Yazarlarımız

Haftalık (15-21 Mayıs) burç yorumları… Astrolog Filiz Özkol yazdı

BU HAFTA DOĞANLAR:

Hırslı, ciddi ve sorumluluklarına önem veren bir kişilerdir.. Amaçlarına ulaşma konusunda sebatkar ve azimlidirler. İnsan ilişkilerinde uzun vadeli dostlukları tercih ederler. Kıskanç bir yapıları vardır. Enteresan ve kibirli kişilerdir. Sabırsız zeki ve mantıklıdırlar. Zihinsel faaliyetleri sürekli aktif haldedir. Eşlerini seçerken, entelektüel olmalarına dikkat ederler. Para kazanma konusunda son derece beceriklidirler. Meslek seçimlerinde zorlanmamalarına rağmen, oldukça seçici davranırlar. Çevrelerindeki kişileri çok kolay etki altına alırlar. Dikkat çekici şekilde giyinir ve modaya uygun kıyafetler seçerler. Yetenekli oldukları için meslek seçimlerinde zorlanmazlar. Aşk konusunda ciddi oldukları zamanlar azdır. Bir anda fikir değiştirebilirler. Uzun süreli sevgiye adaptasyonları zordur. Yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları için, ilişkilerinde hata yapma olasılıkları fazladır. İnsancıl yapıları nedeniyle yardım etmeyi severler.

HAFTANIN YORUMU

Olayları incelemek ve sonuca gitmek için gerekli doneler kullanılacaktır. Enerjisini dengeleyen ve küçük öfke nöbetlerinden uzak kalmayı başaranlar için oldukça yoğun bir gün. Duygu patlamaların zarar vereceğini bilirlerse hata yapma olasılıkları ortadan kalkacaktır. Annemizle ve sevdiklerimizle ilgili bağlarımız güçleniyor. Kardeşler ve komşularımızla ilgili organizasyonlar ön planda olacak. İletişim konusunda hislerimiz ön planda olacak Hastaneler ve kapalı ortamlar için yeni düzenlemeler söz konusu olacak. Bazı yeniliklere açık bir Hafta .

HAFTANIN GEZEGEN HAREKETLERİ

Hafta boyunca Güneş Boğa burcunda ilerliyor. Haftanın son günü İkizler’e geçiyor. Merkür Hafta sonunda Koç burcundan Boğa burcunda hareket etmeye başlayacak. Venüs koç  burcunda ilerlemeye devam ediyor. Jüpiter Terazi’de; Satürn Yay burcunda geri hareketine devam ediyor. Kişisel düşüncelerin öne çıkmasıyla sosyal yaşantımızda kargaşalar oluşacak. Herkesin kendi düşüncelerini savunduğu bir pota oluşturacağız.  Ailesel problemler gündem kazanacak.. Tutucu davranışların göz olduracağı, toplumsal ahlak ve namus sorunlarını irdeleyeceğiz. Değer yargılarımız sorgulanacaktır. Yaşam kalitemizi arttırma çabaları içinde olacağız. Özgürlüklerimizi kazanma yolunda bazı hedeflerimizi pürüzsüzce çözümlemeliyiz. Boşanma, evlenme ve ortaklıklarla ilgili sürtüşmeler ve tartışmalar gündeme gelecek.. Beklenmeyen haberler karşısında hazırlıklı olmalısınız. Yeni ve özel durumlar söz konusu olacaktır.

Koç

Kendinizi çok daha güçlü ve mantıklı hissedeceksiniz. Bu olaylar ani bir şekilde gelişerek, sizi şaşırtacak. Kişisel gelişiminizi etkileyen gezegen Merkür 17 Mayıstan sonra , para hareketleri konusundaki sezgilerinizi muhteşem yapacaktır. Bu konuda ait olduğunuz iş çevresi ve sosyal gruplardan destek alacaksınız. Kariyer konusunda mutlu ve başarılısınız. Sizden yaşça büyük birinin varlığı size destek verecek. Bu tür etkileşimlerin sizin için olumsuz bir yönü de olabilir. O da; etkilendiğiniz çevre veya kişinin fikirleri doğrultusunda asıl yapmanız gereken uğraşılardan koparak, başka konulara kaymanız olabilir. Aile büyüklerinin katkıları da sosyal yaşamınıza bir hareket ve renk katabilir. Kendinizi özgür hissettiğiniz müddetçe kendinizi iyi hissediyorsunuz. Kişisel  evinizde bulunan Mars’ın vereceği ataklıkla hareket ederken yollarda istenmeyen kazalara neden olabilirsiniz. Kesici ve yanıcı aletlerden uzak kalmalısınız. El ve ayaklarınız dikkatsizce yapılan fiili durumlardan zarar görebilir. Girdiğiniz topluluklarda tartışmalardan uzak kalmakla, stresi üzerinize çekmeyeceksiniz. Tartışmalarda arkadaşlarınızı yargılamadan dinlemelisiniz. Ben egonuzun yüksek olmasından dolayı, kişisel istekleriniz ön planda olacaktır.

Boğa

Venüs 12. Evinizde ilerlerken , gizemli havalara girmenize neden olacak, karmaşa yaratacak. Paylaşmadığınız içsel savaşlarınız size kısır döngüler yaşatacak. Söylenecek çok şeyiniz olmasına rağmen fikrinizi beyan etmeniz gereken konularda farklı bir şekilde sessiz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı; gizli kalmasını istediğiniz yapıcı faaliyetlere de katılabilirsiniz. Uzun soluklu koşuşturmalarınız arasına kısa dinlenme molaları koyabilirsiniz. Kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Ailenizin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız. Aşırı enerjinin size vereceği zararları unutmamalı ve cinsel yaşamınızda dengeyi korumalısınız. Katılacağınız grup yemeklerinde kontrolü elden bırakmayın. Yolculuklarda dikkatli olmalı ve kazalara karşı temkinli hareket etmelisiniz.

İkizler

Plüton karşıt finans evinizde geri gidiyor  Kazançlar konusunda çok fazla şanslı değilsiniz. Para kazanmak yerine elinizdeki var olan paranızı değerlendirmeyi yeğleyin. Yapmanız gereken işler konusunda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Bu özelliğinizi kapatmak için çevrenize karşı baskıcı davranışlar içinde olacak ve her türlü gelişmenin ardında maddi değerler arayacaksınız. İş yerinde çalışanlar arasında bazı değişimler söz konusu. Çevrenizdeki kişilerin sorunlarını sizin de başınızı ağrıtabilir. Yine bu dönem de imzalamanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceğiniz bir dönem.  Bu arada kendiniz daha çok geliştirmenin yollarını bulacaksınız. Uzak yollarla ilgili planlarınız gözden geçirecek ve gerekli görüşmeleri gizlice sağlayacaksınız. Kişisel evinizde  hafta  boyunca Mars ilerlerken 21 Mayıs’ a kadar Güneş’ de  12. Eviniz ilerlemeye devam edecek.. Sağlığınız mükemmel görülüyor. Mars size güç çekicilik ve enerji verirken, sinirli ve asabi olmanız da, neden oluyor.. Bu hafta , sağlık konusunda oldukça disiplinli hareket edeceksiniz. Katılacağınız organizasyonlarda kontrollü bir şekilde davranmanız, sizi sıkıntıya sokacak sonuçları engelleyecektir..

Yengeç

Merkür 11. Evinizde ilerliyor. Hemen yanında  Venüs birlikte hareket edecekler. Aşk tuzaklarına dikkat etmelisiniz.  Karşınıza çıkan kişilerin konuşmalarından etkilenebileceksiniz. İnanma, inandırma kabiliyetiniz artıyor. Ayaklarınızı yerden kesecek güzel ilişkiler için kendinizi kandırmaya hazırsınız. Aşk etrafınızda dolaşıyor. Sürpriz aşklara hazırlıklı olun. Sosyal yaşantınızda kişisel cazibenizin artmasından faydalanabilirsiniz. Bu tür ortam konuşmalarında gündemi belirleyecek popüler konuları gündeme getirin, bu konulardaki yapıcı ve mantıklı düşüncelerinizi çekinmeden belirtin. Arzularınızın tavanı yüksek ve bu arzulu taleplerinizdeki artış, sorumluluk duygunuzun yoğunluğunu arttıracak ve sizi daha da ön plana çıkaracak işler yapacaksınız. Bu dönem aşk ve kariyer hayatınız oldukça renkli seyredecek… Sağlık evinizde Satürn  gezegeniniz geri gitmektedir. Jüpiter hafta  boyunca grup çalışmalarından ve sosyal olaylardan zevk alacağınızı gösteriyor. Fakat gücünüzün sınırlarını fazla abartmayarak, altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Bu ay stresten uzak kalmalı ve tartışmalardan sakınmalısınız. Sinir sisteminizi güçlendirecek mineral ve vitaminlerinizi almalısınız.

Aslan

Güneş ve 8. Evinizden Neptün size olumlu açılarla  yatırım konusunda size destek verecekler. Ailenizin mallarından veya gelirlerinden faydalanabilirsiniz. Yeni iş teklifleri alabilirsiniz.  İş arkadaşlarınızla güzel bir performans sağlayacaksınız. Girişimde bulunduğunuz alanlarda geri dönüşümleri hesaplarken zihniniz çok daha rasyonel çalışacak ve bilgilerinizi pratik bir şekilde ortaya dökeceksiniz. Bu dönem , batıda bulunan gezegen topluluğunun etkin olduğu bir döneme giriyorsunuz. Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli olacak. Çok fazla efor sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Gelirlerinizin artışı karşısında keyfiniz yerine gelecek. Yakın çevrenizle güven duygusu çerçevesi içinde yapacağınız iş birliklerinden kazançlar elde edeceksiniz. Şimdiye kadar sorun olan maddi konularınızla ilgili çözüm yolunda yoğunlaşacak ve istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.. Hafta boyunca Mars 11. Evinizde kalacak. Arkadaş çevrenizde dikkatinizi çekecek kişilerle duygusal ilişkiler gündeme gelecektir. Dostluk ve aşk duyguları birlikte gelişebilir veya her iki duygu ilişkinizin bir parçası olabilir. Dengeli yaşamın önemini bildiğiniz için, dış ilişkilerinizi sizi olumlu etkileyecek şekilde ayarlayacaksınız.

Başak

Haftanın  büyük bir kısmında Mars Ve güneş haritanızın tepesinde etkileşimde olacaklar. Merkür de 9. Evinizde ilerleyecek. Doğal bir sempatiklik ve yapıcılık kazandıracaktır. Yollarla ilgili eğlenceli haberler alacak ve bu dönemde kendinizi ruhsal olarak yenilenmiş hissedeceksiniz. Yolculuklarınızda ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olun ve bu beraberliklerinizden çok şey beklemeyin. Siz; bu dönem, akıllı ve mantıklı davranmayı yeğleyerek, mantığınızı  sosyal başarılarınız için kullanacaksınız. Çevrenizdeki şartlar statünüzü desteklerken, ilişkilerinizi diplomatik bir şekilde kullanacaksınız. Kariyerinizle ilgili uzun dönemli başarıların temelini atacak, girdiğiniz topluluklarda fiziksel çekiciliğinizi ve farklı kişiliğinizi ön plana çıkaracaksınız. İş çevresinden bir arkadaşınız duygusal olarak sizinle ilgilenebilir. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizi kanıtlamak adına başlatacağınız çalışmaların size kazandıracağı prestij oldukça yüksek olacak. Sağlık gezegeniniz “Uranüs” ten olumlu etkiler almanıza rağmen, bacak kaslarına kramp girebilir. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız.

Terazi

“Mars ” transiti uzak yolları kapsayan yolculuklar ve ideallerinizi yansıtan evde olacağı için yaşamınızın anlamını değiştire bilirisiniz. Dostlarınızla haberleşmeleriniz artarken, bazıları uzak yollardan size ulaşacaklar. Çözüm bekleyen işler hız kazanırken, akraba ilişkileriniz yeniden bir potansiyel kazanacak. Kafanızın karışık olduğunun farkına varmalı ve enerjinizi doğru kullanmalısınız. Mesleğinizi pekiştiren yolculuklar yapacaksınız. Yabancı ülkeleri kapsayan gezilerinizde güçlü dostlarınızdan alacağınız fikirlerin size sağlayacağı yeni imkanlar gündeme gelecektir. Duygusal konuların gelişim süreci nedeniyle gergin olabilirsiniz. Her şeye rağmen güzel bir ay. Gideceğiniz ortamlarda farklı fikirlerle ortaya çıkacağınız için, ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Eğlenceli ve sizi oyalayan yolculuklar gündeme gelecektir. Yolculuklarda ilginç fikirleri paylaşacağınız kişilerle arkadaşlık edeceksiniz. Dikkatinizi çeken insanlarla farklı fakat arzuladığınız ortamlarda bulunacaksınız. Farkında olduğunuz  ve istediğiniz düşleri gerçekleştirebileceksiniz. Fikir birliği ettiğiniz kişiler size uygun kişiler olacaklardır. Ruhani yönleriniz ön plana çıkarken, çevrenize öğretici bir şekilde yaklaşacak, yaşamın doğal bir öğretmeni olacaksınız.

 

Akrep

Aşk ve Evlilik gezegeniniz Venüs Neptün’le birlikte hareket ediyor.. Değişim içinde olmanız ve düşüncelerinizin şekil değiştirmesi sonucunda keşfettiğiniz duygular, ilginç konular üzerinde yoğunlaşmanıza neden olacaktır. Suskun ve gizemli bir havaya girecek ve düşünceleriniz hiç kimseyle paylaşmak istemeyeceksiniz. Hayalleriniz çok zengin olacak. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden birlikte çalıştığınız kişilerle  çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız. Bu hafta  “Mars  ” karşıt  finans evinizde ilerliyor. Para kazanacak ve bol bol harcayacaksınız. Birçok yerden maddi değerler gelecek ve isteklerinizde büyük bir artış olacak. Planladığınız projelerde, parasal konularda istediğiniz bolluğa kavuşacaksınız. Fakat harcamalarınızdaki artışları da düzenlemek zorundasınız. Fakat, her şeye rağmen; bu günlerde dostluklarınız derinleşecek, ortak çalışmalar içinde olduğunuz kişilerle önemli kararlar alacaksınız. Beklediğiniz ve tarzınıza uygun bir ev ve yaşam alanı tam isteğinize göre çıkacak ve siz bu fırsatlardan memnun kalacaksınız. İstekleriniz konusunda sabırlı ve öz verili davranmalısınız. Kendi olanaklarınız ve gücünüzle finans hareketini hızlandırırken, karşı tarafın şartlarına göre daha iyi durumda olacaksınız. Yapacağınız çalışmaların sınırlarını siz belirleyecek, siz çaba göstereceksiniz.

Yay

Bulunduğunuz ortamlarda kendinizden emin tavırlar içindesiniz ve çevrenize hakim durumdasınız. Israrcı tavrınız sizi olumsuz gibi gösterse de, ele aldığınız konuları başarılı bir şekilde götüreceksiniz. Girdiğiniz topluluklarda güzel konuşmalarınızla ve kendinizden emin tavırlarınızla dikkat çekeceksiniz. İş yemekleri ve kariyerinizi destekleyici toplantılarda bulunacaksınız. Buralarda karşılaşacağınız kişilere dikkat etmelisiniz. Daha sonra birlikte çalışmanız için tekliflere bulunacaklardır. Aşk hayatınızla ilgili ilginç gelişmeler söz konusu olacak. Karşılaşacağınız güçlü ve kariyerli bir kişi ile iş yaşantınızla birlikte aşk yaşantınızı da paylaşabilirsiniz. Bazılarının size olumlu katkıları olacaktır.. Uyumlu ve yapıcı düşünceler içinde olacaksınız. Kendinize her zamankinden daha fazla güveneceksiniz. Bu dönemde karşı cins üzerinde çekiciliğinizi kullanacaksınız. Kuracağınız beraberliklerde karlı çıkacak, ortaklıklar konusunda şanslı olacaksınız. Aynı fikirlere sahip olduğunuz ve size finans desteği sağlayacak kişilerle beraberlik içinde olacaksınız.11. EVİNİZDEKİ Jüpiter ve aşk ve sosyal evinizdeki Venüs  nedeniyle; arkadaşlarınızla bir arada enerjinizi birleştirme isteği içinde olacaksınız. Sıra  dışı fikirlere açık olmanız rağmen, yeniliklere karşı temkinli olmalısınız..

Oğlak

Jüpiter ; ay boyunca 10. evde geri giderken, iş yaşamınızdaki gelişmelere etken olan şartları düzenleyecek, fakat bu arada yavaşlamalara ve duraksamalar da meydana gelebilir. Kendinizle ilgili acele kararlar vermemeli ve sizden yaşça büyük kişilerle takışmamalısınız. Çevrenizden gelebilecek yeni fikirlere kapalı olurken, işinizle ilgili bazı konularda aile baskısına maruz kalabilirsiniz. Düşüncelerinizi saklayacak ve kendinize yöneleceksiniz. Yaşamanızı gözden geçireceksiniz. Sosyal yaşamı sevmenize rağmen, bu dönemde belli sürelerde yalnız kalmak isteyecek ve yaşadıklarınızın muhasebesini yapacaksınızSatürn geri hareketini 12.. Evinizde yaparken; Karşıt Mars’ın enerjisi çelişkilere neden olabilir. Hamle yapmanız gereken konularda aksilikler çıkabilir. Çevreniz ile meydana gelebilecek sorunlara karşı temkinli olmalısınız. Hatta hukuksal konularda istenmeyen sorunlarınız çıkabilir. Kariyerinizle ilgili hoşnutsuzluk duyabilirsiniz. Merkür Venüs ve Uranüs   aile ve yuva evinizde ilerliyor. Aile fertleriyle birlikte bir araya gelip, uzun süredir devam eden huzursuzluğun nedenleri üzerinde duracaksınız. Çalışma hayatınızla ev yaşantınızı dengeli bir şekilde yürüteceksiniz. Sosyal ilişkilerinizde ailenizden destek alacaksınız.

Kova

Bu dönem çalıştığınız kişilerin iş disiplini ve iş ahlakına önem veriyorsunuz ve bu konuda haklısınız. Çünkü, bu dönemde hızlı ve yüksek hedeflerin peşinde olacağınız işleri tercih ederken, iş birliği yapacağınız kişilerin performansı önemli olacak. Sezgilerinizin yüksek olmasından dolayı arkadaşlarınız arasında farklı yönleriniz dikkat çekecek. Sürekli değişim içinde, hareketli bir yaşamı tercih edeceksiniz. Sizi  popüler yapan ilişkileri tercih ediyorsunuz. Düşüncelerinizi, sistemli bir şekilde yaşama geçirmeniz sayesinde hedeflerinize istediğiniz gibi ulaşacak ,finans konularında yeni fikirler ve beklediğiniz haberlere kavuşacaksınız. Ele aldığınız konuların kendiliğinden açıldığını ve şekillendiğini göreceksiniz. Jüpiter hafta boyunca 9. Ruhsal evinizde geri gidecek.  Öncelikle duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor. Derin düşünce ve araştırmalar içindesiniz. İsteklerinizin gerçekleşmesi için planlarınızı sistemli bir şekilde uygulamalısınız. Seyahatlerle ilgili projeler gündeme gelecektir. İdealleriniz konusunda mantıklı kararlar vereceğiniz günler yaşayacaksınız. Önemli kişilerle görüşecek birçoğunuz yurt dışı kaynaklı işlerde başarılı pozisyonlara geçeceklerdir. Kendinizden yaşça büyük kişilerin önemli desteğini alacaksınız.

Balık

“Neptün  ”; fiziksel özelliğinizi vurgulayan 1. evde (kişisellik evi) size çekicilik kazandıracak. Kendi imajınıza yönelik gayretler içinde bulunacak, dış görünüşünüz için harcamalarda bulunacaksınız. Kendi bireyselliğinize yönelik tutum içinde olmanıza rağmen; karşınızdaki kişileri de kırmamak konusunda hassas davranacaksınız. Kendi tasarruflarınız doğrultusunda çevrenize de yardımcı olacaksınız. Aşk ve sosyal yaşantınızda bazı şeylerin farkına vararak ilişkilerinizin temellerini sağlam bir şekilde kuracaksınız. Bu dönem ilişkilerinizde her zamankinden daha fazla cesur olurken, risklere karşı da tedbirli olmanızı hatırlatıyoruz. Bu sizin için korkutucu bir şey gibi gelebilir fakat bu durum size çok daha dinginlik ve güzellik kazandıracak. Yaşam sürekli değişen bir olgu olduğuna göre, olumlu ve olumsuz etkilerin kalıcı olmadığını bilmeli ve her ne olursa olsun, değişimin getireceği güzelliklere teslim olmalıyız. Bu hafta liderlik özelliklerinizle, çevrenize kılavuzluk etmeniz için gerekli tüm vasıflara sahipsiniz. Bazen sert tepkiler verecek ve agresif olacaksınız. Fakat tüm bunlar sizin keskin yönlerinizi ortaya çıkaracak ve başarınızı körükleyecektir. Yaratıcılığınızı, devinimlerin ön gördüğü koşullara uyarlayarak yaşama geçirebilirsiniz. Düşünürler ve felsefe adamları için önemli bir dönem.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu