Astroloji

Haftalık (11-17 Mart) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU:
Merkür geri gidiyor. Geçmişten kaynaklanan sorunları artık unutmalıyız. Yasaklara karşı tepki oluşturabileceğimiz bu dönemde, öfkeli davranışlardan uzak kalmalıyız. Uzun süredir dargın olduğumuz dostlarımızı arayabiliriz ve köprüleri kendimiz atabiliriz. Yaratıcılığın ve sanatsal olayların yoğun olduğu bir hafta.İçimizdeki enerjiyi dengeleme konusunda zorluklar yaşayabiliriz. Yaşam kalitemizle ilgili sorgulamamız ortaya çıkıyor. Dünyaya bakış açımızda bazı değişimler söz konusu. Güven duygumuzun eksikliklerinin neden kaynaklandığını, çözmek isteyeceğiz. Bazılarımızın ailevi sorunları ve yaşlılarla ilgili problemleri gündem kazanacak.. Sinirli ve gerilimli olabiliriz. Bazılarımız, duygusal fırtınalara hazır olmalıyız. İlişkilerimizi sorgulayacağız.

KOÇ
Merkür bilinçaltı evinizde geri gidiyor. Duygusal hatalar yapmaya müsait bir döneminiz. Kıskanılacak ve tenkit edileceksiniz. Duygularınızdaki artışlar yüzünden oto kontrol sınırlarınız denetlemek zorunda kalacaksınız. Güç gösterisinde bulunabilir, partnerinize meydan okuyabilirsiniz. Duygusallıkla akılcılığı birbirine karıştırmayı sevmediğiniz halde, bu dönemde bir karmaşa içinde olacak fakat düşüncelerinizi tartmaya çalışacaksınız. Bilinçaltınızda Neptün sayesinde sezgileriniz sizi yanıltmıyor. Gezegenlerin sunduğu kozmik enerjiyi istediğiniz gibi kullanırken, karşı cins üzerinde yoğun bir etkileme gücüne sahip olacaksınız. Bu dönemde ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Sadece keyifli günler geçirirken, bu beraberliklerinizden çok şey beklememelisiniz. Uranüs finans evinizde parasal bir hareketlenme getiriyor ve gereken çılgınlığı veriyor fakat aklınıza gelen düşüncelere tepki verecekler ve sizi yargılayacak bir zümrenin olacağını unutmayın. Küçük kazalara müsaitsiniz. Ani hareketler yapmayın.

BOĞA
Burcunuzda ilerleyen Mars kıskançlık duygularınızın kafanızı karıştırmasına rağmen iş aşk ve sevgi söz konusu olunca duygularınızı olumlu bir şekilde ortaya koymaktan yanasınız. Söz konusu maddi kazançlar olduğu zaman, kafanız son derece işler çalışıyor. Mars ve Merkür retrosu sayesinde kurumsal başarıların size sağlayacağı avantajlar sayesinde çevresel koşullarınızı yeniden gözden geçirmeli ve iş olanaklarınızı araştırmalısınız. Kendinize güvenebilirsiniz fakat, bazı pürüzler hafta içinde sizi rahatsız edecektir. Olabilecek olaylara karşı kendinize gereken esnekliği sağlamalısınız. Kafanıza koyduğunuz bir konuda yenilgiyi kabul etmiyor ve savaşmayı yeğliyorsunuz. . Satürn size ödül vermeye hazırlanıyor. Derin araştırma gereken konularda kendinizi ispat edeceksiniz. Bu hafta sosyal ilişkilerinizin seyrini maddi kazançlara döndürebilirsiniz Çevrenizdeki olayları lehinize kolayca çevireceksiniz. İnsanlara yardım etme duygunuz harekete geçerek, toplumda misyonu olan kuruluşlarda görev yapacaksınız. Maddi konularda şartlarınızı zorlamak ve kendinize yeni konumlar gündeme getirme konusunda, her zamanki gibi savaş veriyorsunuz.

İKİZLER
Yöneticiniz Merkür kariyer evinizde geri gidiyor. Duygusal düşünmenize ve detaylara takılmanıza neden oluyor. Sizinle konuşan kişilerin farklı algılarından hoşlanıyorsunuz. Olayları derin bir şekilde irdeleme gereği duyacaksınız. İşinizle ilgili yeni ufuklara doğru gidiyorsunuz. Kendinizi mutsuz eden nedenlerden kurtulmalısınız. Siz, her şeyin anında düzelmesini isterken, bazı hatalar kendiliğinden oluşabiliyor. Karşı tarafın duyguları sizin için önemli olsa da, siz sadece kendi hisleriniz doğrultusunda hareket etmekten yanasınız. İş yaptığınız ortamlarda; istekleriniz net bir şekilde ortaya koyarsanız, spekülasyona dayalı davranışları ortadan kaldırmış olursunuz. Sorumluluklarınızın farkında oluşunuz, içsel baskı duymanıza da neden oluyor.. Taviz vermeyen yapınızın size sağlayacağı olanakları sizde fark edeceksiniz. Çalışırken dinlenmeye özen göstermelisiniz. Dalgınlıklarınız var. . Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Geçmişte kalan hatalarınızın sizi tekrar rahatsız etmesini engellemek elinizde.

YENGEÇ
Merkür 9. Ruhsal evinizde geri gitmeye başlıyor. Uzun süredir ihmal ettiğiniz seyahatler kariyerinize olumlu katkılar getirecek. Bu arada güçlü ve yönetici yönlerinizi abartabilir, çevrenize baskıcı davranabilirsiniz. Çünkü, güçlü gezegenler, duygularınız üzerinde yoğun baskı kuracak. Çoğu kez arzuların yüksek seyretmesi ve işlek bir aktiviteye sahip olmanız, günü birlik dengelerinizin bozulmasına neden olacaktır. Eğer bir patron ve işveren iseniz; birlikte çalıştığınız kişilerin size saygı duymalarına karşın, içsel bir şekilde tepki de göstermelerine neden olabilirsiniz. Jüpiter çalışma evinizde ilerliyor. Alt kadroda çalışan bir kişi iseniz, daha performanslı çalışacak ve patronlarınızın sevdiği bir eleman olacaksınız. Uzun yolların ve seyahatlerin gündeme gelmesiyle yoğun bir tempoya girebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bağlarınız güçlenirken yoğun bir telefon trafiği yaşayacaksınız. Yurt dışında yaşayan arkadaşlarınızın size yardımları olacak. Bazıları ziyaretinize gelecek veya siz onlarla ortak yolculuklara çıkabileceksiniz. Değişik ülkelerin farklı kişileri merak konusu olacak.

ASLAN
Arkadaş çevrenizde size destek verecek özel dostlarınızla bir arada olacaksınız. Değişik alanlarda yaptığınız çalışmalar, düşünce sınırlarınızı genişletecek. Merkür balık burcunda retro yapıyor. Geçmişte üzerinde çalıştığınız ve size ödül getirmesini beklediğiniz tüm konular sizi destekleyecek. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla bir çok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken, sevdiğiniz işleri pratik yaşama geçirmiş olacaksınız. Düşüncelerinizden ödün vermeyi düşünmeyecek, karşılaşacağınız engellerle mücadele edeceksiniz.

BAŞAK
Yaşam perspektiflerinizle ilgili değişim içeren etkiler verirken, kendi özünüze yönelik hislerinizin yeniden yapılanmasını ortaya çıkarabilir. Şimdiye kadar açığa vurmadığınız düşüncelerinizi, birlikte iş yaptığınız kişileri uzaklaştırma pahasına ifade etmeye başlayabilirsiniz. Bazen, sizi panik içinde bıraksa da; yaşamınızın rutinleşen bölümlerinde sergileyeceğiniz bu tür farklı değerlere yönelme durumu, daha sonra size yararlı olacaktır. Düşlediğiniz yolculuklara çıkabilirsiniz. Sakinlik arayanlar için, bu dönem mükemmel olacak. İç dinginliğinizi sağlama açısından bir fırsat olan bu günlerde, mistik konularla da ilgilenebilirsiniz. İlişkilerinizde yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Bazı dargın dostlarınızı bir araya getireceksiniz. Eski ve yeni dostlukların bir arada yaşanacağı ortamlarda bulunacaksınız. Bu dönem, uzun süredir aksayan ilişkileriniz sona erebilir. Artık, her şeyi sınıyor ve sınavdan geçiriyorsunuz. Özellikle, sabır isteyen konularda başlangıç yapmak için önünüzde önemli konular var.

TERAZİ
Merkür geri gidiyor. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Dışa vuramadığınız öfkenizin etkisiyle istem dışı hareket etmemeye çalışın. Çünkü, dostlarınızın davranışlarından bile çeşitli anlamlar çıkarabilir ve kendinizi kapatabilirsiniz. Geçen aydan kalan işlerinizi tamamlayacak, önemli kararlar alacaksınız. Mars ve Uranüs birlikte miras ve değişim evinizde ilerlemeye başladı. Beklediğiniz bir para ve miras olayınız varsa; sorun olacaktır. Gecikmiş durumlar söz konusu. Ani gelişen borç durumları sizi zor durumda bırakabilir. Bu dönemde karşınıza çıkacak kişilere karşı tedbirli olmalısınız. Eğer grup çalışmalarında esnek davranmazsanız; düşüncelerinize karşı tepkiler alabilir ve ortak çalışmalarınızda problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bazı karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmeniz gerekebilir. Ele aldığınız konuları zorlamanın anlamı yok. Düşüncelerinizi akıcı bir şekilde ifade etmenizi sağlarken, ikna yeteneğinizin etkin olmasını gündeme getirecek ve istekleriniz doğrultusunda uygulamalar yapacaksınız.

AKREP
Karşıt evinizde Mars ve Uranüs birlikte hareket ediyorlar. Çevrenizde size yardım edecek ve enerjinizi sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır.. Finans ve kazançlar konusunda bazı istemediğiniz durumları düzeltmeniz için yine bu özel günlerden yararlanabilirsiniz. Maddi olanakları iyi ve size hoş gelen kişilerle kısa süren beraberlikler yaşamanız mümkün. Kurduğunuz dostluklar finans konularında ufkunuzun açılmasına neden olacak. . Enerjinizi ve vaktinizin tümünü yakın dostlarınızla ortak çalışmalar içinde kullanacaksınız. Romantik olmaktan bir türlü vazgeçemediğiniz bir gerçek. Bu duygusal kontrolü elden bırakmayın. Karşı tarafa sürekli bir duygusal sorumluluk yüklüyorsunuz. Arkadaşlarınızla güç birliği içinde olmanıza rağmen; çıkacak tartışmaların rutin yaşamınızı olumsuz etkilemesini istemiyorsanız, duygularınızda oto kontrolü elden bırakmamalısınız..

YAY
Derin düşünceler içinde olmanız, analiz yeteneğinizin güçlü olması, “sakin-heyecanlı-hareketli” tavırlar arasında gel-gitleriniz olması çevrenizin ilgisini çekecek. Karşınızdaki kişinin düşüncelerini algılıyorsunuz. İlişkilerinizde yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Değer yargılarınızda köklü değişimler meydana getirecektir. Aile ve ebeveynlerinizle daha sıkı bağlar kuracaksınız. . Ailenizle birlikte olumlu hareket etmeyi tercih edeceksiniz. Anne ve babanızdan istediğiniz desteği alacaksınız. Bazılarınız yıllardır aile ocağından ayrı yaşıyor olabilir. Bu dönemde bir araya gelecek hatta dargınlık söz konusu ise bu duruma son verecekler. Haksızlıklar konusunda adaletli davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Sert çıkışlarınız bazıları tarafından yanlış anlaşılabilir. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz. Duygusal anlamda geçmişten kalan sorunları bir kenara bırakma zamanı geldi. Bu nedenle oluşan gerilimleri ve stresleri de kaldırıp bir kenara koymalısınız.

OĞLAK
Satürn sizi denetliyor. Merkür iletişim evinizde geri gidiyor. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı; gizli kalmasını istediğiniz yapıcı faaliyetlere de katılabilirsiniz.. Çevrenize ters düşmekten hoşlanmıyorsunuz. Dostluk duygularınızın yoğun ve derin. Bugün güçlü işbirlikleri içinde olacak ve uzun süredir görüşmek istediğiniz kişilere ulaşabileceksiniz.. Dostlarınıza jest yapacağınız bir dönem. Kozmik etkiler sizden yana çalışmasına rağmen, duygularınızda abartılmış eğilimler içine girmenizi de tetikleyebilir. Bu nedenle, yapacağınız işleri her yönüyle uzun uzadıya tartarak uygulamaya koyun. Sizi üzen ve geçmişte kalan durumların değerlendirmesini yapmak için, elinize geçen bu fırsattan mümkün olduğu kadar yararlanmaya bakmalısınız.

KOVA
Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Bunaldığınız anlarda yalnız kalma ihtiyacı içinde olacaksınız. Çünkü siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Bilinçaltı evinizde Satürn ve Plüton’dan etki alıyorsunuz. Yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Neptün; sezgilerinizin daha da derinleşmesine neden olacak ve geriye dönük olayları daha iyi algılayacaksınız. Bu nedenle, geçmişte fark edemediğiniz bazı olayların perde arkasını daha iyi görebileceksiniz. Hayallerinizle ve değerlendirilmeyen yeteneklerinizle ilgili uzun süredir beklediğiniz konularda sürprizlere hazırlıklı olun. Ruhsal gelişiminiz önem kazanıyor. Uyku ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Sağlık sorununuz görünmemesine rağmen; yaşadığınız yoğun duygular yüzünden strese bağlı tansiyon sorunları yaşayabilirsiniz. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.

BALIK
Merkür burcunuzda geri gidiyor. Neptün de eşlik ediyor. Duygusal hatalar yapmaya müsait bir döneminiz. Kıskanılacak ve tenkit edileceksiniz. Duygularınızdaki artışlar yüzünden oto kontrol sınırlarınız denetlemek zorunda kalacaksınız. Bazıları sizin alışkanlıklarınız konusunda tepkisel davranabilirler fakat düşüncelerinizi inatla savunmanız nedeniyle yetersiz kalacaklar Size destek verecek olayların altını çiziyor ve kısa sürede sabırlı bir şekilde değerlendiriyorsunuz. Bu dönem, düşünceler arasında kuşak farklılığı yüzünden çatışmalar çıkabilir. Bazı dargın dostlarınızı bir araya getireceksiniz. Eski ve yeni dostlukların bir arada yaşanacağı ortamlarda bulunacaksınız. Bu dönem, uzun süredir aksayan ilişkileriniz sona erebilir. Artık, her şeyi sınıyor ve sınavdan geçiriyorsunuz. Aşk ve sosyal yaşantısına her zaman dikkat eden ve disiplinli olmasına özen gösteren siz, bu günlerde sıra dışı davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. Çapkınlık ve taşkınlıkların size göre olmadığını, davranış tarzınızın hatalı olduğunu daha sonra fark ederek, yaptıklarınızı telafi etmek için çaba harcamak zorunda kalabilirsiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu