Medya

Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya özrü

Habertürk TV, Muharrem Sarıkaya’nın muhabir-kameraman Ahmet Demir’e tokat atmasının kameralara yansımasının ardından açıklama yayımladı. Kurum’un Muharrem Sarıkaya  Ahmet Demir’den özür dilemesi ise dikkat çekti.

Habertürk yazarı, gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yaptığı sırada, bir kablo ile bağlantı kurmaya çalışan İHA muhabiri Ahmet Demir’e tokat atması kameralara yansıdı.

Muharrem Sarıkaya’nın yaptığı “özür” açıklamasında “Yayın biter bitmez İHA kameramanı Sayın Ahmet Demir’den ve o an orada bulunan İHA Bölge Müdürü Sayınz Orhan Akın’dan ayrı ayrı özür diledim. Bu noktada kalmayıp, bir saat kadar sonra telefonda kendileri ile ayrı ayrı konuşup yaptığımın hata olduğunu belirtip özrümü her ikisine de yineledim.” ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Habertürk TV gelen tepkilerin ardından bir açıklama yayımladı.

Habertürk TV’den yapılan açıklama şöyle oldu:

Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan Habertürk olarak içtenlikle özür dileriz.

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu