AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (29 Mayıs 4 Haziran) burç yorumları

BU HAFTA DOĞANLAR:
Kin gütmeyi asla bilmezler. Güçlü ve yaratıcı kişilerdir. Düşüncelerini ifade etmekten korkmazlar. Çevresindeki kişilere maddi destek vermekten hoşlanırlar. Birlikte oldukları kişileri etkilemeyi iyi bilirler. Kendilerine olan özgüvenleri çok fazladır. Doğal liderdirler. Para kazanmak onlar için son derece zevkli işlerin başında gelir. Yaşamla barışık kişilerdir. En olumsuz zamanlarda bile iyimserliği elden bırakmazlar. Sahiplenme duyguları yoğun olmalarına karşı paylaşım konusunda son derece cömerttirler. Araştırmaya yönelik çalışmalarda başarılı olurlar ve keşifçi bir ruha sahiptirler. Yaşamlarında daima onları oyalayacak bir amaçları vardır.

HAFTANIN YORUMU:
Yeni iş girişimleri bizi bekliyor. Yargılama yeteneğimiz güçleniyor. Derin sezgilerimizi daha da yoğunlaştırarak belki de, şimdiye kadar hiç denemediğimiz konularda çığır açacağız. Yöneticiler için iyi bir konum. Eski alışkanlıklarımızı terk edebilir ve çevremizi şaşırtabiliriz. Çocuklarla ilgili aktivitelere katılabiliriz. Duygusal konularda yenilikler bizi bekliyor. Bazılarımız beklenmeyen karşılaşmalar yaşayacağız.

Haftalık gezegen hareketleri
Güneş ve Mars İkizler burcunda ilerliyor. Merkür Boğa burcunda Venüs ve Uranüs Koç burcunda ilerliyor. Jüpiter, Plüton ve Satürn geri hareketine devam ediyor. Toprak, su, ateş ve hava elementleri eşit bir şekilde dengeyi sağlıyor. Duygularımızda yoğun enerjimiz ve güçlü egolarımız ortaya çıkacak. Başlattığımız işleri tamamlama fırsatı bulacağız. Kaliteli işler peşinde koşarak verimimizi arttırma çabası içinde olacağız. Sosyal çalışmalarımız hızlanacak. Telefon görüşmelerimiz artıyor. Hobilerimizle ilgili tatminkar fırsatlarla karşı karşıya kalabiliriz. Venüs Koç burcunda ilerlediği için, güzellik ve coşku birlikte hareket edecekler. Dostlarımızla daha fazla birlikte olmak isteyeceğiz. Bazı özel anlaşmalar yapılacak. Şirketler arası transferler söz konusu olacak.

KOÇ
Kendinizi çok daha güçlü ve mantıklı hissedeceksiniz. Bu olaylar ani bir şekilde gelişerek, sizi şaşırtacak. Kişisel gelişiminizi etkileyen gezegen Merkür, para hareketleri konusundaki sezgilerinizi muhteşem yapacaktır. Bu konuda ait olduğunuz iş çevresi ve sosyal gruplardan destek alacaksınız. Kariyer konusunda mutlu ve başarılısınız. Sizden yaşça büyük birinin varlığı size destek verecek. Bu tür etkileşimlerin sizin için olumsuz bir yönü de olabilir. O da; etkilendiğiniz çevre veya kişinin fikirleri doğrultusunda asıl yapmanız gereken uğraşılardan koparak, başka konulara kaymanız olabilir. Aile büyüklerinin katkıları da sosyal yaşamınıza bir hareket ve renk katabilir. Kendinizi özgür hissettiğiniz müddetçe kendinizi iyi hissediyorsunuz. Kişisel evinizde bulunan Mars’ın vereceği ataklıkla hareket ederken yollarda istenmeyen kazalara neden olabilirsiniz. Kesici ve yanıcı aletlerden uzak kalmalısınız. El ve ayaklarınız dikkatsizce yapılan fiili durumlardan zarar görebilir. Girdiğiniz topluluklarda tartışmalardan uzak kalmakla, stresi üzerinize çekmeyeceksiniz. Tartışmalarda arkadaşlarınızı yargılamadan dinlemelisiniz. Ben egonuzun yüksek olmasından dolayı, kişisel istekleriniz ön planda olacaktır.

BOĞA
Yeni tanıştığınız ve sevdiğiniz bir çok arkadaşlarınızın projesine yardım edebileceğiniz bir dönem. Dikkatli olmanız gereken bir durumda söz konusu. Yanlış seçimleriniz sizi zarara uğratmasını istemiyorsanız; yardım etme duygunuzu dengelemelisiniz. Güneş Neptün –Uranüs –Satürn açısı güçlü durumda.. Büyük düşünüyor ve büyük oynuyorsunuz. Duygularınızın yanılmadığını görmek size mutluluk verecek. Akılcılığınız oldukça başarılı bir performans içinde gelişecek. Yeni bir kulübe üye olmak ve yeni arkadaşlar tanımak için zemin arıyor olacaksınız. Venüs 12. Evinizde ilerlerken , gizemli havalara girmenize neden olacak, karmaşa yaratacak. Paylaşmadığınız içsel savaşlarınız size kısır döngüler yaşatacak. Söylenecek çok şeyiniz olmasına rağmen fikrinizi beyan etmeniz gereken konularda farklı bir şekilde sessiz davranabilirsiniz. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Hızlı düşünüyor fakat iş uygulamaya geldiği zaman kendinize sınırlar koyuyorsunuz. Yardım etme duygunuzun yoğun olmasından dolayı; gizli kalmasını istediğiniz yapıcı faaliyetlere de katılabilirsiniz. Uzun soluklu koşuşturmalarınız arasına kısa dinlenme molaları koyabilirsiniz. Kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz . Ailenizin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

İKİZLER
Plüton karşıt finans evinizde geri gidiyor. Kazançlar konusunda çok fazla şanslı değilsiniz. Para kazanmak yerine elinizdeki var olan paranızı değerlendirmeyi yeğleyin. Yapmanız gereken işler konusunda kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz. Bu özelliğinizi kapatmak için çevrenize karşı baskıcı davranışlar içinde olacak ve her türlü gelişmenin ardında maddi değerler arayacaksınız. İş yerinde çalışanlar arasında bazı değişimler söz konusu. Çevrenizdeki kişilerin sorunlarını sizin de başınızı ağrıtabilir. Yine bu dönem de imzalamanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Yaratıcılığınızın kısıtlandığını hissedeceğiniz bir ay. Bu arada kendiniz daha çok geliştirmenin yollarını bulacaksınız. Uzak yollarla ilgili planlarınız gözden geçirecek ve gerekli görüşmeleri gizlice sağlayacaksınız. Kişisel evinizde Mars ilerlerken Güneş’ de kişisel evinizde ilerlemeye devam edecek.. Sağlığınız mükemmel görülüyor. Mars size güç çekicilik ve enerji verirken, sinirli ve asabi olmanız da, neden oluyor. Dişler, dizler, kemikler bu ayın dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. Bu ay, sağlık konusunda oldukça disiplinli hareket edeceksiniz. Katılacağınız organizasyonlarda kontrollü bir şekilde davranmanız, sizi sıkıntıya sokacak sonuçları engelleyecektir.

YENGEÇ
Merkür 11. Evinizde ilerliyor. Hemen yanında Venüs birlikte hareket edecekler. Aşk tuzaklarına dikkat etmelisiniz. Karşınıza çıkan kişilerin konuşmalarından etkilenebileceksiniz. İnanma, inandırma kabiliyetiniz artıyor. Ayaklarınızı yerden kesecek güzel ilişkiler için kendinizi kandırmaya hazırsınız. Aşk etrafınızda dolaşıyor. Sürpriz aşklara hazırlıklı olun. Sosyal yaşantınızda kişisel cazibenizin artmasından faydalanabilirsiniz. Bu tür ortam konuşmalarında gündemi belirleyecek popüler konuları gündeme getirin, bu konulardaki yapıcı ve mantıklı düşüncelerinizi çekinmeden belirtin. Arzularınızın tavanı yüksek ve bu arzulu taleplerinizdeki artış, sorumluluk duygunuzun yoğunluğunu arttıracak ve sizi daha da ön plana çıkaracak işler yapacaksınız. Bu dönem aşk ve kariyer hayatınız oldukça renkli seyredecek… Sağlık evinizde Satürn gezegeniniz geri gitmektedir. Jüpiter ay boyunca grup çalışmalarından ve sosyal olaylardan zevk alacağınızı gösteriyor. Fakat gücünüzün sınırlarını fazla abartmayarak, altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Bu ay stresten uzak kalmalı ve tartışmalardan sakınmalısınız. Sinir sisteminizi güçlendirecek mineral ve vitaminlerinizi almalısınız. Katılacağınız davetlerde hiç bir konuda aşırıya kaçmamalı ve kontrollü gitmelisiniz.

ASLAN
Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli olacak. Çok fazla efor sarf etmeden cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Gelirlerinizin artışı karşısında keyfiniz yerine gelecek. Yakın çevrenizle güven duygusu çerçevesi içinde yapacağınız iş birliklerinden kazançlar elde edeceksiniz. Şimdiye kadar sorun olan maddi konularınızla ilgili çözüm yolunda yoğunlaşacak ve istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.. Hafta boyunca Mars 11. Evinizde kalacak. Arkadaş çevrenizde dikkatinizi çekecek kişilerle duygusal ilişkiler gündeme gelecektir. Dostluk ve aşk duyguları birlikte gelişebilir veya her iki duygu ilişkinizin bir parçası olabilir. Dengeli yaşamın önemini bildiğiniz için, dış ilişkilerinizi sizi olumlu etkileyecek şekilde ayarlayacaksınız. Yaşantınıza yeni katılacak kişilerle uyum içinde fikir alış verişlerine gireceksiniz. Yaşamdan birçok şey bekliyorsunuz. Düşüncelerinden yararlanabileceğiniz dostluklar kuracak ve bu konuda müthiş bir iletişim içinde olacaksınız. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. Sağlık konusunda titiz davranmalısınız. Mideniz ve sindirim sisteminiz hassas. Ayrıca baş ve boğaz bölgenizi korumalı, boyun bölgenizi zorlamamalısınız. Geri giden Plüton dengelerinizi bozabilir. Böbreklere dikkat etmeli ve seyahatlerde düş kırıklığına karşı hazırlıklı olmalısınız. Rejim yapmak için yine uygun dönemlerden biri.

BAŞAK
Mars Ve güneş haritanızın tepesinde etkileşimde olacaklar. Merkür de 9. Evinizde ilerleyecek. Doğal bir sempatiklik ve yapıcılık kazandıracaktır. Yollarla ilgili eğlenceli haberler alacak ve bu dönemde kendinizi ruhsal olarak yenilenmiş hissedeceksiniz. Yolculuklarınızda ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olun ve bu beraberliklerinizden çok şey beklemeyin. Siz; bu dönem, akıllı ve mantıklı davranmayı yeğleyerek, mantığınızı sosyal başarılarınız için kullanacaksınız. Çevrenizdeki şartlar statünüzü desteklerken, ilişkilerinizi diplomatik bir şekilde kullanacaksınız. Kariyerinizle ilgili uzun dönemli başarıların temelini atacak, girdiğiniz topluluklarda fiziksel çekiciliğinizi ve farklı kişiliğinizi ön plana çıkaracaksınız. İş çevresinden bir arkadaşınız duygusal olarak sizinle ilgilenebilir. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizi kanıtlamak adına başlatacağınız çalışmaların size kazandıracağı prestij oldukça yüksek olacak. Sağlık gezegeniniz “Uranüs” ten olumlu etkiler almanıza rağmen, bacak kaslarına kramp girebilir. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız. Sağlığınıza dikkat etmeli ve enerjinizi yerli yerinde kullanmalısınız.

TERAZİ
Gideceğiniz ortamlarda farklı fikirlerle ortaya çıkacağınız için, ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Eğlenceli ve sizi oyalayan yolculuklar gündeme gelecektir. Yolculuklarda ilginç fikirleri paylaşacağınız kişilerle arkadaşlık edeceksiniz. Dikkatinizi çeken insanlarla farklı fakat arzuladığınız ortamlarda bulunacaksınız. Farkında olduğunuz ve istediğiniz düşleri gerçekleştirebileceksiniz. Fikir birliği ettiğiniz kişiler size uygun kişiler olacaklardır. Ruhani yönleriniz ön plana çıkarken, çevrenize öğretici bir şekilde yaklaşacak, yaşamın doğal bir öğretmeni olacaksınız. Gezegenlerinizin birçoğu hava ve ateş grupları içinde yer alıyor. Daha çok, bol aktivitelerin olduğu sosyal alanlarda yer alacaksınız. Bu çevrelerde tanışacağınız kişilerin güçlü motiveleri sizi mutlu edecek ve kendinizle barışık bir tablo çizeceksiniz. “Mars” ve “Satürn” iletişim evinizde güzel bir açı yaparken, bazı küçük ilişkilerin sizi yorabileceğini düşünerek, tavır almanız ve kural koymanızda yarar var. Sağlığınızın olumlu olmasına rağmen; kendinizi bitkin hissettiğiniz anlarda takıntılarınızı göz ardı etmeye çalışın ve sizi dinlendirici ortamlara doğru uzaklaşın. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak Gece uykularınızı aksatmamalısınız. Kalsiyumun mucizesi sizi ayakta tutacaktır.

AKREP
Mars karşıt finans evinizde ilerliyor. Para kazanacak ve bol bol harcayacaksınız. Birçok yerden maddi değerler gelecek ve isteklerinizde büyük bir artış olacak. Planladığınız projelerde, parasal konularda istediğiniz bolluğa kavuşacaksınız. Fakat harcamalarınızdaki artışları da düzenlemek zorundasınız. Fakat, her şeye rağmen; bu günlerde dostluklarınız derinleşecek, ortak çalışmalar içinde olduğunuz kişilerle önemli kararlar alacaksınız. Beklediğiniz ve tarzınıza uygun bir ev ve yaşam alanı tam isteğinize göre çıkacak ve siz bu fırsatlardan memnun kalacaksınız. İstekleriniz konusunda sabırlı ve öz verili davranmalısınız.. Kendi olanaklarınız ve gücünüzle finans hareketini hızlandırırken, karşı tarafın şartlarına göre daha iyi durumda olacaksınız. Yapacağınız çalışmaların sınırlarını siz belirleyecek, siz çaba göstereceksiniz. İçinde bulunduğunuz ve ilgilenmek zorunda olduğunuz her bir konuyu, kendi özel şartlarınıza göre değerlendirerek bir zemine oturtacaksınız. Politik davranmalı ve karşıt düşüncelere karşı taktikler geliştirmelisiniz. Bu çekişmeler içinde tatminsizlik duygusu yaşamak istemiyorsanız, ruhsal sağlığınıza önem vererek, düşünce ekseninizin artı ve eksilerini dengede tutun. Sadece bir yöne konsantre olmayın. Bu dönem kısa ve esnek rejimler yaparak metabolizmanızı dinç tutmalısınız.
YAY
Mars Karşıt evinizde ilerliyor. Partnerinizin düşünceleri sizin için önemli olacak.. Hayatınızda aralayacağınız yeni yaşam pencereleri tamamen kendi inisiyatifinizle açılacak. Birçoğunuz kendinizi yeterince güçlü hissetmediğiniz halde, zorlama koşulların altında eziliyorsunuz.. Kaderinizden şikayet etmek yerine kozmik enerjinizin bize sunacağı fırsatları beklemelisiniz. İlişkileriniz yön değiştirecek.. Enerjinizi dengelemelisiniz. Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli bir konumda.. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz, aldığınız güçlü kozmik etkilerle değişecek. Yaratıcılığınız ortaya koyacak her türlü çalışmaya açıksınız. Sıra dışı bir kişilik çiziyorsunuz. Kararlı ve amaçlarınıza uygun hareket ederken, sizi sevgiyle kabul ettikleri gibi öfke duyanlarda olacaktır. Düşüncelerinizi ilişkilerinize yansıtmak için enerjinizi en iyi şekilde sergilemek için gerekli tüm gücünüzü gösteriyorsunuz. Jüpiter 11. Evinizde retro yapmasına rağmen Karşıt eviniz olan sosyal ve yaşam evinize Uranüs’le etkileşime geçiyor. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Yine bu dönemde kendinizle ilgili acele kararlar vermemeli ve sizden yaşça büyük kişilerle takışmamalısınız. Çevrenizden gelebilecek yeni fikirlere kapalı olurken, işinizle ilgili bazı konularda aile baskısına maruz kalabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili bir sorun görünmüyor fakat, uzun zamandır ihmal ettiğiniz bir genel kontrolden geçebilirsiniz.

OĞLAK
İş yaşamınızdaki gelişmelere etken olan şartları düzenleyecek, fakat bu arada yavaşlamalara ve duraksamalar da meydana gelebilir. Kendinizle ilgili acele kararlar vermemeli ve sizden yaşça büyük kişilerle takışmamalısınız. Çevrenizden gelebilecek yeni fikirlere kapalı olurken, işinizle ilgili bazı konularda aile baskısına maruz kalabilirsiniz. Düşüncelerinizi saklayacak ve kendinize yöneleceksiniz. Yaşamanızı gözden geçireceksiniz. Sosyal yaşamı sevmenize rağmen, bu dönemde belli sürelerde yalnız kalmak isteyecek ve yaşadıklarınızın muhasebesini yapacaksınız…Satürn geri hareketini 12.. Evinizde yaparken; Karşıt Mars’ın enerjisi çelişkilere neden olabilir. Hamle yapmanız gereken konularda aksilikler çıkabilir. Çevreniz ile meydana gelebilecek sorunlara karşı temkinli olmalısınız. Hatta hukuksal konularda istenmeyen sorunlarınız çıkabilir. Kariyerinizle ilgili hoşnutsuzluk duyabilirsiniz. Çalışma hayatınızla ev yaşantınızı dengeli bir şekilde yürüteceksiniz. Sosyal ilişkilerinizde ailenizden destek alacaksınız. Fikirlerinizi beğenmeyenlere karşı ani tepkiler vermeyin. Çocukluktan kalma alışkanlıklarınızla ilgili sınırlarınızı ve yeni durumunuzu esnetmek zorunda kalabilirsiniz. Kendinize olan özgüveniniz sayesinde çok işler başaracaksınız.

KOVA
Öncelikle duygularınız bir hayli yoğun seyrediyor. Derin düşünce ve araştırmalar içindesiniz. İsteklerinizin gerçekleşmesi için planlarınızı sistemli bir şekilde uygulamalısınız. Seyahatlerle ilgili projeler gündeme gelecektir. İdealleriniz konusunda mantıklı kararlar vereceğiniz günler yaşayacaksınız. Önemli kişilerle görüşecek birçoğunuz yurt dışı kaynaklı işlerde başarılı pozisyonlara geçeceklerdir. Kendinizden yaşça büyük kişilerin önemli desteğini alacaksınız. Duygusal anlamda geçmişten kalan sorunları bir kenara bırakma zamanı geldi. Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırarak, onlarla ortak zevklerinizi paylaşacaksınız. Sosyal yaşamınız içinde birlikte olduğunuz kişilerle aranızda aşk ve duygusallık gelişecek, romantik günler geçireceksiniz. İş yemekleri ve ortak aktiviteler sürpriz şekilde bir cinsel çekime dönüşebilir. Enerjinizle başınız dertte. Bu nedenle oluşan gerilimleri ve stresleri de kaldırıp bir kenara koymalısınız. Yarım kalan fiziksel tedavileriniz varsa, onları ihmal etmeyerek tamamlayın. Bu dönemde tıbbi kontrollerinizi eksiksiz bir şekilde yaptırmalısınız. Ruh sağlığınızı güçlendirecek meditasyon ve yoga yapmalısınız. Sebze ağırlıklı beslenin. Sağlığınız etkileyecek kişisel fobilerinizden korkularınızdan kurtulabilirsiniz. Duygusal takıntılarınız yüzünden ruhsal bunalıma düşmek istemiyorsanız, geçmişin sorunlarına takılıp yaşadıklarınızı gözünüzde büyütmemelisiniz. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız..

BALIK
Kendi imajınıza yönelik gayretler içinde bulunacak, dış görünüşünüz için harcamalarda bulunacaksınız. Kendi bireyselliğinize yönelik tutum içinde olmanıza rağmen; karşınızdaki kişileri de kırmamak konusunda hassas davranacaksınız. Kendi tasarruflarınız doğrultusunda çevrenize de yardımcı olacaksınız. Aşk ve sosyal yaşantınızda bazı şeylerin farkına vararak ilişkilerinizin temellerini sağlam bir şekilde kuracaksınız. Bu dönem ilişkilerinizde her zamankinden daha fazla cesur olurken, risklere karşı da tedbirli olmanızı hatırlatıyoruz. Bu sizin için korkutucu bir şey gibi gelebilir fakat bu durum size çok daha dinginlik ve güzellik kazandıracak. Yaşam sürekli değişen bir olgu olduğuna göre, olumlu ve olumsuz etkilerin kalıcı olmadığını bilmeli ve her ne olursa olsun, değişimin getireceği güzelliklere teslim olmalıyız. Yaratıcılığınızı, devinimlerin ön gördüğü koşullara uyarlayarak yaşama geçirebilirsiniz. Düşünürler ve felsefe adamları için önemli bir dönem. Şimdiye kadar düşündüğünüz fakat bir türlü gerçekleştiremediğiniz projeleriniz varsa, bu dönemde başarı ile uygulayabilirsiniz. Çünkü işinize yarayacak tecrübeli kişiler çevrenizde olacaktır İnatçı tavırlarınızın arkasında güzelliklere olan zaafınız yatıyor ve damak tadınızın gelişmiş olması da, kilo almanız neden oluyor. Asabi davranışlarınız yüzünden tansiyon sorunlarınız olabilir. Tepkili bir ruh hali içinde olmamaya çalışın. Karşılaştığınız olumsuz olayların sağlığınıza zarar verebileceğini unutmayın.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu