Medya

HaberTürk yazarı Kübra Par, Acun Ilıcalı’nın yeni dijital projesi Exxen’e şans vermedi

HaberTürk yazarı Kübra Par, Acun Ilıcalı’nın yeni dijital platformu Exxen için olumsuz görüşler dile getirdi. Par, yeni dijital proje için “ölü doğacak bir proje, tutmaz” ifadelerini kullandı. Par, bunula da kalmadı yeni proje için  “bakkal dükkanı” benzetmesi yaptı. Acun Ilıcalı’nın Kübra Par’ın yazdıklarına nasıl bir tepki vereceği merak ediliyor.

Netflix, BluTV, puhutv, FoxPlay derken son olarak Amazon Prime’ın Prime Video ile Türkiye’ye giriş yapması sektörü daha da genişletti.

Ardından Acun Ilıcalı, Exxen adlı platformunun duyurusunu sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirdi.

Habertürk yazarı Kübra Par, Acun Ilıcalı’nın projesini bugünkü yazısında değerlendirdi.Par’ın dikkat çeken yazısında Exxen projesine yönelik olumsuz yaklaşım dikkatlerden kaçmadı.

“Acun’un dijital platformu Exxen tutmaz çünkü…” başlıklı yazısında “dev şirketler karşısında Acun’un Exxen’i bakkal dükkanı gibi kalır” ifadelerini kullandı.

İşte o yazının ilgili bölümü…


 

Acun Ilıcalı Exxen adında bir dijital platform kuracakmış.

Hayırlı olsun ama bence ölü doğacak bir proje çünkü…

Netflix ve Amazon Prime gibi dünya devleri varken içeriği son derece sınırlı bir platforma kimse para ödemek istemez. Kaldı ki dijital platformlara daha çok gençler üye oluyor. Yeni kuşak dünyaya açık, yabancı dizileri sevdikleri için çoğu Netflix’i ya da internetteki kaçak yayınları tercih ediyor. Bir de Türk platform için her ay harçlıklarından kesmezler.

Netflix’in 2020 yılında sadece yeni içerikler için ayırdığı bütçe 17.3 milyar dolar yani yaklaşık 130 milyar TL. Amazon Prime ise 8 milyar dolar ayırmış bu işe. Toplam bütçelerini hayal dahi edemediğimiz bu dev şirketler karşısında Acun’un Exxen’i bakkal dükkanı gibi kalır.

Televizyonda yaptığı yarışma programlarının reytingine aldanmasın. 82 milyonluk ülkede hemen herkesin evinde televizyon var ama koca Netflix’in bile Türkiye’deki üye sayısı 2 milyonun altında.

Zaten daha önce denendi ve tutmadı. Blue TV ve Puhu TV gibi örnekler Netflix’in yanına bile yaklaşamadılar. Her gün onlarca yeni dizi, film, belgesel ekleyen yabancı rakiplere karşı 6 ayda bir dizi çekerek, manken yarışması yaparak rekabet edemezsiniz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu