Medya

HaberTürk’te Sevilay Yılman’ın yazılarına son verildi iddiası

AYM üyesi Engin Yıldırım’ın sosyal medya hesabından yaptığı ’ışıklar yanıyor’ paylaşımına atıf yapan ve paylaşımıyla darbe imasında bulunduğu gerekçesiyle tepki gören Sevilay Yılman’ın HaberTürk’teki yazılarına son verildiği iddia edildi.

Medyaradar sitesinin haberine göre, Mahkeme üyesi Engin Yıldırım’ın ’ışıklar yanıyor’ paylaşımına sosyal medyadan ilk destek verenlerden biri Sevilay Yılman’dı. Yılman, tweete ‘Mesaj derin, İnşallah hep böyle yanar bu ışıklar’ cevabı verince büyük tepki çekmişti, darbe imasına destek verdiği söylenmişti..

Tweetini silse de, tepkiler devam etmişti, hatta Hürriyet Yazarı Nedim Şener Habertürk canlı yayınında ‘Buranın yazarı darbe imasına destek verdi’ demişti.

Tüm bu yaşananlardan sonra Sevilay Yılman’ın haberturk.com’daki köşesi için 13 Ekim’den itibaren yeni bir yazı kaleme almaması ve ekranda hiç boy göstermemesi dikkatlerden kaçmadı.

Medyaradar’a gelen bilgilere göre, Habertürk’ün en tepe isminin, yani Turgay Ciner’in rahatsızlığıyla, Yılman’ın yazıları sona erdi.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu