AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (25-31 Aralık) burç yorumları

BU HAFTA DOĞANLAR:
Sorunlarını kendi doğrularıyla çözen pratik kişilerdir. Entelektüel çevrelerden hoşlanırlar. Yaşamları boyunca kaliteli bir ömür sürmeyi amaçlarlar. Marka merakları vardır. Toplum içinde önemli bir yerde olmaya özen gösterirler. Kritikçi ve sorgulayıcıdırlar. Mesleki konularda grup çalışmalarına önem verirler. Ani verdikleri kararlar yüzünden zarara uğrayabilirler. Yeni atılımlara her zaman heveslidirler. İdeallerini gerçekleştirme çabaları hiç tükenmez. Ruh enerjileri sanatsal olaylarda kendini gösterir. Daima yanında ona eşlik edecek eş ve ortağa ihtiyaçları vardır. Bilinçaltları normal kişilerden çok daha fazla güçlüdür. Çoğu kez geçmişe olan bağlılıkları onları üzer. Gücü seven kişilerdir. . Ailesine ve evine bağlıdırlar. Çok sevecen ve şefkatli tiplerdir.

HAFTANIN YORUMU:
Bu hafta, yaşamımızda lüksün ve konforun yeri çok büyük olacak. İsteklerimizde artış gözleniyor. Zamanı her konuda kendi amaçlarımıza uygun kullanmak isteyeceğiz. Para hareketinin yoğun olduğu bir hafta. Aklımız sürekli finans konularında olacak. Evliliklerde partnerlerin paraları ile yaşanacak kazançlar söz konusu olacak. Sosyal aktivitelerin ve resepsiyonların yoğun olduğu bir gün. Düşüncelerimizde sabit hareket edeceğiz. Kararlarımızdan ödün vermek istemeyeceğiz. İş adamı, şirket yöneticileri banker ve politikacıları için önemli dönemlerden biri. Bazı özel anlaşmalar yapılacak. Şirketler arası transferler söz konusu olacak. Yaşlılarla yapacağımız iş birlikleri bize maddesel kazançlar sağlayacak.

Koç
Güneş’le birlikte Venüs, Merkür’le yaptıkları olumlu açı; isteklerinizdeki netlik ve düşüncelerinizdeki kararlılığı ortaya çıkaracak ve arzularınızı gerçekleştirme yolunda çevrenizi de kullanacaksınız. İkna kabiliyetiniz oldukça yüksek seyrediyor. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. Pratik davranışlarınızla bir çok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Uranüs kişisel evinizde geri gitmesine rağmen; Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Bireysel çalışmalarınızı destekleyici yolculuklar yapacak ve yaptığınız yolculukların yurt dışı menşeli olmasına dikkat edeceksiniz. Yenilikler konusunda temkinli hareket edeceksiniz. Bazıları sizin alışkanlıklarınız konusunda tepkisel davranabilirler fakat düşüncelerinizi inatla savunmanız nedeniyle yetersiz kalacaklar. Bu dönem yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alıyorsunuz. Satürn 21 Aralıkta Yay’daki yolculuğunu bitiriyor ve Kendi yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçiyor. Disiplinli bir kariyere hazırlanın.

Boğa
22 Aralık’a kadar Güneş ve Satürn 8. Evinizde ilerliyor. Ailenin bazı yaşlı bireylerinin hukuksal mirasları söz konusu olabilir. Uzun süredir kafanızı meşgul eden maddesel problemlerinizi gözden geçirmelisiniz. Unutulmuş ve dalgınlıkla atladığınız bir borç ve ödeme yüzünden mahkemelik problemlerin eşiğine gelebilirsiniz. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Israrcı olduğunuz konularda, katı bir inatçılık içinde olmayıp, ikna ya yönelik ılımlı tavırlarla olaylara yaklaşın. Çevrenizde oldukça cazibeli bir hava estireceksiniz. . Babanız ve ya aile büyüklerinizin size fikirsel katkılarına karşı çıkarken, kendi düşüncelerinizi uygulama konusunda ısrarcı olacaksınız.. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek. Eski hatalarınızın, tekrar sizi rahatsız etmesini engellemek sizin elinizde. Riskler konusunda temkinli davranmalı ve öfkenizi kontrol etmelisiniz. Yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yapmalısınız. Karşıt evinizde Jüpiter ve Mars ayın büyük bir kısmı birlikte hareket ederek size şans vermeye devam ediyor. Küçük duygular bir anda çığ gibi büyüyebilir . Her duygu aynı olmaz. Ayrım yapmalısınız… Ani olayların sürprizlerine hazır olun.

Close up shot of astrological clock in Piazza San Marco, Venice

İkizler
Venüs karşıt iletişim evinize geçiyor. Bu dönemde; Grup çalışmaları gündemde olurken, sevilen ve uyumlu dostlarınızdan önemli destekler alacaksınız. Sosyal çalışmalardan hoşlandığınız için, bu tür aktivitelerin içinde olmak isteyeceksiniz. Girişimci yapınıza uygun arkadaşlıklar geliştirecek ve ailenizin de bulunacağı birçok ortak çalışmayı paylaşacaksınız. Her şey sezgileriniz doğrultusunda olmayabilir. Özgürlüğünüzü ifade etmek için uzaklara gitme düşlerinizi biraz daha tartmalısınız. İlişkilerinizde çıkacak sorunları dikkate almalısınız. Partnerinizle ayrı dünyaların kişisi olduğunuzu görebilirsiniz. Süregelen gizli bir ilişkiniz varsa, son verebilirsiniz. Yaşadığınız ilişki için ısrarcı bir tutum izliyorsanız; hatalarınızı ve ilişkinizi canlandırmanın yollarını bulmalısınız. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Ailenizle ortak aktivitelere katılacaksınız. Duygusallık size hata yaptırabilir. Kişisel başarılarınız çevreniz tarafından rağbet görecek. Yine bu dönemde eleştirilere hedef olabilirsiniz. Kendinizi bazı tartışmaların ortasında bulabilir ve taraf tutmak zorunda kalabilirsiniz. Sizi olumsuz etkileyecek dış etkenlerden etkilenmeyerek, öz güveninizi güçlendirmeniz gerekiyor. Yenilikler ve alışkanlıklarınız arasında gereken dengeyi kurmak zorunda kalacaksınız.

Yengeç
Karşıt Güneş; isteklerinizin gerçekleşmesine yardım ederken, kendi inisiyatifinizle cesur davranışlar içinde olacak ve sınırlarınızın ne olduğu konusunda kendiniz karar vereceksiniz. Uzak yollarla ilgili geliştirdiğiniz projelerden vazgeçmeyerek, üstüne gitmelisiniz. Çünkü, bunlar sizin uzun zamandır planlarını yaptığınız konular olacaktır. Kabuğunuzu kırmanın, dışa açılmanın ve sınırlarınızı genişletmenin tam zamanı. Bazıları, evlenerek yurt dışına yerleşecek ve yaşamlarının kilometre taşı olan günleri yaşayacaklar. İlgilendiğiniz konulara göre; uluslar arası ticaret, yabancı ülkelerdeki insanlarla haberleşme ve yazışmalar gündeme gelecektir. Bu konuda ebeveynlerinizden de tam not alacaksınız. Güçlü gruplar içinde olma arzusu ile, arkadaşlarınızla bütünleşmeyi sağlayacak işler peşinde olacaksınız. Seçeceğiniz arkadaşlarınızın çalışma hayatınızda size fayda sağlayacak tarzda olmalarına dikkat ediyorsunuz. Enerjiniz çok yüksek. Sezgisel yeteneğinizi güçlü ve tetikte tutarken, bilinçaltınızda sessiz bir bekleyiş hakim olacak.. Satürn 21 Aralıkta Yay’daki yolculuğunu bitiriyor ve Kendi yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçiyor. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili yeni bir soluklama getiriyor. Daha disiplinli olmak için kolları şimdiden sıvayın.

Aslan
Babanızla birlikte ortak görüşlere sahip olmanıza rağmen, aranızda güç birliğini kurmak adına bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Ortak enerjilerin varlığını yok saymamalı ve kendi düşünceleriniz doğrultusunda hareket etmek yerine birlikte hareket etmeyi yeğlemelisiniz.. Bazılarınız yakın dostlarınızla güzellik ve sanatsal olayların gündeme geleceği çalışmalar içine girebilirsiniz. Bu dönemde yeteneklerinizi baskı altında tutmadan, yapmanız gereken hamleleri akıllıca yerine getirmelisiniz. Ailenizde bulunan akıllı kişilerden faydalanmasını bilmelisiniz. Meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön plana çıkarken, hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Özellikle, maddi konularda hiç kimsenin aklına gelmeyen konularda büyük paralar kazanabilirsiniz. Uranüs uzun süredir yapmayı planladığınız seyahatleri gündeme getirecek. Zevkli seyahatler sizi daha anlamlı kılacak. Çevrenizde beğenilecek ve arkadaşlarınızla güç birliği içinde olacaksınız. Duygularınız güçleniyor ve yılın en olumlu günlerinden birini yaşıyorsunuz. Değişim içinde olmanız ve düşüncelerinizin şekil değiştirmesi sonucunda keşfettiğiniz duygular, ilginç konular üzerinde yoğunlaşmanıza neden olacaktır. Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu hafta.

Başak
İletişim ve yazım kabiliyetinizi arttırıcı çalışmalar içinde olacaksınız. Uzun süredir cesaret edemediğiniz konular üzerinde çalışmalar yaparken, ilişkilerinizi rutinlikten kurtarmak isteyeceksiniz. Uzak yollar ve seyahatlerle ilgili planlarınız gündeme gelecektir. Eğer kardeş ve yakınlarınızla ortak çalışmalar yapıyorsanız, ilişkilerinizi kesebilir veya daha yeni ufuklara yelken açabilirsiniz. Mars Ve Jüpiter , size gereken her türlü desteği verecektir. Başkalarının fikirlerine ihtiyaç duymayarak; fırsatları değerlendirirken, daha sıcak ve aktif bir performans sergileyeceksiniz. Planlarınız yaparken, kendi düşüncelerinizden yola çıkacak ve işinize hiç kimseyi karıştırmak istemeyeceksiniz. Bu dönemde, karşı cins üzerinde isteklerinizi yaptıracak bir güce sahip durumda olacaksınız. Kendinizi ifade ederken, sözcüklerden çok yaptığınız işlerde başarılı olmak isteyeceksiniz. Yaşam kalitenizi arttırırken, bulunduğunuz şartları analiz edeceksiniz. Yarım kalan işlerinizi tamamlamak için en uygun dönemlerden biri. Merkür’ün geri hareketi sırasında, daha önce girişimde bulunduğunuz maddi konuları kapsayan işleriniz tekrar gündeme gelecek. Resmi bir konuda imza atmak, yeni bir işi başlatmak veya gayrimenkul alımı gibi konularda zorlanabilirsiniz, Dikkat edin! Daha sonra istenmeyen sonuçlarla baş başa kalabilirsiniz.

Terazi

Venüs para kazanma kon usunda size şans vermeye başlıyor. Çevrenizdeki şartları değiştirerek, kendi bildiğiniz yolda ilerliyorsunuz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için doğru bir zaman dilimi içinde olduğunuzu biliyorsunuz. Maddi açıdan parlak bir dönemde olacaksınız. Paraya karşı ilginiz artarken, para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Ümitlerinizi yitirdiğiniz anlar oldu. Burcunuzun size verdiği mücadeleci yapınızla pes etmeyip, dayandınız. Kişiliğinizin ve yaşantınızın yenilendiğini hissedeceksiniz. Planlarınızı yapmak için önünüzde yeni projeler gelecek. Amaçlarınıza ulaşmanın arkasında, asıl kendi duygularınızın önemli olduğunu göreceksiniz. Karşı karşıya kaldığınız gerçeklerde, tercihlerinizi yaparken kendi gücünüzü kullandığınızı zannedeceksiniz. Para kazanmayı çok seviyorsunuz. Venüs iletişim evinizde dostluklarınızı sağlam bir zemine oturtuyor.. Satürn isteklerinizi gerçeğe döndürüyor. Hayal gücünüzü, istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz. 7. Evinizdeki Uranüs sizi yorabilir. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanız güçleşebilir veya yanlış algılanabilir. He türlü sınavdan geçmeye hazırlanın.. Kendinizden başka hiç kimsenin güvenilir olmadığına kendinizi inandırmış durumdasınız. Yakınlarınızın dışında hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz.

Akrep
Mars Ve Jüpiter kişisel evinizde ilerliyor… Bu dönemde duygusal konularınıza çok fazla yüklenmeyin. Aşk ilişkileriniz istediğiniz gibi gelişmeyebilir. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanız güçleşebilir veya yanlış algılanabilir, partneriniz tarafından hırpalanabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Partnerinizle aranızda sorun olan; mesleki çabalarınızın, aşk hayatınızın önünde olması ikilemini çözmelisiniz. Bu dönemde yapmanız gereken tek şey, eski dostlarla bir araya gelmek ve anılarınızı tazelemektir. Venüs; parasal konularda bilinçli hareket etmenizi sağlayacak. Paranızın değerini bilirken, tüm enerjinizi para kazanmaya yönelteceksiniz. Sevdiklerinizle paranızı paylaşmak isteyecek ve maddi konulardan elde ettiğiniz donelerle yaşam standartınızı sağlayacaksınız. Çevrenizle birlikte ortak hareket edeceğiniz çalışmalar içinde olacak, sosyal yapınızı destekleyici işler yapacaksınız. Bulunduğunuz ortamlarda lider özelliğiniz ön planda olacak. Size hem para kazandıracak hem de kişisel ilişkilerinizi destekleyecek işler yapacaksınız. MERKÜR iletişim konusunda size destek verecek.. Satürn 21 Aralıkta Yay’daki yolculuğunu bitiriyor ve Kendi yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçiyor. Çevrenizi testten geçirmeye hazırlanmalısınız. . Aşk ve iş bir arada. Bu dönem değişik arkadaş grupları içinde olacaksınız. Özellikle, karşı cinsten dostlarınızın sayısı bir hayli artacak. Sanatsal faaliyetlere daha fazla önem verecek ve bazılarınız tanışacakları ilginç kişilerden aşk teklifleri alacaklar. Bu dönem özel ilişkiler konusunda çok dikkatli olmalısınız.

Yay
Güneş ve Plüton para evinizde ilerliyor. Şans sizi her konuda destekleyecek. Çalışma yaşantınızda gösterdiğiniz performans finans konularında istediğiniz olumlu gelişmeleri sağlayacak ve birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu bir beraberlik sergileyeceksiniz. Güvendiğiniz dostlarınızın fikirlerini alacak, karşılıklı güvene dayalı işbirliği içinde olacaksınız. Kariyerinizle ilgili yaptığınız ve cevap alamadığınız önemli yazışmalara, bu dönem içinde yanıt alırsanız, şaşırmayın. Çünkü Merkür; başlangıcı geçmişe dayalı çözüm bekleyen problemler için güzel fırsatları size sunacaktır. Yine, kardeşlerinizle ilgili mevcut olan sorunları çözmek için gerekli donanıma sahipsiniz. Pratik davranışlarınızla birçok kişinin önüne geçebilirsiniz. Bu nedenle de kişisel ilişkilerinizde rekabet ortamı yaratacaksınız. Aceleci tavırlarınız yüzünden zarar görmek istemiyorsanız, dikkatli olmalısınız. Bulunduğunuz ortamlarda sizi fark etmelerini beklemeden öne atılacaksınız. Başlattığınız tüm çalışmaları inatla sürdürecek ve sonuca gideceksiniz. Ortaklıklar, aşk ve iş ilişkilerinizdeki isteklerinizi kabul ettirme konusunda oldukça kararlı bir tutum izleyeceksiniz. Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha hissi bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacak, çevrenizde gizemli bir hava estireceksiniz. Henüz yeni tanıştığınız kişilerle uygun sohbet ortamları yakalayacak, uyumlu kişilik sergileyeceksiniz.

Oğlak
Dostluklar ve iş anlaşmaları ön plana çıkabilir. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz. Bulunduğunuz grupları, etkileyici konuşmalarınızla ikna edeceksiniz. Sosyal çalışmalara yöneleceksiniz. Yaşamınızın en hareketli ve hızlı günlerini yaşayacağınızı bilmelisiniz. Satürn 21 Aralıkta Yay’daki yolculuğunu bitiriyor ve Kendi yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçiyor. Sorumluluk ve gerçek tanışmaların başladığı günler geliyor. Daha disiplinli olmak zorunda kalacaksınız. Satürn, Venüs, Merkür 12. RUHSAL EVİNİZDE.. Güneş kişisel evinizde Plüton’la birlikte hareket ediyor. Odaklanacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Satın alma duygunuzun yoğun olmasından dolayı düşündüğünüz şeyleri gerçekleştireceksiniz. Ticaretle uğraşıyorsanız; işinizle ilgili atılımları gerçekleştireceksiniz. Yeni iş fırsatlarıyla ilgili yakın çevrenizden önemli ve güzel destekler alacaksınız. Kendinize güveniyor ve başlattığınız işler konusunda kararlı adımlar atıyorsunuz. Babanız veya aile büyüklerinizin tavsiyelerine kulak asmıyor, kendi düşüncelerinizi uygulama konusunda ısrar ediyorsunuz. Zihinsel performansınızda bir artış olacak.

Kova
Kariyerinle ilgili daha ciddi ve hırslı çalışmalar içine gireceksin. Bu dönemde başarılı çalışmalar ve projeler altına imza atacaksın. Mükemmel başarılar eşiğinde iken, sizi aşan konuların altına imza atıyorsunuz.. Dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Pratik, sistemli ve mantıklı yönün ön plana çıkarken, sıra dışı düşüncelerini anında çevrene aksettirebileceksin. Düzenli hareket etme gereği duyuyor, iyi plan yapıyor ve bu özelliğini birlikte çalıştığın kişilere de aşılmak istiyorsun. Bu dönemde gergin bir şekilde olayları sorgularken, yaptığın analizlerle sonuca hızlı gideceksiniz. Yönetme kabiliyetiniz artıyor. Yönetici pozisyonunda iseniz, çevrenizi yeniden koordine edecek gerekli titizliği işinize başarılı bir şekilde yansıtacaksınız. Tüm bunlara rağmen, içinizdeki huzursuzluğu yenmek için çaba sarf etmeniz gerekebilir. Paneller ve konferanslara katılabilirsiniz. Konuşmacı olarak kendinizi ve fikirlerinizi rahatça tanıtabilecek, entelektüel konularda başarılı bir iletişim sergileyeceksiniz. Yeni başlayacağınız işlerinizde kontrollü yol almaya çalışın, her şeyin en kötüsünü düşünerek önceden önlem alın.. Karşınızdaki kişinin düşüncelerine değer vermeyi ve dinlemeyi öğreneceksiniz. Satürn 21 Aralıkta Yay’daki yolculuğunu bitiriyor ve Kendi yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçiyor. Daha disiplinli olmak için kolları şimdiden sıvayın.

Balık
Satürn ve Venüs sayesinde ;çalışmalarınızda alışık olmadığınız şekilde hırslı olacak ve yakın çevrenizden ummadığınız yardımlar alacaksınız. Geçmişte yaşadığınız zorluklarla başa çıkmayı öğreniyor ve güçlükler karşısında önlemlerinizi pratik bir şekilde alıyorsunuz artık. Merkür 22 Aralık2a kadar geri gideceği için çekişmeler yaşayacağınız zorlu günleriniz de eksik olmayacak. Ay boyunca finansal durumunuzda şikayet edeceğiniz bir durum olmayacak. Teknoloji konularında bilginiz, iletişimlerinizde size yarar sağlayacak. Aklınıza gelen birçok düşünceyi yaşama geçirme konusundaki tereddütlerinizi yeneceksiniz. Sevdiğiniz işleri yapmak istiyor ve hızlı gelişen olayları seviyorsunuz. Uzak idealleri ve yolculukları kapsayan çalışmaların planları içinde olacaksınız. Yıllardır beklediğiniz fırsatların gündeme gelmesiyle, çalışmalarınız yüksek bir aktivite kazanacaktır.Felsefi yeteneğiniz daha da yoğunlaşacak ve fikirlerinizi çevrenize anlatma konusunda başarılı olacaksınız. Bu arada çıkacağınız yolculuklarda tanışacağınız kişilerle, yeni duygusal yaklaşımlarda bulunacak fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız.. Satürn 21 Aralıkta Yay’daki yolculuğunu bitiriyor ve Kendi yöneticisi olduğu Oğlak burcuna geçiyor. Yeni atılımlar ve sorumluklar seni bekliyor. Bu üç yıllık süreçten güçlenerek çıkacaksınız .

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu