Astroloji

Haftalık (14-20 Ocak) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU

Duygusal ve aile bağlarımızın ön planda olacağı bir hafta yaşayacağız. Aile kavramını zedeleyici ve boşanma problemlerin konuşulduğu adliye haberleri gündemde olacaktır.. Duygusal konularda kendimizi yaratıcı ve aktif hissedeceğiz. Yargılama yeteneğimiz güçleniyor. Derin sezgilerimizi daha da yoğunlaştırarak belki de, şimdiye kadar hiç denemediğimiz konularda çığır açacağız.. Sonuçlanmayan hukuksal sorunlarımız artı veya eksi bir şekilde bitecektir. Kişisel isteklerimiz ve egolarımıza zıt bazı konular bizi rahatsız etse de, önleyemediğimiz bir şekilde bu ortamın içinde bulanacağız.

KOÇ

Mars burcunuzda ilerlerken Uranüs geri gidiyor.  Yaratıcı yönünüzü ortaya çıkaracak çalışmalar içinde olacaksınız fakat gizli korkularınızı yenmelisiniz. Olayları kafanızda çok fazla büyütüyorsunuz. Şimdiye kadar düşünmediğiniz detaylar üzerinde yoğunlaşabilir ve özgüveninizi geliştirebilirsiniz. Önemli anlaşmalar yapmak için uygun bir dönemdesiniz. Kendinizi sorgulayabilir ve çevrenizde gelişen bir çok olayın, nedenini araştırabilirsiniz. Maddi konuların gündeme gelmesi sizi düşündürecektir, fakat elde edeceğiniz  kazançlar söz konusu olduğu için sabırlı davranmalısınız. Ailevi konular gündemde. Hafta ortası zamanınızın büyük bir kısmını ailenize ayırmak zorundasınız. Onların size ihtiyacı var. Coşkularınızı dizginlemelisiniz.  Takıntılı konularınız yüzünden taviz çevrenize taviz verebilirsiniz.  İlişkilerinizde istediğiniz güç arayışı bir türlü bitmiyor. Süregelen bir ilişkiniz varsa, o kişinin istekleri doğrultusunda hareket edeceksiniz. Geçmişle ilgili  olaylar gündeme gelebilir. Eski hatalarınız yüzünden kendinizi suçlayabilirsiniz. Kapasitenizin güçlü olduğunu çevrenize ispat etmelisiniz.

 

BOĞA

Venüs karşıt finans evinizde  ilerliyor… Kendinizle ilgili coşkular içindesiniz. İşinizi severek yapmanız çevrenizde takdir topluyor.  İdeallerinizi destekleyecek arkadaş gurubuyla çalıştığınız zaman çok daha başarılı oluyorsunuz. Mars ruhsal evinizden karşıt çalışma hayatınıza enerji Kariyerinizle ilgili yeni değişimlere ihtiyacınız olduğunu biliyor ve üstlerinize kendinizle ilgili bazı konuları getirmek istiyorsunuz. Çevrede olup biten olaylara karşı, sezgi dolu tepkiler veriyorsunuz. Partneriniz de, sizi dikkatle izliyor. Uranüs ruhsal yaşantınızı renklendiriyor. Her şeyi çok çabuk hissediyor ve önleminizi ona göre alıyorsunuz. Bu hafta yapmak istediğiniz projeler için daha derin çalışmalar içindesiniz. Herkesin farklı bir tarzı var. Sizin davranış biçiminiz, başkalarının yapmak isteyip, yapamadığı şeyler. Sınırlarınızı zorlamayı seviyorsunuz. Sıra dışı çalışmalar içinde olmak sizi mutlu ediyor.  Başkalarına ne yapmaları gerektiğini söylediğiniz zaman alacağınız tepki sizi şaşırtabilir. Tek başına çalıştığınız zaman, performansınızın çok daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Bireyselliğin bazen bir gereksinim olduğunu anlamalı ve ayrıntılar üzerinde yoğunlaşmalısınız. İhtiyacınız olan şey sükunet.

 

İKİZLER

Çok gezerek bir konuyu araştırarak öğreniyorsunuz. Tecrübelerini sizin kadar iyi kullanan çok az insan vardır. Fikirlerinizi çoğaltarak çevrenize yardım edebileceğinizi farkındasınız. Fakat bu hafta , dağılabilir ve çevrenize ters düşebilirsiniz. Umursamaz tavırlarınızla, çevrenize meydan okumaktan vazgeçmelisiniz. Oğlak burcunda İlerleyen Merkür, Plüton ve Satürn’den destek alma dönemindesiniz. Karşıt evinizde  ilerleyen Jüpiter önemli fırsatları karşınıza çıkarıyor.. Sakin bir dönem geçirmek istiyorsunuz fakat çevresel olaylar buna imkan vermiyor. Çevrenizi yenileme  konusunda yeni bir dönem başlatıyorsunuz. Kendinize daha fazla güvenmenin zamanı artık geldiğini görüyorsunuz. Özellikle ilişkilerinizde vericiliğinizin zararınız görmeden, kendinize bir çeki düzen vermelisiniz. Tepkiselliği  bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin davranış biçimlerinden hoşlanmayabilirsiniz. Bazı konularda herkesten farklı düşündüğünüz gerçek ve kendinizi ifade ederken, Çevresel koşulların sizi engellediğini görüyor ve canınız sıkılıyor. Bu dönem  duygusal konulu çalışmalar içinde olacak ve yaratıcılığınızı çevrenizle paylaşmak isteyeceksiniz.

YENGEÇ

Düşüncelerinizi abartabilirsiniz. Takıldığınız konuları düşünmeyin. Çevrenize yardım etme isteği içindesiniz. Yapacağınız yolculukların size kazandıracağı aktivite ve enerjiyle bir çok kombinasyon çalışma içinde olacaksınız. Aşkın gücüne inanıyor ve duygusal yaşamınızda karşılaştığınız problemleri gözünüzde çok fazla büyütüyorsunuz. Hissettiğiniz gibi yaşamak istemeniz en doğal hakkınız ve bu konuda kendinize baskı yapmamalısınız. Gücünüzün farkında olmanıza rağmen, hırslı yapınızı daha da körükleyecek sorumluluklar peşindesiniz. Toplumsal olaylarda zincirleme konuları birbirine bağlayan çalışmalarla başarılı bir grafik sizi bekliyor. Mantıklı davranışlarınızın size kazandıracağı statü sayesinde istediğiniz platformu yakalayabileceksiniz. Yaşamla ilgili ilginç fikirleriniz var ve olayları kendi çabanızla yönlendirmek istiyor, idealleriniz doğrultusunda karar vermek istiyorsunuz. Jüpiter özgürce düşünceler içinde olacağınızı gösteriyor.. Görüştüğünüz kişilerin sizden etkilenmelerini sağlamak için çaba göstermemenize karşın, onların size olan ilgileri oldukça yüksek.

 

ASLAN

Yönetici gezegeniniz oğlak burcunda ilerliyor. İçine kapanık bir tablo çizerek, sevdikleriniz için merak konusu olacaksınız. Alınganlık yapmamanız gereken bir gün olmasına rağmen, hayata bakış açınızdaki detaycılık, sizi istemediğiniz bir takım olayların içinde kalmanıza neden oluyor. Eski hatalarınızı artık tekrarlamamalısınız. Daha güçlü kararlar verebileceğiniz bir dönemdesiniz. Farklı bir kişilik çizdiğinizi fark etmemek imkansız. Duygu dalgalanmaları, yaşadığınız şu günlerde, akıllıca davranmanızı öğütlüyoruz. Sevdiğiniz kişi bazı konularda sizi üzebilir. Kendince de haklı sayılabilir. Durumunuzu gözden geçirmelisiniz. İçgüdülerinizin sizi yanlış yönlendirmesini istemiyorsanız, sizi bulunduğunuz ortama sürükleyen nedenlerin altını çizmelisiniz. Aşk ve sosyal yaşamınızı iç içe kurguladığınız zaman, bazı hatalar da, kendiliğinden gelişecektir. Sadece beklemeniz gereken konularda acele etmemelisiniz. Bazı duygular zaman geçtikçe daha anlamlı oluyor. Zamanla taşlar oturacak. Sürekli yoğun bir tempo içindesiniz ve bir çok işi, zincirleme başarmak gibi, bir zorunluluğunuz yok.  Temponuzu dengelemeli, ve olayları derinlemesine düşünmemelisiniz.

 

BAŞAK

Bu hafta konuşmalarınıza dikkat etmek zorundasınız. Sorunlarınız kafanızda büyütmeyin. Özel olduğunuzu hissettiğiniz zaman, yaşama bakış açınız daha da anlamlı oluyor.  Bilinçaltınız oldukça yoğun. Birçok düşünceyi aynı anda barındırmak, herkesin yapabileceği bir iş değil. Zincirleme hatalar yapmak istemiyorsanız, herkese söz vermeyin ve planlı bir şekilde davranmayı öğrenmelisiniz. Olaylara sakin bakmalısınız. İlişiklerinize derin bir duygusallık hakim. Aşkı algılama biçiminiz öylesine farklı ki, sizi anlamakta zorlanıyorlar. Duygusal olarak ne aradığınızı ayrıntılı olarak düşünmelisiniz. Çünkü, yaşadığınız kaoslar giderek artabilir. Yaşadığınız çelişikleri, karşı tarafa da yaşattığınız zaman iş çığırından çıkıyor.  Aile ve yuva evinizde ilerleyen Venüs  sizi müsrif yapıyor. Gereksiz bir harcama dürtüsüyle hareket edebilirsiniz. Finans egonuz çok yüksek. Arkadaşlarınız arasında farklı olduğunuz kesin. Düşüncelerinizi gizlediğiniz için, bir çok dostunuz sizin her şeyinizi merak ediyor. Asla teslimiyetçi değilsiniz. İşinizle ilgili ideallerinize ulaşmak istiyorsanız, arkadaşlarınızın fikirlerini çok detaylı incelemelisiniz. Ayaklarınızı da dinlendirmeyi ihmal etmeyin.

 

TERAZİ

Mars karşıt  ilişkiler  evinizde ilerliyor.  Bireysel romantizm yerine, arkadaşlarınızla birlikte olmayı tercih edeceksiniz. Bazılarınız için kısa süreli aşklar da söz konusu olabilir. Bu flörtleri gözünüzde büyütmemeli ve olayları kendi akışına bırakmalısınız. Duygusallıkla akılcılığı birbirine karıştırmayı sevmediğiniz halde, bu dönemde bu iki kavram kafanızda karmaşa rüzgarları estirecek. Venüs yenilikler konusunda size yeni bir ortam hazırlıyor. Kararlarınız verirken dikkatli olmalı ve ikilem yaşamamalısınız. Çalıştığınız iş yerinde çalışanlar arasında bazı değişimler söz konusu. Çevrenizdeki kişilerin sorunlarını sizin de başınızı ağrıtabilir. Yine bu dönemde  imzalamanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceğiniz bir hafta. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Yolunda gitmeyen sosyal ilişkileriniz yön değiştirecek. Şimdiye kadar fark etmediğiniz detaylar önem kazanırken,  ilişkinizi ve kendinizi sorgulamaya başlayacaksınız. Güçlü sezgilerinizi ön plana çıkarmalı, çalışmalarınıza destekleyici  davranışlarınızı belirlemeli ve olayları dengelemelisiniz.

 

AKREP

Mars çalışma hayatınızda ilerliyor. İş yaptığınız insanlar arasında mücadeleci bir ruh sergilemeniz takdir görüyor. Çalışmaktan ve işbirliği içinde olmaktan mutluluk duymanıza rağmen, disiplinli yapınız yüzünden hafta içinde huzursuzluk duyabilirsiniz. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Kendinize güvenmeniz sayesinde çok işler başaracaksınız. Bazen kibirli davranışlar sergileyebilir ve çevrenizin tepkilerini üzerinize çekebilirsiniz. İnsanları idare etme konusunda becerinizi göstermek zorundasınız. Duygusal hatalar yapmaya müsait bir döneminiz. Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz. Bu tür bir ruh durumu; şansın yanında problemleri de beraberinde getirebilir.  Önemli olan isteklerinizi doğru bir şekilde ayarlamanızdır. Bulunduğunuz alanlarda kendinizi ifade edebilecek konuşmalar yapacak ve bir çok dostluk kuracaksınız. Satürn ve Plüton iletişim evinizde ilerlerken  eski olaylar yeniden gündeme gelecek. Duygularınızı temize çekmenin tam zamanı

 

YAY

Aşk ve sosyal evinizde ilerleyen Mars ve Uranüs sayesinde sürprizlere hazır olun. Fiziksel görüntünüze önem verdiğiniz bir hafta. İnce detaylar üzerinde durduğunuz için, sizi çevrenizin anlaması zorlaşacaktır. Özellikle düşüncelerinizi farklı bir noktada odaklaştıracaksınız. Yaratıcılığınız konusunda imkansız detayları bile sorun yapmayacaksınız. Siz özel duyguların kişisiniz. Partnerinize karşı takınacağınız tavırların nedenleri yüzünden eleştiri alabilirsiniz. Duygularınızı daha net bir şekilde anlatmayı asla beceremiyor ve ketum davranışlar sergiliyorsunuz. Jüpiter kişisel evinizde ilerliyor.. Birlikte çalıştığınız kişilerle, duygusal çelişkiler yaşamanız mümkün. Sizin olaylara bakış açınız onlara göre uçuk ve imkansız gibi görülebilir. Fakat sizdeki başarma hırsı, hiçbir engel tanımıyor. Son anda vazgeçmediğiniz müddetçe her şey mükemmel gelişecek. . Sosyal aktiviteleri seviyor, olsanız da, kalabalıklar içinde kendinizi yalnız hissediyorsunuz. Mars ve Jüpiter  büyük bir iş mücadelesi, içinde olduğunuzu gösteriyor. Kendinizi esir ettiğiniz kaoslardan kurtulmanın bir yolunu bulmalısınız. Düşünceleriniz o kadar fazla derin ki, sizi anlamak için karşı tarafın üstün bir çaba sarf etmesi gerekiyor. Fazla alıngan olduğunuz bir hafta yaşayacaksınız.

 

OĞLAK

Güneş ve Merkür’den olumlu destek alıyorsunuz. Düşüncelerinizde derin bir kavrayış hakim. Olayların iç yüzünün çok çabuk çözdüğünüz için, karşı taraf için korkutucu olabiliyorsunuz. Uğraşı verdiğiniz konularla ilgili; hak ettiğiniz değerlere ulaşamadığınız zaman, çok üzülüyorsunuz. Bu dönem çabalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz. Sezgilerinin size yardım edecek. İş yerinizdeki arkadaşlarınızla aranızda bazı problemler olabilir, fakat, bunu önemsemeyin. Siz pratik davranışların sonuçlarını hesaplarken, onlar işin bir başka boyutunda olacaklar. Uzun süredir almayı düşündüğünüz bir eşya konusunda aceleci davranmayın. Venüs Yay burcunda ilerlemeye  devam edecek. Harcamalarınıza dikkat etmek zorundasınız. Kazancınızdan daha fazla masraflarınız olabilir. Daha sonra maddi sıkıntılar sizi üzülebilir. İçsel sezgilerinizin doğru çıktığını görmek sizi rahatlatacaktır. Düşüncelerinizi saklama gereği duyabilir ve uluorta konuşmaktan çekinebilirsiniz. Yaptığınız işlerin sorgulanmasından hoşlanmıyorsunuz. Şartlarınızı zorlamadan isteklerinizi gerçekleştireceksiniz. Dengeli ve duygusal yapınızı tartışmalarla bozmak istemiyorsunuz.

 

KOVA

Duygusal iniş ve çıkışlar yaşıyorsunuz.. Bu hafta, toplumsal çalışmalarınızı hızlandırmak isteyeceksiniz. Birlikte çalıştığınız kadın arkadaşlarınızın fikirleri doğrultusunda hareket etmek isteyebilirsiniz. Bazı konularda kendinizi ispat etmek isteyebilir ve çabalarınızı bu doğrultuda özgürce yönlendirebilirsiniz. Olayların tarzı sizin için önemli. Duygularınızda farklı bir mantık var. Sizinle ilgili konuların başkaları tarafından yorum getirilmesine karşısınız. Partnerinizle birlikte vereceğiniz kararlar önemli olacak. Yaşam kalitenizi arttırma konusunda gösterdiğiniz olumlu çaba sonuç veriyor. Üst düzeyde kişilerle görüşmeleriniz olacak ve fikirlerinizi karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Birçoğunuz, ortak arkadaş gruplarında ve seyahatlerde yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşecektir. Kalbi dolu olanlar için farklı konumlar da, söz konusu olacak  Özellikle Satürn ve Plüton çelişkiler yaşatırken her şeyi sorgulama duygusu veriyor. Evliliklerde yaşanacak sorunlar ve eşlerin birbirini kıskanmaları gibi olaylar gündeme gelecektir. Duygusal sorunlar yüzünden huzursuzluk olabilir dikkat.

 

BALIK

Çevrenizle bütünleşmek için hiçbir fırsatı kaçırmadığınız bir gerçek. Bu dönem, size rahatsızlık veren konulardan uzak kalmalısınız. Karşınıza çıkan her konu, daha sonra başınızı ağrıtacaktır. Aklınıza güvenmenize rağmen, hatalar açık bir süreç içindesiniz. Özellikle mesleki konularda, sır saklamanız gerektiğini artık öğrenmelisiniz. Duygusal sorunlardan kaynaklanan takıntılarınızdan kurtulmanın zamanı geldi. Düşüncelerinizi yeniden formatlamalısınız. Çevrenizdeki kişilere iyi örnek olmak zorunda olduğunuz sizde biliyorsunuz. Özellikle bugün, karşılaştığınız kişilerin, değişik fikirleri kafanızın karışmasına neden olacaktır. İnatçı yönlerinizi ortaya çıkarmanın zamanı geldi. Mars para evinizde ilerliyor. Çok çalışmak zorundasınız. Finans konularında sorunlar çıkabilir. Harcamalarınız konusunda daha dikkatli olmanız gerekebilir. Siz para Biriktirmeyi sevdiğiniz halde bu hafta. Özellikle zevklerinizden taviz vermek istemiyor ve tüm bunları  daha fazla yaşamak istiyorsanız, çalışma statünüzü daha yükseklere taşımanız gerekecek. İş arayanlar iş tekliflerini değerlendirebilirler. siz özgürlüğünüzü seviyor yalnız kaldığınız zaman daha istikrarlı kararlar veriyorsunuz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu