Medya

Haber Global’de “Gece”mesaisi başlayan Sümeyye Yılancı kimdir?

Haber Global, kadrosuna başarılı, genç ve dinamik bir haberciyi daha kattı. Sümeyye Yılancı, hafta içi her gece saat 00.00’da Haber Global ekranlarında “Gece Ajansı”nı sunmaya başladı.

Sümeyye Yılancı’nın sunumuyla “Gece Ajansı”nda, hem geride kalan günün öne çıkan haberleri hem de yeni günün getirdikleri 2 saat boyunca izleyiciye sunuluyor. Siyasetin gündemi, ekonomide, yurtta ve dünyada yaşananlar, Haber Global’in alanında uzman muhabirlerinin haberleriyle ekrana geliyor. Ayrıca, konuk alınan uzman isimlerle gündemin öne çıkan başlıkları derinlemesine konuşuluyor. “Gece Ajansı”nda, günün özetiyle birlikte gündemdeki olaylar bütün yönleriyle izleyicinin dikkatine sunuluyor.

Sümeyye Yılancı, “Haber Global gibi objektif yayıncılık yapan, kaliteli ve ilkesi gerçekleri aktarmak olan bir kurumda olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Bu ailenin bir parçası olmaktan mutluyum. Gerek Türkiye’de ve dünyadaki sıcak gelişmeler, gerekse uzman isimler ile yapılan bağlantılar Haber Global farkıyla ekranlarınıza gelecek. Her gece saat 00.00’da dünyanın konuştuğu konuları, böylesine deneyimli bir ekibin kaleminden ve gözünden görmek için, bizi izleyin.” dedi.

SHOW HABER’DEN AYRILMIŞTI

ATV’de muhabirlik yapan Sümeyye Yılancı en son Show TV’de haber merkezinde çalışıyordu.

Sümeyye Yılancı Kimdir?

14 Mayıs 1991 yılında, İstanbul’da doğdu. Bilecik Üniversitesi İşletme Bölümü’nde başlayan lisans hayatı, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde devam etti. Şu anda Marmara Üniversitesi’nde Görsel İletişim ve Dijital Medya üzerine yüksek lisans yapıyor.

2014 yılında mezun olduktan sonra kariyerine radyoda kültür sanat programı sunarak başladı. Yaklaşık 6 yıl boyunca ATV Haber’de muhabirlik yaptı. Eş zamanlı olarak 2 yıl A Haber’de “Hava Durumu” sundu. 2021 yılında Show Haber’e transfer olduktan sonra burada da muhabirlik yapmaya devam etti. Ciner Medya’da 1 yılı aşkın süre sahada görev alırken, yaz döneminde Show Hafta Sonu Ana Haber’in ekran yüzü oldu.

Haberciliğe gönül veren gençler için de doğaçlama ve muhabirlik dersleri veriyor. Tercümanlık eğitimi alan Yılancı, “İşaret Dili” biliyor.

Evli ve bir çocuk annesidir

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu