Medya

Hacamat’ın ilk sayısı çıktı

Mizah dergilerine bir yenisi daha eklendi. Hacamat mizah dergisi ilk sayısı ile bayilerdeki yerini aldı.İlk sayısı bugün çıkan Hacamat Mizah Dergisi haftalık olarak yayınını sürdürecek ve her Çarşamba bayilerde olacak.

Derginin Yayın Yönetmeni Faruk Günindi, Türk toplumunda doğal olarak birbirinden farklı kafaların bulunduğunu; ancak bu kafaların bazılarına acilen Hacamat yapmanın gerektiğini söyledi.

Hacamat’ın bu kafalarda anlayış ve düşünce sağlığını iyileştireceğini kaydeden Günindi, Hacamat Mizah Dergisinin gündeme dair insanımızın özlediği çıkışlar yapacağını belirtti. Aynı zamanda Hacamat çizerlerinden olan Faruk Günindi, Hacamat kelimesinin etkili, pratik ve sünnet bir tıbbi uygulamanın da ismi olduğunu hatırlataerak Hacamat’ın iyileşmelere vesile olacağını umduklarını söyledi.

Hacamat’ın Yayın Danışmanı Asım Gültekin, Charlie Hebdo olaylarından sonra Türkiye’de yerli duyarlıklara sahip, insanımızın değerlerine düşmanlık etmeyen haftalık bir mizah dergisinin eksikliğinin kendisini çok fazla hissettirmeye başladığını belirtti.

Bu olayla ülkemizde mizah dergiciliğindeki tek tipleşmenin de açıkça görülür hale geldiğini söyledi. Hacamat Mizah Dergisinin mizah dergiciliğine “temiz kan” getirmek niyetinde olduğunu; insanımıza “kendisini sürekli yenileme ihtiyacını hissettirmek” istediklerini sözlerine ekledi.

Dergi ilk sayısının kapağında çözüm sürecine yer verdi. Cafcaf ekibi tarafından çıkarılan Hacamat Mizah Dergisi’nin Cafcaf’ın konseptinin dışında ve farklı olarak daha güncel ve sert bir yayın anlayışını benimseyeceği haber veriliyor.

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu