AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (19-25 Kasım) burç yorumları

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

BU HAFTA DOĞANLAR:

Özgürlük duygularını kullanamazlarsa, huzursuz ve kaprisli olurlar. İlgi çekici ve güzel yüzleri vardır. Mimiklerini çok iyi kullanırlar. Azimli ve çalışkandırlar. Duyuları çok fazla gelişmiştir. Özellikle gözlemciliği çok iyidir. Kararlı, aktif, dışa dönük, bağımsız ve ben merkezci yapıları vardır. İdeallerine bağlıdırlar. Detaylarla uğraşmak hiç hoşlarına gitmez. Duygularda kalıcılık yerine değişkenliği tercih ederler. Geçmiş duyguların onları rahatsız etmelerine izin vermedikleri için, çevreleri tarafından soğuk bir kişilikle suçlanabilirler. Amaçlarına uygun hareket eden gerçekçi kişilerdir. Giyim ve kuşam konusunda son derece zevkli olup, seçkin bir zevke sahiptirler.Girdikleri ortamlarda gözlerin kendilerine çevrilmesine neden olmalarına karşın, bu olayı son derece doğal karşılarlar. Geniş bahçeli ve büyük ve aydınlık evlerden hoşlanırlar ve iyi bir aile reisi olurlar. Meslek seçimlerinde de, titiz davranırlar.

HAFTANIN YORUMU:

Bu hafta gökyüzü oldukça karışık. Duygular ve öfkeler atağa kalkmış durumda. İstemediğimiz olaylara adımız karışabilir. Toplumsal skandallar için uygun bir  hafta. Birçok dostlukları olumsuz duygular tehdit edebilir. Yöneticiler için de gergin ve değişim gereken yazılımlar gündeme gelecek. Kazançlarımızla ilgili sorunlar, özellikle vergi mükellefleri için, sıra dışı problemler güncellik kazanacak. Verilmiş sözlerin yerine getirilmesi gerekecek ve hatırlatmalar güncellik kazanacak

KOÇ

Çoğu kez enerjinizi disiplin etmekte zorlanabilirsiniz. Duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor. Derin düşünce ve araştırmalar içindesiniz. İsteklerinizin gerçekleşmesi için planlarınızı sistemli bir şekilde uygulamalısınız. Rüyalarla yaşanmayacağının farkında olarak, bu dönemde duygularınızda fazla ileriye gitmemelisiniz. Beraber olduğunuz kişileri gözünüzde büyütebilirsiniz. Birçoğunuz, ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. . Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı mantıksal beraberlikler kuracaksınız. Sizden daha genç kişilerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken kendinizi olduğunuzdan daha genç ve yenilenmiş hissedeceksiniz.. Kariyer evinizdeki Plüton ve arkadaşlıklar konusunda Mars gücü her zaman desteklediği için, önemli anlaşmaların alt yapısını hazırlarken, işinde uzman kişileri karşınıza çıkaracak.. Güvence konusu o denli önemli hale gelir ki, sizin için iş ve Kariyerin anlamı elinize geçen para miktarıyla eş değerdir. Yani ne kadar çok kazanıyorsanız kendinizi o denli başarılı hissedebilirsiniz. İşinizden elde ettiğiniz gelir konusunda oldukça hassas davranabilir, haklarınızı elde etmek adına girişimci olabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız zorluklar nedeniyle asıl güvencenin para kazanmaktan ve paraya sahip olmaktan geçtiğini düşünebilirsiniz.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

BOĞA

İçinize doğan her şeyin, garip bir şekilde ayağınıza geleceğini bilmelisiniz. Kendinize şans vermek konusunda biraz cömert davranmalısınız. Cinsel enerjinizin yoğunlaştığı anlarda bazı beğendiğiniz kişilerin karşınıza çıkması kafanızı karıştırabilir. Çünkü girdiğiniz ortamlarda karşı cinsin ilgisini üzerinize çekeceksiniz. Size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. Yüksek olan isteklerinizi ve cinsel enerjinizi çevrenize yansıtıyor ve bu konuda yoğunlaşıyorsunuz. Sürpriz karşılaşmalara hazırlıklı olun. Kazançlar konusunda çok fazla şanslı değilsiniz. Para kazanmak yerine elinizdeki var olan paranızı değerlendirmeyi yeğleyin. Yapmanız gereken işler konusunda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Bu özelliğinizi kapatmak için çevrenize karşı baskıcı davranışlar içinde olacak ve her türlü gelişmenin ardında maddi değerler arayacaksınız. İş yerinde çalışanlar arasında bazı değişimler söz konusu. Çevrenizdeki kişilerin sorunlarını sizin de başınızı ağrıtabilir. Yeteneklerinizin kabul gördüğü iş anlaşmalarından karlı çıkacaksınız.  Yurt dışı planlarınız önemli bir şekilde önünüze seriliyor. Yine derin sezgisel yeteneğiniz ruhsal çalışmalar konusunda size destek verecek ve yaşamı sorgulayacak felsefi düşünceler içinde olacaksınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

İKİZLER

Bu dönem süregelen bir ilişkiniz varsa, sorunlar kopma noktasına gelebilir. Partnerinizin isteklerini o ana kadar görmezlikten gelmişseniz, bir anda ortalık karışabilir. Onu ihmal ettiğiniz konular gündemde gelebilir ve ilişkilerinizle ilgili örtülü tüm konular ortaya çıkabilir. Satürn bizim ayaklarımızın üstünde durmamızı sağlar. Hayatta yüzleşmek zorunda kaldığımız konularla bizi baş başa bırakır. Değişim evinizdeki Satürn sert etkili bir gezgendir ve sorunlarımızın üstesinden gelmemiz için bizi sarsar ama bu etkileşme kısa sürelidir. Hayatın pembe duvarlarını çökerterek, sağlam duvarlar inşa etmenizi sağlar.. Bir eşten ayrılmak zordur. İlişkiler konusunda; gerçeklerle baş başa kalmanızı sağlayacak ve karşınızdaki kişinin tüm olumsuz yönlerini ortaya çıkaracaktır. Kariyerinizde hala yolunda gitmeyen durumlar mevcut.. Neptün geri gidiyor ve mesleki konuları beraberinde getiriyor. Çabaladığınız konularda bir adım bile ilerleyememek sizi üzmemeli. Evrenin engeli söz konusu ve bazı durumları gözden geçirmeniz için küçük molaların size yararı olacağı kesin.. Hızlı sonuçların daha sonra sorun yarattığını düşünürsek; göz ardı ettiğiniz küçük ayrıntılar üzerinde durmalısınız. Neptün’ün geri hareketi toplumsal olaylarda kişiliğinizi zorlayacak durumların söz konusu olacağını gösteriyor. Kendi isteklerinizde ısrarcı olmanız, daha fazla efor sarf etmenize neden olacak.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

YENGEÇ

Güçlü duyguların sizi yakmasına izin vermemelisiniz. Hırslarınız yaşam akışınızı yönlendirecek. Amaçlarınıza ulaşmak için; Venüs’ün de etkisiyle daha ılımlı bir tarzda adımlar atacak, baskıcı ve kışkırtıcı davranmayacaksınız. Özellikle, karşı cinsle birlikte yapacağınız ortak çalışmalarda kendinizi daha da güçlü hissedecek ve bir başkası tarafından kişiliğinizin takdir edilmesi hoşunuza gidecek.. Yaptığınız her işi ses getirirken, kararlı davranışlarınız takdir görecek. Yaşam mücadeleniz içinde; rutin alışkanlıklarınız ve yeni oluşan koşullar arasında çatışmalar yaşayabilir, ilişkilerinizde zorlu karşıtlıklarla yüz yüze gelebilirsiniz. İnatçı tavırlarınızda ısrarcı olmayın. Tartışma ortamlarından uzak kalmaya çalışın. Dostlarınızla güç gösterisine girmemeli ve düşünce savaşları vermemelisiniz. geri hareketine devam ediyor. Melankolik tavırlar içinde olacaksınız. Bu dönemde sizi dizginlemek oldukça zor olacak. Kararlı bir şekilde savunduğunuz fikirlerinizden taviz vermeyeceksiniz. Ortak çalışmalarınız ve dostluklarınızda hakim bir tavır sergileyerek kendi düşüncelerinizi karşı tarafa dikte edeceksiniz. Aktif bir imaj sergilemeniz nedeniyle, çevrenizdekiler sizin gücünüzden yararlanmak isteyebilirler. Evinizde bir hareket olacak. Birçoğunuz evinizin eşyalarını değiştirebilir veya şekliyle oynayabilirsiniz.  Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, küçük sorunları abartmazsanız; sağlığınız bir sorun yaratmayacak.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

ASLAN

Bu dönemde duygusal konularınıza çok fazla yüklenmeyin. Aşk ilişkileriniz istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanız güçleşebilir veya yanlış algılanabilir, partneriniz tarafından hırpalanabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Partnerinizle aranızda sorun olan; mesleki çabaların ve iş hayatının gönül ilişkilerinin önünde olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu dönemde yapmanız gereken tek şey, eski dostlarla bir araya gelmek ve anılarınızı tazelemektir. Eski bir sevgili ile sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz. Nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Sosyal ilişkiler ve aile ilişkileri iç içe yürümektedir. Kişiselliğiniz güçlenirken, liderlik özellikleriniz ön plana çıkmaktadır. Köklü kararlar alacaksınız. Kendinizi geliştirirken etrafınıza da örnek olacaksınız. İnatçı tavırlarınızın ardındaki nedenler anlaşılmasa da, size daha sonra hak vereceklerdir. Bu hafta değer yargılarınızı gözden geçirip, kendinizi yeniden yapılandıracaksınız. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenmelisiniz. Evinizle ilgili hareketlenme söz konusu. Düşüncelerinizde farklı titreşimleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Onların yorumları motivasyon gücünüzü arttıracaktır.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

BAŞAK

Evlilik ve ortaklık evinizde ilerleyen “Neptün”, duygusal ve sezgisel yönlerinizi ortaya çıkarıyor. . Aşk ve sosyal evinizde Satürn ve Plüton yer almaktadır.  Alışılmışın dışında tutkuların, duyguların ve ilginç fantezilerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Bu tür sevecen yaklaşımlarla karşı cins üzerinde çekiciliğinizi ve cinsel potansiyelinizi istediğiniz gibi kullanabileceğiniz anlar yaşayacaksınız. Karşınızdaki kişileri gereğinden fazla abartmamalısınız. Aşk hayatınızda oldukça romantik günler geçirebilirsiniz. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estireceksiniz. Gireceğiniz sosyal etkinliklerde duruşunuzla etkileyeceğiniz kişiler olabilir. Bu tür sohbetlerde karşınızdakini dinlemeye gayret edin. Bırakın, kendilerini ifade etsinler. Düşüncelerinizi, sistemli bir şekilde yaşama geçirmeniz sayesinde hedeflerinize istediğiniz gibi ulaşacaksınız. Paranın gücüne inanıyorsunuz. Karşılaştığınız kişilerin iç yüzünü görmek sizi rahatsız edebilir. Fakat aldırmayın ve olayları kendi haline bırakın. Haksızlıklar konusunda adaletli davranışlarınızla dikkat çekeceksiniz. İyi niyetli yaklaşımlarınız bazıları tarafından yanlış anlaşılabilir. Popüler çevrelerde dolaşmaktan hoşlanacak ve renkli yaşamaya devam edeceksiniz. Çevrenizde bir çok yakınınızı bir araya getirme planları yapacaksınız. Bu konuda oldukça başarılı olacaksınız. Zihinsel aktivitenizin yüksek olmasından dolayı huzursuzluk duyabilirsiniz.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

TERAZİ

Size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Her ortam sizin için heyecan verici olacaktır. Hiçbir konuyu kafanıza takmamalı ve günlük ilişkilerden sakınmalısınız. Cinsel enerjinizin yoğunlaştığı anlarda bazı beğendiğiniz kişilerin karşınıza çıkması kafanızı karıştırabilir. Çünkü girdiğiniz ortamlarda karşı cinsin ilgisini üzerinize çekeceksiniz. Size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin size olan sevgileri ve ilgileri hoşunuza gidecektir. Bazılarınız için kısa süreli aşklar da söz konusu olabilir. Bu flörtleri gözünüzde büyütmemeli ve olayları kendi akışına bırakmalısınız. Sert çıkışlardan uzak kalmalısınız. Sizin için duygusal tatmin çok önemli. Üstelik çevrenizle bütünleşmek sizi farklı kılıyor. Yalnızlığı sevmeyen yapınız sizi kalabalık ortamlara süreklerken, karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkiler almanıza da, neden oluyor. Merkür düşünce karışıklığı verecektir. Bu nedenle, size söylenen her şeyin altından farklı anlamlar çıkarmamalısınız. Yardım almadan sorunlarınızla başa çıkmayı başarabileceğiniz haftanın ilk günlerinde evren bir şekilde size yardım edecektir. Birlikte çalıştığınız kişilerle ortak planlar yapacak ve hızlı işlerin altına imza atacaksınız. Bu dönemde çok çalışmaktan yorgun düşebilir ve sinir sisteminizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

AKREP

Neptün Balık burcundan aşk hayatınızı karıştıracak. Size uzun zamandır ilgisi olan birinin duygularının açığa çıktığına şahit olabilirsiniz. Her ortam sizin için heyecan verici olacaktır. Hiçbir konuyu kafanıza takmamalı ve günlük ilişkilerden sakınmalısınız. Cinsel enerjinizin yoğunlaştığı anlarda bazı beğendiğiniz kişilerin karşınıza çıkması kafanızı karıştırabilir Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. Yüksek olan isteklerinizi ve cinsel enerjinizi çevrenize yansıtıyor ve bu konuda yoğunlaşıyorsunuz. Plüton Ve Satürn hafta  boyunca iletişim evinizde kalacak. Meraklı yönleriniz daha da belirgin bir hal alacak ve idealleriniz için savaş vereceksiniz. Öğrenme merakınız artarken, şimdiye kadar denemediğiniz konular üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Yeni dostluklara ve iş birliğine hazır bir gündesiniz. Tanışacağınız kişilerin geleceğiniz üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Sürpriz fakat olumlu ilişkilerin ortaya çıkacağını bilmelisiniz. Böyle anlarda, içinizde çılgın bir enerji duyacaksınız.. Ani yükselişler ve iş potansiyelinizdeki sorumluluk artışı karşısında bocalayabilirsiniz. Fedakarlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

YAY

Satürn’ün güçlü etkisiyle partnerinizle aranızdaki ilişki güçlenecek. Yatırım konularında ikna gücünüzü yükselecek. Yaşama yeni bir tablo ile çıkmak isteyecek ve deneyimlerinizi genişleteceksiniz. Başka kültürler ve alanlar merak sahanıza girerken, denemediğiniz işlere girişebilir, iyi konumlara gelebilirsiniz. Eski şartların değişimi olarak kabul de edebiliriz. Yaşamınızda etkisi uzun sürecek başlangıçlar için önemli bir dönem. Yine partnerinizin düşüncelerinden etkilenecek, duygusal ilişkilerinize zengin bir cinsellik potansiyeli kazandıracaksınız. Çalışma ve Sağlık Gezegeniniz Venüs sayesinde kendi olanaklarınız ve gücünüzle finans hareketini hızlandırırken, karşı tarafın şartlarına göre daha iyi durumda olacaksınız. Yapacağınız çalışmaların sınırlarını siz belirleyecek, siz çaba göstereceksiniz. İçinde bulunduğunuz ve ilgilenmek zorunda olduğunuz her bir konuyu, kendi özel şartlarınıza göre değerlendirerek bir zemine oturtacaksınız. Politik davranmalı ve karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmelisiniz. Yaşamın size sunacağı yeni sürprizlere hazır olmalısınız. Bu hafta , bilinçaltınız kişisel özelliklerinizde etkin olacak. Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz. Hırslarınızın siz yönlendirmesine izin vereceksiniz.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

OĞLAK

Merkür’ün geri hareketi, çevresel değerlerimizi yanlış kullanmamıza neden olabilir. Özellikle, arkadaşlarımızla ilişkilerimize abartılı bir şekilde yaklaşabiliriz. İlişkiler konusunda zorlanacaksınız. Venüs’ün geri bu tartışmaları yoğunlaştırabilir. Kardeşler arası geçmişe dayalı problemlerde tetiklenebilir. Aile içi ilişkilerinizde ve yakın çevrenizde duygusal tepkileriniz ortaya çıkabilir.  Duygu ve mantık karmaşası yaşatabilir. Kardeşlerle aranızda iletişim kopukluğu, kan bağı olduğunuz kişilerle fikir ayrılıkları yaşamanız mümkün. Mümkün olduğu kadar çevrenizin fikirlerinden faydalanmaya çalışın. Geçmişte üzerinde çalıştığınız ve size ödül getirmesini beklediğiniz tüm konular sizi destekleyecek. Mesleki konularda etkin kişiler istediğiniz şansı size verecekler ve birçok fırsatı bir arada yakalayacaksınız. Kariyerinizle ilgili muhteşem bir destek alıyorsunuz. İşinizde yükselme, farklı bir mesleğe geçme ve kendinizin için uygun koşulları hazırlama konusunda ideal bir yıl olacağından emin olabilirsiniz. Satürn size ödül vermeye hazırlanıyor. Derin araştırma gereken konularda kendinizi ispat edeceksiniz. Çevrenizdeki olayları lehinize kolayca çevireceksiniz. İnsanlara yardım etme duygunuz harekete geçerek, toplumda misyonu olan kuruluşlarda görev yapacaksınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

KOVA

Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz. Bu tür bir ruh durumu şansın yanında problemleri de beraberinde getirebilir.  Önemli olan isteklerinizi doğru bir şekilde ayarlamanızdır. Bulunduğunuz alanlarda kendinizi ifade edebilecek konuşmalar yapacak ve birçok dostluk kuracaksınız… İlginç kimseler gözünüze ve aklınıza takılacak. Birçoğunuz, yurt dışı avantajlarını kullanacaklar. Ailenizi ve yakınlarınızı ziyaret edecek ve belki de yurt dışında yaşayan kardeş ve akrabalarınızın yanına gideceksiniz. İş ilişkilerinizde yaşayacağınız canlanmalara ve alacağınız tekliflere karşı hazırlıklı olun. Mesleki potansiyelinizde beklemediğiniz sıra dışı artışlar ve sürpriz gelişmeler gündeme gelecek. Entelektüel çalışmalarınız hız kazanacak ve kendinizi yeteri derecede pratik hissedeceksiniz. Kişiliğinizi ön plana çıkaracak ve kendinizi mutlu hissettirecek sosyal çalışmalara ağırlık vereceksiniz. Kariyer açısından mükemmel çıkışlar yapacaksınız. Hedefleriniz belli. Taviz vermek istemiyorsunuz. Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz. Hırslarınızın siz yönlendirmesine izin vereceksiniz. Güç ve aşk unsurunu birlikte yaşamak isteyeceksiniz.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

BALIK

Gizli aşk ilişkileri olanlar; yeniden durum değerlendirmesi yapmalı ve eksilen özgüven nedeniyle, kendilerini geriye çekerek olayları zamana bırakmalıdırlar. Durum değerlendirmesi yaparken çevredeki kişilerden yanlış fikirler alarak etkilenmemeye çalışın. Esnek olmanız gereken bazı konularda, tüm inatçılığınızla sabit tavırlarınızı muhafaza etmeniz sizin için büyük bir engel. Hem kendi katı kurallarınızı, hem de çevrenizden gelebilecek yanlış yönlendirici esintileri aşmanız gerekiyor. Abartılı davranışlarda bulunabilirsiniz. Duygularınız kapılmadan ve olayları akılcı bir şekilde değerlendirmelisiniz. Hayal edecek ve istekleriniz gerçekleştirmek için gerekli enerjiyi toplayacaksınız. Bireysel arzu ve hırslarınızı, gündelik uğraşılarınıza uyarlayabilecek fırsatlar yakalayacaksınız. Özellikle, birlikte iş yaptığınız kişilerle ilişkilerinizi canlı tutacak ve alacağınız desteklerle kendinize yönelik yararlı çalışmalar yapacaksınız. Aile ve ev problemlerini arka plana atacaksınız. Olaylara mantığın getirdiği doğrularla yaklaşımınız, sizi istediğiniz şartlara getirecektir. Gireceğiniz topluluklarda hatalı davranışlarda bulunabilirsiniz. Düşünceleriniz ortaya çıkarmadan önce dış tepkilere karşı hazırlıklı olun veya hiç konuşmayın.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu