AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (18-24 Aralık) burç yorumlarınız

HAFTANIN YORUMU:

Güven duygumuzun eksikliklerinin neden kaynaklandığını, çözmek isteyeceğiz. Bazılarımızın ailevi  sorunları ve yaşlılarla ilgili problemleri gündem kazanacak. Yabancı ülkelerde karşılaşacağımız olaylar, geziler ve yolculuklar, iş seyahatleri,  diplomatlar, ve konsolosların   özel durumları söz konusu olacaktır. Yaşamımızı renklendirmek adına farklı işler yapmak isteyeceğiz. Kafamızda bin bir çeşit düşünce oluşacak. Gardrobumuzu yenilemek isterken, paylaşım duygularımız da ortaya çıkacak. İçsel sevincimizi dışarıya yansıtmak için güven veren dostlarımızı arıyoruz. İletişim konusunda hızlı görüşmelerin gündem kazanacak. Fakat kullanacağımız sözcüklerin önemli olduğunu bilmeli ve verdiğimiz sözleri yerine getirmeliyiz. Kendi kurallarımızı kendimizin belirleyeceği bir  hafta .

KOÇ:

Parasal konular bu hafta çok önemli olacak. Bu konuyla kendiniz ilgilenecek ve bu şansı hiç kimseye vermek istemeyeceksiniz. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla bir çok kişinin önüne geçebilirsiniz. Hafta son günlerinde Güneş ve Satürn kariyer evinize geçecek. Merkür retrodan kurtulacak ve uzun süredir beklemekte olan işleriniz önem kazanacak. Bozulan işlerinizi testten geçireceksiniz.  Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden  zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bazıları da meslekleriyle alakalı değişimlere hazır olmalıdırlar. Ani yükselişler ve iş potansiyelinizdeki sorumluluk artışı karşısında bocalayabilirsiniz. Uğraşı verdiğiniz konularla ilgili öne çıkma telaşı içinde olacaksınız. Duygusal bir yaklaşımla işinize sarılacak ve çevrenize kendinizi sevdireceksiniz. Duygularınızda ve isteklerinizde ileriye yönelik bir artış gözlenecektir. Bildiğiniz konuları daha bir geniş alanlarda kullanmak ve sponsor çalışmlara girmek için uygun bir hafta.

BOĞA

Aşkta hareketli bir hafta başlıyor.. Satürn yeni bir dönemi başlatmak üzere. Güneşle birlikte size sağlam şartlarda ilerlemenizi saplayacak. Merkür’ün geri hareketi bitecek ve parasal konularda istediğiniz rahatlığı verecek. Uzun zaman beklediğiniz  maddi genişlik kapınızı çalmak üzere.  Artık daha fazla gezmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızla gece gezmelerine başlamanın tam zamanı. Aşk artık size eğlenceli bir şekilde geliyor. Venüs size destek veriyor.  Aşkı bir oyun görmeye başlıyorsunuz. Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek. Çünkü, bu dönem tutkulu birliktelikler peşindesiniz ve özgürlüğünüzü kurallarla sınırlandırmak istemiyor, güçlü aşklar peşinde koşuyorsunuz. Özellikle, fikir ve düşünce bazında anlaşacağınız kişinin özel olması gerekiyor. Duygusal tatmin sağlayacağınız aşklarınız gündemi meşgul edecek. Özellikle, iş yerinizde bu tür olayların sansasyon yaratacağını bilmelisiniz. Kariyerinizle bağdaşan özel ilişkiler yaşayabilirsiniz.

İKİZLER

Aile ve yuva evinizin yönetici gezegeni Merkür retrodan kurtuluyor. Satürn hafta sonunda karşıt ilişkiler evinizden ayrılıyor ve  aşk ve ilişkiler konusunda size rahatlık sağlıyor. . Aile eviniz çok daha güçlü olacak. Bazı konular kendiliğinden çözülecek. Çaba sarf etmeden aile için, konuları kolay bir şekilde çözeceksiniz. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz. Yapmanız gereken her şeyi yapın ve gerisini düşünmeyin. Ailenizle birlikte olmanın tadını çıkarmaya çalışmalısınız. Her ne kadar hafta boyunca hareketli bir para trafiği yaşasanız da,  size durağan gelen olaylar maddi konularda durumunuzu gözden geçirmeniz konusunda faydalı olacaktır. Kız kardeşlerle olan ilişkileriniz yoğunlaşacak ve onların sorunlarına da gerekli çözümleri bulacaksınız. Kendinizi bir boşluğa düşmüş gibi hissedebilirsiniz. Aşk konusunda hatalar yapmamak için hala ısrarlı tutumunuzu sürdürmelisiniz. inatçı ve sert tutumunuz, yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Konuşulan şeyleri gözünüzde büyüterek, gereksiz tartışmalara meydan verebilirsiniz.

YENGEÇ

Karşıt burcunuza geçen Satürn sayesinde yeni bir döneme hazırlanmalısınız. Amaçlar ve istekler paralel gitmeli. İlişkilerinize anlam katmalısınız. Duygusallıkla akılcılığı birbirine karıştırmayı sevmediğiniz halde, bu dönemde bir karmaşa içinde olacak fakat düşüncelerinizi iyi bir süspansiyon yapacaksınız. Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız. İsteklerinizi enerjinizle donatmayı biliyor, uyumlu bir kombinasyon yaratabiliyorsunuz. Düşüncelerinizde ısrarcı bir tavır takınarak, sosyal yaşantınızda farklı konumlar elde edecek, dayatmacı bir tavır sergileyeceksiniz. Merkür çalışma evinizde retrodan kurtuluyor.  Başkalarının fikirlerine ihtiyaç duymayarak; fırsatları değerlendirirken, daha sıcak ve aktif bir performans sergileyeceksiniz. Bozulan iş durumları yeniden düzeliyor. Yaşantınıza aniden girecek kişilerle daha sonra güçlü arkadaşlıklar kuracaksınız. Midenizle ilgili sorunlara dikkat

ASLAN

Merkür aşk ve sosyal evinizde hafta sonuna doğrun ileri gitmeye başlıyor. Satürn Güneşle birlikte çalışma evinizde ilerlerken işinize daha bir sıkı sarılacaksınız.  Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde fikir alış verişlerine gireceksiniz. Pratik yaşama geçirmeniz imkansız olduğu için, şimdiye kadar ilgilenmediğiniz ve uzak kaldığınız konular, kafanızda yeni şekillerin oluşmasına ve fikirlerinizin yenilenmesine zemin hazırlarken, vizyonunuzun değişmesine neden olacak. Yaşamdan bir çok şey bekliyorsunuz. Düşüncelerinden yararlanabileceğiniz dostluklar kuracak ve bu konuda müthiş bir iletişim içinde olacaksınız. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. Yazarlar, yöneticiler, mühendisler, için güzel bir konum. Çocuklarınızın size ihtiyaçları olacaktır. Onların  aktivitelerinin önem kazanması söz konusu olurken kişisel enerjinizin yüksek olduğunu da, göreceksiniz. Bacak kaslarına kramp girebilir. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız.  Derin düşündüğünüz konular bilinçaltınızı etkileyebilir. Meditasyon ve hafif jimnastik hareketleri yapmanızda yarar var.

BAŞAK

Bu hafta kariyerinizi geliştirmek için önemli fırsatlarınız var. Yükseliyor ve kariyerinizi genişletmek amacı içindesiniz. Maaş artışları ve terfiler sizi bekliyor. Bu sürprizlere hazırlıklı olun. Riskler size yakışıyor ve bu atılımlardan alınızın akıyla sıyrılıyorsunuz. Merkür artık ileri gitmeye başlıyor. Hafta sonundan sonra rahatlayacaksınız. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alacaksınız. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve  ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Sezgileriniz size başarılarınız konusunda yardımcı olacaktır . Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Satürn ve Güneş önemli kimselerle sizi bir araya getirecek. Düşündüğünüz bir çok şeyi gerçekleştirme çabası içinde yoğunlaşırken, eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak, yeni bir şeyler  yaratma konusunda gayretli olacaksınız.. Öz güveniniz daha da gelişiyor ve yaşadığınız olumsuzlukları unutacaksınız

TERAZİ

Merkür iletişi evinizde ileri hareket etmeye başlayacak  fakat yenilikler için hafta sonunu beklemelisiniz. Aşk ve sosyal hayatınız sayesinde tüm yaşantınızı elinizde tutmayı başaracaksınız. Sanki tüm dünya etrafınızda dönecek. Sosyal açıdan parlak bir döneme gireceksiniz. Satürn ve güneş birlikte hareket etmeye başlayacak ve siz artık ailenize ve kendi fikirlerinize önem vereceksiniz. Evlilik olmasa da, bekarlar ciddi ilişkilerin ilk adımlarını atacaklar. Karşılaştıkları kişiden etkilenecekler.. Siz yaşamda romantizm derken karşınızdaki kişilerin üstün halinden de etkileneceksiniz. Maddi olanakları iyi olan, zengin ve varlıklı bir eşin hayalini kurabilirsiniz. Karşı cins üzerinde çekiciliğinizi ve cinsel potansiyelinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızı seçerken veya evlilik kararı alırken, maddi çıkarlarınız doğrultusunda karar alacaksınız. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Sağlık durumunuz oldukça iyi olacak.. Cildinize özen göstermeli, uyku düzeninizi sağlamalısınız.

AKREP

Haftaya olumsuz başlayabilirsiniz. Fakat hafta sonuna doğru düşüncelerinizin berraklaştığını göreceksiniz. Oldukça aktif bir yapı sergiliyorsunuz. Hedefleriniz konusunda belirleyici olmaya devam ederken, içinde bulunduğunuz çevreye karşı ikna edici tavırlar sergilemeye özen gösterin.. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Çevrenizde sizi kuşatan akıllı kişilerden faydalanmasını bilmelisiniz. Bazı dostlarınızın  iyi niyetle yaklaşımları karşısında sizde gereken karşılığı vereceksiniz. Meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön plana çıkarıyor. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor.. Hiç birşeyden korkmayın. Merkür hafta sonuna doğru finans evinizde ileri gitmeye başlayacak Paranın kokusunu uzaktan hissetmelisiniz. Daha atak ve çevik olmak için, her türlü destek sizden yana unutmayın. Özellikle maddi konularda hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda büyük paralar kazanabilirsiniz. Oldukça hırslı bir karakter yapısıyla politika, ticaret gibi denemediğiniz konularda başarılı olacaksınız

YAY

Enerjinizi testten geçirdiniz ve birçok zorlukların sonuna gelmiş durumdasınız. Merkür hafta sonuna doğru burcunuzda geri hareketini bitiriyor. Maddi konularda atak ve kesin yargılı davranacaksınız. Mantıklı olmayı artık öğrendiniz.  Bulunduğunuz ortamlarda isteklerinize uygun zannettiğiniz kişiler sonradan sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Çalıştığınız kişilerin iş disiplini ve iş ahlakına önem veriyorsunuz ve bu konuda haklısınız. Bu hafta  hızlı ve yüksek hedeflerin peşinde olacağınız işleri tercih ederken, iş birliği yapacağınız kişilerin performansı önemli olacak. Derin felsefi yaklaşımlar içinde, çevrenizdeki kişilerle empati kuracaksınız. Sessiz, sakin bir şekilde fakat kesin yargılarla çalışırken, zor olan işleri başarabileceğinizi göstereceksiniz. Düşündüğünüz her şeyin kısa sürede çoğaldığına ve arttığına şahit olacaksınız. Yöneticilik yapıyorsanız; birlikte çalıştığınız kişileri yapıcı bir şekilde eleştirerek daha mükemmel olmalarını sağlayacaksınız. İş disiplininin, düzenli bir yaşam için gerekli şart olduğuna inancınız, ileri vade de işlerinizi daha da olumlu kılacaktır. Sabırlı olmayı eskisinden daha iyi başarıyorsunuz.

OĞLAK

Takıldığınız konuların sizi rahatsız etmesine izin vermemelisiniz. Çevrenizle birlikte ortak hareket edeceğiniz çalışmalar içinde olacak, sosyal yapınızı destekleyici işler yapacaksınız. Satürn ve güneş hafta sonuna doğru kişisel evinizde birlikte hareket etmeye başlayacak. Bulunduğunuz ortamlarda lider özelliğiniz ön planda olacak. Size hem para kazandıracak hem de kişisel ilişkilerinizi destekleyecek işler yapacaksınız. Bilinçaltınız kişisel özelliklerinizde etkin olacak. Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz. Hırslarınızın siz yönlendirmesine izin vereceksiniz. Birine ilgi duyuyorsanız, duygularınızı gizleyeceksiniz. Duygularınızı abartabilir ve ilgi duyduğunuz kişiyi gözünüzde büyütebilirsiniz.. Her türlü hareketin altında değişik anlamlar arayacak ve tatmin olma duygusu içinde yaşayacaksınız. Hırslı ve atak davranarak, düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme konusunda ısrarcı davranacaksınız. Siz dengenizin bozulmasından yana değilsiniz. Yeni tanışacağınız kişilerle uyumlu beraberlikler kuracaksınız. Bu hafta sürekli bir aksiyon içinde olacaksınız.

KOVA

Birçoğunuz sanat aktiviteleri ile maddi kazanımlar elde edeceksiniz. Çevrenizi ve  yaşam akışı konusunda ideallerinizle ilgili temel kişisel değişimler yaşayabilirsiniz. Sorumlu olduğunuz alanlarda ciddi bir çalışma temposu ve konsantrasyon sağlayarak, zor şartlarda kazanım yeteneği sağlaması yönüyle öğretici etkiler verecektir. Çevrenize örnek olmayı başaracaksınız. Artık eski korkularınızı yendiğinizi ve enerjinizi ortaya çıkardığınızı göreceksiniz. Bulunduğunuz ortamlarda kendi içsel egonuzu daima tetikte tutacaksınız.. Egolarınızın yüksek olduğu bu günlerde çevredeki kişilerin fikirleri ikinci planda kalacak, kişisel inisiyatifiniz her konuda hakim olacak. Adalet duygunuz yoğunlaşarak, yardımsever yönünüz ortaya çıkacak..İş yaşantınızda bazı hesaplarınızı geriye dönük olarak sabırlı ve sıkı bir şekilde denetlemelisiniz.. Bazılarınız kazandığı paraları yeni projelerine ayıracaklar. Kariyeriniz her şeyden daha önemli olacak. Kendinizi denetleme gereği duyacak ve  ciddi aşamalar içinde olacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Aşırı özgüven içinde bazı engelleri çok kolay aşacaksınız.

BALIK:

Kariye evinizde önemli değişimler sizi bekliyor. Bu hafta  durmak bilmeyen bir para akışı içinde olacaksınız.. İşyerinde maaş ve terfilerle karşılaşacaksınız.. Patronlarınız ve müdürlerinizi sizi destekleyecek. Artık daha rahat para harcamaya başlayacaksınız  İş konularına odaklaşacaksınız. Ailenizi ihmal etmek istememenize rağmen, dikkatinizi kariyernize vereceksiniz. Kariyer gezegeniniz sizi desteklemeye devam ediyor.  . Üst düzeyde çalışmak istiyorsanız; gerekli fırsatları karşınıza çıkaracak ve işinizle ilgili uygun ortamları yaratacaktır. Karşınıza çıktığında, geleceğinizle ilgili sizin lehinize gelişmelere neden olabilecek kişilerle tanışacaksınız.. İçgüdülerinizin güçlü olması sizi tutkulu ve ödün vermeyen bir kişilik haline getirecek. Uzun süredir beklediğiniz sonuçlara yaklaşmanız mümkün. Size destek verecek olayların altını çiziyor ve kısa sürede sabırlı bir şekilde değerlendiriyorsunuz. Bu dönemde de, bazı gereksinmeleriniz için gerekli doğru hamleleri yapacaksınız. Güçlü kişiliğinizle çevrenin dikkatlerini üzerinizde yoğunlaştıracaksınız. Sağlık konusunda çok fazla bir sorunuzu olmasa da, fiziksel anlamda kendinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

blank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu