AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (17-23 Aralık) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU:

Mimarlık ve dekorasyon çalışmaları bu hafta gündemde.  Eğlenceli ve  otantik geziler gündemde olacak. Bilinçaltı rüyalarımızın etkisinde kalacağız.  Bulunduğumuz ortamlarda farklı fikirlerin ortaya çıkmasıyla, bazı istenmeyen durumlara hedef olabiliriz. İçsel huzurumuzun manevi bir şekilde hissetmek, çevresel koşullarımızın olumlu olmasıyla paralel ilerliyor. Çevresel ilişkilerimizi duygusal anlamda sorgulayacağımız bir hafta  yaşayacağız. Çalışma yaşantımızda irdelememiz gereken bir çok konu var. Bazılarının çözümünü araştırarak bulacağız. Eski eşyalar değer kazanacak. Emlak ve ev kiralamak isteyenler için, keyifli bir dönem.  İş potansiyelini arttırıcı performans panelleri ve değişik bilgi  konferansları gündem kazanacaktır. Popüler olayların gündeme gelmesiyle, toplumda hareketlenme olacaktır.

KOÇ

Güneş ve Uranüs açınız uyumlu seyrediyor. Yabancı ülkelerle ilgili atılımlar söz konusu. Yüksek hedeflere kilitlenmiş durumdasınız. İçinizdeki durumun değerlendirmesini yaparken, akılcı davranışlar içindesiniz. Duygusal saplantıların zararını iyi bildiğiniz için, kendinizi hiçbir olaya kaptırmak istemiyorsunuz. Bu hafta, isteklerinizde ısrarcı davranacak ve düşüncelerinizden taviz vermek istemeyeceksiniz. Güneş ruhsal evinizde Merkür ve Jüpiter’le birlikte hareket ediyor. Kendinizi ortaya koymakta acele etmelisiniz. Kişisel girişimciliğinizi ön plana çıkarıyor. Daha enerjik ve coşkulu davranmakla çevresel ilgiyi üzerinizde toplayacaksınız. Kendinize olan güveniniz artıyor. Yaşamınızda değişiklikler yapmak için gerekli atılımları sağlamalısınız. Yaratıcılığınızı kullanmak adına başlattığınız gelişmeler olumlu ilerliyor. Sıkı bir disiplin içinde yürüttüğünüz işlerinizi; sonuçlandırmak adına gösterdiğiniz çaba olumlu sonuçlanacak. İçsel sezgilerinizin gündemde olduğu bugün partnerinizi şaşırtacak davranışlar sergileyeceksiniz ve onu şaşırtacaksınız. Eski olaylara tekrar dönmek istemiyorsunuz. Mantığınız sizi en iyi şekilde yönlendirecektir..

BOĞA

Venüs karşıt burcunuzda ilerliyor. Karşı cins üzerinde cazibenizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Evren bu konuda sizi destekliyor. Çevresel ilişkilerinizde duygusal paylaşıma ihtiyaç duyduğunuz bir hafta. İkili ilişkilerinizde beklediğiniz ilgi, size olumsuz olarak yansıyabilir. İçsel sesinizin size sağlayacağı motive çok önemli olacak. Sosyal ilişkilerinize ağırlık vermeli ve kendinizi dış dünyaya açmayı denemeli ve enerjinizi doğru kullanmalısınız. Hedeflerinizi konusunda ısrarcı bir tutum içinde olmanız, size uzun vadede çok şey kazandırabilir.. Bilinçaltınızdaki duyguların sizi ısrarcı yapması size güzel bir performans kazandırabilir fakat hırslı yapınızı özgürce kullandığınız zaman başarınız daha belirgin oluyor. Bazı zamanlar, sizi anlamak mümkün değil. Düşüncelerinizi gizlerken, farklı hesaplar yapıyorsunuz. Yakın dostlarınızla ortak çalışmalar içinde olsanız bile, son anda kendinize özgün davranmak istiyorsunuz. Mantıklı olmanızın yan sıra sezgileriniz her konuda size yardımcı. Çevrenizi sınamak istemeniz en doğal hakkınız. Amacınız yaşam kalitenizi yüksek tutmak. Ailenizle ilgili fikir ayrılıkları yaşamanız mümkün.

İKİZLER

Güneş, Merkür, Jüpiter karşıt evinizde ilerlerken, size duygu yoğunluğu veriyor. Bu hafta, alışılmadık bir şekilde sizin adınıza, destekleyici gelişmeler olabilir. Bazı riskler mevcut olmasına rağmen; zorlukların üstesinden gelerek ve çekişmeleri yavaş yavaş alt ederek kazanmaya devam edeceksiniz. Parasal hedefleriniz konusunda çok cesaretli olduğunuz için, arzularınıza çok çabuk ulaşacaksınız. İçinde bulunduğunuz çevresel ortamlara ve koşullara bağımlılığınız azalıyor, bireysel inisiyatifinizin arttığı günlere giriyorsunuz. Sevdiğiniz kişi ile aileniz arasında da problemler oluşabilir. Bugünlerde  mantıklı yönleriniz ağır basıyor. Sistemli hareket edecek ve ayrıntılara dikkat edeceksiniz. Sevgisel beraberliklerden yana olduğunuz için, partnerinizden de, ince  ve zarif beklentiler içindesiniz. Olumsuzluklardan uzak bir dönem  geçirmek istiyor ve sezgilerinizi şaşırtıcı bir şekilde birlikteliğinizi aktarabiliyorsunuz. Ani karlardan uzak durmalısınız. Seyahat planları için uygun bir hafta. Birçok alternatiflerin gündem kazanması aklınızı karıştırabilir. Çift fikirli davranışlarınızla çevrenizi şaşırtabilirsiniz. Renkli bir hafta sizi bekliyor.

YENGEÇ

Çevrenizde oluşan olaylara farklı bir tavırla yaklaşıyorsunuz. Yaşamınızdaki olayları esnetmek isteyebilirsiniz. Bugün katılacağınız toplantılarda, her kafadan bir ses çıkabilir. Siz, bildiğiniz konularda ısrarla inat etmeniz, bazı olumsuz etkileşimlere neden olacaktır.. Hafta boyunca yapacağınız çalışmalarda haklı olduğunuz görmek, sizi biraz daha rahatlayacaksınız. Gücünüzü hiç kimseyle kıyaslamak istemiyorsunuz. Bu hafta, kendinizi ön plana çıkaracak başarılı işler peşindesiniz. Olayların size sağlayacağı avantajlardan çok, kendi egonuzu tatmin etmeyi yeğliyorsunuz. Başarılı çalışmalar yaptığınız zaman, kendinizi özel ve farklı hissediyor ve motivasyon gücünüz artıyor. Satürn ve Plüton sayesinde, çalıştığınız yerdeki iş akışında, her bir adımı aşırı bir şekilde dikkatli ve titiz götürüyorsunuz. Hatasız bir iş için uygun bir tarz fakat,  hızla değişen şartlarında biraz daha çabuk davranmak da kaçınılmaz bir gereksinim. Bazen istemeden de olsa  bulunduğunuz ortamın şartları konusunda, fazla irdeleyici olmak size zaman kaybettiriyor. Beraber iş yaptığınız arkadaşınızı daha planlı çalışmaya yöneltin. Çok çalışan akıllı bir kişi olarak, çevrenizden de aynı duyarlılığı beklemelisiniz.

ASLAN

Bu hafta veriminizi daha da artıracak yöntemler bulacaksınız. Duygusal yaşantınızda çok hassassınız… İş yaşantınızda herkesten daha fazla performans sergiliyorsunuz. Çevrenizdeki kişilerin tepkisine aldırmamalısınız. Aşkta hiç kolay biri değilsiniz. Bu hafta Jüpiter, Merkür ve Güneş aşk ve sosyal evinizde etkileşim halindeler ve bir çok konuda sizi destekliyor.  Sevimli ve çekici yapınız sayesinde, bulunduğunuz ortamlarda dikkat çekici bir tavır sergiliyorsunuz. Bazı zamanlar gereğinden fazla çevrenizle ilgili olacağınız için parterinizle aranızda olabilecek tartışmalardan uzak kalmalısınız. Detay ve taktiklerden nefret ediyorsunuz. Siz zaten ilk bakışta konunun özünü gördüğünüz için, gereksiz ayrıntılar canınızı sıkıyor. Çevrenize güvenmelisiniz. Her şeyi kendiniz yapma gibi bir alışkanlığınızdan artık vazgeçmeli, yakıcı duygularınızın esiri olmamalısınız. Venüs Gezegeni sizi ön plana çıkarırken evinizi süsleme ve güzelleştirme duygularınız ön plana çıkıyor. Sevdiğiniz dostlarınızı evinizde ağırlamak isteyeceksiniz. Tartışmalardan kaçmak isteyeceğiniz bir hafta.

BAŞAK

Sahiplenme duygunuz olmadığı için, iş yerinizde seveniniz olduğu kadar tenkit edenleriniz de var. Bu hafta iletişim konusunda sorunlar yaşıyorsunuz. İlişkilerinizde gereksiz yakın davranışlardan nefret ettiğiniz için, çevrenizdeki kişiler, sizi soğuk olarak nitelendirebilirler. Bu hafta Satürn ve Plüton aşk ve sosyal evinizden sizi desteklerken, Yönetici gezegeniniz Merkür sizi herkesten farklı kılıyor. Reddedilme duygusuna tahammülünüz yok. Karşınızdaki kişi, sizin değerini bilmek zorunda. Yoksa hemen karamsarlığa kapılıyorsunuz. Araştırmacı bir ruhla hareket ederek, çevrenizi sıkı bir şekilde irdeleyeceksiniz. Orijinal düşünceli kişileri sevmenize rağmen, hemen samimi olamıyor ve kişileri kendi bağlamınızda irdeliyorsunuz. Sistemli yapınızı daha da belirgin bir şekilde vurgulayacak ve etrafınızda gelişen olayları yeniden düzenlemek isteyeceksiniz. Bilinçaltınız özel duygularınıza takılmanız neden oluyor. Küçük engellerin motivasyonunuzu bozmasına izin vermemelisiniz. Bugünlerde iyi bir terapiste ihtiyacınız var. Uzun süredir biriktirdiğiniz duygular sizi rahatsız ediyor.. Sizi seven arkadaşlarınızı aramalısınız.

TERAZİ

Düşüncelerinizde cesur yönlerinizle dikkat çekiyor ve fikirlerinizi çevrenize kabul ettirmesini biliyorsunuz. Dostlarınız birlikte karşılıklı görüşmeleriniz olacak. Ailenizin de görüşlerinden yola çıkarak, uzun süredir gerçekleştirmek istediğiniz projelere sıcak bakabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin fikirlerinden etkileniyor ve onlarla işbirliği içinde olmak hoşunuza gidiyor. Özgün bir davranış biçimini benimseyerek, farklı bir konu üzerinde çalışmak isteyeceksiniz. Yaptığınız çalışmaların ses getirmesini istiyorsanız, pazarlama konularında daha cesur davranmalısınız.  . Bu dönem   sosyal aktivitelerini ön plana çıkaracak ortamları tercih edeceksiniz. Maddesel konular bağlı gelişecek özel durumlar söz konusu olabilir. Çevrenizin farklı fikirlerine saygılı davranmak siz de alışkanlık haline gelmiş bulunuyor. Partnerinizin duygularına karşı, kendinizi savunmak yerine paylaşımı denemelisiniz. Sizdeki derin duygular, onda yetersiz olabilir fakat onun daha sabit düşünmesi, ilişkinizi sürekli kılacaktır. Kıskançlık duygularınızın sizi rahatsız etmesine izin verdiğiniz müddetçe, aranızdaki sorunlar hiç bitmez.  Venüs finans evinizde ilerliyor. Aşk konusunda eğlenceli duygular sizi bekliyor. Partnerinizle çok iyi vakit geçirebilirsiniz.

AKREP

Venüs burcunuzda ilerliyor. Aşkta güven duygusunun önemli olduğunu biliyor ve sabit ilişkilerden hoşlanıyorsunuz. Partnerinizle duygusal çekişmelere neden olabilecek olaylar yaşamak istemiyorsanız, sözlerinizde net bir yelpaze geliştirerek, ifade tarzınızı olumlu sunmalısınız. Yanlış anlaşılmaktan korkuyor olmanız sizi olumsuz etkiliyor. Bildiğiniz konularda sınanmaktan korkmuyor ve inatçı tavırlarınızın altında başarı hırsı ve aynı zamanda kişilere yardımcı olmak duygusu yattığını biliyorsunuz. Sizi farklı zaman dilimlerinde gören kişiler yanılabiliyor. Muzip tavırlarınıza alışanlar, iş çevresinde gördükleri zaman şaşkınlık geçiriyorlar. Olumlu bir hafta içindesiniz.  İç güdülerinizin siz sağlayacağı avantajlar sayesinde, bir başarıya kısa sürede tadarak, önemli yollar kat edeceksiniz. Bu hafta gezegenlerinizin bulunduğu konum, duygudan çok maddesel olayların gündem kazanacağını gösteriyor. Yaptığınız anlaşmaları tekrar gözden geçirmenizde fayda var. Küçük detayların canınızı sıkmasına izin vermemelisiniz. Beklentilerinizde önemli gelişmelerin gündeme gelmesiyle kafanız karışabilir. Bazı özel durumlar söz konusu. Kararlarınızı verirken maddesel konumunuzu da gözden geçirmelisiniz.. Hayal gücünüzü mükemmel çalışıyor

YAY

Güneş, Venüs Ve Merkür burcunuzda ilerliyor. Enerjiniz hızlı çalışıyor. Atılım yapmak isterken, sahip olduğunuz imkanları, tehlikeye atmamalısınız. İş arkadaşınıza, başarılı olduğu konusundaki konuşmalarınızla cesaret verebilirsiniz. Böylece, ortaklaşa performansınızı arttırabilirsiniz. Düşüncelerinizde bir çok kombinasyon mevcut. Seçimlerinizi yaparken, alınızın karışmasına izin vermemeli ve ileriye dönük planlarınızı akıllıca yapmalısınız. Gireceğiniz sosyal ortamlarda kendinize özgü düşüncelerinizde dikkat çekeceksiniz. İsteklerinizin sınırı yok ama, her şeyi kafanızda öyle güzel kombine ediyor ve her şeyi en ince noktasına kadar hesaplıyorsunuz ki, sizi anlamak için, yaptığınız işlere bakmak lazım. Kendinizi aşma konusunda cesur davranmaktan vazgeçmemelisiniz. Yaşadığınız olaylardan, ödün vermek istemiyorsunuz Üst düzeyde olan görev bilinciniz ile başarılı olacaksınız. Küçük detaylar her zaman olabilecek ayrıntılardır. Beklentilerinizle ilgili düşüncelerinizi yollarla ilgili detaylarda takılı olduğunu unutmamalısınız. Yaşamınızı farklı yönlerden sorgulamanız sayesinde, detayların arkasındaki gerçek olayları görebiliyorsunuz

OĞLAK

Konuşmak yerine   çalışmayı tercih edenlerdensiniz. Satürn ve Plüton kendinizi yeniden yapılandırma konusunda detaylardan yola çıkıyorsunuz. Yaşamınızla ilgili yeni değişimlere hazırsınız. İş ilişkilerinizde yaratıcı yönlerinizi çevrenizle paylaşmak istediğinizde, yalnız kaldığınızı görebilirsiniz. Onların farklı davranışları karşısında göstereceğiniz duygusal tepkilere, kendiniz bile şaşırabilirsiniz. Yoğun düşünceler içindesiniz ve bazen anlatım güçlüğü çekiyorsunuz. Pratik yönlerinizi ön plana çıkarmalısınız. Bazı konularda, partnerinizle geliştirdiğiniz ortak gayretlerinizin ve özel yeteneğinizin ortaya çıkarmak isteyeceksiniz. Maddi konularla ilgili düşünceleriniz, bir çok aktivitenin önüne geçebilir. Değişik arayışlar içindesiniz. Çeşitli kaynakları araştırarak size en uygun olan çalışmayı, bulmaya çalışıyorsunuz. Görüşeceğiniz kişilerin vereceği destekler, sizi tatmin etmeyebilir. Bazı, fırsatlar konusunda bazı aksilikler söz konusu olacaktır. Bu hafta  katılacağınız davetlerde, fevri düşünceleriniz başlangıçta ilgi çekebilir fakat daha sonra size performans kaybettirebilir. Değişim konusunda dikkatli olmalısınız.

KOVA

Arkadaşlarınız arasında gözünüze farklı gelen kişilerle duygusal bağlarınızı güçlendirme adına, başarılı çalışmalar içindesiniz. Orijinal fikirlere her zaman açıksınız. Yaratıcılığınızı engellemeyen ve içinizdeki coşkuyu ortaya çıkaran işler  yapmayı seviyorsunuz. Duygusal sezgilerinizde artış var. Kaynaklarınızı doğru kullandığınız zaman, başarıya ulaşmamanız için hiçbir neden yok. Çeşitli düşünceler içindesiniz.  Yurt dışı ile ilgili olaylarınız gündeme gelebilir. Yeni açılımlara hazır olmanıza rağmen, sizi kısıtlayan pürüzler konusunda ikilem yaşayabilirsiniz. Güçten yana oluşunuzu, destekleyenler olacaktır. Çalışma hayatınızın temposunun yüksek olduğu bir hafta içindesiniz. Olayları akışına bırakmak yerine denetimi elinizde tutmak istiyor ve başarılı çalışmalar sergiliyorsunuz. Tutamayacağınız sözler vermeden önce olayları detaylı bir şekilde düşünmeyi unutmamalısınız . Çalışma alanınızda belli bir konumu korumak istemeniz yüzünden sinirli ve huzursuz oluyorsunuz. İstediğiniz koşulların her zaman sağlanamayacağını bilmeli ve daha esnek olmaya çalışmalısınız Duygusal yaşantınızla ilgili değişimler söz konusu.

BALIK

Yönetilmekten nefret ettiğiniz için, işinizi kusursuz yapmaya gayret ediyor ve başarılı oluyorsunuz. her türlü yeteneğinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Duygusal konularda kendinizi gizlemekten vazgeçmelisiniz. El beceriniz kullanmak için, elinize bir fırsat geçecek. Yeteneğinizi severek denemek isteyebilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları kazanca dönüştürmek isteyebilirsiniz. hobilerinizle ilgili geniş bir araştırma platformu oluşturabilirsiniz. İçsel duygularınızı kişisel yeteneklerinizle birleştirmeyi amaçlıyorsunuz. Çevrenizin sitemlerine hedef olabilirsiniz. Gelecekle ilgili güçlü hayalleriniz var. Onları bir an önce yaşama geçirmek için çaba göstermelisiniz. Neptün burcunuzda ilerliyor ve yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarıyor. Venüs Akrep burcunda ilerliyor ve aşkta çılgınlıklar söz konusu. Sıra dışı konuların gündem kazanmasıyla bazı eski olayları artık arkada bırakacaksınız. Duygularınız yenileniyor. Değişimlerinizin sonu olmadığını sizde biliyorsunuz. Geçici heveslere dikkat edin. Küçük hatalar daha sonra sorun haline gelebiliyor. Enerjinizi dağıtmadan yaşamalısınız Dengelerinizi korumak için kuralları siz koymalısınız..

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu