Astroloji

Haftalık (22-28 Temmuz) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU:

Bu hafta kişisel olaylarımızda kendimizle ilgili duygu karmaşaları yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimize dikkat etmeliyiz. Bazılarımızın gizli çapkınlıkları söz konusu olacak. Planladığımız işleri sıkı bir şekilde takip etmemiz gereken bir hafta. Unutkanlıkları ve küçük ihmallerin bize vereceği büyük kayıplar konusunda temkinli olmalı ve hiçbir işimizi şansa bırakmamalıyız. Düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşırken dikkatli olmalıyız.

KOÇ

Bu hafta karmaşadan kurtulmak istiyorsanız haftanın ilk  iki günü sakin ve evde geçirin. Mümkünse izin alın ve sizi kimselerin görmediği bir yere gidin. Bol bol uyuyun ve spor yapın. Hele sevgilinizle hiç tartışmayın. İyi giden işlerinizde, olabilecek kötü gelişme olasılıklarını da düşünerek, iş akışını kontrol altında tutun. Duygusal zaaflarınız artabilir. Kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Değerinizin anlaşılmadı duygusuna kapılabilirsiniz. Kuruntulu düşünce yapınız çevrenize karşı yanlış kullanabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden şüphelenebilirsiniz. Biliyorum, “ne oluyoruz” diyorsunuz. Mars aile ve yuva evinizde ilerliyor. Hiç bir konuda sakin olabileceğiniz düşünemiyorum. Aslında evrenin size sunduğu müthiş bir uyanış olabileceğini de düşünebilirsiniz. Belli ki uzun zamandır gözden kaçırdığınız ve sizi yoran konular var ve artık bazı ipuçlarını görmenin zamanı geldi değil mi?  Evrende hiçbir şey boş değildir. Her hareketin bizim üstümüzde ince bir dokunuşu vardır. Biz yıldızların dilini okumaya başladıkça çözümler kendiliğinde oluşacaktır.

BOĞA

Uranüs burcunuzda ilerliyor. Sadece başarınızı vurgulamakla kalmayacak, kendinizi çok daha güçlü ve mantıklı hissedeceksiniz. Bu olaylar ani bir şekilde gelişerek, sizi şaşırtacak. Ait olduğunuz iş çevresi ve sosyal gruplardan destek alacaksınız. Kariyer konusunda mutlu ve başarılısınız.. Kardeşlerle daha iyi anlaşacaksınız. İletişim konusunda iyisiniz ve kendinizi çok iyi ifade edebileceğiniz bir dönemdesiniz. Seçim hakkınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat bu dönemin en olumsuz yönlerinden biri: eleştirici yönlerinizin ortaya çıkması ve bu nedenle ilişkilerinizde pürüzler yaşama olasılığıdır. Bulunduğunuz ortamlarda karşınıza oldukça cazip kişiler çıkacaktır. Bazılarından etkileneceksiniz. Eğer kalbiniz boş ve kendinizi bir aşka hazır hissediyorsanız, problem olmayacaktır.  Fakat aksi takdirde başınız derde girebilir. Bu dönemde sizden yaşça büyük bir kişiden evlilik teklifi alabilirsiniz. Sakarlıklar söz konusu. İlişkilerinizde hızlı hareket edecek ve haftanın ilk iki  gününde  yaşadığınız kaosları üzerinizden atacaksınız. Uzun süredir almak isteyip, bulamadığınız bir eşyayı şaşırtıcı bir şekilde çok ucuza alabilirsiniz

 

İKİZLER

Yeni başlangıçlar için daha hırslı ve gücünüzün bilenmiş olduğunu hissedeceksiniz. Atılımlar için uygun bir dönem. Eski hesaplaşmalarınızın enerjisi dinginleşmiş olacak. Oldukça hareketli bir yaşama geçiş yapıyorsunuz. Yaşam enerjinizin yüksek olması motivasyonunuzu arttırıyor. Çevrenize karşı artan ilgi düzeyinizle birlikte, onlarla olan ilişkilerinizin ön plana çıkacak. Karşıt Para evinizde yer alan Satürn, destek vermeye devam edecek. Uzun süredir beklediğiniz fırsatlar karşınıza çıkarken, karar verme konusunda tereddütler yaşamanıza da neden olacak. Karar verme potansiyelinizin artması sizin kişisel davranışlarınızı belirleyecek. Eski olaylara takılmanız sizi üzebilir. Pratik yönlerinizi rahatça kullanabileceğiniz alanlarda başarı sizi bekliyor. Bazılarının birliktelikleri kimlik kazanacak. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Artistik duygularınız atağa kalkabilir. Uzun süredir cesaret edemediğiniz birçok aktivitelerde ben de varım diyeceksiniz.  Kişisel isteklerinizde doğru ve arzulu yaklaşımlar içinde olacaksınız.

 

YENGEÇ

Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşıyorsunuz. Bazılarınız yaşama daha duygusal bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacaksınız. İsteklerinizi yumuşak bir şekilde karşı tarafa sunacak ve kabul göreceksiniz.. İş takiplerinde sinirli olmamalı ve ani olaylar karşısında tepkilerinizi frenlemelisiniz. Orijinal fikirlere ve paylaşıma hala hazırsınız. Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde olacak ve fikir alış verişleri içine gireceksiniz. Pratik yaşama geçirmeniz imkansız olan konular, kafanızda yeni şekillerin oluşmasına ve fikirlerinizin yenilenmesine zemin hazırlayacaktır. Karşıt Satürn, aktivitelerinize kararlı ve sakin adımlarla yaklaşmanızı sağlarken, kalabalık ortamlarda bile kendinizi yalnız hissedebileceksiniz. Duygusal takıntılarınız kafanızı meşgul edebilir. Kişisel başarılarınız çevreniz tarafından rağbet görecek. Yine bu dönemde eleştirilere hedef olabilirsiniz. Kendinizi bazı tartışmaların ortasında bulabilir ve taraf tutmak zorunda kalabilirsiniz. Sizin inisiyatifiniz dışında gelişen bu tür ortamlarda, düşüncelerinizi  gizlemekte yarar var.

 

ASLAN

Takıntılı aşklar gündeme gelebilir. Kafanızdaki kişiyi gözünüzde fazla abartabilir ve gereksiz düşünceler içinde size uygun olmayan aşklar yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı hoşgörülü olabilir ve bazı gerçekleri saptırabilirsiniz. Öfkelerinizi içinizde saklama gereği duymaktan, gergin bir hafta  geçirebilirsiniz. Oysa içgüdülerinizin güçlü olduğu bu dönemde, hala kendi şartlarınızı özdenetiminizden geçiriyorsunuz. Kişisel egolarınızın güçlü olması, çalışma şartlarında gelişen olaylara karşı sizi zor durumda bırakabilir. Üst yöneticilerinizin değişik tutumları, sizin prensiplerinizle çatışabilir. Partnerinizle kişisel çekişmeler içine girebilirsiniz. İyi niyetli yaklaşımlarınız, karşı tarafın farklı düşünceleri nedeniyle, sizi yanlış sonuçlara götürebilir. Onu ikna etmek yerine, maddi anlamda kendi koşularınızı düzeltme yolunu seçmelisiniz. Yakın dostlarınızla bir araya gelerek, sizi zorda bırakan konuları açmalısınız. Özgürlük sınırlarınızı gevşeterek, yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Sportif aktivitelere önem vermelisiniz.

 

BAŞAK

İdealleriniz uğruna çevrenize karşı kırıcı tutumlar içine girebiliyorsunuz. Koşullarınız olumlu gelişse bile, yaptığınız her işte gizli bir tatminsizlik duygusu sizi rahatsız ediyor. Hedeflerinizle ilgili düşüncelerinizi gizleme gereği duyacaksınız. Zorlayıcı koşullar nedeniyle, alışkanlıklarınızdan taviz vermek durumunda kalabilirsiniz.  Mesleki konumlarınız ve iş başarılarınız gündeme gelecek, kişisel ilişkilerinizden kopmayacak fakat o kadar yoğun yaşamayacaksınız. Birçok olumlu pozisyon sizi bekliyor. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz. Başlayacağınız yeni yaşam kesitlerinde kendi inisiyatifinizi kullanacak ve şartlarınızı kendiniz belirleyeceksiniz. İletişim konusunda sizi sevindirecek pozisyonlar yaşayacaksınız. Coşkularınızı, organize yeteneğinizle birleştirecek ve işinizle ilgili yükselmeler yaşayacaksınız. . Girişimci ruhunuzun uzun vadelere yayılacağı başlangıçların temelini kuracaksınız

 

TERAZİ

Alışılmışın dışında tutkuların, duyguların ve ilginç fantezilerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Bu tür sevecen yaklaşımlarla karşı cins üzerinde çekiciliğinizi ve cinsel potansiyelinizi istediğiniz gibi kullanabileceğiniz anlar yaşayacaksınız. Karşınızdaki kişileri gereğinden fazla abartmamalısınız. Aşk hayatınızda oldukça romantik günler geçirebilirsiniz. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estireceksiniz. Gireceğiniz sosyal etkinliklerde duruşunuzla etkileyeceğiniz kişiler olabilir. Bu tür sohbetlerde karşınızdakini dinlemeye gayret edin. Bırakın, kendilerini ifade etsinler. Dostlukların pekişeceği fakat ayni zamanda arkadaşlıklarınızın aşka dönüşeceği bir dönem.  Gireceğiniz ortamlarda romantik bir buluşma sürprizlerine hazır olun. Duygusal konulara daha ince bir yaklaşım göstereceksiniz. Dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler içinde yapıcı çalışmalar sergileyeceksiniz. Çevrenizle iş birliği içinde olacaksınız. Bazı paslaşmalar sonucunda istediğiniz ortamı yakalıyorsunuz Amacınız dikkat çekmekse, ortalıklarda görünmeniz sizin için yeterli olacaktır.

 

AKREP

Karşı görüşteki insanlara karşı tartışmacı bir kimlik içinde ve tepkili olacaksınız. Egolarınızın yüksek olması nedeniyle, çevrenizdeki kişilerin fikirleri ikinci planda kalacak, kişisel inisiyatifiniz her konuda hakim olacak. İkna yeteneğinin yüksek olduğu bir dönem.. Yaşama felsefi baktığınız için, çevrenizi yargılamaktan çekiniyor ve hoşgörülü davranmanız gerektiğine inanıyor, fakat zorlanıyorsunuz. Enerjimizi ortaya çıkaracak işler yapmak isterken, egolarımızda güçlenecek. Yatırım konularında ikna gücünüzü yükselecek. Yaşama yeni bir tablo ile çıkmak isteyecek ve deneyimlerinizi genişleteceksiniz. Başka kültürler ve alanlar merak sahanıza girerken, denemediğiniz işlere girişebilir, iyi konumlara gelebilirsiniz. Eski şartların değişimi söz konusu.. Bazılarınız iş kariyerlerini yükseltirken, bazılarınız sınıf atlayacak. Aynı mesleği yaptığınız kişilerle duygusal bağlar kurabilir ve aşk, iş konularını ayni anda sürdürebilirsiniz. Güçlü sezgileriniz işinizle ilgili konularda belirgin etkiler verecek ve kariyerinizde iyi yerlere gelmeniz konusunda adımlar atacaksınız.

 

YAY

Sessizce çalışarak, kişisel hırslarınız doğrultusunda kendinizi ispat etmeye çalışacaksınız. Sevdiğiniz işleri yapmaktan zevk alıyorsunuz, Sosyal hayatı sevmenize rağmen, bu dönemde belli sürelerde yalnız kalmak isteyecek ve yaşadıklarınızın muhasebesini yapacaksınız. Zorluk çıkaran olaylar üzerine odaklaşacaksınız. Olumsuzluklar karşısında da ketum bir tavır takınıyorsunuz. Maddi konularınızı destekleyici aşklar gündeme gelecektir. Kendinizi yıpratmayacak bir taktik geliştirmeniz mümkün. Kararsızlık çektiğiniz anlarda arkadaşlarınızdan yardım alacaksınız. Sosyal konumunuzda yükselme olabilir. Vücut dilinizi kullanarak başarıyı yakalamalısınız.  İnce çekişmeler ve tartışmalar mümkün. Karşı tarafın sizden çok fazla beklentileri olacak. İş yaşamınızdaki tecrübelerinizin birikiminde oluşan yaratıcı düşünceler, yeni projelerin gündeme gelmesine neden olacak. Birlikte çalıştığınız kişilerden de aynı performansı beklediğiniz için, bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Titiz çalışmak ve gerekeni en ince ayrıntısına kadar yerine getirmek istiyorsunuz.

 

OĞLAK

Sosyal hayatınızda kısa mesafeli yolların size sağlayacağı olanakları, kendi istek doğrularınıza göre değerlendireceksiniz.  Eski bir arkadaşının buluşma teklifi karşısında sosyal aktivitelerle ilgili harcamalarınızda artışlar olabilir. Gereksiz masrafları kısarak bir disiplin oluşturun. Enerjinizi dengelemelisiniz. Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli bir konumda. Çok fazla enerji sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Sosyal ilişkilerinize yeni bir düzen getirecek. Dost zannettiğiniz kişilerin gerçek yüzünü göreceksiniz. Bazı misyonların size cephe aldığını göreceksiniz. Aşk yaşantınızda olan aksilikleri gözünüzde büyütebilir, yeni başlayan bir ilişkinin olamayacağını görerek, bitirmek isteyebilirsiniz. Duygusal anlamda geçmişten kalan sorunları bir kenara bırakma zamanı geldi. Bu nedenle oluşan gerilimleri ve stresleri de kaldırıp bir kenara koymalısınız. Yarım kalan fiziksel tedavileriniz varsa, onları ihmal etmeyerek tamamlayın. Bu dönemde tıbbi kontrollerinizi eksiksiz bir şekilde yaptırmalısınız.

 

KOVA

Bu dönemde iç sesinizi dinlemeli, özellikle para kazanma ve harcama konusunda dengeyi kurmaya çalışmalısınız. Bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz. Toplum tarafından beğenilecek ve fikirlerinizle kabul göreceksiniz. Her türlü şekilde kişiselliğinizi vurgulayacak çalışmalar yapabilirsiniz. Hayallerinizin peşinde koşmanız gerekecek. Aileniz bu konuda size destek vermek yerine zorlayıcı kurallarla karşınıza çıkacak. Ailenizin kadınları ve erkekleri geleneksel davranışları sizde sorun yaratacaktır.. Bu dönemde daha fazla enerji sarf etmeniz gerekecek. Fanatik düşünceler içinde sıkışabilir ve kendinizi kalıplaşmış duygular içinde bulabilirsiniz. Etkin grup arkadaşlıkları her zaman iyi sonuç vermeyebilir. Bazı kıskançlıklara hedef olabilirsiniz. Kayıplarınızı düşünecek zamanınız yok ve karşınıza çıkacak fırsatlar karşısında bocalayacaksınız. Yine bu dönem yaşlı kimselerin desteği de üzerinizde olacaktır. Yine mevsim alerjileri ve sinüzitleriniz sorun haline gelebilir. Sağlığınıza daha özen göstermenizi sağlamak zorundasınız.

 

BALIK

Hayata iyimser ve geniş bakabilmeniz sayesinde, içinde bulunduğunuz yakın arkadaş çevresine pozitif bakış açıları kazandırıyorsunuz. Maddi gücünüzü, sosyal ilişkilerinizle bir arada harmanlamak istiyorsunuz. Aktivitelerinize, duygusallıklarınız başka bir anlam kazandırıyor ve keyifli ortamlar yaratıyorsunuz. Güç birliği içinde olduğunuz arkadaşlarınızla birlikte, organize çalışmalar içinde bulunacaksınız. Beraberce yaptığınız grup çalışmalarınızdan kazançlı çıkacaksınız. Özgürlük duygularınızın belirgin olmasına rağmen, alışkanlıklarınızdan da vaz  geçemiyorsunuz. Sezgilerinizin ışığında hareket ederek, güçlü bir konsantrasyon sağlıyorsunuz. Bulunduğunuz ortamlarda; kendi bilgilerinizden çok, çevrenizin duymak istediği sözler sarf edeceksiniz. Oto kontrol sisteminizin güçlü olduğu bir hafta. Sorunlara bir mantık çerçevesi içinde yaklaşıyor ve çözümlüyorsunuz. Çevrenizdeki insanların size yükledikleri sorumluluklar altında ezilmek istemiyorsanız, sesinizi biraz yükseltmeli, paylaşımcı yönü ihmal etmeden inisiyatifi elden bırakmamalısınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu