AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (10-16 Aralık) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU:
Fiziksel özelliklerimizi ön plana çıkarmak isteyeceğiz. İştahımızda görülen artışlar diyetisyenlerimizin işini zorlaştıracak. Sıra dışı harcamalarımız için, bütçemizi yeniden gözden geçirmeliyiz. Sevdiklerimize ve özel kişilere hediye vermek isteyeceğiz. Özellikle çekiciliğimizi çok kolay çevremize yansıtabileceğimiz ve içsel enerjimizin yüksek olduğu bir hafta. Ayrıca çocuklara yönelik aktivitelerin gündeme gelmesi de söz konusu olacak. Gezi programları ve kısa mesafeli yollar gündeme gelecektir. Uzun süredir görüşemediğiniz dostlarımızı arayabiliriz. Hareketli, fakat sistemli bir hafta yaşayacağız.

KOÇ
Bu hafta yaptığınız her işi ses getirirken, kararlı davranışlarınız takdir görecek. Yaşam mücadeleniz içinde; rutin alışkanlıklarınız ve yeni oluşan koşullar arasında çatışmalar yaşayabilir, ilişkilerinizde zorlu karşıtlıklarla yüz yüze gelebilirsiniz. İnatçı tavırlarınızda ısrarcı olmayın. Sabrınızı ön plana çıkartın, huzursuzluğunuzu yenerek kendinizi rahatlatacak çalışmalara yönelin. Geçmişten bu yana beklediğiniz fırsatların birden bire ortaya çıktığını göreceksiniz. Günlük yaşantınızda farklı kişilerle bir araya gelecek ve sizi eğlendirecek, konuşmalarıyla oyalayacak arkadaş grupları ile görüşeceksiniz. Bu kişiler, kalabalık ortamlarda ve eğlence dünyasında tanışacağınız kişiler olacaktır. Yakın çevreniz gittikçe artarken, yeni dostlarınızı evinizde ağırlayacak ve onlarla gecenin geç saatlerine kadar sohbet etmek hoşunuza gidecek. Ciddi ilişkiler peşindesiniz. Görüştüğünüz kişilerin farklı ve üst boyutta olmasına dikkat ediyorsunuz. Şimdiye kadar düşünmediğiniz konularla aklınız karışabilir. Duygularınızda ve isteklerinizde ileriye yönelik bir artış gözlenecektir. Gelir kaynaklarınız artıyor. Size gelecek öneriler, bilgi dağarcığınızın artmasına neden olacak ve önünüzü açacak. Paranızla ilgili hiç kimseye sır vermek istemeyeceksiniz. .

BOĞA
Amaçlar ve istekler paralel gitmeli. İlişkilerinize anlam katmalısınız. Duygusallıkla akılcılığı birbirine karıştırmayı sevmediğiniz halde, bu dönemde bir karmaşa içinde olacak fakat düşüncelerinizi iyi bir süspansiyon yapacaksınız. Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Sosyal hayatınızda kısa mesafeli yolların size sağlayacağı olanakları, kendi istek doğrularınıza göre değerlendireceksiniz. İş yaşamınızdaki tecrübelerinizin birikiminde oluşan yaratıcı düşünceler, yeni projelerin gündeme gelmesine neden olacak. Çevrenizden alacağınız yardımlarla enerji sarf etmeden hedefinize kolayca yaklaşacak, zekanız ve yeteneklerinizle başarıya ulaşacaksınız. Hırslarınız yaşam akışınızı yönlendirecek. Amaçlarınıza ulaşmak için; Karşıt Akrep’te ilerleyen Venüs’ün de etkisiyle daha ılımlı bir tarzda adımlar atacak, baskıcı ve kışkırtıcı davranmayacaksınız. Özellikle, karşı cinsle birlikte yapacağınız ortak çalışmalarda kendinizi daha da güçlü hissedecek ve bir başkası tarafından kişiliğinizin takdir edilmesi hoşunuza gidecek. Seyahatler ve seminerler sizi iyi noktalara taşıyacak. Kendinizle ilgili sorgulamalarınız artarken, kişisel ihtiyaçlarınızı doğru belirlemelisiniz..

İKİZLER
Karşıt burcunuzda ilerleyen Güneş’in olumlu etkisi sayesinde, enerjinizi zihinsel aktivitenizle bütünleştireceksiniz. Çevrenizi ikna etme konusunda oldukça başarılı olacaksınız. Bazen bulunacağınız ortamlarda baskıcı davranabilir veya çevrenizin tepkisini alabilirsiniz. Sözlerinizde aşırıya kaçabilir ve aşk konusunda agresif olabilirsiniz. Fakat ikna kabiliyetiniz öylesine güçlü ki, önünüze kim çıkarsa, etkiniz altına alabileceksiniz. Ortak dostlarınızla birlikte hareket edecek ve kendinizi güçlü hissetmenize yarayacak işler yapacaksınız. Alacağınız iş tekliflerine karşı kayıtsız kalmayacaksınız.. Radikal kararlarınızı alırken önemli fırsatlar verecek. Alacağınız tekliflerin cazip yönleri sizi farklı ülke fırsatları olacak.. Akıllıca yapacağınız planlar yaşamınızda önemli bir yer tutacak. Ruhsal dinginliğiniz biraz da özel isteklerinizin gerçekleşmesine bağlı. Bu günlerde daha esnek olmalı, eksik kalan işlerinizi tamamlamalı, yeni fırsatlar yaratma yerine eskileri akıllıca değerlendirmelisiniz. İletişim, haberleşme, detaylı işler, hatalar, ihmaller ve unutkanlık artacaktır. Konuşmalarınız hep güçten ve kendinizi ifade etmekten yana olacak. İnatçı ve pratik zekanızı daha da geliştirecek ve geniş bir kapasitede kullanacaksınız. Zorlukların sizi etkileyemeyeceği bir performans çizeceksiniz.

YENGEÇ
Aşkta hareketli bir hafta başlıyor.. Artık daha fazla gezmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızla gece gezmelerine başlamanın tam zamanı. Aşk artık size eğlence şaklinde geliyor. Aşkı bir oyun görmeye başlıyorsunuz. Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek. Çünkü, bu dönem tutkulu birliktelikler peşindesiniz ve özgürlüğünüzü kurallarla sınırlandırmak istemiyor, güçlü aşklar peşinde koşuyorsunuz. Özellikle, fikir ve düşünce bazında anlaşacağınız kişinin özel olması gerekiyor. Duygusal tatmin sağlayacağınız aşklarınız gündemi meşgul edecek. Özellikle, iş yerinizde bu tür olayların sansasyon yaratacağını bilmelisiniz. Kariyerinizle bağdaşan özel ilişkiler yaşayabilirsiniz. Yönetme kabiliyetiniz artıyor. Bazılarınız aşırıya kaçabilir ve diretme ve ısrar etme konusunda baskıcı davranabilirler. Çünkü kariyerinizle ilgili başarılar, çevresel faktörlerinizi doğru kullandığınız zaman gerçekleşiyor ve başarınız için uyumlu olmak zorundasınız. Fikirlerinizi söylerken politik olmaya özen göstermelisiniz. Güvendiğiniz dostlarınızı yanınızdan ayırmak istemeyeceksiniz. Onların sezgisel yeteneklerini kendinizle birleştireceksiniz.

ASLAN
Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız. İsteklerinizi enerjinizle donatmayı biliyor, uyumlu bir kombinasyon yaratabiliyorsunuz. Düşüncelerinizde ısrarcı bir tavır takınarak, sosyal yaşantınızda farklı konumlar elde edecek, dayatmacı bir tavır sergileyeceksiniz. Başkalarının fikirlerine ihtiyaç duymayarak; fırsatları değerlendirirken, daha sıcak ve aktif bir performans sergileyeceksiniz. Yaşantınıza aniden girecek kişilerle daha sonra güçlü arkadaşlıklar kuracaksınız. Dengelerinizi korumak zorunda olduğunuzun farkında olarak, yenilikler ve hedefleriniz doğrultusunda hareket edeceksiniz. Ne istediğinizi biliyor ve çevrenizden etkilenmeden kişisel hareket ediyorsunuz. Başkalarının değil, sizin ne istediğiniz önemli. Yönetici gezgeniniz Mars karşıt finans evinizde ilerlemeye devam ediyor. Sıra dışı bir kişilik çiziyorsunuz. Kararlı ve amaçlarınıza uygun hareket ederken, sizi sevgiyle kabul ettikleri gibi öfke duyanlarda olacaktır. Kariyerinizi en iyi şekilde sergilemek için gerekli tüm gücünüzü gösteriyorsunuz. Güçlü duyguların sizi yakmasına izin vermemelisiniz. Egonuzu güçlü tutacak ve isteklerinizde aşırıya kaçacaksınız.

BAŞAK
Bulunduğunuz ortamlarda isteklerinize uygun zannettiğiniz kişiler sonradan sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Çalıştığınız kişilerin iş disiplini ve iş ahlakına önem veriyorsunuz ve bu konuda haklısınız. Bu hafta hızlı ve yüksek hedeflerin peşinde olacağınız işleri tercih ederken, iş birliği yapacağınız kişilerin performansı önemli olacak. Derin felsefi yaklaşımlar içinde, çevrenizdeki kişilerle empati kuracaksınız. Sessiz, sakin bir şekilde fakat kesin yargılarla çalışırken, zor olan işleri başarabileceğinizi göstereceksiniz. Düşündüğünüz her şeyin kısa sürede çoğaldığına ve arttığına şahit olacaksınız. Yöneticilik yapıyorsanız; birlikte çalıştığınız kişileri yapıcı bir şekilde eleştirerek daha mükemmel olmalarını sağlayacaksınız. İş disiplininin, düzenli bir yaşam için gerekli şart olduğuna inancınız, ileri vade de işlerinizi daha da olumlu kılacaktır. . Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla besleyeceğiniz bir dönemdesiniz. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Toplumsal hareketlenme devam ediyor ve siz hala kendinizle ilgili aşama kaydediyorsunuz. Gücünüzün yükseldiğiniz görmek ve kendinize tepeden bakmak hoşunuza gidecek.

TERAZİ
Maddi olanakları iyi ve size hoş gelen kişilerle kısa süren beraberlikler yaşamanız mümkün. Kurduğunuz dostluklar finans konularında ufkunuzun açılmasına neden olacak. Eski yaşam tarzınızı beğenmeyerek yeni başlangıçlar yapmak için kolları hemen sıvayabilirsiniz. Mesleki açıdan önemli bir hazırlık dönemi sizin için uygun olacak. Alt yapısını kuracağınız yeni bir oluşum için çevrenizden de destek alabilirsiniz. Venüs; finans konularınızda size beklediğiniz fırsatları sunacak, maddi konularda akılcı kararlar almanızı sağlayacaktır. Severek yaptığınız işler başarıyı getirirken, para kazanma konusunda da şanslı olacaksınız. İşinizi iyi takip ederek disiplin içinde davranışlarınızı sürdüreceksiniz. Birçoğunuz maddi konulardaki başarınızı çevresel faktörlerle birleştirecek, ortak işbirliği içine gireceksiniz. Sosyal aktivitelerden kazançlı çıkacaksınız. Partneriniz veya sevdiğiniz kişiyle maddi kazançlarınızı birleştirebilir, size gelir sağlayacak çalışmalarda bulunabilirsiniz. Bu günlerde yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz alanları belirlemelisiniz. Ani yükselişler ve iş potansiyelinizdeki sorumluluk artışı karşısında bocalayabilirsiniz. Uğraşı verdiğiniz konularla ilgili öne çıkma telaşı içinde olacaksınız. Meraklı yönleriniz daha da belirgin bir hal alacak ve idealleriniz için savaş vereceksiniz.

AKREP
Disiplinli ve kuralcı yönlerinizin geliştiğini göreceksiniz. Zihinsel anlamda potansiyeliniz güçlenecek ve sorumluluk duygunuz artacak. Sizden yaşça büyük kişilerin sağlayacağı olanaklardan faydalanmasını bilmelisiniz. Zaman zaman ortaya çıkan inatçı yönleriniz kariyerinizle ilgili sorunlar çıkacaktır. Mesleki yaşamınıza verdiğiniz önem içerisinde, aile bireylerine de zaman ayırıp, ısrarlı taleplerine kulak vermelisiniz. Bu konuda, spekülatif duyumlardan daha çok kendi sezgilerinize güvenin .Venüs burcunuzda. Bu günlerde yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz alanları belirlemelisiniz. Sizi rahatlatan ve kişiliğinizi vurgulayan işler için her türlü çılgınlığa hazırsınız. Entelektüel konularda daha belirgin çalışmalar içine gireceksiniz. Meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Zihinsel aktivitenizin yüksek olmasından dolayı huzursuzluk duyabilirsiniz. Sosyal yaşamınızda tanıştığınız bazı kişilerle sırdaşlık ve dostluk duygularınızı tatmin edeceksiniz. Yanılma payınız olacaktır.. Bu arada manevi bir şekilde huzur duyduğunuz işleri yapmak istiyorsunuz. Mantıklı işler beraberce yapabilirsiniz.

YAY
Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde fikir alış verişlerine gireceksiniz. Pratik yaşama geçirmeniz imkansız olduğu için, şimdiye kadar ilgilenmediğiniz ve uzak kaldığınız konular, kafanızda yeni şekillerin oluşmasına ve fikirlerinizin yenilenmesine zemin hazırlarken, vizyonunuzun değişmesine neden olacak. Yaşamdan bir çok şey bekliyorsunuz. Öğrenme merakınız artarken, şimdiye kadar denemediğiniz konular üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Bu dönemde, dikkatli olmanız gereken bir durum var. Arkadaşlarınızla güçlü bir duygu birliğini paylaşarak, günün anlamını siz çıkaracaksınız. Eski dostlarınızla bir araya gelebilir ve güvenli bir dostluk örneği sergileyebilirsiniz. Çevrenizi yönlendirmek için uygun bir dönem değil. Konuşmaları ilgiyle dinleyin fakat aykırı bir yorum yapmaktan sakının. Geçmişten konuşmak hoşunuza gidecektir. Kişisel özgürlüğünüzü her şeyin üstünde tuttuğunuzu bilen sevdikleriniz için, keyif verici bir durum. İçinizdeki fırtınaları kolay paylaşan biri değilsiniz. İçsel düşüncelerinizle fazla meşgulsünüz ve çevrenize karşı dalgın bir tavır takınarak karşınızdaki kişinin duygularını sınayabilirsiniz..

OĞLAK
Bu hafta kariyerinizi geliştirmek için önemli fırsatlarınız var. Yükseliyor ve kariyerinizi genişletmek amacı içindesiniz. Terfiler sizi bekliyor. Bu sürprizlere hazırlıklı olun. Riskler size yakışıyor ve bu atılımlardan alınızın akıyla sıyrılıyorsunuz. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alacaksınız. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Sezgileriniz size başarılarınız konusunda yardımcı olacaktır . Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Düşündüğünüz bir çok şeyi gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız.. Değerli olmak ve saygınlık görmenin püf noktalarından birinin arkadaşlık ve dostluk ilişkilerin olumlu olması geçtiğimiz yıllarda yaşadığınız olaylarla öğrendiniz ve denediniz. Şimdi bu durumu rahatlıkla yaşamınıza geçirebilirsiniz. Bu dönem ön planda olma isteğinizi körükleyen çalışmalar içinde olacak, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Bir çok misyon çalışması sizi bekliyor.

KOVA
Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız. Sahiplenme içgüdülerinizi kontrol altına almalısınız. İdeallerinizin biraz da çevresel koşullarla paralel ilerleyeceğini düşünmeli ve paylaşımların kazançlarınızla ve isteklerinizle uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Kendinize olan öz güveniniz sizi yanıltabilir. Gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Yenilikler evinizdeki Jüpiter size gerekli kozmik desteği verecektir. Yeni fikirlerden yola çıkarak kendinizi kökten değiştireceksiniz. Aktif kararlar alacaksınız. Zihinsel aktiviteniz oldukça güçlü seyrediyor. Kendinizi huzurlu hissetmeniz için kariyerinizle ve kendinizle ilgili konularda emin olmanız gerekmektedir. İlişkileriniz konusunda acele etmeyin ve aşk hayatınızı biraz da, yaşamın akışına bırakın. Çevrenizle birlikte ortak hareket edeceğiniz çalışmalar içinde olacak, sosyal yapınızı destekleyici işler yapacaksınız. Bulunduğunuz ortamlarda lider özelliğiniz ön planda olacak. Size hem para kazandıracak hem de kişisel ilişkilerinizi destekleyecek işler yapacaksınız.

BALIK
Bilinçaltınız kişisel özelliklerinizde etkin olacak. Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz. Hırslarınızın siz yönlendirmesine izin vereceksiniz. Birine ilgi duyuyorsanız, duygularınızı gizleyeceksiniz. Duygularınızı abartabilir ve ilgi duyduğunuz kişiyi gözünüzde büyütebilirsiniz.. Her türlü hareketin altında değişik anlamlar arayacak ve tatmin olma duygusu içinde yaşayacaksınız. Hırslı ve atak davranarak, düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme konusunda ısrarcı davranacaksınız. Siz dengenizin bozulmasından yana değilsiniz. Yeni tanışacağınız kişilerle uyumlu beraberlikler kuracaksınız. Bu hafta sürekli bir aksiyon içinde olacaksınız. Güven duygusunun önemli olduğunu bildiğiniz için, karşı tarafın bu konuda sizi anlamasını bekliyorsunuz. Dostlarınızla bir araya gelebilir ve güvenli bir arkadaşlık örneği sergileyebilirsiniz. Çalışma yaşantınızda gösterdiğiniz performans finans konularında istediğiniz olumlu gelişmeleri sağlayacak ve birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu bir beraberlik sergileyeceksiniz. Güvendiğiniz dostlarınızın fikirlerini alacak, karşılıklı güvene dayalı işbirliği içinde olacaksınız. Karşılıklı güç savaşına girmeden önce, onlara kendilerini anlatma fırsatı vermenizde fayda var. Öğrenme içgüdünüzün fazla olduğu bir dönem…

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu