AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (26 Kasım-1 Aralık) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU:

Eski alışkanlıklarımızı terk edebilir ve çevremizi şaşırtabiliriz. Bazılarımız eşlerinden ve birlikte çalıştığı kişilerden önemli destekler alacaklar. Sonuçlanmayan hukuksal sorunlarımız artı veya eksi bir şekilde bitecektir. Uzun süredir satılmayan bir emlak veya evimizi varsa hemen satışa çıkarabiliriz. Bazılarımız uzak yollardan beklediği mirasları alabilecekler. Paylaşımlarda istenmeyen fakat sonucu daha sonra olumlu olabilecek aksiliklere dikkat. Bazı yasa dışı örgütlerin çalışmaları ortaya çıkarken, birçok yolsuzlukların da önlemi alınacak. Ortaklar arası görüş farklılıklarından dolayı sürtüşmeler ve bazı sözleşmelerin iptali gündeme gelecektir.

 

KOÇ:

Enerjinizi düşük olması nedeniyle, yapmanız gereken bir çok işi yarım bırakmanıza neden olabilir. Karamsarlığa kapılmanız için hiçbir neden yok. Geçici yetersizlik duygusu içinde olmanız her şeyi olumsuz bir şekilde yorumlamanız, zihinsel dağınıklığınızdan ileri geliyor. Çevreniz tarafından yönlendirilebilirsiniz dikkatli olun.  Duygularınızla belli bir mantık gözleniyor. Bu hafta , güven arayışı içindesiniz. Partnerinizle aranızdaki olayların çoğu parasal nedenlere dayanıyor. Onun istekleri karşısında bocalamanız mümkün. Olayların yönü, birazda sizin tavırlarınızla paralel ilerleyecek. Sınırlarınızı zorlamalısınız. Sağlığınızla ilgili önemli bir sorun olmamasına rağmen ağır yiyeceklerden uzak kalmalı ve kalori dengenizi korumalısınız. Ani hareketlerden etkileneceksiniz. Bacak kaslarına kramp girebilir. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız., Sindirim sisteminizle ilgili problemlerin ortaya çıkmasını istemiyorsanız, sizi rahatlatacak yogo ve meditasyon gibi çalışmalara yönelmelisiniz. Fazla yoğun düşünmeniz de ruh sağlığınız üzerinde negatif etki yapacaktır. Sizi mutlu edecek hobilerinize yer vermelisiniz.

 

BOĞA:

İç potansiyeliniz oldukça yüksek. Bilinçaltınızın pozitif  enerji ile yoğunlaşmasından dolayı, yapacağınız geniş bir istek yelpazesi gündeme gelecek.. Bu dönem  maddi konularla ilgili duygusal bir güvene ihtiyaç duyuyorsunuz. Şartlarınızı sağlamlaştırmak için, gerekli alt yapı çalışmalarınızı hızlandırmalısınız.. Uzaktaki sevdiklerinizden mutlu olacağınız haberler alacaksınız. İkili ilişkilerinizde bencilce davranışlarınız nedeniyle, kendi istekleriniz doğrultusunda partnerinize baskı yapacaksınız. Bu şekilde fevri davranışlarınızla, ilişkinizi zorlayabilirsiniz.. Çocuklarınızın bir takım sorunları ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Onların  duygusal anlamda motive etmelisiniz. Sağlık Gezegeniniz Venüs’ün dişlerinize ve iskelet sisteminize özen göstermenizi gündeme getiriyor. Meditasyon ve hobi niteliğindeki çalışmalar sizi rahatlatan terapisel konular olacak. Sizi çok yüklemeyecek sportif faaliyetler, yürüyüşler ve dinlendirici kısa yolculuklar doğal ilaçlarınızdır. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Ayaklarınızı ve bileklerinizi korumalı ve bacaklarınızı hareket ettirmelisiniz. Varisler ve damar sorunlarına dikkat etmelisiniz.

 

İKİZLER:

Karşıt Merkür’ün geri giderken çevre ilişkilerinizde uyumlu olmanızı istiyor. Arkadaşlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçleniyor. Koruma içgüdünüzün yoğun olacağı bir hafta içindesiniz  ve isteklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Fakat, tüm iyi niyetli yaklaşımlarınıza rağmen farklı fikirde olan kişilerle aranızda problemler oluşabilir. Duygusal enerjinizde yükselmeler söz konusu. Bu hafta Mars’ın bulunduğu konum, kazançlarınız konusunda ütopik düşünceler içinde olacağınızı gösteriyor. İş birliğime ihtiyacınız var. Sorgulayacağınız konularda ne denli haklı olduğunuzu düşünmeli ve gerekli çabalarınızı doğru bir şekilde yönlendirmelisiniz. Her şeyi seviyor ve evrenin size verdiği olumlu yansımaları büyük bir teşekkür duygusu içinde kabul ediyorsunuz. Geçmişte kalan hatalarınızın, tekrar sizi rahatsız etmesini engellemek sizin elinizde.. Yardıma ihtiyaç duyduğunuz anlarda, çekinmeden gerekli yerlerden yardım isteyebilirsiniz. Aşk hayatınızda hassasiyetin hakim olduğu bir hafta içindesiniz. Vitamin ve mineral dengenizi korumalı, uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Bu dönem  ayak bilekleriniz oldukça hassas olacak. Ayakkabı seçimine özen göstermelisiniz. Maneviyat duygusu içinde hareket etmek sizi oldukça rahatlatacaktır.

 

YENGEÇ:

Plüton  karşıt burcunuzda ilerliyor  ve partnerinizle  karşıt düşünceler içinde olmanız,  aranızda duygusal sorunların ortaya çıkmasına neden olacak Onun istekleri sizin tarzınıza ters düşebilir. İnatçı ve kendi düşüncelerinize fazla değer veriyor olmanız yüzünden olayları fazla abartmaya başladınız. Saplantılarınızdan vazgeçmelisiniz. Kişiliğinizi ortaya koymaktan hoşlanıyorsunuz. Bu dönem, ketum düşünceler içinde olacak ve çevrenize taviz  vermek istemeyeceksiniz. Sevdiklerinizle bir arada olmak içsel zenginliğinizin artışına neden oluyor.. Araştırmacı yönlerinizi geçmiş bilgilerinizle birleştirerek, iyi bir sentez oluşturabilirsiniz. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Onlarla bir çok iş fırsatı yakalayacaksınız. Sağlık konusunda ; rejim gibi disiplin isteyen işlerle aranız iyi değilse; bu günler içinde gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz. Eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız dikkatli olmanızda yarar var.

 

ASLAN:

Yüksek ideallerinizi yaşama geçirmek için gösterdiğiniz çabanın taşları yavaş yavaş oturuyor. İnce hesaplar ve planlar içindesin Maddi konular sizin için her zaman çok önemli sizde biliyorsunuz.  Kariyerinizle ilgili başarı size parayı da getirecektir. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Yaşamınızla ilgili vereceğiniz kararların sonuçlarını çok çabuk görmek istiyorsunuz. Sabırsız davranmayın. Zamanı yanınıza alarak, emeklerinizin boşa gitmesine izin vermemelisiniz. Arkadaşlarınızla birlikte paylaşım içimde olacağınız bir dönem. Çocuklarınızla ilgilenmek için gerekli zamanı ayırmalısınız.  Onların duygusal problemleri gündeme gelecektir. Organizasyon konusunda başarınızı farklı biçimde ortaya koyacaksınız. Konuşarak halledeceğiniz bazı konular gündemde olacak. Bu  hafta , çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz.  Rutin kontrolleriniz yaptırmalı, spora daha fazla zaman ayırmalısınız. Kemikleriniz için gerekli mineralleri almalı ve dişlerinizle ilgili sorunlarınızı çözmelisiniz.. Özel zevklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Uzun süre ayakta kalmamalı ve ağır olmayan sporları tercih etmelisiniz.

 

BAŞAK:

Yollarla ilgili bazı gelişmeleri takip etmek isteyebilirsiniz. Araştırmacı yönünüzü güçlendiriyorsunuz. İsteklerinizde önemli artışlar var ve kendinize güveneceğiniz işler yapacaksınız. Beklenen  misafirlerin gelmesi sizi sevindirecek. Dostlarınızla bir arada  duygusal coşkular yaşayacaksınız. Merkür geri giderken, kendinize her zamankinden daha fazla güveniyorsunuz. Duygusal yaşamınızı renklendirmek isteyebilirsiniz. Karşılıklı ilişkilerde, yapıcı paslaşmalar söz konusu olacaktır. Yaratıcılığınızı karşı tarafa aktarabilirseniz, mesleki başarınızı ve kariyer hırsınızı olumlu bir şekilde kullanacağınız bir hafta. Sezgisel yetenekleriniz yüzünden yorgun düşebilirsiniz. Uykunuza dikkat edin ve kendinize küçük kazalara karşı tedbirli olun. Mideniz ve sindirim sisteminiz hassas. Ayrıca baş ve boğaz bölgenizi korumalı, boyun bölgenizi zorlamamalısınız. Özellikle iş temponuzun ağır olması ve çok çalışmanız sizi stresli hale getirebilir. Kadınların rahim ve yumurtalık kontrolünden geçmelerinde fayda var. Ayrıca kalp ve tansiyon sorunları olanlar gerekli perhizlerini yapmalı ve diyete başlamamışlarsa bir an önce bu konuya eğilmelidirler.

 

TERAZİ:

Değişik alanlarda yaptığınız çalışmaların ilgi görmesi, motivasyon gücünüzü arttırırken, düşünce sınırlarınızı genişletiyor. Bu hafta, oldukça hareketlisiniz. Çevrenizde bir çok zincirleme işin üstesinden gelebilecek çalışmalar içindesiniz.. Çekiciliğinizi ve kişisel enerjinizi birleştireceksiniz. Aşk yaşantınızı renklendirmek için, duygusal yönlerinizle ortaya çıkacak ve sevdiğiniz kişiyi büyüleyeceksiniz. Onun size olan hayranlığı daha da artabilir. Karamsarlık için uygun bir hafta değil. Küçük ayrıntıların sizi sıkmasına izin vermemelisiniz. Ailenizle ilgili konuların gündem kazanmasıyla yaşadığınız duygu bağlarını pekiştireceksiniz. Güçlü duygularla başlattığınız çalışmalarınızı inatla sürdüreceksiniz. Aile büyüklerinin sorunları gündeme gelebilir Oldukça hırslı bir karakter yapısıyla denemediğiniz konularda başarılı olacaksınız. . Eşinizin veya sevgilinizin parasında faydalanacaksınız. Bu dönemde hem kolay para kanacak ve ödemelerinizi kolay yapacak ve borçtan korkmayacaksınız. Cesur tavırlarınızla dikkat çekmeyi başaracaksınız.. Geçmişe dayalı tecrübelerinizin doğruluğunun, bugün de kanıtlanması sizi her konuda haklı çıkaracak. . Kendinize güveniyor ve gereğinden fazla yoruluyorsunuz. Hafta sonuna  doğru  dinlenmeye çalışın

 

AKREP:

İnatçı yapınızı ortaya çıkaracak çalışmalar içinde olacaksınız. Eğer kalbiniz boş ise, çevrenizde ve arkadaş gruplarınızda ilginizi çekecek biri ile tanışabilirsiniz. Duygularınızı sınamalı ve yanlış bir ilişkiye girmek istemiyorsanız, temkinli davranmalısınız.  Çevre iletişiminizde mükemmel bir gelişme izlenecek. Özgüveninizin sağladığı tüm konularda başarılı olmaktan gurur duyacağınız çalışmalarla gündeme geleceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda oluşmasını beklediğiniz duygusal bağlar, iş veriminizi arttırıyor. Fikirlerinizi kabul etmeleri için, ikna kabiliyetinizi ortaya koymak zorundasınız. Bu dönemde hem kolay para kanacak ve ödemelerinizi kolay yapacak ve borçtan korkmayacaksınız. Eğer yaşınız belli bir sınırın üstündeyse, yatırımlar konusunda belli kaynaklar üzerinde duracaksınız. . Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Uzun süredir gizlediğiniz planlarınız uygulama aşamasına gelirken,  değişimlerde gönüllü davranacak ve cesur tavırlarınızla dikkat çekmeyi başaracaksınız. Sağlığınız bu hafta  mükemmel olacak. Midenize, göğsünüze, ve rejiminize daha fazla önem vermeli ve hayatınızı istediğiniz şekilde yaşamaya devam etmelisiniz. Derin düşündüğünüz konular bilinçaltınızı etkileyebilir. Meditasyon ve hafif jimnastik hareketleri yapmanızda yarar var.

 

YAY:

Bu  hafta, duygularınız oldukça yoğun gelişiyor. Jüpiter’in burcunuzda ilerlemesi ve Merkür’ün geri gidişi, birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda gizli çatışmalara neden olabilir. Sizin her zamanki çözümcü yapınız sayesinde, bazı olaylar çok çabuk geçecek ve dinginliğe kavuşacaksınız..  Çevresel koşullarınızda gözle görülür bir hareketlenme ortaya çıkıyor. Düşüncelerinizdeki yaratıcılık, her anlamda sizi ön plana çıkaracak ve gizli yönlerinizi de ortaya koyacaksınız.. . Beklenmeyen şartların gelişmesiyle, birçok olanağın size sunulması sizi şaşırtabilir. Zevkler için para harcayacaksınız. . İşlerinizin yoğunluğu sinirlerinizi yorgun düşürebilir. Vitamin takviyesine ihtiyacınız var. İç dinginliğinizi sağlama açısından bir fırsat olan bu günlerde, mistik konularla da ilgilenebilirsiniz. Geçmişte üzerinde çalıştığınız ve size ödül getirmesini beklediğiniz tüm konular sizi destekleyecek. Mesleki konularda etkin kişiler istediğiniz şansı size verecekler ve birçok fırsatı bir arada yakalayacaksınız. Eğer sağlık sorunlarınız varsa hızla iyileştiğiniz göreceksiniz. Bu dönem değişik alternatif iyileşme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Detoks rejimleri sizin için oldukça uygun olacak. Hızlı hareket etmeniz yüzünden küçük kazalara meyillisiniz

 

OĞLAK:

Plüton , burcunuzda  ilerliyor… Duygusal romantik ve her an gözyaşı dökmeye hazırsınız. Yüksek enerjinizi olumlu kullanmalısınız. Yaratıcı yönleriniz ön planda olacak. Duygusal konularla ilgili karışık düşünceler içindesiniz. Karşı tarafın sizi yanlış anlamasından korkuyorsunuz. Hava şartlarından kaynaklanan strese dikkat etmelisiniz. Doğal yapınızı ortaya koyacak çalışmalarla ses getirmek istiyorsunuz. Güçlü bağların sizin için önemli olduğunu bildiğiniz için, ilişkilerinizde ortalama davranıyor ve kapınızı hiç kimseye kapatmak istemiyorsunuz. Bu hafta, partnerinize karşı koruyucu duygularla hareket edecek ve ona sahiplenici davranacaksınız. Yaşantınıza girecek kişilerin ailesinin sevgi ve sempatisini kazanacaksınız. Fiziksel anlamda oldukça çekici ve aktif bir tavır içindesiniz. Ortaklıklar, aşk ve iş ilişkilerinizdeki isteklerinizi kabul ettirme konusunda oldukça kararlı bir tutum izleyeceksiniz. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estireceksiniz. Duygusal konularda hırçın yönleriniz sizi gergin yapabilir . Yağlı yemeklerden uzak kalmalı ve temiz havada yürüyüşler yaparak, vücudunuzun formunu korumalısınız. Şekerli gıdalar bel ölçülerinizi kalınlaştıracağından, özellikle meyve türü ve lifli gıdalarla beslenmeye özen göstermelisiniz.

 

KOVA:

Entelektüel oluşumlar için uygun bir hafta olmasına rağmen, duygusal takıntılarınız yüzünden olayların sınırlarını genişletebilirsiniz. Evinizde olabilecek değişimlere karşı, huzursuzluk duymanız gerekmiyor. Sistemli hareket ettiğiniz müddetçe, hedeflerinizi belli bir noktada yaklaşacaksınız.. Duygularınızdan emin olduğunuz bir gün. Fikirlerinizi açıkça ortaya koyarken, işin duygusal zenginliğini de, unutmuyorsunuz. Bugün, bulunduğunuz ortamlarda yumuşak ve sade davranışlarınızla herkesin takdirini kazanabilirsiniz. Haksızlıklar karşısında takınacağınız yapıcı tavırlar dikkat çekeceksiniz. Artık para biriktirmek isteyeceksiniz ve maddiyata gereken önemi vereceksiniz. Özgün fikirli kişileri sevmenize rağmen, alışkanlıklarına bağlı ve kuralcı tipleri tercih edeceksiniz. Kişisel değer kavramlarınız önemli. Sizden yaşça büyük kişilerin etkisinde kalacaksınız. Bu ortak organizasyon çalışmaları içinde olacağınız biri olabilir.. Bu hafta  dişler, dizler, kemikler bu ayın dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. Uyku düzeniniz önemli. Çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz. Yine bu ay açılan iştahınıza karşı önlem almalısınız. Zevklere düşkünlük görülecek. Kıyafetlerinizle ilgili dolabınızı yenileyebilirsiniz. Olumsuzluklardan pozitif düşünce tekniği sayesinde kurtulabilirsiniz. İskelet sisteminizi yormamalısınız. Dinlenmeye özen gösterin.

 

BALIK:

Değişkenlik göstermek için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz. Meraklı yapınızı ön plana çıkarıyorsunuz. Yol fırsatlarını değerlendirmelisiniz. Birlikte olduğunuz kişilerle felsefi konuşmalar yaparak, bilgi dağarcığınızı istediğiniz tarzda kullanabilirsiniz.  Duygusal hayatınızda; partnerinizle anlaşamayacağınız konuları, gündeme getirmek istemeyebilirsiniz. Haklı olduğunuz nedenleriniz var ve değişken duygular içindesiniz. Sezgilerinizi güçleniyor ve yaşadığınız olayların alt yapısındaki sorunları önceden hissediyor ve çözüm getiriyorsunuz.

Konuşmalarınızla çevrenizi istediğiniz gibi etkileyeceksiniz. .Sağlığınız mükemmel görülüyor. Mars size çekicilik ve enerji verirken, sinirli ve asabi olmanız da, neden oluyor. Dişler, dizler, kemikler bu ayın dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. Uyku düzeniniz önemli. Çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz.  Rutin kontrolleriniz yaptırmalı, spora daha fazla zaman ayırmalısınız. Kemikleriniz için gerekli mineralleri almalı ve dişlerinizle ilgili sorunlarınızı çözmelisiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu