Astroloji

Haftalık (20-26 Ocak) burç yorumları… Astrolog Filiz Özkol yazdı

BU HAFTA DOĞANLAR:
Uzlaşmayı seven kişilerdir. Güzelliği ve saflığa aşıktırlar. İnsanlarla çok kolay iletişim kurabildikleri için, çevreleri daima kalabalıktırlar. Sosyal cana yakın ve hoşsohbet yapıları ile bulundukları her ortamda dikkat çekerler. Yaşamlarında başarı ve güzellik olması için, her şeylerini feda edebilirler. Seçim yaparken zorlanmaları her konuda farklı düşünmelerinden ileri gelir. Üşenmedikleri zaman bir çok kişiden çok daha başarılı bir performans ortaya çıkarırlar. Rutin çalışmaktan çok, keyfi işlerden hoşlanırlar. Mimiklerini çok iyi kullanırlar. Yardımsever ve iyilik dolu bir kalpleri vardır. Değişik ortamlardan hoşlanırlar Sanata ve müziğe özel ilgileri vardır. Sahne hayatı onların ilgilerini çeker. Işıklı ortamları ve parıltılı bir hayatı severler. Kıyafet konusunda oldukça zevklidirler. Kişisel olaylarını herkesle paylaşmaktan hoşlanmazlar..

HAFTANIN YORUMU
Her türlü artistik ve estetik olayların gündem kazanacağı bir hafta. Olaylar hep güzellikten yana olacak. Romantik olaylar gündeme gelecek. Bir çok dünya sinemasında aşk filmleri ortaya çıkacak. Kişisel olaylarımızda kendimizle ilgili duygu karmaşaları yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimize dikkat etmeliyiz. Bazılarımızın gizli çapkınlıkları söz konusu olacak. Ünlü ve topluma mal olmuş kişilerin sıra dışı olayları gündem kazanacak. Akademik çalışmalar yapan kişilerin yurt dışını kapsayan olayları gündeme gelecek. Bir çok dostlarımızı ziyarete gideceğiz. Konuşmalarına güvendiğimiz kişilerin fikirleri bize ilginç gelecektir. Basın ve yayın kuruluşlarında hareket ve canlanma söz konusu. Konferanslar ve panellerin gündem kazanacağı bir hafta. Romantik ilişkilerin gelecekle ilgili bağlantıları daha olumlu bir şekilde seyredecek. Alınganlıklarımız artıyor. Olaylar abartılabilir.

KOÇ:
Kendinize güveniyorsunuz. Bu hafta iş yaşamınızda yavaşlamalar mevcut. Ortaklıklar konusunda istenmeyen küçük tartışmaların ilişkilerin bozulmasına neden olacaktır. Finans konularında yeni kazanç peşinde olmanıza rağmen, size gelen tekliflere karşı temkinli olmalısınız. İş yaşantınızda bir çok rakiple karşı karşıya kalmanız, sizi yıldırmayacak. Hedeflerinizi en iyi şekilde kullanabilme becerisini sahip olacaksınız.. Ciddi ve sabırlı bir çalışma içine gireceksiniz. Aşk yaşamınızda gidermek için işte size verilecek fırsatlar dönemi. Bu haftayı iyi kullanmalı ve uzlaşma yolunda atacağınız adımlarınızı ayarlamalısınız. Yalnızsanız arkadaşlarınızın desteği ile bir ilişki içinde olacaksınız. Beraberliğiniz varsa, romantik kalmaya devam edin. Yaşamla ilgili düşüncelerinizi gözden geçirecek ve hayattan beklentileriniz konusunda fikir değiştirebilirsiniz. İsteklerinizin yeniden gözden geçireceksiniz.. Kendinize olabildiğince iyi bakmalısınız. Uyku ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Hormonal rahatsızlıklar ve ayaklarınızla ilgili problemler ortaya çıkarsa hemen doktorunuz başvurmalısınız. Ormanlık ve yeşillik yerlere yürüyüşler yapmalısınız.

BOĞA:
Maddi durumunuz iyi görülüyor. Bu hafta eski bir olay yeniden karşınıza çıkacaktır. Beklenmedik bir şans kapınızı çalabilir. Çalışmalarının karşılığı elinize para geçecek. Güven duygunuzu geliştirecek pozisyonlar sizi bekliyor. Performans gerektiren konularda daha dikkatli davranmanız gerekebilir. Haftaya biraz hızlı girmek isteyebilirsiniz. Fakat Uranüs’ün etkisi sizi zorlayabilir ve bazı problemler yaşamanıza neden olabilir. Eşinizi ve sevgilinizi özgür bırakın ve onu denetmek yerine sosyal yaşantınıza eşlik etmeye çalışın. Hayal kırıklıkları size göre değil. Acele etmeden sabırlı davranırsanız, kazanan sizi olacaksınız. Geçmişe dayalı tecrübelerinizin doğruluğunun, kanıtlanması sizi her konuda haklı çıkaracak. Bu nedenle kendinizle ilgili düşüncelerinizde ısrarcı olacaksınız.. Bu hafta risklere karşı dayanılmaz bir şekilde arzu duyacaksınız. Beraberliklerinizde, ani gelişen kıskançlıklar nedeniyle zor anlar yaşarken, kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Öfkelerinize hakim olmalı ve sağlığınızı özen göstermelisiniz.

İKİZLER:
İş konusunda iletişime önem vermek zorunda kalacağınız bir hafta. Küçük yazışmalar ve seminerler sayesinde kendinizi göstereceksiniz. Bazılarınız kardeşlerle ve yakın bağ içinde olacakları kişilerle ortak çalışma düzeni içine girecekler ve karlı çıkacaklardır. Gecikmiş borç ve alacaklarınızı takip etmelisiniz. Yeni iş başlangıçları gelse de, mevcut durumunuzu korumalısınız. Koşullarınızı doğru bir şekilde yönlendirmelisiniz. Bu hafta iş ve aşkı bir arada bulabilirsiniz. Toplumsal ilişkilerinizin canlı olması sizin tepelerde olmanızı sağlayacaktır. Bulunduğunuz ortamlarda dikkat çekici bir tavır sergilemekle önemli kişilerin dikkatini çekeceksiniz. Hafta sonunda aşk enerjiniz daha da artacaktır. Sosyal amaçlarınızı doğru kullanacaksınız. Sevdiğiniz kişinin eleştirici yönleri canınızı sıkabilir. İlişkinizi gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Meditasyon gibi kendinize dönük içsel düşünceleri, günlük koşturmalarınız arasında ön plana çıkartın. Mükemmele kavuşmak zaman alacaktır. Kendinize sorduğunuz sorular çok önemli unutmayın. Nefes alma teknikleri sayesinde pozitif enerjinizi güçlendirebilirsiniz. Bu hafta maneviyatınız ruh sağlığınızı destekleyecek.

YENGEÇ:
Yaşamın biraz da cesaret olduğunu bu dönemde, özgüveninizin size sağladığı avantajları istediğiniz alanda kullanabileceksiniz. Özellikle, sınırlarınızı aşan gücünüzün temposundan başınız dönebilir. Bazen iş hayatınızda kargaşaya neden olabilecek sözler ağzınızdan çıkmasına rağmen, anında yaptığınız müdahaleler sayesinde, durumu kurtaracaksınız. Kendinize güveniyorsunuz. Bu hafta, birlikte çalıştığınız kişilerden yardım almanız size olumlu bir ilerleme kazandıracaktır. Bu hafta sosyal ilişkiler, dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz. Bulunduğunuz grupları, etkileyici konuşmalarınızla ikna edeceksiniz.. Planladığınız işleri bir an önce yaşama geçirmek istiyorsanız, güçlü bir iş birliğine ihtiyacınız olacak. Zamanınızı daha sistematik kullanırsanız, enerji alış verişleriniz olumlu gelişecek. Dostlarınızla özlem giderebileceğiniz bir hafta içindesiniz. Bu hafta , sağlık sorununuz görünmemesine rağmen; yaşadığınız yoğun duygular yüzünden strese bağlı tansiyon değişimleri yaşayabilirsiniz. Enerjinizi doğru kullanmalısınız.

ASLAN:
Uzun yollardan beklemediğiniz ilginç haberler gününüzün hoş geçmesine neden olabilir. Yeni beklentiler biraz zaman alsa da, şimdiden hazır olun ve bekleyin. Sıcak gelişmeler yakında sizi bekliyor. Çevre şartlarınızı değiştirme yönünde, olumlu keşiflerde bulanacaksınız. Algılama gücünüzün oldukça yüksek olduğu bir hafta yaşıyorsunuz. İstekleriniz konusunda sabırlı ve öz verili davranmalısınız. Duygusal ilişkilerinizde çok fazla derin düşündüğünüz için; olayları istemediğiniz boyutlara taşıyor, sonra da zor dönüşler yaşıyorsunuz. Gücünüzü ve enerjinizi kişisel ilişkilerinizde kullanmak için, uygun bir hafta olmasına rağmen, her konuda temkinli olmalısınız. Kendinizi sorgulamaktan yorulmamalı, ve olaylara akılcı bir şekilde yaklaşmalısınız. Gireceğiniz ortamlarda tartışmalardan sakınmalısınız. Sağlık konusunda sorunlarınızın olmamasına karşın, aşırı enerji yüklenmesinden dolayı sinirleriniz gergin olacaktır. Çevrenizdeki herkese bağırabilir ve çevrenizdekilere negatif yaklaşabilirsiniz.. Spor aktiviteleri, bedensel hareketler ve yürüyüşlerin size faydası olacaktır. Hafta boyunca geceleri erken yatmaya gayret edin

BAŞAK:
Bu hafta duygusal enerjinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Düşüncelerinizden ödün vermek istemediğiniz için, baskıcı duygulardan nefret ettiğinizi çevrenize hissettireceksiniz. . Ev ve ailenizi sevmenize rağmen çalışma yaşamınız ön planda olacaktır.. Maddi konuların size kazandıracağı avantajlar üzerinde durmalısınız. Parasal olaylarla kafanızı karışmasına rağmen, bu konuda ısrarcı olmak yerine beklemeyi tercih ediyorsunuz. İş yeri aşkları gündeme gelebilir. Cazibe sınırlarınızın oldukça yüksek olması sosyal ve kariyer gelişimleri de beraberinde getirecek. Bu hafta sizin için oldukça önemli olacak. Romantizm ve aşkın kol gezmesi sizi çarpabilir. Bu aşkta birazda mantık olacaktır. Özellikle kariyer evinizde gerçekleşecek olan bu durum, belki de bir iş aşkını gündeme getirecektir. Sizden daha yaşlı kişilerden önemli destekler alacaksınız. Bu hafta oldukça sağlıklı görünmenize karşın hırslı yapınızın körüklenmesinden dolayı, strese bağlı gerginlikler ortaya çıkabilir. Düzenli egzersizlerle vücudunuzu zinde tutun.. Gezegeniniz Merkür; iskelet sisteminize özen göstereceğiniz günleri beraberinde getiriyor.

TERAZİ:
Çevrenize örnek olmayı başaracaksınız. Haftanın ilk günlerinde düşüncelerinizi sezgilerinizle birleştirerek, ideallerinizi gerçekleştirme yolunda adımlar atacaksınız. Karşı görüşteki insanlarla tartışmacı bir kimlik içinde tepkili olacaksınız. Verilen sözlerin yerine getirilmemesi konusunda oldukça titiz davranacaksınız. Şansınızı kendiniz yaratıyor gibi görünse de, bir iyilik meleğinin sizi desteklediğini göreceksiniz. Enerji potansiyelinizin hızlı seyretmesi nedeniyle, hızlı düşünecek ve hızlı kararlar alacak, huzursuz ve sabırsız olacaksınız. Başkalarını yargılama konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. İpin ucunu kaçırdığınız anlarda ise, kolayca kendinizi regüle edebiliyorsunuz. Bu hafta eşiniz veya sevgiliniz yanınızda olacak ve sizi mutlu edecek, özellikle maddi konularla ilgili yardımlarını esirgemeyecektir. Ruhsal gelişiminiz önem kazanıyor. Yeteneklerinizi fark ederek kendinizi geliştirecek meditasyon, ruhsal faaliyetler ve yaşam ötesi konulara ilgi duymaya başlayabilir, bu konularda çeşitli kaynak kitaplar araştırarak içsel dinginliğinizi sağlayacak çalışmalar içinde olabilirsiniz.

AKREP:
Çalıştığınız kişilerin iş disiplini ve iş ahlakına önem veriyorsunuz ve bu konuda haklısınız. Bu hafta e hızlı ve yüksek hedeflerin peşinde olacağınız işleri tercih ederken, iş birliği yapacağınız kişilerin performansı önemli olacak. Derin felsefi yaklaşımlar içinde, çevrenizdeki kişilerle empati kuracaksınız. Sessiz, sakin bir şekilde fakat kesin yargılarla çalışırken, zor olan işleri başarabileceğinizi göstereceksiniz. Duygusal birlikteliğinizdeki bazı olayları kabullenmeseniz de, aşkınız cazip gelecek ve kopamayacaksınız. Sosyal ilişkileriniz yoğunluk kazanırken, aşk yaşantınız canlanıyor. Mükemmel başarılar eşiğinde iken, sizi aşan konuların altına imza atıyorsunuz. Sosyal ilişkileriniz ve yaratıcılığınız ön plana çıkacak, enerjik işler ortaya koyacaksınız. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlıklı olmalısınız.. Kendinizi enerjik hissedecek, sevdikleriniz için olumlu çabalarda bulunacaksınız. . Hafta içinde sağlık sorununuz görünmemesine rağmen, yaşadığınız yoğun duygular yüzünden strese bağlı tansiyon değişimleri yaşayabilirsiniz. Ayrıca, cinsel organlarınızı korumalı, yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak kalmalısınız.

YAY:
Görüşeceğiniz veya işbirliği içinde olacağınız kişilerin güçlü ve kariyerli olmasına özen göstereceksiniz. Özellikle size finans kapısını aralayacak dostlukları arzulayacaksınız. Akıcı konuşmalarınızla, bulunacağınız ortamlarda sözcülük yapabilir ve hakkınızı aramanız gereken konularda ağırlığınız koyabilirsiniz. Çalışkanlığınızı ve aktivitelerinizi çevreniz gönülden destekliyor. Verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda oldukça hassas davranacaksınız. Evinizle ilgili hareketlenme söz konusu. Düşüncelerinizde farklı titreşimleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Onların yorumları motivasyon gücünüzü arttıracaktır. Bu hafta çevrenizde oldukça cazibeli bir hava estireceksiniz.. Kendinizi ispat edecek konuları seçmekten hoşnut kalacaksınız.. İlişkilerinizde tatlı bir yaklaşım söz konusu. Sansasyonel ilişkileriniz olabilir. Sizden yaşça büyük veya küçük biriyle aşk yaşayacaksınız.. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız. Ayaklarınızı ve karın bölgenizi üşütmemeli, cinsel organlarınızı dış etkenlere karşı korumalısınız. Değişen hava koşulları sizi olumsuz etkileyecektir. Kısa yürüyüşler, meditasyon, yoga ve dansla ilgilenmelisiniz.

OĞLAK:
Güce olan merakınız, sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız.. Ani gelişen olaylar karşısında tepkinizi koyacaksınız. Babanızın istekleri ön plana çıkacaktır. Ele aldığınız konuların kendiliğinden açıldığını ve şekillendiğini göreceksiniz. Yeteneklerinize güveniyorsunuz. Kendinizi ispat edecek çalışmalar içindesiniz ve egonuzu ön plana çıkaran tavırlarınızın alkışlanması için çevrenizden olumlu tepkiler bekliyorsunuz. Duygusal yönlerinizi ortaya çıkaracak. Her zamanki çekiciliğinizi belirgin bir şekilde ilişkilerinize yansıtacaksınız. Bu hafta sizi olumlu kılacak ince detaylar ön plana çıkacak. Haftanın ilk günleri karşı cinsle aranızı sıkı tutmalısınız. Çünkü, oldukça çekici yönlerinizin ortaya çıkması ile tercih şansınız artıyor. Bulunacağınız ortamlarda her şey sizi baştan çıkarabilir. Yaşayacağınız olaylar duygusal yaşantınızda karışıklığa neden olmaktadır. Hislerinizi ve coşkularınızı baskı altında tutmak isteyeceksiniz. Bu hafta, sağlığınızla ilgili önemli bir sorun olmamasına rağmen değişen hava koşulları karın bölgenizde ağrılara neden olacaktır.

KOVA:
Farkında olmadan çevrenizi kırabileceğiniz bir hafta. Sizden beklenen sorumluluk duygusu içinde hareket ediyor ve yapılması zor olan işlerin yükünü alıyorsunuz. Siz, başarıyı ve kazanmayı seviyorsunuz. Bu hafta değişik işler konusunda kendinizi yenilemek ve farklı konularda da, yeteneklerinizi denemek istiyorsunuz. Çalıştığınız alanlarda özgürce hareket edecek, girişimciliğinizi alacağınız desteklerle pekiştireceksiniz. Bu hafta çevre koşulları yaratıcılığınızı arttırma konusunda size gereken desteği veriyor. Aşkta kendi tarzınızı ortaya koymaktan yanasınız. Hiçbir şekilde yönlendirilmekten hoşlanmadığınız için, bugün yaratıcılığınızı sadece, niteliğinize uygun kişilerle paylaşmak isteyeceksiniz. Duygusal hayatınızla iş yaşantınızı karıştırmak sizi huzursuz kılabilir.. Olayları abartmadan değerlendirmekte fayda var. Sosyal ilişkilerinizde sıcak gelişmeler, sizi de sevindirecek. Hızlı hareket etmeniz yüzünden küçük kazalara meyillisiniz. Sindirim sisteminize dikkat etmelisiniz.. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız.

BALIK:
Yakın dostlarınızın size destek vereceği, yeni konular gündeme gelecektir. Bu hafta günlük yaşantınıza sığdırmak zorunda kalacağınız çok işler var. Sosyal hayatınızla ilgi bir takım aktiviteleri birlikte çalıştığınız kişilerle gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın yerleşik düzeni sizin tarzınız olmayabilir. Bugün, değişkenlik göstermek için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz. Meraklı yapınızı ön plana çıkarıyorsunuz. İş hayatınızla ilgili seyahatler gündemde olacak. Bu hafta partnerinizle olumlu iletişim içinde olmanız sayesinde, aldığınız ortak kararları yaşam geçirme konusunda daha inatçı olacaksınız. Çevre koşullarını fazlasıyla zorlayacaksınız. Hafta içinde, baskıcı davranmakla çok şey kaybedebilirsiniz. Kendinize güvenmeli ve bencilce abartılardan uzak kalmalısınız. İç dünyanızda her şeyi abartabilirsiniz. . Küçük sorunların aniden büyüdüğünü ve sizi aştığını görmek sizi bunaltabilir. Baş, boğaz bölgeniz ve boynunuza dikkat etmelisiniz. Ağır kaldırmamalı ve iskelet sisteminizi zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız. Uyku düzeniniz önemli. Çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu