Medya

Güntekin Onay TV kariyerine nasıl başladığını anlattı: “Şansal Büyüka öyle bir para teklif etti ki!..”

Halen beIN Sports kanalında çalışmaya devam eden spor spikeri ve aynı zamanda Hürriyet gazetesinde futbol yazıları kaleme alan Güntekin Onay, Hurriyet.com.tr’ye röportaj verdi. Futbol, Süper Lig ile ilgili düşüncelerini paylaşan Onay, mesleğe nasıl başladığını ve Şansal Büyüka ile yollarının nasıl kesiştiğini anlattı.

İşte, Güntekin Onay’ın TV kariyerine başlangıcıyla ilgili anlattıkları:

8 KİŞİNİN YAPTIĞI İŞİ TEK BAŞIMA YAPTIM

– Televizyonculuk kariyeriniz nasıl başladı?
Ben üniversitede turizm okudum. En büyük hayalim İngiltere’de yaşamaktı. Bir gün babam ve annem bir davette karşılaştıkları Şansal Büyüka ağabeyin eleman aradığını duyunca beni söylemişler. Pek gönüllü değildim ama Şansal ağabey ile konuştuğumun ertesi günü işe başladım.

Öyle bir para teklif etti ki, hayır diyemedim! İlk 2 yıl inanılmaz bir tempoyla çalıştım. Muhabirlik, editörlük, kameramanlık, montajcılık, her işi yaptım. Şu an 8 kişinin yaptığı işi tek başımıza yapıyorduk. İkinci senenin sonunda kamera önüne geçtim ve bugünlere geldim.

SOSYAL MEDYA TUHAF BİR ORTAM

– Sosyal medya ile aranız nasıl?
İyi değil… Senin yazdığın bir mesajın altına bir şey yazınca, kendisini seninle eş değer görüyor. Yani böyle tuhaf bir ortam var. Gerçek dünyada var olamayan, bir yere gelemeyen insanların çok olduğunu görüyorum. Tabii ki içlerinde akıllı, donanımlı insanlar da var. Mizah kabiliyetimizin yüksek olduğunu da düşünüyorum ama hakikaten vicdan yoksunu insanlar da var.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu