Astroloji

Haftalık (16-22 Mayıs) burç yorumları… Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

Haftalık burç yorumları / 16.05.2022

BU HAFTA  DOĞANLAR:

Üstün olmak gibi bir tutkuları vardır. Yaşamda iyi bir yere gelmeyi arzularlar. Haksızlılar karşısında tepkilidirler. Sorumluluklarının bilincindedirler. Amaçlarına ulaşma konusunda sebatkar ve azimlidir. İnsan ilişkilerinde uzun vadeli dostlukları tercih eder. Geleneksel yapısı, klasik ve sadedir. Yaşamda, gururundan asla ödün vermez. İhtiyatlı ve soruşturmacıdır. Gizli işlerden hoşlanır. Yakın dostluklarında duygusal davranır. Güven duygusu onlar için çok önemlidir. Yurt dışı bağlantılı bir işi veya aile çevresi olabilir. . Taviz vermekten hoşlanmazlar. Birlikte çalıştığı kişilerde akıl birliğine dikkat ederler. Mantığına ters gelen olaylara şiddetle karşı çıkarlar. Dostlarıyla aralarında güçlü bağları vardır ve seçici kişilikleri yüzünden aşklarını zor yaşarlar.

KADINLARI:

Zihinsel başarıları çok yüksektir. Araştırmaya heveslidirler. Kardeşler ve komşuların yaşamlarında büyük bir rolleri vardır. Görüşleri sarsılmaz ve kesindir.Güzel sanatlar ve bilimi çok severler. Sürekli olarak konuşma gereği duydukları için, çevrelerinde geveze olarak tanınırlar. Hoş ve sevimli yapıları yüzünden hiç kimse onlara itiraz edemez.

ERKEKLERİ:

Halkla ilişkiler konusunda başarılı çalışmalar yaparlar. Organizasyon kabiliyetleri çok fazla gelişmiştir. Yazarlık, resim, yayıncılık, öğretim ve haberleşme konularında yetenek sahipleridir. Kazanç konularında yöntemli olarak, planlanmış değişik düşünceleri vardır.. Birden fazla evlilik yapabilirler. Rahat ve huzur onlar için çok önemlidir.

ÇOCUKLARI:

Sessiz ve sakin yapıları çevrelerini aldatabilir. Akıllı ve gözlemci yönleriyle ilgi çekmesini iyi bilirler. Matematiksel bir zekaya sahiptirler. Çözülmesi en zor problemleri bile kolayca çözerler. Bebekliklerinden itibaren dikkat çekici şekilde kendilerinden emin hareket ederler. Asla şımarık değildirler

HAFTANIN  YORUMU:

Sonuçlanmayan hukuksal sorunlarımız artı veya eksi bir şekilde bitecektir. Kişisel isteklerimiz ve egolarımıza zıt bazı konular bizi rahatsız etse de, önleyemediğimiz bir şekilde bu ortamın içinde bulanacağız. Eski dostlarımızla daha fazla birlikte olmak isteyeceğiz Birçok yardım kuruluşlarında değişik misyonlarda çalışacağız ve onların aktivitelerine katılacağız. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Ay tutulması  ufkunuzun genişlemesine neden olabilir. Bu hafta kendi düşüncelerinizin esiri olacak ve sosyal ilişkilerinizde duygusal davranacaksınız. Küçük yanılgılar yaşama istemiyorsanız, bu geçici durum için, biraz beklemelisiniz Çevremizdeki olumsuz sosyal olaylara karşı daha duyarlı ve aktif olacağız.

 

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:

Manolya, kardelen, karanfil

HAFTANIN KOKUSU:

Tropikal meyve, Hindistan cevizi

HAFTANIN RENGİ:

Gümüş, gri, kurşuni, beyaz

 

KOÇ:

Geçmiş bağlarınızı yeniden gözden geçirirken, hatalarınızı da düşünmelisiniz. İlişkilerinizde güvensiz oluşunuzdan dolayı, çevresel bağlarınızı zayıf tutmak istiyor ve yakınlarınızın görüşlerine göre; bencilce davranıyorsunuz. Yakın aile bağları içinde bulunduğunuz kişilerin ilişkileri ile ilgili sorunlar ile uğraşacaksınız Bazı koçlar ilk kez karşılaşacakları insanlarla olan diyalaoglarda dikkatli olmalısınız. Bu hafta karşıt finans evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Çevrenizden önemli iş teklifleri alacaksınız. Merkür retrosunda temkinli olun. Enerjinizi doğru kullanırsanız, öfkenizin ve sabırsızlığın üstesinden geleceksiniz. Maddi konularla ilgili bilançolarını gözden geçirerek beklemede kalabilir, parasal konularda daha da detaylara inerek stratejiler geliştirebilirsiniz. Gruplaşmaya ihtiyacını var. Dostlarınızın duygusal desteğinin artılarını hissedeceksiniz.. Olayları kendi tarzınıza göre yorumladığınız için, bazı yanlışlıklar yapabilirsiniz. Yönlendirmeye karşı olmanıza rağmen, denemelisiniz. Değer yargılarınızı gözden geçirip, kendinizi yeniden yapılandıracaksınız. Karşınızdaki kişiye güvenme konusunda tereddütleriniz var. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Sevdiğiniz kişinin akıl ve mantığı karşısında da, bocalayabilirsiniz.

 

BOĞA:

Karşıt evinizde Ay tutulması gerçekleşiyor. Duygusal konularda dikkatli olun. Bu dönem olayların üstesinden gelebilme mücadelesi vereceksiniz. Yaşantınızda hızlı gelişen olaylara karşı hedeflerinizde sapmalar görülebilir. Olaylara yaklaşım tarzınızda farklı bir renk var. Kendinize yatırım yapmak isteyecek ve bazı konularda hassas davranacaksınız. Merkür finans evinizde retro yapıyor. Bir çok değişik teklifler karşısında bocalamanız mümkün. Kardeşlerle aranızda güçlü bağların oluşmasını sağlayacak, ilişkiler gündeme gelecek. Kendiniz ile ilgili yetersiz gördüğünüz konuları tekrar ele alırken, daha disiplinli olmak zorundasınız. Bazı iş planlarınızı, yollardan gelecek haberlere göre düzenlemeniz gerektiği için, bugün beklemenin ne kadar zor olduğunu hiç kimse sizin kadar anlayamaz. Hata yapmaktan hoşlanmıyor , yoğun bir dönem içine giriyorsunuz. Gereksiz masrafları kısarak bir disiplin oluşturun. Duygusal anlamda geçmişten kalan sorunları bir kenara bırakma zamanı geldi. Gelişigüzel olayların sizi tatmin etmeyeceğini bildiğiniz için, sınırlarınızı dar bir çerçevede tutmak istiyor ve seçicilik konusuna özen gösteriyorsunuz. Çevrenizdeki olumsuz olaylardan etkilenmemelisiniz.

İKİZLER:

Merkür geri gidiyor. Bu hafta, değer kavramlarınız önemli ve bu nedenle, kararsız kişileri sevmiyorsunuz. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun.. Siz popüler ilişkileri tercih ediyorsunuz. Dostluklarınızın pekişeceği fakat aynı zamanda arkadaşlıkların aşka dönüşeceği bir hafta olacak. Burcunuzda Merkür retro yaparken dikkatli olmalısınız. Olumsuzluklar karşısında takınacağınız tavırlar önemli. Kariyer gezegeninizin yeni durumu sayesinde kavuşacaksınız. Büyük sektörel anlaşmalara imza atmak için beklemelisiniz. İşte bir çok proje ayağınıza gelecek ailenizle ilgili görevlerinizi tam bir teslimiyetle yerine getirmeniz gerekiyor. İşinizi severek yapmak size çok şey kazandırıyor. İşinizle ilgili sosyal dayanışmada yanınızda olabilecek özel insanlara ihtiyacınız olacak.. Aşk gezegeniniz aynı zamanda iş ve para gezegeniniz bu hafta oldukça güçlü. İş konusunda sevdiğiniz kişiden beklediğiniz desteği göreceksiniz.. Sizi işiniz konusunda yüreklendirecek ve çeşitli fırsatları görmenizde yardım edecek. Rejim konusunda daha kararlı davranacaksınız. Zorlandığınız zaman bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

YENGEÇ

Venüs ve Jüpiter kariyer evinizde mesleğinizi ve toplumsal hayatınızı parlatıyor. Bu hafta aşkta sezgileriniz ön plana çıkacak. Kişisel dengelerinizi, algılama gücünüzle birleştireceksiniz. Başkalarının düşüncelerinden çok kendi hisleriniz önem kazanacak. Partnerinizin enerjisinden destek alacaksınız. Bu hafta iş ve eğlenceyi bir arada yaşayacaksınız. Hem çok çalışacak, hem de eğleneceksiniz. Kazançlı bir hafta olacak. Maddi fırsatlar ayağınız gelecek ve iyi düşünmelisiniz. Merkür retrosu devam ederken yeniliklere çekimser bakmalısınız. Ortak çalışmalar, yolculuklar, idealleriniz ve yeni fikirler önem kazanacaktır.. Tanışacağınız kişileri biraz inceleyin. Hemen karar vermeyin. Popüler çevrelerde dolaşmaktan hoşlanacak ve renkli yaşamaya devam edeceksiniz. En önemlisi duygusal yaşantınızda abartılardan uzak kalmalısınız. İlişkilerinizdeki pürüzleri fazla büyütmemeli ve olayları kendi akışı içinde değerlendirmelisiniz. İlişki gezegeniniz Mars  size eğlenceli sürprizlerini sunmaya  devam edecek.

 

ASLAN

Ruhsal evinizde Jüpiter ve Venüs bulunuyor Aklınız uzaklarda takılı. Girdiğiniz gruplarda karşıt enerji alıyorsunuz. Karşılaştığınız kişilerden yüksek bir anlayış bekliyorsunuz. . Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir hafta içindesiniz. Ay tutulması aile ve yuva evinizde gerçekleşiyor. Ev içi konuları İlişkilerinizde kalıcı duygular beklerken, yaşam standardı olarak yüksek olanaklara sahip ilişki fırsatları kolluyorsunuz. Yaşama bakış tarzınız değişiyor. Hafta boyunca, entelektüel çalışmalar içine gireceksiniz. Deneyimler ve testlerden geçiyorsunuz. Toplumsal olaylarda, ikna kabiliyetiniz artıyor.. Yakınlarınızla kuracağınız sevgi bağları önemli olacak. Kırgınlıklarınızı korkmadan dile getirmelisiniz. . Özellikle ailenizin yaşlı erkekleri veya babanızla ilgili bazı sorunlar yaşarken, geleneksel davranışlar arasında kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Çevrenizden yardım almak zorundasınız. Yaşantınızdaki koşulların sizi zorladığını, kararlarınızı verirken çevresel şartların ve içsel duygularınızın tezat oluşturduğunu göreceksiniz. Çocukluktan kalma alışkanlıklarınızla ilgili sınırlarınızı ve yeni durumunuzu esnetmek zorunda kalabilirsiniz… Bu dönem, ayaklarınızı ve bileklerinizi korumalı ve bacaklarınızı hareket ettirmelisiniz. Soğuk ve tuzlu su kompresleri size iyi gelecektir.

BAŞAK

Bu hafta, sezgilerinizin yüksek olmasından dolayı arkadaşlarınız arasında farklı yönleriniz dikkat çekecek. Sürekli değişim içinde, hareketli bir yaşamı tercih edeceksiniz. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanın yollarını başaracaksınız. Bu dönemde yapmanız gereken tek şey, eski dostlarla bir araya gelmek ve anılarınızı tazelemektir.. İletişim evinizde ay tutulması gerçekleşecek. Kariyer evinizde Merkür retro yapıyor. Mesleğiniz ön planda ve beklentilerinizi bastırmak zorundasınız. Saygınlık ve kişisel içsel güvenliğiniz çok önemli olacak.. Kardeşlerinizle ve çevrenizle yüzleşiyorsunuz. Karizmatik olmanın keyfini çıkaracaksınız. Kendinize güvenmeyi seviyorsunuz. Bu özelliğinizi çevrenize hissettiriyorsunuz. Bazılarınız, aşk arayışlarında sınırlarını zorlayacaklar. Eşiniz ve sevgiliniz sizden çok daha yükseklere çıkacaktır. Bu durum canınızın sıkılmasına  neden olacaktır. Aşkın size sunacağı maddesel katkıları da göz ardı etmemelisiniz. Partnerinizin sevgisini maddesel katkılarla size göstermesinden mutluluk duyacaksınız. Dış görünüşünüz ve genel özellikleriniz aşkınızı besleyen unsurlar olacaktır

TERAZİ

Bu hafta aşkta geri planda kalmak istemiyorsunuz. Özellikle, derin dostluklar ve özel arkadaşlıklar için ilginç bir dönem.. Bazılarınız bol seyahat edeceğiniz için, karşılarına çok fırsatlar çıkacak. İşte dikkatlice karar vermek zorundasınız. Merkür retroda sizi zorluyor. Koşulları kendi lehinize kolayca çevireceksiniz. İletişim konusunda akıllıca yaptığınız bağlantılar gerekli kişilere ulaşacak ve sonuçlardan çevreniz kadar siz de memnun kalacaksınız. Yaptığınız işlerden kişisel huzur ve tatmin duyabileceğiniz bir hafta. Özgüveninizi yansıtabileceğiniz işler yapacaksınız. Ay tutulması finans evinizde gerçekleşiyor. Ani kazanç ve kayıplar arsında bocalayabilirsiniz. Para durumunuzda yenilenmeler var. Tarzınız ve bakış açınız değişiyor. İstediğiniz kişilere çok kolay ulaşacaksınız. Pratik yönlerinizi rahatça kullanabileceğiniz alanlarda başarı sizi bekliyor. Bu kişiler, kalabalık ortamlarda ve eğlence dünyasında tanışacağınız kişiler olacaktır. Finans konularında size fikirler verecekler, akılcı ve mantıklı yaklaşımları ilginizi çekecektir. Onlarla ortak aktiviteler gerçekleştireceksiniz.

AKREP

Ay tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Bu hafta, öncelikle duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor.. Bu macera duygusunun istenemeyen sonuçlarına katlanmak zorunda kalabilirsiniz.. . Birçoğunuzun anılarında kalacak güzel kısa süren aşklar da gündeme gelecektir.. Aşkta para değil de, duygusallık ve bağlılığın öneminiz kavrayacaksınız. Karşılaştığınız kişilerin yüreği sizin için önemli olacak. Bazılarınız ise karşılıksız duygular içinde olacaktır. Sevdiği kişiyi uzaktan düşünmek bir size yetecektir. Kariyeriniz çok önemli olmasa da, para daima önemli olacak. Merkür karşıt finans evinizde geri gidiyor eski borçlar yeniden karşınıza çıkabilir. Zihinsel performansınızda bir artış olacak. Öğrenme kabiliyetinizin çok yüksek olmasından dolayı, bir çok konuda aynı anda aktivite göstereceksiniz.. Hafta  boyunca elde ettiğiniz kazançlarla ilgili yeni ve olumlu gelişmeler gündeme gelecek. Katılacağınız toplantılarda tartışmalardan uzak kalın ve tansiyon sorunlarınıza dikkat edin.

 

YAY

Karşıt ilişkiler evinizde Merkür retro yapıyor. Ortak ilişkiler durağan gidebilir. Ruhsal eviniz çok karışık. Bilinçaltınız da ay tutulması gerçekleşiyor. Hafta boyunca; duygularınıza rağmen, mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize saygın bir mesafe koyacaksınız. Yine gizemli düşüncelerinin önem kazanacaktır. Yine bu dönem yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Tutkularınızı ve yeni fikirlerinizi yaşam geçirmek için her türlü olanağa sahip olacaksınız. Yine bu hafta kişisel enerjinizi evinize ayıracaksınız. Kariyer ve aile yaşamınızı dengelemek zorunda kalacaksınız. Düzeninizin bozulması ve yaşam kalitenizde eksiklikler, sizi bunaltabilir. Bu hafta , aktivitenizin yüksek olduğu bir durumdasınız. Uzun süredir yapmayı planladığınız değişimlere hazır olmanıza rağmen beklemelisiniz. Bulunduğunuz ortamlarda kendinizi rahat bir şekilde ifade ettiğiniz için, çevreniz oldukça kalabalık olacak. Ailenizdeki bireylerin sağlık durumu varsa düzelecek ve hoş sohbetli günler siiz bekliyor. Dost toplantıları  rejim listenizi unutturabilir..

OĞLAK

Merkür günlük hayatınızın temposunu karıştırıyor ve yorgunluğa neden oluyor. Ay tutulması yenilikler konusunda size şans verirken iki ateş hattında kalabilirsiniz. Aşk yaşantınızda renkli günler sizi bekliyor. Özellikle, iş yaptığınız kişilerin birine platonik duygular hissettiğiniz halde, bunu belli etmek istemeyebilirsiniz. Bu dönemde duygusal isteklerinizi gizlemeniz de mümkün.. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda güzel bir uyum içine gireceksiniz. çıkacak. Yaşamda hiçbir şey garanti değildir. Bu yüzden hayatınızda olumlu olacak olayların kurgusu biraz da size bağlıdır, unutmayın. Bu hafta başlatacağınız seyahatlerin size çok önemli katkıları olacaktır. Unutkanlıklarınız kayıplar getirebilir. Yaşamın bir başka yönünü görüyor olmanız, sizi olumlu değiştirecek. Bilinçaltınızda gelişen olaylara esneklik getireceksiniz. Ruhsal gelişiminiz için, duygusal konulara gereksiniminiz var. Akıllı kişilerle yapacağınız fikir alışverişinden karlı çıkacağınız için, sezgileriniz sizi yeniden şekillendirecektir. Yeni tanışacağınız kişilerin fikirlerinden etkilenmeniz mümkün. Gizli kapaklı olaylardan uzak kalmak sizi olumlu kılacaktır

KOVA:

Eğlence hayatına daha fazla önem verdiğiniz bir hafta.. Venüs ve Jüpiter size iletişim evinizden şan vermeye devam ediyor. Fakat dikkatli olun. Kariyer evinizde ay tutulması gerçekleşiyor. Kimseye hesap vermeyeceksiniz. Özgürlük duygusu içinde hareket edeceğiniz için, çevrenizde ilgi odağı haline geleceksiniz. Yaratıcılığınızı ve enerjinizi istediğiniz koşulların oluşturulmasında kullanacak ve bu dönemi takip eden günlerde ilişkilerinize canlılık gelecektir. Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir hafta içindesiniz.. Merkür aşk ve sosyal evinizde geri gidiyor. Eski aşklarınızla karşılaşma olasılığınız yüksek. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yamak için beklemelisiniz. . Yaşantınızla ilgili testten geçiyorsunuz.. Yine bu dönem yüklü enerjiler içindesiniz. Kendinizi mutlu hissetmek istiyorsanız yeni bir şeyler bulmalısınız. Çalıştığınız iş yerinde birçok değişim gündeme gelecektir. Kariyerinizi sorgulamak ve kendinizde  kusur bulmak yerine değişen şartlara ayak uydurmalısınız.

 

BALIK

Gezegen transitleri evrensel değişimi getiriyor. Aşkta bu hafta yine duygusal olacaksınız. Aşk hayatınızda hiç kimsenin cesaret edemeyeceği riskleri göze almaya kalkabilirsiniz ay tutulması ve Merkür retrosu arasında kalacaksınız. Sınırlarınızı zorlamayın. . Tutkularınızı ve yeni fikirlerinizi yaşam geçirmek için her türlü olanağa sahip olacaksınız. Adımlarınızı sakin ve dikkatli atmak zorundasınız. İş hayatınızda dalgalanmalar var. Varlıklı kişiler ilginizi çekecek. Girdiğiniz topluluklarda doğal cazibenizi kullanacak ve isteklerinizi karşınızdaki insanlara yaptırmaya çalışmayın bekleyin… Gündemde olan konularla ilgili birleştirici konuşmalar yapacağınız yerlerde bulunabilirsiniz.. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Onlarla bir çok iş fırsatı yakalayacaksınız fakat acele etmeyin. Duygusal aşırılıkların zararlı olduğunu bildiğiniz için,  temkinli ve sakin hareket etmek istediğiniz bir gün. Güveneceğiniz kişileri iyi seçmeli, yaşayacağınız olaylara kendinizi kaptırıp içsel dalgalanmalardan kendinizi korumalısınız.. Kıskançlıklar ve tutkular ön planda olacak. Kıskançlık duygularınıza dikkat etmelisiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu