Astroloji

Haftalık (2-8 Mart) burç yorumları…Astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI / 02.03.2020

BU HAFTA DOĞANLAR:

Enerjilerini çevreleriyle paylaşmasını bilen özel kişilerdir. Kendilerine güvenleri sonsuzdur. Hedefleri doğrultusunda yaşadıkları için, çevreden aldıkları tepkiler karşısında çok çabuk sinirlenebilirler. Çok fazla seyahat ederler. Uygun bir çevre ve uyumlu arkadaşlar arasında bulunamadıkları zaman duygusal çöküş içine girerler. En küçük bir tartışma sırasında son derece kaprisli ve huysuz olabilirler. Kendilerini  ifade edebilecekleri ortamlardan hoşlanırlar. Cömert ve arkadaş canlısı kişilerdir. Özgürlüklerine fazla bağlı oldukları için, evliliklerinde problemler çıkar. Meraklı ve araştırmacı bir yapıya sahiptirler. Bilime ve edebiyata önem verirler Giyim konusunda zevkli ve orijinal düşünürler. Deniz yolculuklarına düşkün olurlar ve yaşamlarında uzun seyahatler görülmektedir..

HAFTANIN  YORUMU:

Popüler olayların gündeme gelmesiyle, toplumda hareketlenme olacaktır. Arkadaş toplantıları ve bir çok organizasyon çalışmalar yapılacaktır. Sanatsal olaylar ortaya çıkacaktır.. Sözlü ifadelere dikkat etmek lazım .Birçok evliliklerle ilgili problemler ortaya çıkacak. Kişilerin özgülük anlayışları yüzünden bazı ilişkiler sorun yaşayacaktır. Kısa vadeli aşklar gündeme gelecektir. Sessiz ortamlarda çalışabileceğiniz yerleri tercih edeceksiniz. Duygular her ortamda eleştiriye açık olacaktır. Mal ve mülk edinmek için uygun bir dönem değil.

KOÇ

Merkür geri gidiyor. Maddi konularda harcamalarınızla ilgili açılımlar söz konusu olacak. Kendinizi denetlemeli ve kişisel zevklerinizde aşırıya kaçmamalısınız. Beklenmeyen aktiviteleriniz için para ayırmalısınız. Evinizle ilgili yeni değişimler içindesiniz .Bazı hayallerinizi gerçekleştirmek için, önünüze çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz. Güçlü enerjiniz sayesinde tüm engelleri kısa sürede aşıyorsunuz. Kendinizle ilgili tenkitlere karşısınız. . Aykırı davranışları olan kişileri tenkit etmenin bir anlam teşkil etmeyeceğini bilmeli ve fikir vermek dışında olaylara çok fazla karışmamalısınız. Moralinizin çabuk bozulması halinde kendinizi hasta gibi hissediyorsunuz. Duygusal dönemlerinizdesiniz. Olağan üstü işler peşinde koşmak istiyorsunuz. Kendinizi ispat etmek için herhangi bir olaya  ihtiyacınız yok aslında. İçiniz rahat değil. Duygularınızda yaşadığınız iniş ve çıkışları kendiniz bile takip edemiyorsunuz.. Sosyal yapınızın getirdiği avantajları kullanmak için, önünüzde güzel fırsatlar var. Sezgilerinizi kullanacağınız bir  hafta  içindesiniz. Geri giden Merkür olumsuzluklar karşısında derin bir sorgulama yeteneği de vermeye başlıyor.

 

BOĞA

Sizi farklı zaman dilimlerinde  gören kişiler yanılabiliyor. Muzip tavırlarınıza alışanlar, iş çevresinde gördükleri zaman şaşkınlık geçiriyorlar. Değişik bir hafta içindesiniz.  Arkadaş çevrenizde aktif bir tavır sergileyebilirsiniz. Sıra dışı konulara ilgi duyan kişilerle bir arada olacaksınız. Kişisel başarınızı destekleyici özel arkadaşlarınızın size sunacağı tekliflere hayır dememelisiniz. Başkalarının fikirlerine ilgi göstereceğiniz ve olayları kendi tarzınıza göre yorumlayacağınız bir dönemdesiniz.  Kendinizden daha genç kişilerle bir arada olmanın zevkini yaşayacaksınız. Çalışma yaşantınızda çeşitli ve orijinal fikirlerinizle dikkat çekeceksiniz. Aşk yaşantınızda bir çok alternatif sizi bekliyor. Yapacağınız bir çok kısa yolculuklarda karşılaşacağınız kişileri istemeden etkileyeceksiniz. Fakat çevrenizi de, ihmal etmemelisiniz. Duygularınızı güzel sözlerle süslemek isteyebilirsiniz. Anlamlı olayları paylaşmak için her türlü şartların uygun olduğu bir  dönem.. Küçük detayların canınızı sıkmasına izin vermemelisiniz. Maddesel kazançlarınızın kaynağı konusunda yorum yapmaktan çekiniyor olmanız, kıskançlık duygularınıza hedef olmak istemeyişinizdir.

 

İKİZLER

Kısıtlı iş çevreleri size göre değil. Bu hafta geri Merkür’ün konumu sizi daha kuralcı yapıyor ve kendinizi ispat teme çabası içinde olacağını gösteriyor. Hareketli yapınızı ortaya çıkarmaktan korkmadan olaylara çözüm getirmek, sizi olumlu bir potaya getiriyor. Ailenizin hoşnut olacağı işleri yapmaktan zevk alacağınız bir dönem. Çevrenizde  dostlarınızla ortak çalışmalar içinde olmanız sizi de mutlu edecek..  Gereksiz patlamalar yaşayabilirsiniz. Düzen içinde bir karışıklık mevcut. Düzeltmeniz gereken konuların sizden uzaklaşmasına tahammül edemediğiniz için, sinirli ve agresif olabilirsiniz.  İnsanın her ortamda adapte olabilmesi için yapacağı tek şey; çevresine karşı iletişim düzeyi yüksek seviyelerde tutmasıdır. İçsel derinliğinizin yoğun olduğu bir hafta içindesiniz.   Yeni kazançların ve sözleşmelerin gündem kazanmasıyla daha dikkatli davranmanız gerekecektir. Merkür retrosu sizi zorlayacak. Görüşmeleriniz var. İyi niyetinizin yanlış anlaşılması sizi engelliyor. İkna edici konuşarak sorunlarınıza bir çözüm bulmanız gerekiyor. Çevresel koşullar, size olumlu destek verecek. Mantığınıza güvenseniz bile, meraklı yönlerinizi yüzünden hatalar yapabiliyorsunuz.

 

YENGEÇ

Duygularınızın derinliği karşısında endişeye kapılabilirsiniz. Sizi üzecek olaylardan uzak kalmayı çalışın. Özellikle yaşadığınız ve karşılaştığınız her şeyin ince hesaplarını yapıyor olmanız, size yarardan çok zarar getiriyor. Kişisel aktiviteleriniz daha çok önem kazanacak. Ortak çalışmalar gereken bir takım çalışmalar içinde olacağınız bir hafta içindesiniz. Her konuda çok yönlü düşünüyorsunuz. Araştırma yeteneğinizi ön plana çıkaracak yeni konular peşindesiniz.. Yaşam kaliteniz ve coşkunuzu iki katına çıkarırken enerjinizi dengeleme konusunda uyarı getiriyor. Toplumsal konulara eğilim gösterme ihtiyacı içindesiniz. İç potansiyeliniz oldukça yüksek. Bilinçaltınızın pozitif  enerji ile yoğunlaşmasından dolayı, yapacağınız geniş bir istek yelpazesi gündeme gelecek.. Maddi konularla ilgili duygusal bir güvene ihtiyaç duyuyorsunuz. Şartlarınızı sağlamlaştırmak için, gerekli alt yapı çalışmalarınızı hızlandırmalısınız. Çevrenize karşı temkinli ve duyarlı davranıyorsunuz. Görüştüğünüz kişilerin sizden etkilenmelerini sağlamak için çaba göstermemenize karşın, onların size olan ilgileri oldukça yüksek. Maddi konularda istediğiniz anlaşmaları yapmak için gerekli çabayı göstermelisiniz.

ASLAN

İstediğiniz her türlü güce sahip olacaksınız. Abartılı davranışlarda bulunabilirsiniz. Duygularınız kapılmadan ve olayları akılcı bir şekilde değerlendirmelisiniz. Eğer süregelen özel bir durumunuz varsa bu konuda coşkularınız tavan yapacaktır. İçsel anlamda kendinizi gergin hissedeceksiniz. Olaylarla ilgili net düşünce tarzınız çevrenizde şok etkisi yaratabilir. Sosyal ilişkiler desteğiyle güçlenen bir kariyer peşindesiniz. Fakat gerilimli açı yüzünden istekleriniz sizin için imkansız hale gelebilir. Yanlış anlaşıldığınız konumlar gündeme gelebilir. Evlilik kararlarınızı geciktirmelisiniz. Tanışmalar ve ortak çalışmalar için uygun bir dönem değil. İş disiplininize verdiğiniz önemi daha da belirgin hale getiriyor. Arkadaşlarınızı tenkit etmeden önce düşünmeli ve kendi isteklerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Finans konularında ise, yavaşlayan şartlar konusunda temkinli ve ölçülü gidiyorsunuz. Yaptığınız hataların altında sizin yanlış yargılarınız var. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız. Merkür geri giderken dikkat etmelisiniz. İşlerinizin yoğunluğu sinirlerinizi yorgun düşürebilir.

BAŞAK

Merkür karşıt evinizde retro yapıyor. Eski çalışma arkadaşlarınızla birlikte güçlü birliktelik oluşturabilirsiniz. Duygularınızın size yönlendireceği yeni konulara ilgi duymanıza rağmen, eski olayların etkisinden kurtulmanız  belli bir süre alabilir.  Yeni iş olanakları konusunda bazı görüşmeler yapabilirsiniz. Ortaklıklar konusu gündeme gelecektir. Dikkatli olmanız gereken durumlar söz konusu olacaktır. Her şeyi yeniden yapılandırma arzusu içinde olsanız bile, bir takım gecikmelere karşı tedbirli olmalısınız. Çevrenizde gelişen olumsuz olayların size yansıması canınızın sıkılmasına neden oluyor. İşinizle ilgili yeni olayları takip etmeli ve kararlarınızı daha sonra vermelisiniz. Bazı olayları  fazla irdeliyorsunuz.. Sonradan vazgeçme olasılığınız çok fazla oluyor. İçsel sesinizi dinlemelisiniz. Ayrıntılar üzerinde takılmamalısınız. Gecikmiş işlerinizi tamamlamak için, önünüze çıkacak fırsatları yeniden gözden geçirmelisiniz. Bulunduğunuz şartları yeniden yapılandırmak adına, eski deneyimlerinizden yola çıkarak, olayların köküne mantıklı bir şekilde yaklaşacaksınız. Hedeflerinizi kendinizi yönlendirmek istiyor ve başkalarının fikirlerinden etkilenmek istemiyorsunuz.

 

 

TERAZİ

Para sizin için  değerli olacak. Kariyerinizle ilgili gelişmeler parasal konularınıza yansıyacak. İstediğiniz anlaşmaları yapacaksınız. Sizden yaşça büyük yöneticilerin desteğini göreceksiniz. Size maddi çıkar sağlayacak kişilerle iş yapacaksınız. Önemli anlaşmalar yapmak için, özel fırsatlar yakalayacaksınız. Bazılarınızın birliktelikleri kimlik kazanacak. Duygusal konular ve romantizm konusunda yoğunlaşarak, yaşamınıza bir renk katacaksınız.  Arkadaş gruplarınızı değiştirecek ve farklı bir çevreye gireceksiniz. Belki de, uzun süredir bir türlü kopamadığınız bir arkadaşınızla yollarınızı ayırabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür geri giderken bazı ilişkilerinizi yeniden sorgulayacaksınız . Yakınlarınızla kuracağınız sevgi bağları önemli olacak. Bildiğiniz konularda konuşmanız gerekirken, çevrenizde gelişen olumsuz olaylara da yorum getirmek isteyebilirsiniz. Bazen kendinizi tutamıyor ve müdahale etmemeniz gereken konulara el koyuyorsunuz. İç dünyanızın karışıklığını bir an önce düzeltmeli, kendinize yeni bir motivasyon alanı sağlamalısınız. Olanaklarınızı zorlamadan halledeceğiniz  eskiden kaçırdığınız  bir çok fırsat karşınız çıkıyor.

 

 

AKREP

Zihinsel aktivitenizin güçlü ve çok geniş spektrumlu olması, sizi herkesten ayıran bir özellik ve siz bunu başarıyorsunuz. Çevrenizden olumlu etkiler aldığınız zaman, sosyal aktiviteniz daha da güçleniyor. Egolarınızı tatmin etmek için elinize geçecek fırsatları akıllıca kullanmalısınız. Sosyal çalışmalara ağırlık veriyor ve ilginç kişilerle birlikte olmak istiyorsunuz. Farklı düşüncelerin olabileceğini bilmenize rağmen, kendi fikirlerinizle ilgili ödün vermekten hoşlanmıyorsunuz. Sadece ısrarcı tutumunuzdan vazgeçmeli ve acele etmemelisiniz. Tarzınızı bilerek ve isteyerek korumasını iyi biliyorsunuz. Mesleğinizi kişiselliğinizle birleştirmek ve kendinizi, fikirlerinizle ispat etmek istiyorsunuz. Maddi konularda istediğiniz bolluğu kavuşmak için, başlattığınız çalışmalara yeni bir yön vermek isteyeceksiniz. Girişimciliğinizi farklı konular üzerinde de denemek istiyorsunuz. Sadece, riskleri  unutmamalısınız. Arkadaşlarınızın size sunacağı tekliflere hazır olun. Ortak fikirlerine ihtiyaç duyduğunuz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Enerjinizin yüksek oluşu nedeniyle, birçok işi bir arada yapıyor ve sonra çok yoruluyorsunuz. Eski olayları gündeme getirmek için acele etmemelisiniz. Duygularınızı sınamalısınız.

 

YAY

Aklınız oldukça karışık ve sürekli değişim gösteriyorsunuz.. Olması gereken olayların dışında cereyan edecek olan  çevresel sorunlar bazı kişilerin kafasını karıştıracak İçsel huzursuzluğunuzu yenerek, kendinizi işinize vermelisiniz. Uzun süredir beklediğiniz fırsatlar ayağınıza gelecek. Bencillikle suçlanmaktan çekinmemeli ve hiç kimseye ödün vermemelisiniz. Kendinizi anlatırken, yanlış bir yol seçiyorsunuz. Olayların iç yüzünü merak ederken, çevre bağlantılarınızı sistemli bir şekilde yürütmekten yanasınız. Yakın dostlarınızın sizden bekledikleri desteği onlardan esirgememeli ve aranızdaki bağları daha da güçlendirmelisiniz. Yaşamda, talebinizin çok fazla olduğu bir hafta içindesiniz. Sakin davranırsanız kazanacaksınız. Bazı şeylerden emin olmak için, küçük molalara ihtiyacınız olacak. Daha sonra karanızı son duruma göre vereceksiniz.. Sevdiğiniz kişilerin değişen duyguları sizi olumsuz etkilese de, içinizdeki yaşam enerjisini hiç kimse bozamıyor. Zaman içinde edindiğiniz deneyimlerinizi bir yapı taşı gibi kullanarak yükseliyorsunuz. Çevrenizin sizin için ne düşündükleri konusunda tereddütleriniz olabilir. Sakin ve sessizce hedeflerinize yaklaşıyorsunuz. Tartışma ortamlarından uzak kalmaya çalışın.

OĞLAK

Kendi içi dünyanızda geniş düşünüyor fakat uygulama alanında tereddüt ediyorsunuz. İstediğiniz her türlü başarıyı, kişisel çabanızla elde temek istiyorsunuz. Duygusal konularda beklediğiniz şartların gelişmesi biraz da sizin davranış biçiminizle ilgili gelişiyor. Gezegenlerden aldığınız sert etkiler, yaptığınız çalışmalara yeni bir bakış açısı getirecek. Düşüncelerinizde ısrarcı davranmalı ve hiç kimseye ödün vermemelisiniz. İsteklerinizde aşırıya kaçabileceğiniz bir gün. Satürn maddesel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmeniz gerektiğini söylüyor. Yatırımlarınız yeniden gözden geçirmeli ve enerjinizi doğru işlerde kullanmalısınız. Yalnızlığı sevmenize rağmen,  çevrenizde bir çok kalabalık oluşturmayı amaçlıyor olmanız, sizi her anlamda anlamlı kılacaktır. Çevre ilişkilerinizi ön plana çıkarırken, yüksek performansınız sizi seçici yapıyor. Kişiselliğinizi en ince detayına kadar kullanacaksınız. Yakın dostlar ve kardeşlerle yapılan ortaklıklar sizi olumlu etkileyecek. Hafta ortasında mekan çalışmaları gerektiren işlerde, sert bir tutum sergileyebilir, inatçılıkla suçlanabilirsiniz. Evinizle ilgili yoğun bir çalışma temposu içindesiniz. Dostlarınızla size önereceği tekliflere hayır demeden önce düşünmelisiniz.

 

KOVA

İlişkilerinizde kalıcı duygular beklerken, yaşam standardı olarak yüksek olanaklara sahip ilişki fırsatları kolluyorsunuz.. Her şeyin parasal değerler çerçevesinde değişmediğini görecek, yaşantınızdan keyif almasını öğreneceksiniz. Çok amaçlı bir yaşam tarzından hoşlandığınız için, çevrenize farklı gelebilirsiniz. Yapacağınız bir çok kısa yolculuklarda karşılaşacağınız kişileri istemeden etkileyecek ve daha sonra onların ilginç teklifleri ile karşılaşacaksınız. Daha sonra size artı getirecek kişileri kendinize çekiyorsunuz. Çevrenize izdüşümleriniz olumlu yönde. Yanlış konularda ısrarcı davranmanız yüzünden, hatalara neden olabilirsiniz. Ailenizle ilgili ters giden bazı olayların, düzelmesine yardımcı olmanız gerekecektir. Sosyal hayatınızla ilgi bir takım aktiviteleri birlikte çalıştığınız kişilerle gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Kendi düzenini seven biri olarak, baskıya gelemiyorsunuz.  Paslaşarak çalıştığınız zaman, başarılı oluyorsunuz.. Ortak çalışma içinde bulunduğunuz kişilerin, yaratma gücünden olumlu etkilenebilirsiniz. Fakat güven duygunuzun eksik olmasından kaynaklanan problemler söz konusu.  Sorguladığınız konuların cevapları sizi tatmin etmeyebilir.

BALIK

Arzularınız konusunda tatminkar olamadığınız bir hafta. İsteklerinizi yeniden yapılandırmak istiyor olmanız, sizi yeni bir çabaya sürüklüyor. Yaratıcı dostlarınızın yardımına gereksiniminiz olabilir. Merkür geri giderken şartlarınızı zorlamalısınız. Görüşeceğiniz kişilerin sizden bazı beklentileri olacak fakat  ayrıntıların üzerinde çok fazla durduğunuz için, karşı tarafın  yorulmasına neden olacaksınız. Size en yakın kişilere öfkenizi yansıtarak, gerçek dostlarınızın kalplerini kırdığını fark etmemeniz mümkün değil. Bazı yarım kalan işleriniz yüzünden aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Önünüze çıkacak fırsatları değerlendirmek açısından temkinli davranmak zorundasınız. Uzun süredir ihmal ettiğiniz işlerinizin size sorun yaratmasını istemiyorsanız, verdiğiniz sözleri yerine getirmelisiniz. Bireysel düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme çabası içindesiniz. Temkinli davranmakta fayda var. Kişiliğinizden ödün vermek istemiyor ve çevrenize daha oto kontrollü yaklaşıyorsunuz. Kramplara dikkat edin. Kazançlarınız konusunda dikkatli davranmak ve hiç kimseye gereksiz sözler vermek istemiyorsunuz. Atacağınız her adımda güçlü dostlarınızın size vereceği desteklerin önemli olduğunu farkındasınız

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu