M.Bey/Özel

Habertürk TV’de görevinden istifa eden Kürşat Oğuz’la ilgili flaş gelişme (MEDYABEY-ÖZEL)

Habertürk TV yayın yönetmenliği görevini yürütürken bir süre önce görevinden istifa eden Kürşat Oğuz'la ilgili flaş gelişme. MEDYABEY'e gelen duyumlara göre istifa eden Kürşat Oğuz, Ciner Medya'da fiilen görevinin başına döndü. Hatta o kadar ki Kürşat Oğuz, bu gece canlı yayına konuk olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'yi binaya gelişinde karşılayan ekipteydi.

MEDYABEY-ÖZEL:Öte yandan Kürşat Oğuz’un durumuyla ilgili bir muamma da yok değil. Ciner Medya’da Kürşat Oğuz’la ilgili ilginç bir belirsizliğin varlığı hüküm sürüyor. Şöyle ki Oğuz hem görevinin başında hem de değil. Odasındaki mesaisine devam eden Oğuz’un resmi olarak görevinin başında olduğuna dair resmi bir duyuru yapılmış değil.

NE OLMUŞTU?

Bilindiği gibi bir süre önce Habertürk Ankara Temsilciliği görevini yapan Bülent Aydemir ile MHP arasında gerilim yaşanmış Aydemir, canlı yayında MHP’nin Ebru Baki’den özür dilemesini beklediklerini dile getirmiş bu olay Aydemir’in Habertürk TV’deki görevinden istifa etmesiyle sonuçlanmıştı.

MHP Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir Ebru Baki’nin sunduğu programda, MHP’ye karşı karalama kampanyası düzenlendiğini savunmuş, ‘’HaberTürk grubundan yanıt bekliyoruz! MHP’ye karşı böylesine seviyesiz ve hadsiz tutum takınan, hanımefendiliğin saygınlığı arkasına gizlenerek çirkin üslubu alışkanlık edinen, gazetecilikten çok külhanbeyi edasıyla konuşmaya yeltenen bu isimlerin arkasında mısınız?’’ açıklamasında bulunmuştu.

Bülent Aydemir, Ebru Baki’ye sahip çıkarak canlı yayında MHP’den özür açıklamasının gelmesini beklediklerini dile getirmişti. Sonrasında yaşananlar Habertürk TV’de heyecanlı ve gergin dakikaların yaşanmasına neden olmuş beraberinde iki önemli istifa olayı yaşanmıştı.

Bu olay sonrasında Kürşat Oğuz’un da yayın yönetmenliği görevinden istifa ettiği haberleri yazılıp çizilmişti. Kulislerde konuşulanlara bakılırsa ortalık sakinleştikten sonra Kürşat Oğuz’un yeniden kanaldaki görevine fiilen döneceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu