Medya

Haber Global nihayet yayında…Yeni kanal nerelerden izlenebiliyor?

Global Medya Group A.Ş. tarafından kurulan yeni haber kanalı Haber Global, yayın hayatına bugün başladı. Peki yeni haber kanalı Haber Global’de hangü ekran yüzleri hangi programları sunacak? Ayrıca Haber Global hangi mecralardan izlenebilecek? İşte tüm detaylar…

HABER GLOBAL YAYINDA

Haber Global, haberciliğe yeni bir soluk getirmek amacıyla Global Medya Group A.Ş. tarafından kuruldu.

Haber Global, güvenilir, tecrübeli, insan odaklı, hızlı, sosyal habercilik anlayışıyla topluma ve insana katkı sağlayan haberler yapan, Türkiye’nin en iyi haber kanallarından biri olmayı hedefleyerek, haberciliğin rutinlerini kıran bir kanal olma amacıyla yola çıktı.

Yeni kanalda haber tartışma programları, ekonomi, spor, insan hikayeleri, sosyal medya, teknoloji, sanat, eğlence, müzik ve belgesel olmak üzere pek çok içerik izleyici ile buluşacak.

Haber Global’in Yönetim Kurulu Başkanı kanalın da sahibi olan Elnur Abdullayev. Kanalın CEO’luğunu ise televizyon ve dijital yayıncılığın tecrübeli ismi Mammad Gulmammadov üstleniyor. Haber Global kanalının Genel Yayın Yönetmeni ise deneyimli televizyoncu Suat Toktaş. Ayrıca, kanalda Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Alişer Delek Haber Koordinatörü İnan Demirel, Haber Müdürü Bengü Şap, Ankara Temsilcisi Faruk Demirel, Ankara Haber Müdürü olarak da Ali Obuz görev alıyor.

Haber Global ekran yüzleri ve programlarına gelince,

Hafta içi her gün saat 06:00’da günün en sıcak gelişmeleri Seda Selek ile ‘Türkiye’de Sabah’ta,

Ankara kulislerindeki son gelişmeler, dış haberler, ekonominin, sporun gündemi Erhan Ertürk ile ‘9’dan 13’e’de,

Günü şekillendiren tüm gelişmeler Senem Toluay Ilgaz ile ’13’ten 16’ya’da,

Gündemin en sıcak haberleri saat 16:00’da Osman Girgin ile ‘Günün Nabzı’nda,

Güne damga vuran haberler, günün tüm gelişmeleri saat 19:00’da Ekin Olcayto ile ‘Ana Haber’de.

24 saatte yaşananlar, gündemi ve geleceği yönlendiren tüm gelişmeler saat 23:00’te Gülay Özdem ile ‘Günün Sonu’nda ekranlarda olacak.

Sabaha kadar süren haber maratonunda ise Nevra Öner ve Cansu Şimşek izleyici ile buluşacak.

TARTIŞMA PROGRAMLARINI KİMLER SUNACAK?

Pazartesi, çarşamba ve cuma günleri saat 20:00’de Senem Toluay Ilgaz ile ‘Neden?’, salı ve perşembe günleri de saat 20:00’de Erhan Ertürk ile ‘Müzakere’ programları ekranlarda olacak.

Ekonomi Gündemi;

Ekonomideki son gelişmeler Haber Global Ekonomi Müdürü Murat Üzel ve İlke Canpolat’dan takip edilecek.

Pazartesi ve cuma günleri saat 11:20’de Murat Üzel ‘Mesai’ programında sosyal güvenlikle ilgili sorulara konunun uzmanı ile birlikte yanıt arayacak.

Dış Haberler;

Dünya gündemindeki en sıcak gelişmeler, Haber Global Dış Haber Müdürü Süheyla Demir ile ‘Dış Hatlar’ programı ile hafta içi her gün saat 16:30’da ekrana gelecek.

Spor Gündemi;

Hafta içi her gün ekrana gelecek olan spor bültenleri, cumartesi 23:10’da ‘Kontra’ ve pazar 23:10’da yayınlanacak ‘Karşılaşma’ programları ile sporda öne çıkan gelişmeleri Melike Saied konuklarıyla yorumlayacak.

Haber Global Programları;

Deneyimli televizyoncu Ceren Akdağ, Haber Global’de Program Müdürlüğünün yanı sıra ‘Hayat Sana Güzel’ programıyla her hafta sonu kültür-sanattan, spora; güzellikten sağlığa; yemekten müziğe bir çok konu ve konukla izleyicisiyle buluşacak.

Sorel Dağıstanlı ve Saime Toktaş, güncel konular ve merak edilen dosya haberlerinin yer aldığı ‘Spot’ programı ile ekrana gelecek.

Serdar Akdoğar’ın sunumuyla ‘Bilimi Anlama Kılavuzu’ (BAK) bilim dünyasının sınırları zorlayan, şaşırtan, heyecanlandıran gelişmelerini konunun uzmanlarıyla ekrana getirecek. “İnsan, aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz” diyor Albert Einstein, bu noktadan yola çıkan programda yenilikler, keşifler ve tüm gelişmeler her cumartesi saat 21.00’de Haber Global’de olacak.

Bora Balar’ın sunumuyla ‘Bi Tık Dünya’, dijital oyuncaklardan yepyeni icatlara, uzay çalışmalarından mobil cihazlara, hayatı kolaylaştıran uygulamalardan milyonlarca kişiyi peşinden sürükleyen oyunlara kadar “teknolojiye dair her şeyi” ekrana taşıyacak. Teknolojinin gülümseyen yüzünü ekrana taşıyan program her cumartesi saat 12.30’da Haber Global’de.

Gülnur Üykü’nün sunumuyla kültür-sanat dünyasının kalbi her hafta ‘Sanat Durağı’ programında atacak. Festivallerde sizin için yer ayıran, sanatı evinize getiren, özel röportajlarla yeni projeleri haber veren program, her hafta cuma günü saat 18.30’da Haber Global’de.

Ersen Kıyga’nın hazırladığı ‘Şehrin Sesleri ve Şehrin Yüzleri’, insan hikayeleri ile karşınızda olacak. Her gün selam verdiğiniz nohut pilavcının hikayesi veya şehrin üzerinde uçan güvercinin kanat sesi…kısa belgesel tadında ekranlarda olacak.

Haber Global frekans bilgileri

Haber Global bütün platformlarda izlenir olacak.

Digiturk 47.Kanal

D-Smart 53.Kanal

UYDU: TÜRKSAT 4A

FREKANS:12245 MHz

SYMBOL RATE:27500

FEC:5/6 POL: H (YATAY)

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu