Medya

Hadi Özışık: İktidara yakın yıldız gazeteci neden yok!

“Türkiye’de yıldız gazeteci niye yok?” bu ilginç soruyu soran isim İnternethaber’den Hadi Özışık…Özışık geçmişe göre günümüzde yaşanan yıldız gazeteci eksikliğine değindiği yazısında iktidara yakın medyada yıldız gazeteci çıkmadığını bunun tek istisnasının Abdülkadir Selvi olduğunu yazdı.

Son yıllarda gerçekten de basında yıldız gazeteci eksikliği yaşanıyor mu?

İşte Hadi Özışık’ın Türk medyasında ve iktidara yakın medyada yıldız gazeteci eksikliğini yazdığı o yazı:

************    *************

Yıldız gazeteci niye yok?

Çok değil yakın geçmişe baktığımızda, gazeteciler arasında nice yıldızlar vardı.. Hakkın rahmetine kavuşanlar ve hâlâ yaşayan gazeteciler… 

Mehmet Ali Birand, Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı televizyoncusu olarak lideriydi.Allah rahmet eylesin lider olarak öldü. Birand’ın yıldızlaştırdığı gazetecilerin sayısı az değildi. Bugün o gazetecilerin bir çoğu önemli gazetelerde ve ekranlarda iş yapıyor. 

Nazlı Ilıcak… Uğur Dündar… Mehmet Barlas… Bekir Coşkun… Taha Akyol… Yavuz Donat… Melih Aşık… Ve daha bir çoğu… bugünün yaşayan efsane gazeteciler.. 

Yılmaz Özdil, Ahmet Hakan gibi başka yıldızlar… 

Sivrilen iktidara yakın gazeteciler de var; Ahmet Kekeç, Salih Tuna, Melih Altınok, Rasim Ozan Kütahyalı, Nagehan Alçı, Nihal Bengisu Karaca, Hilal Kaplan, İbrahim Kiraz… 

Ama… 

Yıldızlaşan bir tek Abdulkadir Selvi var o cenahta… 

Bir de bizim Süleyman Özışık…

İnternethaber’de yazıyor ve epeyce bir mesafe almış…

Neden acaba?

Türkiye’de yıldız yazar kıtlığı neden yaşanıyor?

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu