımıyoruz” denilen açıklamada “Yaptıkları “derin” siyaset analizinde ABD’yi, Afganistan işgalini sürdüremedikleri için kınamalarını da hazin bulmakla birlikte, kendilerine yakıştırıyoruz” ifadelerini kullanıldı.

GÜLGÜN FEYMAN İSTİFA ETTİ

Bu bildirinin ardından Cumhuriyet Kadınları Derneği üyesi olan haber spikeri Gülgün Feyman dernekten istifa ettiğini duyurdu.

Feyman şunları yazdı:

“An itibari ile Atatürk’ün kızı ve varisi olarak Cumhuriyet Kadınları derneğinden bir Cumhuriyet kadını olarak istifa ettim. Kamuoyuna sunarım. Saygılar.”

Medyabey

Medyabey.com medyayı, televizyon ve dijital platformları odağına alan bir mecradır. Sitemizde ayrıca TV program ve dizi haberlerine, popüler teknoloji ve oyun haberleri içeriklerine de yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu