AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (27 Kasım-3 Aralık) burç yorumlarınız

HAFTANIN YORUMU:
Bu hafta  kendimizi değişken duygular içinde bulabiliriz. Sanatsal olaylara ilgimiz artıyor. Duygusal yaşantımızda karmaşalara bir disiplin getireceğiz. Sevdiklerimize daha fazla ilgi göstereceğiz. Kendimizi ortaya koyacak ilişkiler içindeyiz. Aktivitelerimiz hızlanıyor. Değişik tezatların birbirini tamamlaması günümüzü ilginç hale getirecektir. Kendimizi aşacağımız konuların karşımıza çıkması bizi olumlu kılacaktır.

BU HAFTA DOĞANLAR
Akıllı ve mantıklı kişilerdir. Yaşama çok farklı bakarlar. İç disiplinleri mükemmel olması nedeniyle huysuz ve kaprisli bir tabloyla ortaya çıkabilirler. Yaşam kaliteler çok yüksektir. Seçici ve ayrıştırıcıdırlar. Kendilerine her konuda güvendikleri için, sadece kendi fikirlerini beğenirler. Güler yüzlü bir karaktere sahiptirler. Hem sosyal, hem de iş konularında dürüst ve adaletli davranırlar. Giyim ve kuşam konusunda kendilerine gereğinden fazla özen gösterirler. Tutumlu olmayı denemeli ve zevklerine fazla para harcamamalıdırlar. Özgün ve araştırmacı bir zekaya sahiptirler. Yaşamda öğrenme istekleri; sınırlarını geniş tutmalarına neden olur.. Hayatlarının ilk adımlarında çok fazla değişim yaşamalarına rağmen, ileri yıllarında sabit bir tablo ortaya çıkarırlar. Ebeveynleriyle ilgili gizli acıları olabilir. Çocukluk yıllarıyla ilgili bilinçaltı takıntıları vardır.

KOÇ
İş disiplininiz mükemmel gidiyor. Bu hafta çevrenizdeki kişileri tarzınızla etkileyecek ve biraz da baskıcı bir tutum sergileyeceksiniz. Kendinize güvenmenize rağmen, üstlerinizle konuşurken, daha sakin ve temkinli, olmalısınız. Maddi konularla ilgili düşüncelerinizi yakınlarınızla tartışmamalı, ketum olmalısınız. Dengelerinizin çok önemli olduğunu biliyor ve dış ilişkilerinizi başarınızı destekleyecek yönde kullanmak istiyorsunuz. Olaylar karşısındaki duygusal yaklaşımlarınız günlük yaşantınızdaki küçük dengeleri bozmayacak şekilde gerçekleşiyor ve başarıyorsunuz da. Parasal konularda gelişmelerde, istediğiniz yönde bir rota tutturuyor. Yakın çevre ilişkilerinizde bir canlılık gözlenecek, yeni tanışacağınız insanlarla, ortak çalışmaların temelini atacaksınız. Enerjinizdeki artış nedeniyle, kendinizi güçlü hissedecek, bunu konuşmalarınıza da yansıtacaksınız. Çevrenizde karşılaşacağınız olumsuz davranışlardan, psikolojik olarak etkilenseniz bile gerçek anlamda gücünüz kaybetmeyeceksiniz fakat küçük ilişkiler konusunda zorlanacaksınız. İdealist yapınızın ödün vermeden başarınızı yükseltmenin kolay olmadığını, siz de fark ediyorsunuz. Bu hafta  mantıklı konuşmalarınızla, çevrenizi etkileyecek ve istediğiniz sonuca yaklaşacaksınız.

BOĞA
Ortaklıklar konusunda beklemenizde yarar var. Bu hafta, bazı dostlarınızın sizden destek beklediğini görecek ve yardım etmek isteyeceksiniz. Atılımcı ruhunuzu ortaya koyarken, size kazandıracağı avantajları da düşünmelisiniz. Karşı tarafın, yapacağı hataların sorumluluğunu siz, yüklenmek zorunda kalabilirsiniz..  İş ve aşk yaşantınızı birbirine karıştırabilirsiniz. Olaylara fazla duygusal yaklaşıyorsunuz. Hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız çevrenizde, sizden saklanan gerçekler konusunda fevri davranmak yerine, beklemeyi yeğlemelisiniz. İlişkilerinizde güvensizlik duygusu içinde hareket ediyorsunuz. Hedeflerinizde ilerlemek ve iş yaşantınızda gelişmek istiyorsanız, arkadaş çevrenizde güçlü dostların yardımına ihtiyacınız olacak. Zorlandığınız konularda yardım almalı ve sabit düşünmekten vazgeçmelisiniz. Kazançlarınızın artışı, kariyerinizle paralel ilerlerken, enerjinizi doğru kullanacağınız alanları seçmelisiniz. Bu arada, yakın dostlarınızla bile fikirlerinizi paylaşmamalısınız.  Ortaklarla çıkabilecek problemler, sürtüşmelere neden olacaktır. Çalışmalarınızda, sınırlarınızı belli bir düzen arayışı içinde çizdiğiniz bir hafta içindesiniz.

İKİZLER
Yeniliklere açık olmanıza rağmen, bugün eski alışkanlıklarının etkisinde kalabilirsiniz. Geleneksel kişilerle birlikte geçmiş olayları konuşmaktan zevk alacağınız bir gün. Uzak yollardan gelecek sürpriz haberler karşısında keyifli bir hafta yaşayabilirsiniz. Evinizdeki eski eşyaları gözden geçirmeli veya yenilemelisiniz. Duygusal enerjinizin gücünü sosyal ilişkilerinize rahatça yansıtacaksınız. Sıra dışı düşünceleriniz paylaşmak için, kendinizi farklı alanlar bulabilirsiniz. Mantığınızı zorlayacak ve kendinizi sınayacak sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kardeşlerinizin sizin yardımına ihtiyacı olacağı bir dönemdesiniz. Onlara gereken desteği vermelisiniz Maddesel konulara takıntılı olmak istemiyorsunuz. Kişisel güvenliğiniz için, parasal problemlerle uğraşmak canınızı sıkabilir. Kuşkucu yönlerinizden kurtulmalısınız. Bu hafta, yeni iş olanakları konusunda bazı görüşmeler yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızın önereceği bazı tekliflere hayır demeden önce düşünmelisiniz. Mantığınız ve duygularınız arasında denge kurmaya çalışırken, kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde yaşadığınız çelişkiler sizi zor durumda bırakacaktır.

YENGEÇ
Cesur tavırlar içinde olacaksınız. Bu dönemde sizi dizginlemek oldukça zor olacak. Kararlı bir şekilde savunduğunuz fikirlerinizden taviz vermeyeceksiniz. Ortak çalışmalarınız ve dostluklarınızda hakim bir tavır sergileyerek kendi düşüncelerinizi karşı tarafa dikte edeceksiniz. Aktif bir imaj sergilemeniz nedeniyle, çevrenizdekiler sizin gücünüzden yararlanmak isteyebilirler. Eşit iş paylaşımları içinde görünseniz de, onlar üstü örtülü bir şekilde sizin himayenizdeler. Bu nedenle onlara karşı yapıcı tavırlar içinde olmalısınız. Yoğun etkileme gücünüz ile birlikte, iş performansınızda artışlar görülecek. Ortağınızla iş yapıyorsanız ve hoşnut değilseniz işte tam kurtulmanın sırası. Duygularınızı ve düşüncelerinizi açıkça söylemekte fayda var. Karşınızdaki kişileri incitmekten çekindiğiniz için fikirlerinizi açıklamakta zorlanabilirsiniz.  Fedakarlıklarınızın karşılık görmeyeceğinizi zannederek susmayı tercih ediyorsunuz. Fakat, yardım etme duygunuz oldukça yoğun ve birlikte çalıştığınız kişilerin işlerini kolaylaştırmak için elinizden gelen her şeyi yapacaksınız. Düşüncelerinizi açıklarken, karamsar davranmayı bırakın ve her zamanki akılcı bir yaklaşımı seçin.

ASLAN
Telaşlı heyecanlı ve aktif bir hafta. Kişiselliğiniz ve arkadaşlık ilişkileriniz ön planda olacak. Bireysel arzularınız ön planda olmasına rağmen, aktivitelerinizde dostlarınızdan da vazgeçemiyorsunuz. İş konusunda çıkabilecek bazı aksilikler karşısında hemen paniğe kapılmayın ve değişen şartlara uyum göstermeye çalışın. Hayal kurmak iyidir ama fazlasının zarar unutmayın. Karşılaştığınız her ilginç kişiyle, mesleki konularda dertleşmek isteyebilirsiniz. Sosyal ilişkilerinizde toplumsal egolarınızı sergilemek isteyeceksiniz. Düşüncelerinizi gizleyecek ve çevrenize güvenmeyeceksiniz. Kazançlarınızla ilgili planlarınızı, aileniz de dahil olmak üzere çok az kişi ile paylaşabilirsiniz.   Gerçek paylaşımlarınızı ailenin dışındaki kişilerle gerçekleştireceğiniz kesin. Maddi konularda planlarınız saklamanız olumlu şartları da beraberinde getirebilir. Özellikle sizden yaşlı ve güçlü kişilerle uyumlu dostluklar kuracaksınız. Çalışma arkadaşlarınızla birlikte güçlü birliktelik oluşturabilirsiniz. Duygularınızın size yönlendireceği yeni konulara ilgi duymanıza rağmen, önünüze çıkan geleneksel engeller yüzünden, kendinizi kısıtlanmış gibi hissedebilirsiniz. Mide problemleri yaşayabilirsiniz.

BAŞAK
Toplumsal egolarınız sınır tanımıyor. Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde fikir alış verişlerine gireceksiniz. Yaşamdan birçok şey bekliyorsunuz. Düşüncelerinden yararlanabileceğiniz dostluklar kuracak ve bu konuda müthiş bir iletişim içinde olacaksınız. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. Kariyerinizi genişletmek amacı içindesiniz. Çevrenizdeki mantıklı kişilerin desteği, size önemli prestijler kazandıracak. İşbirliğine önem vereceğiniz bir hafta. Kişisel değerlerinizin farkındasınız ve ileri görüşlü tavırlarınızla sorumluluğunu aldığınız konularda başarınızı garantiliyorsunuz. Gizliliklere gereksinim duyabilirsiniz. Sır olmayı tercih ediyorsunuz. Riskler size yakışıyor ve bu atılımlardan alnınızın akıyla sıyrılıyorsunuz. Kariyer evinizdeki açı sizi hırslandıracak. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alacaksınız. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Sezgileriniz size başarılarınız konusunda yardımcı olacaktır. Disiplinli davranmakla bir fırsatı kendinize çekeceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin kurallara uymasını istiyor ve onlarla birlikte kitlesel bir başarı istiyorsunuz.

TERAZİ
Sosyal ilişkilerinizde birlikte olduğunuz kişilerin akılcı yönlerinde faydalanabilirsiniz. Çevrenizde bilmediğiniz olayların arkasındaki sorunları nasıl takip etmeniz gerektiğini irdelemek yerine olayları kendi akışına bırakın. Başarılarınızın altında ailenizin size vereceği desteğin katkısı olduğunu biliyorsunuz. Onlarla aranızda olabilecek pürüzle gününüzün motivasyonsuz geçmesine neden oluyor. Kişisel kavgalar yerine işlek zekanızı mantıkla birleştirebilirsiniz. Olayların çift yönlerini düşünecek ve iyi bir kombinasyon sağlayacaksınız. Durum değerlendirmesi yapmanız gereken bir hafta içindesiniz. Olayların nedenlerinin altında duygusal nedenler arıyor ve kendi içinizde bir takım gizli mesajlar arıyorsunuz. Yakın arkadaşlarınızla birlikte ortak bir fikir oluşturacaksınız. Onların ve çevrenizin fikirlerinin ilginç olması sizi olumlu etkiliyor. Kendi adınıza güven duygusunun önemli olduğunu bildiğiniz için, size bu duyguyu sağlayacak kişilerin etkisinde kalıyorsunuz. Sizden yaşça büyük arkadaşlarınızdan güç alacaksınız. Ertelediğiniz konuları yeniden ele alabilir ve düzenleyebilirsiniz. Hatalardan koktuğunuz bir süreçtesiniz. Yapacağınız işlere hiç kimseyi karıştırmamaya çalışmalısınız.

AKREP
İnanılmaz sürpriz olaylar karşısında küçük dilinizi yutabilirsiniz. Aşk her an her yerde. Eski ve yeni aşklar arasında bocalamanız yüzünden kendinize bile ters gelebilirsiniz. Seviyorsanız, sevginize sahip çıkmalı ve onun hatalarını gözünüzde büyütmemelisiniz. Çünkü yaşamda kusursuz bir insan olmayacağını artık öğreniyorsunuz. Katıldığınız akşam toplantılarında gözünüze hoş gelen biriyle flört edebilirsiniz. Daha sonra onun sizinle ilgili düşünceleri kafanızı karıştırabilir. Olması güç sorunlar başınızı ağrıtacaktır. Rutin düzeninizi bozabilecek aşklara yelken açmamalısınız Karşınıza yepyeni bir aşk çıkartacaktır. İş arkadaşlıklarının aşka dönüşmesi ve uzun sürecek birlikteliklerin gündeme gelmesi söz konusu olacak. Yine yakın çevrenizle birlikte ortak ve uzun soluklu işler yapacaksınız. Kişiliğinizle ilgili yeni kararlar almanız mümkün. Fiziksel, mantıksal ve ruhsal açıdan güçlü olmak istediğiniz bu dönemde, bazı sabit düşünceleriniz yüzünden aşırıya kaçabilirsiniz. Bu nedenle; güçlü arzularınızı kontrol etmekte yarar var. Sosyal kişiliğiniz, güçlenen özgüveniniz ile birlikte ortaya çıkacak ve bazı  aktivitelerde beklemediğiniz tanışmalar olacak.

YAY
Arkadaşlarınızla duygusal bağlarınızın güçlü olduğu bir dönem.. Girdiğiniz topluluklarda istediğiniz her türlü destek istemeseniz de oluşacaktır. Çünkü içsel disiplininiz çok fazla ve insanlar size güveniyorlar. Yakın ilişkilerinizden anlayış ve duygusallık bekliyorsunuz. İlginçliğinizin sırrı, farklı boyutlarda olmanızdan ileri geliyor. Güzelliklere karşı duyarsız olamadığınız için, karşılaştığınız olaylarda farklı bir estetik arıyorsunuz. Düşüncelerinizi toparlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Bilinçaltınız oldukça karışık ve sizden bekledikleri performansı sunmakta zorlanabilirsiniz. Oysa kişisel zenginliğiniz çok fazla ve olumsuz şeyleri fazla düşünmeyin. Olayların üstünüze geldiğini görecek ve sevdiğiniz kişilerin düşüncelerine sığınma hissi duyacaksınız. Sezgilerinizin fazla gelişmiş olduğunu siz de biliyorsunuz. Rekabet duygusuna ihtiyacınız yok fakat çevrenizdeki kişilerin sizden düşüncelerini saklamalı, sizde yeni bir egonun gelişmesine neden oluyor. Beklentilerinizin altında yatan gerçekleri bilmenize rağmen, olayları görmezlikten gelmek, sizi geçici olsa da rahatlatıyor. Bugün gizli hesaplar içinde olmanız gerekiyor. Sonradan gelişebilecek olaylara karşı tedbirli olmanızda yarar var. Başkalarına yardım ederken, kendi düzeninizi bozuyorsunuz.

OĞLAK
Duygularınızı yoğun yaşadığınız bir hafta içindesiniz.  Yaratıcılığınız hız kazanıyor. Yaşamınızda gerçekleşebilecek tüm olaylara farkı bir şekilde yaklaşıyor ve çabalarınızın boşa gitmesinden hoşlanmıyorsunuz. Aşırı çalışmanız gerekebilir. Enerjinizi bölmeden yoğunlaşmalısınız. Yaşam kalitenizi arttırma konusunda yapacağınız çalışmalar sizi olumlu etkileyecek ve kendinizi rahat hissedeceksiniz. Yakın çevrenizle birlikte ortak aktiviteler ve eğlenceli geziler, gündeme gelecektir. Hayallerinizi arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz.. Fakat eleştirilere karşı açık değilsiniz. Organizasyonlar ve iş birlikleri önem kazanıyor. İdealist tavırlarınızı başkalarına ters gelebilir fakat onları her konuda ikna edebileceksiniz. Sizden olumlu şekilde etkilenmeleri sizin lehinize gelişiyor. Karşıt ilişkilerinizde kendi gücünüzün farkındasınız ve olayları farklı bir şekilde ele almayı iyi biliyorsunuz. Ani gelişen olaylara karşı temkinli ve belirgin bir tavır içindesiniz.. Arkadaşlarınızın yanında kendinizi daha iyi hissediyor olmanız, onlarla daha sık görüşmenize neden oluyor. Çevrenizde orijinal fikirlere önem verdiğiniz için, arkadaş seçimleriniz de bu yönde oluyor.

KOVA
Düşündüğünüz olayları çevrenizle paylaşmaktan zevk alacağınız bir gün. İletişim konusunda oldukça başarılı bir grafik çiziyorsunuz. Venüs kariyer evinizde ilerlerken, yakın ilişkilerinize renkli fakat dağınık bir hava verebilir. İlgi alanlarınız çok fazla ve geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Tercihlerinizi doğru yapmalısınız.  Bu hafta, maddi konularda ilginç araştırmalar içinde olacak ve özgürlüğünüzü kanıtlayacak ve farklı kişilerin fikirlerin yola çıkarak, kazançlarınızı belirleyici işler yapacaksınız. Yaratıcılığınızı ortaya koyacak yolculuklar söz konusu olacak. İkili ilişkilerinizde geleceğe yönelik kararlar alabilirsiniz. Bu dönem  yaşamı sorguluyorsunuz.. Ketum davranışlarınız altında gizli planların ve önemli konuların olduğunu çevrenizden saklamayı ve sorumluluklarınızı tek başına yüklenmeyi seviyorsunuz. İkili ilişkilerinde karşı tarafın şartlarını kendi düşüncelerinizle birleştirmek isteyebilirsiniz. Sosyal çevrenizde sizi etkileyecek kişilerle birlikte olacak ve ortak çalışmalar içine gireceksiniz. Amaçlarınıza uygun kişilerle görüştüğünüz zaman, kendinizi çok daha mutlu hissediyorsunuz. Yaşam felsefenizi destekleyici derin düşüncelere sahipsiniz ve paylaşmaktan hoşlanıyorsunuz..

BALIK
İdealist yapınızın ödün vermeden başarınızı yükseltmenin kolay olmadığını, siz de fark ediyorsunuz. Bilinçaltınızda biriktirdiğiniz birçok düşünceyi dağıtmayı denemelisiniz. Ailenizin ihtiyaçları karşısında sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. Onların problemlerinin canınızı sıkmasını istemiyorsunuz. Mantık ağırlıklı düşüncelerden yola çıkarak, çözümleyici noktaları bulacaksınız.. Sezgisel gücünüz çok yoğun. Duygusal ilişkilerinizde olumlu bir hareketlenme söz konusu. Sadece mantığınıza güveniyor ve düşüncelerinizden taviz vermek istemiyorsunuz. Sizinle aynı tarzda düşünen kişilerle yaptığınız görüşmelerden büyük keyif alacaksınız. Fikirlerinizi karşı tarafa istediğiniz gibi yansıtabileceksiniz. Güven duygusunun çok önemli olduğunu ona hissettirmelisiniz. Bu hafta her zamankinden çok daha fazla çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Çalıştığınız kişilerin iş disiplini ve iş ahlakına önem veriyorsunuz. Düşündüğünüz her şeyin kısa sürede çoğaldığına ve arttığına şahit olacaksınız. Sağlığınızla ilgili ruhsal problemler yaşamak istemiyorsanız, olayları gereğinden fazla irdelememelisiniz. Ayaklarınızla ilgili problemler olabilir. Dikkatli olun.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu