Astroloji

Haftalık (23-29 Ocak) burç yorumları… Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI / 22.01.2023

BU HAFTA DOĞANLAR:

Sakin ve düzenli yapılarının altında heyecanlı ve atak bir kişilik gizlerler. Hayatı iyimser yaşamalarına rağmen, çoğu kez felsefi düşünce ile hareket ettikleri için, çevrelerine şaşırtıcı bir tablo ile çıkarlar. Yargılama yetenekleri güçlüdür. Çalışkan hırslı ve keskin bir zekaya sahip oldukları için, yaşamda başarılı olmak için her türlü nedenleri vardır. Duygusal yaşamları oldukça karışıktır. Kendilerini denetlemek zorunda kaldıkları zaman, sinirli ve asabi olurlar. Aile bağlarına önem vermelerine rağmen yaşamda yalnız yaşamak zorunda kalabilirler. Egoları çok yüksek olduğu için, kendinden başka hiç kimseye güvenmezler. Sosyal yaşamlarında güçlü konumda olmak istemeleri yüzünden başarılı çalışmalar yaparlar. Bir çok aşk sorunları yüzünden duygusal çıkmazlara girerler Çevre iletişimlerinde sezgileri çok güçlüdür.

KADINLARI:

Dikkat çeken cazibeleri ve bağımsız hareketleri, onları bulundukları toplulukta farklı kulvarlara getirir. Parlak ve sevimli yönleri ile de değişik bir hava estirirler. Gözlemci ve araştırmacı yapısı, ona farklı bir statü kazandırabilir. Meslek konusunda seçici ve detaycıdır. Sanatsal olaylar ilgi göstereceği konular arasındadır.

ERKEKLERİ:

Çok ince sempatik ve iyi yürekli kişileridir. Parlak neşeli ve yaşam zevki ile dolu oldukları için, dost çevreleri oldukça geniştir. Biraz şiirsel bir yapıları vardır. Maceraya olan düşkünlükleri, duygusal konularda bazı problemler yaşamasına neden olacaktır. Değişim isteklerini frenlemelidirler.

ÇOCUKLARI:

Doğal yapılarıyla son derece sevimli çocuklardır. Çevresine gülücük dağıtmaya bayılırlar. Daha küçük yaşlarda oldukça meraklı oldukları için, ebeveynlerini bıktırabilirler. Renkli ve marjinal oyuncaklardan hoşlanırlar. Matematiksel bir zekaları vardır. Çok çabuk kırılırlar.

HAFTANIN  ÇİÇEĞİ:

Mine çiçeği, akasya, sarı menekşe

HAFTANIN RENGİ:

Kırmızı, turkuvaz, elektrik mavisi

HAFTANIN  KOKUSU:

Mandalina, mimoza misk

 

 

HAFTANIN YORUMU

Duygusal yaşantınız karışık

Özgün ve orijinal duygular aynı paralellikte olan düşüncelerle bağdaşacaktır. Bilinçaltı gerekli disiplini sağlayacak ve çözümü zor olan konuların sabırlı bir şekilde irdelenmesi, olayların alt yapısını oluşturacak ve korkular, farklı bir uyarıyı da beraberinde getirecektir. . Aşk ilişkilerimizde çevreye kayıtsız kalamayacağımız bir hafta.. Partnerimizle kıskançlık problemleri yaşayabiliriz. Dikkatli olmalı ve olayları abartmamalıyız. Mevsim hastalıklarına dikkat etmeliyiz.

KOÇ

Gücünüzün farkındasınız

Başarılı olmayı amaç haline getirdiğiniz için, zor hedefler peşindesiniz. Gücünüzün farkındasınız ve yapacağınız işlere planlı bir şekilde yaklaşıyorsunuz İdeallerinizi gerçekleştirecek yollardan beklediğiniz haberlerin istekleriniz doğrultusunda gerçekleştiğini göreceksiniz.  Yeni projeler gündemde. Hızlı hareket etmek istiyor ve duygularınızın götürdüğü yere gitmekten kendinizi alamıyorsunuz. Yeni tanışacağınız kişilerden olumlu bir şekilde etkileneceksiniz. Enerjinizi yüksek tutmalısınız.

BOĞA

Yeni projelere hazırlanın

Paranın gücüne inanıyorsunuz. Kariyer evinizde ilerleyen  Venüs’ den alacağınız olumlu etkiler sizi hoş ve zarif yapacak. Hissettiğiniz gibi yaşamak istemeniz en doğal hakkınız ve bu konuda kendinize baskı yapmamalısınız. Her şeyi ayrıntılı bir şekilde planlamanız kolay bir şey değil. Sistemli yapınız yüzünden, çevrenizde ilgi göreceksiniz.  Yeni projeler gündemde.  Randevu trafiğinizden dolayı hızlı hareket etmek zorundasınız.. Aile içinde mutlu bir haber söz konusu.

 

İKİZLER

Kaçırdığınız fırsatlar karşınıza çıkıyor

Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalısınız. Kariyer savaşları verdiğiniz konularda sert bir tutum izleyebilirsiniz. Gücünüzü gösterebileceğiniz konuları seçmenizde yarar var. Bu dönem aniden kaçırdığınız eski iş fırsatlarını yeniden karşınıza çıkması karşısında şaşırabilirsiniz. Hak ettiğiniz fakat bir türlü gelemediğiniz bir iş konumuna seçilebilirsiniz. Geciktiğiniz başarılarınız size ödül olarak dönecektir. Bu hafta düşünce ekseninizin artı ve eksilerini dengede tutun.

 

YENGEÇ

Aşk ve sosyal hayatınız canlanıyor.

Duygusal anlamada renkli kişiliğini rahatça ortaya koyabileceksiniz. Çevrenizi kişisel olarak etkileyecek ve bir çok kişinin ilgisini üzerinize çekeceksiniz., Venüs’ün  bulunduğu konum, size olumlu destek verecek. Düşüncelerinizi karşı tarafa aktarırken temkinli davranmalısınız. Geriye dönüşleriniz zor oluyor. Sinir sisteminizin dengesini bozmamalısınız. Engellerin üstesinden gelecek şekilde daha da  güçlü olacaksınız. Duygusal yaşantınızda abartılardan uzak kalmalısınız.

 

ASLAN

Başarılarınızı önemsiyorsunuz

Başarı sizin için önemli bir olgu. Fakat her konuda kendinizi çok fazla yıpratıyor ve içsel disiplininizi bozmak istemiyorsunuz. Düşüncelerinize akıcılık kazandırmak istiyor ve olayları kendi tarzınıza göre yorumluyorsunuz.. Arkadaşlarınızın size önerecekleri fikirlerden yola çıkarak, kendinize daha çok zaman ayırmalısınız. Gerekli donananıma sahip olmanıza rağmen, atladığınız konular üzerinde tekrar düşünme fırsatı yaratmalı ve kendinize süre tanımalısınız. Fırsatlar kapıda.

 

BAŞAK

Tartışma ortamlarından uzak kalın

Görüşeceğiniz kişilerin de genelde yüksek mevkili kişiler olmasına dikkat edeceksiniz. Kafanızın bir kenarında beklettiğiniz olayları yeniden başlatacaksınız. Enerjinizi büyük hedeflere odaklarken, bazılarınız büyük karmaşalar yaşayacak. Sorumluluk duygunuz artacak ve düzenli hareket etmeyi yeğleyeceksiniz. Yakın dostlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçlenecek. Tartışma ortamlarından kaçınmalı, size enerji verecek dostlukları tercih etmelisiniz.

 

TERAZİ

Organizasyon başarınız artıyor

İkili ilişkilerinizde duygusal davranmaktan kaçınmalısınız.. Hissi  yönleriniz ortaya çıktığı zaman, arkadaşlarınızı şaşırtıyorsunuz. Hayatınızda bazı değişikliklerin arifesindesiniz. Planlarınızı yaparken dikkatli olmalısınız. Aşk ilişkilerinizde artık felsefenizi değiştirmelisiniz. Arayışlarınıza artık  bir son vermelisiniz. Kusur arama huyunuz oldukça olumsuz. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlanmalısınız. İşinizle ilgili yeni değişimler arzuluyorsunuz.

 

AKREP

Tutkular ön planda

Bu hafta önceden hayalini kurduğunuz veya yaptığınız bir yatırımdan önemli bir dönüş sağlayacaksınız. Daha fazla çalışmak ve daha çok işinizle ilgili zaman harcayacaksınız. Başkalarının işine karışmayın ve kendi  bildiğiniz konularda taviz vermeden ilerlerseniz gelecekteki yerinizi daha bir sağlam temellere oturtacaksınız. Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek.

 

YAY

Aşk yolculukları gündemde

Güçlü sezgilerinizi ön plana çıkarmalı, çalışmalarınıza destekleyici  davranışlarınızı belirlemeli ve olayları dengelemelisiniz. İdealist tavırlarınızı başkalarına ters gelebilir fakat çevrenizi her konuda ikna edebileceksiniz. Sadece sorumluluklarınızla ilgilenin. Hayallerinizi fırsatlar zincire çevirmek için önünüzün açık olması çok güzel. Yabancı ülkelerle ilgili aşk ve iş  fırsatları karşınıza çıkıyor. Çevresel koşullarınızı yeniden biçimlendirmek sizin elinizde.

 

OĞLAK

Sorgulamalarınız bitmiyor

Bu hafta çevrenize karşı oldukça kapalı ve ketum bir tavır içindesiniz. Bazı olayları tekrar tekrar irdeliyorsunuz. Birlikte çalıştığınız kişilerin, finans desteklerini isteyebilirsiniz. Onların size karşı tutumlarından farklı sonuçlar çıkarmadan önce, olayların nedeni üzerinde durduğunuz zaman kısa sürede çözüme ulaşabileceksiniz. Kişisel enerjinizi ve araştırmacı ruhunuzu ortaya çıkarmak için, hedeflerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Kendinize iş icat etmekte üstünüze yok.

KOVA

Herkesin gözü üstünüzde

Venüs burcunuzda ilerliyor. Bu hafta, ilginç bir evrensel deneyimden geçiyorsunuz. Sezgisel yeteneğiniz güçlenecek ve olaylara farklı bir boyuttan bakacaksınız. Yine gizli yeteneklerinizi kullanabilme özelliğiniz belirginleşecek. Fakat siz mistik yönlerinizden çok, idealizm konusunda kendinizi sorgulayacak, yaşamla ilgili pratik düşünceler içinde olacaksınız. Bu dönemde yaratıcılığınız devam etmekte. Herkesin gözü sizin üstünüzde olacak. Yaşamanızı gözden geçireceksiniz

 

BALIK

Gizli aşklara dikkat

Venüs bilinçaltı evinizde. ilerliyor. Gücünüzü ispat etmenin ve yaşam sınavlarınızdan geçirmek için uygun bir dönem. Kozmik etki, istekleriniz doğrultusunda size destek veriyor. Popüler çevrelerde dolaşmaktan hoşlanacak ve renkli yaşamaya devam edeceksiniz. Eski dostlarla buluşma planları yapacaksınız. Yatırımlarınız sizin için çok önemli olacak. Borçlarınızla ilgili bir sorun varsa; halletmeye çalışın. Aile ve yuva evinizde geri giden Neptün duygularınızı  karıştırmaya devam ediyor.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

 

 

 

 

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu