Medya

Günlerdir tartışılan olayın odağındaki isim Rahmi Turan’dan özür yazısı

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, Muharrem İnce’nin Beştepe’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddialarına ilişkin bugün dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Türkiye’de günlerce konuşulan olayın odağındaki isim olan Turan, köşe yazısında özür diledi.

Turan, “Özür diliyorum!” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Haber kaynağım olan 20 yıllık gazeteci arka­daşıma güvenerek kulis bilgisi niteliğinde (iç say­fada) yazdığım yorum-ha­berle Türkiye’nin gündemi­ni bu kadar meşgul ettiğim için son derece üzgünüm” diyen Turan, “Doğru olmadığı anlaşılan haberde adı geçen: Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan, CHP eski Yalova milletvekili ve Cumhur­başkanı adayı Muhar­rem İnce’den, ve tüm siz sevgili okurlarımdan özür dili­yorum”.

“Saray’a giden CHP’li” yazısını bir ‘trafik kazası olarak tanımlayan Rahmi Turan, “Kasıtlı olmadan, dikkatsiz­lik sonucu ortaya çıkan bir hatadır bu!” diye yazdı.

Turan yayımladığı özür yazısında şu ifadeleri de kullandı:

“Yorum-haberde adı geçen Cumhurbaşkanı Er­doğan ‘Külliye’de bir CHP’li ile görüştüğüm külliyen yalan’ diye kesin konuştu.

Muharrem İnce, ispat edilirse kendisini Taksim’de yakacağını söyleyerek ‘Bu Genel Merkez’in içindeki bir çetenin işidir!’ dedi.

CHP ve çete, birbirine taban tabana zıt iki sözcük…

Bu durumda parti merkezi bir ‘Araştırma komisyo­nu’ kurarak konuyu mutla­ka aydınlığa çıkartmalıdır!”

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu