Astroloji

Haftalık (15-21 Ağustos) burç yorumları… Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI / 14.08.2022

BU HAFTA DOĞANLAR:

Cömert ve arkadaş canlısı kişilerdir. Evleneceği kişinin entelektüel olmasını isterler. Edebi kişilikleri ve bilgiye meraklı yapıları vardır. Toplumda iyi yerlere gelirler. Genellikle ses getirici işlerin altına imza atarlar. Sanatçı yönlerini  açığa çıkarmayı amaçlarlarsa,  iyi bir performans sergilerler. Enerjik yapıları yüzünden sürekli hareket halinde yaşarlar. Aşk ve iş yaşamlarında red edilmekten hoşlanmadıkları için, duygularını içinde saklamayı yeğlerler. Kıskançlıklarını baskı altında tutarlar. Sürekli kendileriyle savaşları vardır. Olumsuz olaylara çok yatkın kişilerdir. Çocukluklarında bir çok sıkıntı geçirmişlerdir fakat yenilgiyi asla kabul etmezler.  Zevklerine düşkündürler. Yeme ve içme konusunda aşırılığa kaçarlarsa, olgun yaşlarda kan basıncında yükselmeler ve şekere meyillilik gösterebilirler.

ERKEKLERİ:

Hareketli yapılarına rağmen, alışkanlıklarına bağlıdırlar. Tedbirli davranmak onlar için yaşam biçimi haline gelmiştir. Yenilikler hevesli fakat, temkinli yaklaşırlar. Hataları karşısında kendilerini toparlamasını iyi bilirler. Amaçları doğrultusunda yaşana kişilerdir. Hırslı ve enerjilerini doğru kullanmaya özen gösteren kişilerdir. İnatçı yapıları onları başarıya götürür. Gerilimli yönlerini baskı altında tuttukları zaman, fiziksel rahatsızlıklara yakalanırlar.

KADINLARI:

Zamanı kendi istedikleri gibi yaşamak isteyen kişilerdir. Duygularında derinlik yerine değişiklik ve kendilerini geliştirmek isterler. Yorulmak bilmeyen yapıları yüzünden çevrelerini daima şaşkınlıkla izlerler. Kişisel olaylara daha fazla ilgi gösterdikleri için, arkadaşları tarafından bencillikle suçlanırlar. El becerileri iyidir. Koku alma duyguları çok gelişmiştir. Uzun süreli aşklarda başarısızdırlar. Konuşma ve yazma yetenekleri nedeniyle basın dünyasında çalışabilirler. Birkaç işi birden aynı anda yürütme becerileri vardır.

ÇOCUKLARI:

Doğal yapılarıyla son derece sevimli çocuklardır. Çevresine gülücük dağıtmaya bayılırlar. Daha küçük yaşlarda oldukça meraklı oldukları için, ebeveynlerini bıktırabilirler. Renkli ve marjinal oyuncaklardan hoşlanırlar. Matematiksel bir zekaları vardır.Çok çabuk kırılırlar.

HAFTANIN   YORUMU:

Korkularımızla yüzleşiyoruz

Toplumda, şirketlerde; yönetimle ilgili şikayetler söz konusu olacaktır. Yoğun bir hafta  yaşanacak.. yaşamımızla ilgili önemli kararlar alabiliriz. Sabırlı ve dayanıklı olacağımız konularda  karşılaşacağımız olaylar karşısında takınacağımız tavırlar önem kazanacak. Kişisel ilişkilerimizde mesafeli ve temkinli olmalıyız.. Duygusal problemlerimizde sorunlar yaşayabiliriz. Kıskançlıklar söz konusu olacak. Korkularımızla başa çıkmayı öğrenmeliyiz. İçinde bulunduğumuz şartları yeniden düşüneceğiz. Sınırlarımızı bilmek isteyebiliriz.

 

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:

Mine çiçeği, akasya, sarı menekşe

HAFTANIN RENGİ:

Kırmızı, turkuvaz, elektrik mavisi,siyah

HAFTANIN KOKUSU:

Mandalina, mimoza misk 

 

KOÇ

Tutkularınızla yaşıyorsunuz

İlişkilerinizde sezgilerinizin sizi yanıltabileceğini düşünerek olayları doğru algılamaya çalışmalısınız. Yapmanız gereken her şeyi yapın ve gerisini  fazla düşünmeyin. Jüpiter ve Venüs açısı sizi olumlu  destekliyor . Duygusal isteklerinizde aşırıya kaçtığınız zaman, kendinizi huzursuz etmenizin anlamı yok. Sınırlarınızı bilmenize rağmen, tutkularınız yüzünden heyecanlarınızı dengeleyemiyorsunuz. Bu hafta ilginç fikirlerinizi kendinize saklamanızda yarar var.

 

BOĞA

Sürprizlere hazır olmalısınız

Mars karşıt evinizde iş çevresinden bir arkadaşınız duygusal olarak sizinle ilgilenebilir. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizi kanıtlamak adına başlatacağınız çalışmaların size kazandıracağı prestij oldukça yüksek olacak… Bu hafta duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor. Derin düşünce ve araştırmalar içindesiniz. Planlarınızı sistemli bir şekilde uygulamalısınız.. Sürpriz karşılaşmalara hazırlıklı olun. En azından bazı şeyleri denemelisiniz

İKİZLER

Yeni iş teklifleri geliyor

Yeni iş teklifleri alabilirsiniz.  İş arkadaşlarınızla güzel bir performans sağlayacaksınız. Girişimde bulunduğunuz alanlarda geri dönüşümleri hesaplarken zihniniz çok daha rasyonel çalışacak ve bilgilerinizi pratik bir şekilde ortaya dökeceksiniz. Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli olacak. Çok fazla efor sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Gelirlerinizin artışı karşısında keyfiniz yerine gelecek

 

YENGEÇ

Detaylar önem kazanıyor

Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşebilir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalıyız. Uzun süredir karar veremediğiniz bir ilişkinin sonucunu alacaksınız. Yardımsever bir kişilik yapısıyla karşılık beklemeden vermekten hoşlandığınız için, çevreniz tarafından aranılan kişi olacaksınız.. Yoğun duygular içinde olacaksınız. Becerikli, aktif ve iş bitirici bir tutum içindesiniz. . Detaylara önem verin. Farklı hareket ediyorsunuz.

ASLAN

Hırslı yönleriniz atakta

Bu hafta  gezegenlerinizin bir çoğu ufuk çizginizin üzerinde yer alıyor. Meslek ve kariyerinizle ilgili güçlü etkiler alındasınız. İş hedeflerinizi büyük bir hırsla takip edeceksiniz. İdealleriniz ve düşünceleriniz daha fazla önem kazanacağı için, dış görünüşü ve fiziksel yapınızı ihmal edebilirsiniz. Güvenilir bir kişiliğe sahip olmanız nedeniyle; prestij kazanacak, arkadaş çevrenizde olumlu katkılar sağlayacak kişilerle bir arada bulunacaksınız. Sıra dışı bir kişilik çiziyorsunuz.

 

BAŞAK

Hatalara dikkat

Oldukça ilginç bir hafta . Birçok işle aynı anda uğraşırken, çok yönlü düşünmeniz gerekiyor. Parasal konuların yanı sıra, yakın aile ilişkileri ve sosyal yaşam iç içe seyredecek, özgün davranışlar içinde olacaksınız. Kariyerinizle ilgili konular yerine, yakın ilişkilerinizi mercek altında tutuyorsunuz. Her zamanki yaratıcı yönlerinizi ön plana çıkarma konusunda acele ediyorsunuz. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız.. Hata yapmanıza neden olabilir.

TERAZİ

Tutkular ön planda

Bu dönem tutkular öne çıkacak, yeni fikirlerinizi yaşam geçirmek için her türlü olanağa sahip olacaksınız. Fiziksel ve zihinsel aktivitelerinizle dikkat çekeceğiniz günlerdesiniz.. Her şeyi kendinizi başarma duygusu içinde olacağınız için, yeni rolleriniz size zorla değil, teklifle gelecektir. İstediğiniz rakamların karşınıza çıkması bir tesadüf değil, Kova’da geri giden Satürn’ün dize sunduğu ödüldür. Doğru projeler ve doğru yatırımlar için kolları sıvayın bakalım.

AKREP

Düşüncelerinizi gizliyorsunuz

Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Planlarınızı gizli tutmak istiyorsunuz fakat çevrenize duvar örmeniz zor olabilir. Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Rakip tanımıyor fakat bu özelliğinizi gizlemeyi başarıyorsunuz. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek. Rakip tanımıyorsunuz..

YAY

Işığınız çok parlak

Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim meydana gelebilir. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha keskin bakacaksınız. Derin dostlukların ve işbirliklerinin temellerinin de atılacağı günler yaşayabilirsiniz. İş arkadaşlıklarının aşka dönüşmesi ve uzun sürecek birlikteliklerin gündeme gelmesi söz konusu olacak. Konuşma kabiliyetinizi iş konularında başarılı bir şekilde kullanacaksınız

OĞLAK

Fırsatlar sizden yana

Dostlarınız ve çevrenizi sınamak ve önemli fırsatları görmek için tam zamanı. Durgunlaşan ilişkilerinizde görmeniz gereken  detayları yakalayacaksınız.  Bilinçaltınız karışacaktır. Gücünüzün yavaşladığını hissederek, kendinizi geri plana çekme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu hafta takıntılarınız sizi rahatsız edebilir. Dostlarınızın sırlarını saklamak isteyecek ve bu konuda taviz vermek istemeyeceksiniz. Yakın dostlarınızın sözlerinden ve davranışlarından etkileneceksiniz.

KOVA

Risklere dikkat

Risklere karşı tedbirli olmanızı hatırlatıyoruz. Duygusal hatalar yapmaya müsait bir döneminiz. Hesaplarınızı ince yapmalısınız. Aceleci ve pratik davranış tarzınızla, tüm bunları hızlı bir şekilde yapacaksınız. Fakat, bu içsel gelişmelerinizi karşı tarafın hissetmesi mümkün değil. Yaşam pratiğinde bu özelliklerinizi gizlemeyi iyi biliyorsunuz. Bu dönem; ilişkilerinizi belli bir denge ve yumuşaklık içinde götürmelisiniz. Aşırı koşuşturma sizi yıpratabilir, kendinize dikkat edin.

BALIK

Kendinize güveniyorsunuz

Bu hafta entelektüel konularda daha belirgin çalışmalar içine gireceksiniz. Meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Ön planda olma isteğiniz doğrultusunda çalışmalar yaparken, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekecek, toplumda göze çarpacaksınız. Fakat sizin iddiacı taraflarınızı da ortaya çıkaracak. Kendinize güveniyorsunuz. İletişim konusunda son derece aktif, hareketli ve bilgili yönlerinizle ön plandasınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu