Magazin

Hadise şokta!.. Bir servet kaybetti

Son dönemlerin ünlü ve popüler şarkıcısı Hadise bugünlerde şokta. Neredeyse bir servet kaybeden Hadise’yi bu noktaya götüren neydi?

Hadise bir dönem Trendyol markası ile anlaşma yaparak Trendyol’un projerlerinde yer alıyordu. Ancak Trendyol markasının sahibi DSM Grup “Sözleşmeye aykırı davrandığı” iddiasıyla Hadise’ye 250 bin euro’luk bir dava açmıştı. Hadise o davayı ve 250 bin lirayı kaybetti.

Mahkemenin kararına göre, Hadise haksız bulundu. Hadise ile 2012’de Trendyol ile bir sözleşme yapmıştı ve bu sözleşemey bir yıl boyunca başka markalar için çalışmaması gerekiyordu. İşte mahkeme de söz konusu maddenin ihlal edildiğini belirterek 250 bin euro ceza talebinde bulunan şirketi haklı buldu. Mahkemenin karar dilekçesinde “Davacı DSM Grup Danışmanlık şirketi tarafından davalı Hadise Açıkgöz aleyhine açılan davanın kabulü ile 250 bin euro cezai şart bedelinin 26 Kasım 2012 tarihinden itibaren işleyecek en yüksek faiziyle birlikte davalıdan alınarak davacıya verilmesine karar verildi.” kararı yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu