Magazin

Ünlü oyuncu Wilma Elles resmen Türk oldu

Onu ilk kez ekranlarda fırtına gibi esen Öyle Bir Geçer Zamanki dizisinde kötü üvey anne Caroline olarak tanıdık. Güzelliği, çat pat Türkçesi ve Türkiye hayranlığı ile Türk halkıının sevgilisi olmayı başaran Wilma Elles Türk vatandaşı oldu.

Türkiye’ye her fırsatta aşık olduğunu söyleyen ve Türk iş adamı Kerem Göğüş ile evlerenek bu mutluluğu da ikiz bebeklerle taçlandıran oyuncu Wilma Elles, Türk vatandaşlığına başvuru yaparak Türkiye Cumhuriyeti kimliğini aldı.

O artık Türk vatandaşı

Alman asıllı oyuncu Türk vatandaşlığına kabul edilir edilmez mutluluğunu instagramdan takipçileri ile paylaştı. Yeni kimliğini Instagram hesabından takipçileri ile paylaşan Elles turuncu kimlik kartı ile artık bir Türk vatandaşı.

Elles, Türk iş adamı Kerem Göğüş ile 2014 yılında dünya evine girmiş, bu evllikten de Melodi ve Milat isimli ikiz bebekleri dünyaya gelmişti.
WİLMA ELLES KİMDİR?

Wilma Elles (d. 18 Ekim 1986, Köln), Alman oyuncu. Elles’in iki erkek ve iki kız kardeşi vardır. 10 yaşından beri okulda tiyatro oyunlarında oynadı ve oyunculuk ile dans dersleri aldı. Aynı zamanda Köln Üniversitesi’nde çalışmalar yapmıştır.

2004 yılında Köln’de Theaterschule Celan, Arturo Schauspielschule’den mezun olan Wilma Elles, 2008 yılından Türk Usulü adlı sinema filminde başrolde görev almıştır. Kanal D’nin 2010-2013 sezonundaki dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki’de Caroline rolünde oynadı.

Wilma Elles’e, Avrupa Kalite Ödülleri’nde 2011 ve World Consumer Ödülleri’nde 2012 En İyi Kadın Oyuncu ödülü verilmiştir. Türkiye’yi çok sevdiği bilinen Wilma Elles, Türk vatandaşı olup bir Türk ismini adına eklemek istemektedir. Başka kültürlere ilgisinin çok olduğunu bildiren sanatçı, Köln Üniversitesi’nde Siyaset Bölümü’nde İslâm Bilimleri’ni birincilikle bitirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu