Astroloji

Haftalık (28 Ekim-3 Kasım) burç yorumları…Ünlü astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTANIN YORUMU:
Planladığımız işleri sıkı bir şekilde takip etmemiz gereken bir hafta. Unutkanlıkları ve küçük ihmallerin bize vereceği büyük kayıplar konusunda temkinli olmalı ve hiçbir işimizi şansa bırakmamalıyız. Düşüncelerimizi başkalarıyla paylaşırken dikkatli olmalıyız. Çünkü çevremizde bilgi hırsızlarının olabileceklerini düşünürsek, bizim işimizi elimizden alabileceklerini de unutmamalıyız. davranacağız Bazı şirketlerin ortaklıklarında sorun çıkarken, ayrılıklar ve boşanmalar gündem yaratacaktır. Meraklı yönlerimiz ortaya çıkıyor. Uzun süredir yapmak isteyip, bir türlü yaşama geçiremediğimiz cesaretimizin ön plana çıkacağı kişisel olaylarımız gündeme gelecek.

Koç
Sınırlarınızı daha çok esnetmelisiniz. Enerjinizi istediğiniz gibi kullanacaksınız. Ailenizle aranızda sezgisel bağ oluşturmak isteyebilirsiniz. Kişiliğinizi her zaman vurgulamaktan yanasınız. Güneş ve retro Merkür değişim evinizden sizi etkiliyor. Duygusal ve fikirsel düşüncelerinizde bir değişim yaşıyorsunuz. Arkadaş çevrenizde size destek verecek özel dostlarınızla bir arada olacaksınız. Yaşam kalitenizde, belli bir ortalamanın altına düşmek istemediğiniz için, dostlarınızı da bu yönde seçmek istiyorsunuz. İletişim içinde olacağınız arkadaşlarınızla bugün, ortak çalışma içinde olacağınız önemli konular gündeme gelecek. Çevrenizle yoğun iletişim içinde olacaksınız. Maddi konulara farklı bir şekilde yaklaşıyorsunuz.. Sevdiğiniz kişilerin, finans konularında belirli yaklaşımları olacak. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerin kesin tavırları var. Onları ikna etme konusunda kesin yargılı davranmalısınız. Bu hafta , sezgileriniz oldukça güçlü. İnsanların hakkınızda düşüncelerine aldırmayın. Uyku ve beslenme düzeninize dikkat etmelisiniz. Ağır yiyeceklerden uzak kalmalı ve kalori dengenizi korumalısınız. Ani hareketlerden etkileneceksiniz.

Boğa
Venüs Güneş, retro Merkür karşıt burcunuzda ilerliyor. Duygusal konuların ön plana çıkmasıyla bir çok konuda derin ve anlamlı düşünceler içinde olacaksınız. Aşkın gücüne inanıyor ve duygusal yaşamınızda karşılaştığınız problemleri gözünüzde çok fazla büyütüyorsunuz. Hissettiğiniz gibi yaşamak istemeniz en doğal hakkınız ve bu konuda kendinize baskı yapmamalısınız. Duygularınızda farklı bir mantık var. Sizinle ilgili konuların başkaları tarafından yorum getirilmesine karşısınız. Partnerinizle birlikte vereceğiniz kararlar önemli olacak. Karşıt Jüpiter sayesinde abartılı davranışlarda bulunabilirsiniz. Duygularınız kapılmadan ve olayları akılcı bir şekilde değerlendirmelisiniz. Yaşam kalitenizi arttırma konusunda gösterdiğiniz olumlu çaba sonuç veriyor. Üst düzeyde kişilerle görüşmeleriniz olacak ve fikirlerinizi karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerin desteklerini olumlu kullanmak adına fırsatları değerlendirmelisiniz. Bazılarınız aşkı ve kariyeri bir arada yaşayacaksınız. Katılacağınız sosyal aktivitelerdeki hoş sohbetleriniz iş hayatınıza katkısı olacak ve beklediğiniz bir çok teklif bu tür toplantılarda karşınıza çıkacak..

İkizler
Kazanç sağlamanızda çevresel faktörler etkin rol alacak. Hayatınızda güçlü insanlar ve kariyerinize katkısı olacak kişilerle birlikte olacaksınız. Siz sıradan kişilerden hoşlanmadığınız için, farkında olmadan yöneldiğiniz insanların kariyer açısından önemli kişiler olduğunu biliyorsunuz. Maddesel imkanlarınız yeniden gözden geçirmek için bol zamanınız olacak. Her şey netleşmeye başlayınca yeniden her şeye dört elle sarılmak isteyeceksiniz. Yine bu dönem aşk ve sosyal evinizde ilerleyen Venüs ve çalışma evinizde ve geri giden Merkür’de eşlik ediyor.. Kariyerinizle ilgili yaptığınız ve cevap alamadığınız önemli yazışmalara, bu dönem içinde yanıt alırsanız, şaşırmayın. . Güvendiğiniz dostlarınızın fikirlerini alacak, karşılıklı güvene dayalı işbirliği içinde olacaksınız. Yaşadığınız bir aşka varsa; aranızda geçmişten kaynaklanan sorunlar söz konusu.. Konularla ilgili konuşmalar sizi yoracak. Artık gurur yapacak olayları bir kenara atmalısınız.. Sosyal ilişkilerinizde enerji yoğunluğu yayacaksınız. Dostlar arasında yanlış anlaşılmalar ve tartışmalara dikkat etmelisiniz.

Yengeç
Aşk ve sosyal evinizde geri giden Merkür, Venüs ve Güneş’in olumlu desteğiyle aşk hayatınız ve sosyal yaşntınız paralel bir şekilde ilerliyor ve sizi mutlu edecek olayların ortasına götürüyor. Çevreniz kalabalıklaştıkça kafanız karışıyor. Bu dönem birlikte olduğunuz kişilerin değişik fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Tüm enerjinizi çevresel olaylara ayıracağınız için, özel yaşamınızı dengelemekte zorlanabilirsiniz. Özellikle iletişim konusunda yapmanız gereken birçok zincirleme iş olacak. Yakın akrabalar, kuzenler ve kardeşlerle bir araya gelirken, ilişkilerinizi denetlemek zorundasınız. Aile ve yuva evinizde ilerleyen Mars’dan yüksek enerji alacağınız için ; baskıcı tavırlarınızın onları üzmesine rağmen, siz hiç kimseye taviz vermek istemeyeceksiniz. İlişkilerinizde yapıcı, güçlü, fakat denetleyici olacaksınız. Ailenize ispat etmeniz gereken çok şey var. Annenizle aranızda duygusal bağlarınız gündeme gelecektir. İçsel enerjinizin yenilendiğini hissedeceksiniz. Evinizle ilgili değişimler söz konusu olacak. Taşınma olayları yaşıyor ve eşyalarınızı değiştirmek istiyorsanız, Mars size istediğiniz desteği verecektir.

Aslan
Yollarla ilgili beklediğiniz projeler gündeme gelecektir. Beklenti içinde olduğunuz miras veya bir para meselenizde değişen şartlar nedeniyle zorlanırken, tercih yapmak zorunda kalabilir ve güç durumlarda kalabilirsiniz. Düşüncelerinizin yeniden gözden geçirirken, duygularınızda geri sayıma geçeceksiniz. Huzursuz olduğunuz bir konudan kaçmak isterken, başka gereksiz bir konu üzerine takılarak kendinizi hırpalayabilirsiniz. Çevrenizde gelişen olaylara karşı, takıntı derecesinde kendinizi haklı gösteren değişik yorumlar getirecek, düşüncelerinize hiçbir şekilde sınır koymak istemeyeceksiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde dengeli olmak zorundasınız. Aşk ve dostluk kavramlarını karıştırmamalısınız. Seçimlerinizi her zamankinden daha dikkatli davranmalısınız. Engellerin sizi etkilemesini de izin vermemelisiniz. Sürekli uçlarda dolaşmanız mümkün. Karşılaştığınız ters durumlardan etkilenmemek için, aklınız doğru bir şekilde kullanmak, beklediğiniz başarıyı getirecektir. Ev ortamında fevri hareket etmekten vazgeçmeli ve ani tepkiler vermemelisiniz. Çalıştığınız işinizle ilgili sorgulamalara başlayabilirsiniz.

Başak
Para gezegeniniz Venüs size olumlu etkiler verecek. Bu arada aile sorunlarınız ve onlarla ilgili bir hareketlenme söz konusu olacak ve sanki ikiye bölüneceksiniz. Yapabileceğiniz işleri planlamalısınız. Yoksa kariyerinizle aile arasında sıkışmak sizi yoracaktır. Romantizm ve duygusal hayatınızı sosyal yaşamınızla birleştireceksiniz. Eğlence dünyasında yerinizi alırken, ilişkilerinizi güçlü tutmanın zevkini yaşayacaksınız. Evliyseniz veya ciddi bir partneriniz varsa, onunla güzel günler geçireceksiniz. Mümkün olduğu kadar mantığınız doğrultusunda sakinliğinizi ön plana çıkararak beklemede kalın.. Yine, bu dönemde, herhangi bir gayrimenkule yatırım yapmak için beklemeli veya çevrenizden yardım almalısınız.. Bu hafta yaşamınızda önemli bir yere sahip olan aşk konusu sizi çok meşgul edecek.. Bazılarınız yaşama daha duygusal bakacaksınız. Sizi ilgilendiren konularda karizmatik çekim gücünüzü yoğun bir şekilde kullanacaksınız. Çevrenizde gizemli bir hava estirecek, toplumsal kariyerinizi mistik olaylarla bağdaştırabileceksiniz. Sanatsal faaliyetlerin gündem kazanması da entelektüel yönleriniz ortaya çıkaracak.

Terazi
Bu hafta daha çok kişiselliğinizle ilgileneceksiniz. Mars kişisel evinizde ilerliyor ve her anlamda sizi ön plana çıkarıyor. Merkür finans evinizde geri gidiyor. Güven duygusunun, maddi olanaklarla paralel geliştiğini bildiğiniz için, bu konuda farklı düşüncelere sahipsiniz. Hem para harcamayı seviyor bir yandan da yatırımlarınızı yönlendirmek ve paranızı çoğaltmak için çalışmak istiyorsunuz. Sadece kendinize güvenerek, size katkıda bulunmak isteyenleri kibarca geri çevireceksiniz. İsteklerinizi başarma konusunda oldukça kararlısınız. Fiziksel ve zihinsel aktivitelerinizle dikkat çekeceğiniz bir dönemdesiniz.. Enerjinizi doğru kullanmak adına doğru işler yapmak istiyorsunuz. Dış görünüşünüze yansıtmak istemediğiniz kendi doğrularınız var. Başkalarının fikrine saygılı gibi davransanız bile, en son final fikir size ait oluyor. Özellikle sevdiklerinizin sizden maddi istekleri bir hayli fazla. İyimser yönlerinizi kullanarak amacınıza kolayca ulaşacaksınız. Bu hafta her yerde aşkn karşınza çıkması veya aşkın sizi sürekli takip etmesinde hiç rahatsız olmayacaksınız. Çevrenizde yakınızda bu duyguyla yaşamak oldukça hoşunuza gidecektir.

Akrep
Güneş ve Venüs kişisel evinizde ilerliyor. Merkür’de geri gidiyor. Bu hafta kendi kaderiniz kendiniz belirleyeceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirleyecek ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranacaksınız. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Fakat ısrarcı tutum izlememeye çalışın, aksi taktirde aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla sosyal organizasyonlar içinde olacağınız bu günde, girişimciliğiniz ön plana çıkıyor. Bazı davranışlarınız tepki alabilir fakat siz bildiğinizden şaşmamalısınız. Kendinize olan güven duygunuz sizi farklı yapıyor. İç dünyanızı yeniden tanzim etmek zorunda kalacaksınız. Sorunlarınızla baş başa kalmaktan korkmamalı ve çıkış yolları bulacağınızdan emin olmalısınız. İşlek zekanızın sabit düşünmeye zorlamalısınız. Kişisel özgürlüğünüze hiç kimseye teslim etmek istemiyorsunuz.. Olabilecek aksilikler konusunda kendinizi donanımlı hissediyorsunuz. Çevrenizde bir çok farklı oluşumlara karşı aldığınız tedbirler sonuç getirecek.

Yay
Geri giden Merkür bilinçaltı evinizi etkiliyor. . Bazı konularda kendinizi ispat etmek isteyebilir ve çabalarınızı bu doğrultuda özgürce yönlendirebilirsiniz. Olayların tarzı sizin için önemli. Yakın dostlarınızın size destek vereceği, yeni konular gündeme gelecektir. Ani değişimlerin size kazandıracağı hiçbir şey yok. Fikir birliği içinde olduğunuz kişilerle gereksiz bir tartışma ortamı yaratmamalısınız. Duygusal anlamda çok çabuk etkileniyor ve hızlı kararlar alıyorsunuz. Herkes sizinle aynı düşüncede olmayabilir. Toplumsal başarınızı biraz da, bireysel davranış şeklinize borçlusunuz. Olayların yönünü geniş tutmalısınız. Yaşamla ilgili ilginç fikirleriniz var ve olayları kendi çabanızla yönlendirmek istiyor, idealleriniz doğrultusunda karar vermek istiyorsunuz. Bu hafta, kendinizi irdeleme ihtiyacı içindesiniz. İçsel sesinizle baş başa kalmayı denemelisiniz. Satürn açısının sizi zorlaması karşısında bazı engellere takılabilir ve kendinizi anlatma konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Beğendiğiniz konularda kendinizi daha da mükemmel yetiştirmek isteyeceksiniz.. Ağır yiyeceklerden uzak kalmalı ve kalori dengenizi korumalısınız.

Oğlak
Duygusal iniş ve çıkışlar yaşıyorsunuz.. Mars kariyer evinize hareketlilik getirmiş durumda. Hırslarınızda artış mevcut. Toplumsal çalışmalarınızı hızlandırmak isteyeceksiniz. Birlikte çalıştığınız kadın arkadaşlarınızın fikirleri doğrultusunda hareket etmek isteyebilirsiniz. Gücünüzün farkında olmanıza rağmen, hırslı yapınızı daha da körükleyecek sorumluluklar peşindesiniz. Toplumsal olaylarda zincirleme konuları birbirine bağlayan çalışmalarla başarılı bir grafik sizi bekliyor. Mantıklı davranışlarınızın size kazandıracağı statü sayesinde istediğiniz platformu yakalayabileceksiniz. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız dikkatli olmanızda yarar var. Jüpiter ve Güneş sizi güçlendirirken, geri giden Merkür eski dostlarınıza yeniden şans veriyor. . Tanıştığınız kişilerin enerjisinden etkileneceksiniz. Özellikle iskelet sisteminiz ve kalbinizi korumanız gerektiğini unutmamalısınız. Kan tahlillerini yaptırmalı ve kolestrol seviyeleriniz düşürmelisiniz. Kemiklerinizi korumalısınız.

Kova
Düşüncelerinize akıcılık kazandırmak istiyor ve olayları kendi tarzınıza göre yorumluyorsunuz.. Bugün, arkadaşlarınızın size önerecekleri fikirlerden yola çıkarak, kendinize daha çok zaman ayırmalısınız. Çevrenizin sizden beklediği yardımlaşmayı onların istekleri doğrultusunda sağlayacaksınız.. Yaşama mantık çerçevesi içinde baktığınız için, çözüme ulaşmanız zor olmuyor. Yaptığınız planlarda başarılısınız. Ruhsal gelişiminiz önem kazanıyor. Duygusal yaşantınızla ilgili kesin tavırlarınız mevcut. Merkür geri giderken, çevresel koşullarınızı yeniden irdelemekten korkmuyorsunuz.. Geçmişle ilgili konuların kafanıza takılmasına izin vermemelisiniz. Venüs’ün bulunduğu konum, sizi ve çevrenizi sınama şansı verirken, kendinizi aşma konusunda sizi daha da güçlendiriyor. Düzenli spor yapın, uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz Yeteneklerinizi fark ederek kendinizi geliştirecek meditasyon, ruhsal faaliyetler ve yaşam ötesi konulara ilgi duymaya başlayabilir, bu konularda çeşitli kaynak kitaplar araştırarak içsel dinginliğinizi sağlayacak çalışmalar içinde olabilirsiniz.

Balık
Maddesel konularda ince hesaplar peşinde olacaksınız. Temkinli hareket etmekten yanasınız. Hukuksal sorunları olanlar için, güzel gelişmeler mevcut. Beklediğiniz yazışmalardan istediğiniz cevapların gelmesiyle yaşamınıza hareket gelecek. Güçlü sezgilerinizi ön plana çıkarmalı, çalışmalarınıza destekleyici davranışlarınızı belirlemeli ve olayları dengelemelisiniz. Finans konuların gündem kazanmasıyla satın alma duygunuz ortaya çıkıyor. Arkadaş çevrenizde sanatsal olayların gündem kazanacağı bir dönem. Kişisel çabalarınızı işinize rahat bir şekilde aktarabileceksiniz. Aşk İlişkilerinizde tatlı bir yaklaşım söz konusu. Görüşeceğiniz veya işbirliği içinde olacağınız kişilerin güçlü ve kariyerli olmasına özen göstereceksiniz. Özellikle size finans kapısını aralayacak dostlukları arzulayacaksınız. Merkür geri giderken, bu hafta çevrenize karşı temkinli ve duyarlı davranıyorsunuz. Görüştüğünüz kişilerin sizden etkilenmelerini sağlamak için çaba göstermemenize karşın, onların size olan ilgileri oldukça yüksek.. Mideniz ve sindirim sisteminizle ilgili sorunlar olabilir. Boğaz bölgenizi korumalısınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu