Müzik

HADİSE’NİN MELEK ADLI VİDEO KLİBİNE RTÜK’TEN UYARI GELDİ

Hadise’nin Melek’ adlı parçasının  klibi RTÜK’e takıldı. Video-klip, “Geleneksel aile yapısının yozlaşmasına sebep olabilecek” nitelikte görüntüler içerdiği gerekçesiyle RTÜK’ten uyarı cezası aldı.

Melek  klibi 1 Eylül’de yayınlanmıştı ve klipte evli bir çiftin birbirini aldatma görüntüleri yer alıyordu.

Uydudan yayın yapan Mercek TV adlı kanalda yayınlanan klip için RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi raporunda, şu görüşlere yer verildi:

“Klibin başında eşiyle evde tartışan kadın, bir barda gördüğü erkekle yakınlaşmaktadır. Kadının erkekle sokakta başlayan öpüşmesi yatakta devam etmektedir. Birbirlerine sarılmaları, öpüşmeleri, kamera açısının erkeğin pantolonunu çıkarma görüntüsüne odaklanması, cinsel ilişkiyi resmetmektedir. Kendi evinde karısını başka bir erkekle yakalayan eş de, tepki olarak başka bir kadını yatak odasına çağırmaktadır.”

RTÜK üyeleri  “Klipte aldatma doğal bir davranış gibi gösterilmeye çalışılmakta, karı-koca karşılıklı olarak birbirini aldatmaktadır. Bu görüntüler geleneksel aile yapımızın yozlaşmasına sebep olabilecek niteliktedir.” görüşünde birleşince Mercek TV’ye, “Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verme” gerekçesiyle uyarı cezası verildi.

Öte yandan Hadise, bu klipten haberinin olmadığını söyledi. Mercek TV adlı kanalın kendi inisiyatifi ile Hadise’den habersiz bir klip yayınladığı ortaya çıktı. Çünkü Hadise’nin önceden çekilen Melek klibinde RTÜK’ün raporunda belirttiği bir içerik bulunmuyor.

Etiketler

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı