Medya

Habertürk yazarı Sevilay Yılman’dan Ertuğrul Özkök’ün karizmasını çizecek iddia

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, Ertuğrul Özkök’le ilgili medya kulislerini hareketlendiren bir iddia ile gündemde. Yılman, Hürriyet gazetesi yönetiminin Ertuğrul Özkök’e “siyaset” yazdırmama yönünde karar aldığını ileri sürdü. Bu iddiasını da öyle sosyal medya hesabından değil Habertürk gazetesindeki köşesinden dile getirdi.

ERTUĞRUL ÖZKÖK’E SİYASET YASAĞI MI GELİYOR?

Sevilay Yılman; “Bizim kuşlar geçen gene bir haber fısıldadı, ama öyle böyle bir haber değil. Duyduğuma göre Hürriyet yönetimi, artık Ertuğrul Özkök’e siyaset yazdırmama kararı almış” diye yazdı.

Adı sık sık polemiklerle gündeme gelen ve zaman zaman iktidara yakın gazetelerin yazarları tarafından sık sık hedef tahtası haline getirilen Özkök’ün bu iddia karşısında sessiz kalmayıp cevap vermesi bekleniyor.

Ertuğrul Özkök bugünkü yazısında Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un ““Cumhuriyet elitleri, kültür sanat alanını milletten kaçırdılar… Çaykovski vs dinletirsek millete adam oluruz zannedildi…” sözlerini “Kerimcan’a ailesi zorla Çaykovski mi dinletmiş” başlığı ile yorumlamış bir anlamda Numan Kurtuluş’u eleştirmişti.

ERTUĞRUL ÖZKÖK’ÜN BUGÜNKÜ YAZISI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

İşte, Sevilay Yılman’ın Habertürk’teki Özkök ile ilgili yazdıkları:

ERTUĞRUL ÖZKÖK’E ARTIK SİYASET YOKMUŞ!
KUŞLAR kulağıma acayip haberler fısıldayıp duruyor son günlerde değerli okurlarım. Bizim kuşlar geçen gene bir haber fısıldadı, ama öyle böyle bir haber değil. Duyduğuma göre Hürriyet yönetimi, artık Ertuğrul Özkök’e siyaset yazdırmama kararı almış. Hayır, yarın öbür gün kendisi bunu, bacağı alçıdayken hayatın sırrını bulmuş ama sırrı çözülmüş bu yeni hayatın içinde siyasete yer yokmuş gibi yansıtabilir, hazır olun diye ben şimdiden çıtlatayım dedim. Zaten dünkü yazısında bunun yolunu yapmaya başlamıştı…

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu