Astroloji

Haftalık (11-17 Nisan) burç yorumları… Ünlü astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI / 11.04.2022

BU HAFTA  DOĞANLAR:

Duygu ve mantık karmaşası yaşamalarına rağmen, doğal dengelerini çok çabuk bulurlar. Alıngan ve içine kapanık bir görünüş sergilerler. Doğuştan sanatsal  yetenekleri onları sahne dünyasının içine sürükler ve bu durumu çok doğal karşılarlar. Artistik yetenekleri çok gelişmiş olduğu için de, yaşamı bir sahne gibi görürler. Yüzleri güzel ve anlamlıdır. Mimiklerini çok iyi kullanırlar. Yardımsever ve iyilik dolu bir kalpleri vardır. Değişik ortamlardan hoşlanırlar. Giyim ve kuşam konusunda son derece zevkli olup, seçkin bir zevke sahiptirler. Girdikleri ortamlarda gözlerin kendilerine çevrilmesine neden olmalarına karşın, bu olayı son derece doğal karşılarlar. Geniş bahçeli ve büyük ve aydınlık evlerden hoşlanırlar ve iyi bir aile reisi olurlar.

KADINLARI:

Seçici ve inceleyicidirler. Çevresini etkilemesini iyi bilirler. Çok yetenekli oldukları için, her işte başarı gösterirler. Dostluklarında çok güçlüdürler. Ahbaplıktan ve fikir alış verişlerinden çok hoşlanırlar. . Zarif hareketleri, karşısındaki kişinin kendisini özel hissetmesine neden olur

ERKEKLERİ:

Çok yönlü ve kendilerine güvenen kişilerdir. Maceracı bir ruha sahiptirler. Ses tonu ve konuşmaları ile karşısındaki kişiyi çok çabuk etkiler. Sahne dünyası onlar için çekici ve sürükleyicidir.

ÇOCUKLARI:

Duygusal bağları güçlü çocuklardır. Kendilerini ifade edemedikleri zaman huzursuz ve sinirli olurlar.  Daha küçük yaşlarda kendi egolarına düşkün kişilerdir. Okul yıllarında öğretmenlerine kendilerini sevdirmesini bilirler.  Edebiyata ve müziğe düşkündürler

HAFTANIN YORUMU:

Bu hafta sanatsal olaylarda başarı grafiği yükseliyor. Yaşam kalitemize olumlu katkıları olan sağlık ve kozmetik ürünleri piyasaya çıkabilir. Bazılarının yararları ve etkileri konusunda tartışmalar yaşanacaktır. Birçok nostalji filmleri yeniden gündeme gelecek ve eski şarkıların yeni versiyonları ortaya çıkacaktır. Eski ve unutulmuş aktör ve artistlere yeni projeler götürülecektir. Arayışların hızlanacağı, galaların ve açılışların, resepsiyonların hız kazanacağı bir ghafta. Bazı bürokratik işlemlerde istenmeyen sorunlar yaşanabilir. Ünlü ve topluma mal olmuş kişilerin sıra dışı olayları gündem kazanacak. Akademik çalışmalar yapan kişilerin yurt dışını kapsayan olayları gündeme gelecek.  

HAFTANIN RENGİ:

sarı krizantem, acı yeşil, uçuk pembe,kemik ve sütlü bej

HAFTANIN  KOKUSU:

Hindistan cevizi, kokonat, zencefil

HAFTANIN  ÇİÇEĞİ:

Sarı gül, sarı menekşe, küpe çiçeği

 

KOÇ:

Yönetici gezegeniniz Mars ve Venüs Balık burcunda ilerlemeye başlarken finans ve kariyerle ilgili  çalışmalar gündemde. Özgürlüğünüzü hiç kimseye değişmek istemiyorsunuz. Hırslı ve atak davranmakla bir çok zincirleme başarı sizi bekliyor. Maddi konularda yaratıcılığınız kullanmak için kendi gücünüze ihtiyacınız var. Kendinize olan güveniniz sizi bazen çok cüretkar yapıyor. Fakat, mantıklı olan yanınız ağır basıyor ve gereken adımı dikkatli bir şekilde atıyorsunuz. Bu dönem, düşüncelerinizde karmaşanın hakim olduğu bir yoğunluk yaşayabilirsiniz. İyi niyetle yaklaştığınız konularda beklenmeyen aksiliklerin çıkması sizi üzmemeli. Duygusal güvene ihtiyacını olduğu bir hafta içindesiniz. Fakat, sıra dışı olayların sizi rahatsız etmesine izin vermemeli ve olayların dışında kalmayı başarmalısınız. Finans konularında yapacağınız araştırmaların size sağlayacağı özel durumlar mevcut. . Çevreniz için, zor bir kişi olarak tanınabilirsiniz. Aklınıza ve yeteneğinize güveniyorsunuz. Hiç kimsenin sezemediği işle ilgili konuları hissedebiliyorsunuz. Bu da siz de sürekli bir huzursuzluk kaynağı yaratıyor.  Sosyal hayatınız oldukça renkli seyrederken, eğlenceli ortamlardan sıkılabilirsiniz. Dikkatli olun.

BOĞA

Maddi konularla ilgili düşüncelerinizde abartıya kaçmamalısınız. Aktif yönlerinizin takdir edilmesiyle toplumsal hayatınız canlanıyor. Bir çok aktivite gerektiren olaylarla ön plan çıkmayı başarıyorsunuz. Sizinle aynı görüşü paylaşan arkadaşlarınızla önemli konuşmalar yapacaksınız. Yardımınız gereken bazı olaylar söz konusu olabilir. İyi bir  planlamayı ihtiyacınız var. İçinizde biriken enerjiyi bir yerlere kanalize etmek zorundasınız. Aşırı uçlarda davranışlar gösterebilirsiniz. Mars değişim evinizde siz yeni düşünceler veriyor. Arkadaşlarınızı tenkit etmeden önce düşünmeli ve kendi isteklerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Yaptığınız hataların altında sizin yanlış yargılarınız var. Katılacağınız toplantılarda duygularınızı  sezgilerinizle birleştirerek sonuca varmalısınız. Birlikte hareket edeceğiniz kişilerin duygusal yönlerinde etkilenecek ve  düşüncelerinize yeni bir bakış açısı getireceksiniz. Yaşam mücadelenizde kendi değer yargılarınızdan yola çıkıp da, hatalarına sizin kadar sahiplenen çok az kişi vardır. Derin düşünmekten sıkıldığınız anlarda geçmişteki tecrübelerinizi örnek almalı ve yeniden yapılanmaktan korkmamalısınız.

İKİZLER:

Yönetici gezegeniniz Merkür, sosyal ilişkilerinizde ikna edici bir tablo çiziyor. Bu hafta sizi ikna etmeye çalışmaktan yorulabilirler. Güneş kombinasyon burcunuz Koç’ta ilerliyor. Geçmişle ilgili nostaljik anılarınızı paylaşabileceğiniz insanların varlığı sizi mutlu ediyor. Sizin bu halinizi, aşırı olmaması şartıyla  partnerinizde paylaşıyor.  Bulunduğunuz ortamlarda kişisel cazibenizle çevrenizi etkilerken, uzun süredir haber alamadığınız kişileri özleyebilirsiniz. Sezgilerinizi doğru kullanacağınız bir hafta. Maddesel kaygılarınızı yenmek istiyorsanız, bütçenizi yeniden gözden geçirin ve unutulmuş gelirlerinizi hesaplayın. Kazançlarınızı arttıracak yeni bir performans hazırlığı içindesiniz. Özlediğiniz çalışma alanlarına kavuşmak için, yeterli nedenleriniz var.  Aklınıza gelen ilginç düşünceler için fazla beklemeyin . Aşk yaşantınızda değişim yaşamaktan hoşlanıyor ve partnerinizin durgun yapısından sıkılıyorsunuz. Kariyer evinizdeki Venüs size, olumlu bir motivasyon da sağlıyor. Çevrenizde istediğiniz konuma gelmek istiyorsanız daha sabırlı olmayı denemelisiniz. . Kendinize güveniyor ve yaratıcılığınız ve girişimciliğinizi ortaya çıkarmaktan zevk alıyorsunuz.

YENGEÇ

Duygu dolu bir hafta sizi bekliyor. Karşılaştığınız olaylar karşısında alıngan bir tablo ile yaklaşabilirsiniz. Duygusal konularda fazla derin olacağınız bu dönemde, geniş kapsamlı olaylar için biraz daha beklemelisiniz. Üslerinizin size sunduğu güvenlik duygusunu, büyük bir sorumluk içinde üstleneceksiniz. Duygusal ilişkilerinizi yargılamaktan vazgeçmelisiniz. Yaşadığınız her olayı farklı boyutlara taşıyor ve sonunda üzülen siz oluyorsunuz. Ailenizin eski olayları yeniden gündeme gelebilir ve sizin inatçı tavırlarınız karşısında, sevdikleriniz üzebilirler. Karşınızdaki kişileri konuşmadan hissedebiliyorsunuz fakat kinci yönlerinizi törpülemelisiniz. Hassas anlar yaşayabileceğiniz. böyle durumlarda gergin oluyorsunuz., Duygusal karmaşalardan uzak kalmalısınız. İsteklerinizde belirleyici olmamalısınız… Çevrenizle sürekli inatlaşmanız yüzünden, çelişkili duygular yaşıyorsunuz. Bazen siz de çaresiz kalıyorsunuz.. Aşk konusunda,  sevdiğiniz kişi sizin için çok farklı bir anlam ifade ediyor. O, sizden çok farklı oluşu nedeniyle hep cazibesini koruyacak. Onun isteklerine cevap vermemek sizde alışkanlık haline gelmiş.

 

ASLAN:

Sistemli ve güvenli bir çalışma şeklini tercih ettiğiniz zaman, işinizde daha kısa zamanda başarılı oluyorsunuz. Bu hafta arkadaşlarınızla vakit geçirmeye özen gösteriyorsunuz. Yaşama hep belli duygular çerçevesi içinde bakmanız sizi olumsuz etkiliyor. Kendinizi motive etmelisiniz. Taviz verme konusunda ketum davranmak size yakışmıyor. Çalışma hayatınızda işbirliği sizin için çok önemli. Grup çalışmalarınızda çok başarılı olduğunuz bir hafta. Yaşam sürekli değişiyor ve sizi doğrularınızla yaşamaya çalışıyor, olmanız son derece olumlu. İş yaşantınızda önem verdiğiniz tek şey, kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmek. Bunu başaracaksınız. Çevrenize karşı iyi niyetiniz çoğu kez yanlış anlaşılıyor. Başkalarının fikrini almayın. Olayları herkesten farklı algılamanız yüzünden çalışmalarınıza, farklı bir bakış açısı getiriyorsunuz. Takdir edilecek bir kişilik. Uzun zamandır yapmayı planladığınız konuşmayı artık yapmalısınız. Çevre ilişkilerinizde oldukça akıllısınız.  Sizi tetikleyen  ve duygusal anlamda heyecanlandıran olayları sevdiğiniz için, sürekli olayları üzerinize çekiyorsunuz. Ailenizin sorunlarının gündeme gelmesi söz konusu. Diğer konuları arkaya atarak odaklaşmanız gereken konuları iyi belirlemelisiniz.

BAŞAK:

Duygusal konularda kafanız her an karışabilir. İstekleriniz ve hayalleriniz arasında istediğiniz köprüleri kurmakta zorlanabilirsiniz. Hafta içinde karşılaşacağınız olaylara karşı takınacağınız tavırları iyi belirlemelisiniz. Sizi aşan konularda çekimser davranarak, biraz daha beklemeyi tercih etmelisiniz.. İlişkilerinizde oldukça karamsarsınız. Maddi konularla ilgili düşünceleriniz, bir çok aktivitenin önüne geçebilir. Değişik arayışlar içindesiniz. Çeşitli kaynakları araştırarak size en uygun olan çalışmayı, bulmaya çalışıyorsunuz. Görüşeceğiniz kişilerin vereceği destekler, sizi tatmin etmeyebilir. Düşüncelerinizde daha fazla esneklik görülecek. Sosyal ilişkilerinizi güçlendirirken, bir çok organizasyon çalışmalarınız, gündeme gelecektir.. Zamanlama konusunda ölçülü olmalısınız. Katılacağınız toplantılarda eski dostlukların konuşulduğu ortamlarda nostaljik duygular yaşayabilirsiniz. Bazı konularda partnerinizin de, fikirleri söz konusu olacaktır. Karşılıklı çatışma içine girmeden sonuca gitmeyi denemelisiniz. Çevresel desteğin üzerinde hissedeceğiniz bir hafta yaşayacaksınız. Etki altında kalmak istemiyor ve hiç kimsenin fikrini almaya yanaşmıyorsunuz.

 

TERAZİ:

Yakın çevrenizle ilgili değişimler söz konusu. Bazı ortak çalışmalar için uygun bir hafta. Kardeşler veya akrabalarla ilgili yenilikler gündeme gelecektir. Onların bazı sorunlarına yardımcı olmak isteyecek ve değişik fikirler vereceksiniz. Maddesel katkılardan çok, yapacağınız manevi yardım, onları rahatlatacaktır. Maddesel konularda sezgilerinize güvenebilirsiniz. Kazançlarınızda; istediğiniz şartların gündeme gelmesi, özel çabalarınız sayesinde gerçekleşecektir. Partnerinizin sizinle aynı düzeyde olması, kişisel ve ortak çabalarınızı daha da verimli hale dönüştürebilir. Düşündüğünüz şeyler için yolculuklar gündeme gelecektir. Derin ve keskin görüşler içindesiniz. Duygularınızda artan arayışlar, sizi tatminsiz yapabilir. Her şeyi çok çabuk kavrıyor ve olaylara kesin çözümler getiriyorsunuz. Bu dönem partnerinizi sorgulama gereği duyabilirsiniz. Çabuk değişim gösteriyor ve onunda size ayak uydurmasını bekliyorsunuz. .Kariyerinizle ilgili gelişmeleri sessiz bir şekilde takip ediyorsunuz. Gücünüz, biraz da ailesel konularla paralel gelişiyor. Sevdiğiniz kişi ile yaşadığınız zıtlaşmalar, yüzünden zor anlar yaşıyorsunuz. Aktif yapınızı ön plana çıkarabilecek işlerle uğraşmalısınız. Enerjinizi doğru kullanabileceğiniz bir hafta

 AKREP

Kendinizi bitkin hissetmeniz için hiçbir sebep yok. Sadece sorumluluk duygunuzun artması sizi zorluyor. Birlikte çalıştığınız kişilerin size vereceği destek çok önemli. Bulunduğunuz ortamlarda baskıcı davranışlar sergilediğiniz için, iş arkadaşlarınızın tepkisini alabilirsiniz. Ani davranışlardan sakınmalısınız. Çevrenizle iş birliği içine girebilir ve ortaklaşa çok para kazanabilirsiniz. Önünüzdeki fırsatları zekice değerlendirmelisiniz.. Bulunduğunuz ortamlara neşeli kişiliğinizle hakim olacaksınız. Çevrenizin size olan yaklaşımlarını görmezlikten gelmemelisiniz. Partnerinizle birlikte ortak çalışmalar içinde olacaksınız. Kendinizle ilgili keşiflerde bulunmalı, olayları sebep sonuç ilişkisiyle yargılamaktan vazgeçmemelisiniz. Kariyerinizle ilgili sezgisel bir savaş içinde olacaksınız. Hissettiklerinizi kendinize saklamalısınız. Önemli gelişmelerin başlangıcındasınız.  Aktivitelerinizin sınırlarını yeniden belirlemelisiniz. Algılama yeteneğinizin güçlü olduğu bir hafta. Dostlarınızla görüşmelisiniz. Huzurunuzu bozacak davranışlardan uzak kalmalı, kendinize bazı tavizler vermelisiniz. Kafanızda planladığınız küçük seyahatler için, gerekli donanıma henüz hazır değilsiniz.  

YAY

Kendi düzenini seven biri olarak, baskıya gelemiyorsunuz. Ortaklıklarda paslaşarak çalıştığınız zaman, başarılı oluyorsunuz. Durgunluktan nefret ettiğiniz bir haftaya giriyorsunuz. Olayların sürekli yön değiştirmesinden yanasınız. Partnerinizle ortak, bazı eğlenceli ortamlara gireceksiniz. Bulunduğu konum, sizi kuşkucu ve araştırmacı yapabilir. Sessiz bir inceleme devresinden sonra kendinizi ortaya koymalısınız. Yapmanız gereken çok şey var. Birlikte çalıştığınız kişileri yeniden yapılandırmayı düşünebilirsiniz. Kendinize özgün davranışlar içinde olmanız, bazılarına aykırı gelebilir fakat sizin için, olayların sonucu önemli. Bazı bağlantılarınızı doğru bir şekilde yönlendireceksiniz. Enerjik yapınızı zorlayan işleri seviyorsunuz. Sıradan ve tek düze işler size göre değil. Şartlarınızı zorlamalısınız. Zaman akışı içinde bazı olayları kendi bünyenize göre yeniden yapılandırıyor ve yaşama geçiriyorsunuz.. Bu dönem duygusal konulara çok fazla eğilimlisiniz. Fakat, kendinizle çelişkiler yaşayabilirsiniz Düşündüğünüz şeyleri gerçekleştirme uğruna borçlanabilirsiniz. İş yaşantınızda atılımlar söz konusu olsa da, siz biraz daha beklemelisiniz. Sessiz bir inceleme devresinden sonra kendinizi ortaya koymalısınız.

OĞLAK:

Maddesel özgürlüğünüz için, her türlü şartları kendinize hedef olarak belirleyebilir ve kişisel isteklerinizle toplumsal olayları kafanızda ustaca bağdaştırabilirsiniz. Güçlü enerjiniz ve isteklerinizin farklı bir tarzda sunmak isteyişiniz çevrenizde sorun olabilir.  Ailenizin sorunları gündeme gelebilir. Duygusal isteklerinizde aşırıya kaçtığınız zaman, kendinizi huzursuz etmenizin anlamı yok. Sınırlarınızı bilmenize rağmen, tutkularınız yüzünden, heyecanlarınızı  dengeleyemiyorsunuz. Başlangıçlar konusunda fazla ısrarcısınız. Sizin gibi orijinal düşünen kişilerle bir arada olmaktan hoşlanacağınız bir gün. Hayallerinizi gerçekleştirmek için, işbirliğine ihtiyacınız olmasına rağmen, çevrenize karşı önleyemediğiniz bir güvensizlik sergiliyorsunuz. Maddesel değerlerinizi sorgulamak için, gerekli tüm şartları yeniden koordine edebilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızla iş birliği içinde olacağınız bir hafta. Siz, kendi düşüncelerinizden yola çıkan biri olduğunuz için,  değişen koşullara ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Yaşam kalitenizde çıtanız yükselirken, yeni dostlarınızın da katkılarını unutmamalısınız. Önemli kişilerle bağlantılarınızı sıcak tutmalısınız.

KOVA:

Aile içinde birtakım sorunlar yüzünden kafanız karışabilir. Siz kendi hesaplarınızı yaparken, çevrenizde farklı gelişmelere sahne olacaksınız. Konuşmalarınıza derin bir anlam katarak karşınızdaki kişileri etkiniz altına alabilirsiniz. Karşınızdaki kişiye tüm duygularınızı ortaya koyarak, onu ikna etmeyi başaracaksınız. Uzun süredir planladığınız küçük seyahatlerinizi yapabilirsiniz. Gezilerinizin çoğu, araştırmaya yönelik olacaktır. İletişim konularında beklediğiniz gelişmeler gündeme gelecektir. Çevre atılımlarınız için, beklediğiniz fırsatlar ayağınıza geliyor. Hırslı yönlerinizi ortaya çıkaracak özel durumlar söz konusu. Maddesel konularda kendinize güveniyor ve harcama konusunda sınır tanımıyorsunuz. Planladığınız işler için, yüklü bir bütçeye ihtiyacınız olacak. iyi niyetle yaklaşmanız, her zaman olumlu sonuç vermiyor. Temkinli olmayı unutmamalısınız. Ani gelişebilecek olaylara kaşı tepkili olmadan önce düşünmelisiniz. Bu hafta, organizasyon çalışmalarla yaşantınıza renklendirmek isteyeceksiniz. Liderlik yapabileceğiniz bazı olayların gündem kazanması sonucunda, kendinizi yeniden keşfedeceksiniz. Sizin için önem taşıyan arkadaşlarınızla konuşma ihtiyacı içindesiniz.

BALIK:

Kendinizi denetleme huyunuzdan vazgeçmelisiniz. Maddi konularda istediğiniz bolluğa kavuşmanız zaman alabilir. Kişisel hırslarınız yüzünden çevrenizi kırabilirsiniz. Karşınızdaki kişilere istekleriniz konusunda diretmemelisiniz. Finans konularına vereceğiniz ağırlık sayesinde, yeni aşamalar kaydedeceksiniz. Venüs Jüpiter ve Neptün sizi muhteşem etkiliyor. Bu hafta, çevrenize özgün fikirlerle çıkıyorsunuz. Kariyerinize katkısı olacak kişilerle tanışmanız ufkunuzun genişlemesine neden olacak. Gücünüzü ortaya koyacak işlerin peşindesiniz.. Sınırlarınızı genişletmek istiyorsunuz. Kariyerinizle ilgili yeni gelişmeler söz konusu olacak.. Yolculuklarla ilgili bazı projeler gündeme gelecektir. İçsel sıkıntılarınızın tek nedeni, çevrenizin problemlerine çözüm üretmekten yorulmanızdır. Sadece kendi arzularınızın ön planda olacağı işler yapmak isteyeceksiniz. Kendinizi çevrenize kapatmak isteyeceksiniz. Duygusal yaşantınızda bazı eksilmeler söz konusu olabilir. İş yaşantınızda gösterdiğiniz çabaların, sizi kazandıracağı prestijleri unutmamalı ve geleceğe yatırım yapmaktan çekinmemelisiniz. Yaşam mücadelenizde kendi değer yargılarınızdan yola çıkıp da, hatalarına sizin kadar sahiplenen çok az kişi vardır. Duygularınızda açık davranmak için beklemelisiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu