Yaşam

Güvenilir Profesyonel Dadı İçin Armoni İnsan Kaynakları

Dadılık, çalışan anne ve babalara bebek bakımı konusunda yardım etmekten çocukların gelişimi hakkında tavsiye vermeye kadar olan geniş bir konuyu kapsar. Bebek ve çocuk bakıcıları, iş tanımına göre ev işlerine de yardımcı olabilir.

Dadılar çalıştıkları ailede sadece bebeğin tüm sorumluluğunu alırlar. Bebeklerin uyku düzeni, bebeğin beslenmesi, bebeğin eşyalarının ve odasının hijyeni bebekle ilgili her şey dadının sorumluluğundadır. Diğer bakıcılar gibi dadılar çalıştıkları ailede günlük toparlama, temizlik, yemek gibi ev idaresini görev olarak üstlenmezler. Dadılar, sizin en kıymetliniz bebeğinizin güvenliği için tamamen bebeğin yanındadırlar.

Zamanımızda özellikle çalışan anne sayısının iş hayatında giderek artış göstermesiyle birlikte kadınları en çok sıkıntıya sokan ve aileleri olumsuz yönde etkileyen en önemli konu bu oldu.
Bakıcı ya da Profesyonel Dadı seçimi ciddi emek, zaman ve bilgi isteyen bir sorun haline geldi ve bu amaçla kurulan firmalar bu alanda profesyonel olarak hizmet vermektedirler.
Aileler için belki de en önemli sorunlardan biri, çalışan annelerin artmasına bağlı olarak bebeklerinden ayrılmak zorunda kalan annelerin de artması ve bu ayrılığa maalesef her zaman güven duygusunun da eşlik etmemesi oldu. Anneler bebeklerinden ayrılırken zaten yeterince olumsuz duygu durumları yaşıyorlar ancak bir de güvenilir ve doğru dadıyı bulamama korkusu olayın bir diğer tarafını, insan psikolojisini gündeme taşıyor.

Psikoloji derken de hem annenin, hem bebeğin, hem de bebeğin bırakılacağı dadının psikolojisi olmak üzere konunun üç boyutu olduğunu göz önünde bulundurmakta fayda var.
Çalışmak ve üretmek elbette son derece güzel ve bir kadının hem kendine güveni açısından hem de sosyal hayatın içinde yer almasının getireceği olumlu kazanımlar bakımından teşvik edilmesi gereken bir tutum. Ancak doğumdan kısa süre sonra iş hayatına dönmek zorunda kalması anneleri birçok sıkıntıyla baş başa bırakabiliyor. Çocuğunu evde bırakmak zorunda kalan bir kadının aklı evde kalıyor, işe kendini veremiyor, özellikle ilk aylarda iş verimi ciddi olarak düşebiliyor ve evdeki minik bebeğin anneye olan ihtiyacı daha fazla oluyor.

Bireylerinin birbirine bağımlı olduğu toplumlarda bebeğin bakımını genellikle büyükanne, büyük babalar üstlenirken, son yılların değişen pek çok değeriyle beraber bu da değişti ve yerini daha profesyonel dadılara, bakıcılara bıraktı.

Gerçekten de profesyonel olup olmadıkları, işlerini layıkıyla yapıp yapmadıkları hep bir tartışma konusudur ve bilinçli bir anne baba olarak, doğru dadıyı nasıl seçeceğimiz de hep kafaları karıştırmıştır. Dadı seçimi için https://www.armoniinsankaynaklari.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dadı ya da Bakıcı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Dadı ya da Bakıcı seçimi dediğimizde ilk görüşmenin, tüm gidişatı çok etkilediği ve hatta ilk izlenimlerin genellikle çok doğru olduğu bilinmelidir. İşe başlamaya hazırlanan annelerin kafasını karıştıran, yoran ve korkutan konulardan biri olan dadı görüşmeleri gerçekten de özellikle işe hemen başlaması gereken anneleri çok fazla sıkıntıya sokabilir. Canınızın bir parçasını, yavrunuzu emanet edeceğiniz ve bakımından beslenmesine kadar birçok konuyu idare etmesini beklediğiniz temel bakıcı konumundaki insanı seçmek gerçekten zordur.
Dadı, Bakıcı olarak karşınıza aldığınız kişi ister tanıdıklarınız vasıtasıyla, isterse profesyonel bir kurum aracılığıyla gelsin, sizin görüşmeniz ve bu görüşmeden elde ettiğiniz veriler çok önem taşımaktadır. Görüşme sırasında hem dadı adayının tavrı, hem de sorularınıza verdiği yanıtların önemli ipuçları içerdiğini unutmayın. O nedenle soracağınız soruların da çok özenle düşünülmesi ve ihtiyaçlarınızı belirlemesi anlamına uygun düşmesi hedeflenmelidir.

Ailelerimizin çoğu bu bilinçle yaklaşıp sadece dadı olarak çalışmış bebeğin tüm sorumluluğunu almış yaşı yüksek deneyim sahibi olmuş dadılarla çalışmak istemektedirler.

Armoni İnsan Kaynakları olarak sahip olduğumuz seçkin profesyonel dadı portföyümüzden yararlanarak çocuğunuza daha iyi bir gelecek sunabilirsiniz. Dilerseniz yabancı profesyonel dadılarımızla çocuğunuz erken yaşta farklı diller öğrenebilir, yatılı ve gündüzlü seçeneklerimizle isteklerinize en uygun dadı adayıyla tanışmak için bugün bizimle iletişime geçin. Oyun ablalığı gibi seçenekler için Çocuk Bakıcısı hizmetimizi değerlendirebilirsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu