Astroloji

Haftalık (4-10 Mart) burç yorumları

HAFTANIN YORUMU

Kendi değerlerimize uygun hareket etmek isteyeceğiz. Başkalarının işimize karışmasından rahatsız olacak, hatta bazı konularda inatçı davranacağız. Unuttuğumuz isteklerimizin yeniden gündem kazanması eski hataların tekrarlanmaması şartıyla, daha da güzel olayları beraberinde getirecek. Şansımızın bizi zorlayacağı bir hafta. Kişisel olaylarımızda kendimizle ilgili duygu karmaşaları yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimize dikkat etmeliyiz. Bazılarımızın gizli çapkınlıkları söz konusu Bütçemizi zorlayacak kadar, eğlence yaşantısına kendimizi kaptırmamalı ve dostlarımızı evimizde ağırlamayı denemeliyiz.

 

KOÇ:

Merkür bilinçaltı evinizde retro durumunda. Eski düşüncelerinizi gözden geçirmek ve içsel sesinizi dinlemek için tam zamanı. Sizi sıkan olaylarda kendinizi bir türlü soyutlayamadığınız için, enerjinizi kullanırken, aşırı uçlarda dolaşıyorsunuz. Bu hafta mesleki konularda aşırı duyarlı davranmak yerine, sizden saklanan olayların arkasındaki giz peresini kaldırabilirsiniz. Kıvrak zekanızdan hiçbir şeyin kaçmayacağını biliyorsunuz. Fikir tartışmalarından uzak kalmak istemeyişinizin nedeni, aklınızı ve fiziksel enerjinizi doğru kullanmak adına başkalarına örnek olmak istiyorsunuz. Fakat bu özelliğinizi hiç kimseye hissettirmemeyi başaracak kadar üstün yetenekleriniz var. Alçak gönüllü olmayı yeğlerken, gizli bir üstünlük duygusu ile karşınızdaki kişileri şaşırtabiliyorsunuz. Birlikte çalıştığınız kişilerin bir çok hataları yaptığınız işleri çıkmaza sürükleyebilir. Kesin tavırlarınız önemli. Kişisel isteklerinizle karşı tarafı etkiniz altına alabileceğiniz bir hafta.. Direttiğiniz konularda başarılı olacaksınız. Toplumsal olaylara daha çok ağırlık verecek, özel yaşantınızla ilgili sorunları atlamak isteyeceksiniz. Partnerinizin sizinle aynı fikirde olmadığını görmek, kafanızı karıştırabilir.

 

BOĞA

Geçmişten ders almasını bilen ender kişilerden birisiniz. Bu dönem eski dostlar sizin için çok daha önemli. Dengeli ortamları tercih ederek seviyeli sohbetlerde bulunmayı istiyorsunuz. Çevrenizle her zamankinden farklı bir iletişim içindesiniz. Duygusal ilişkilerinizde istediğiniz mantık köprüsünü kurabiliyorsunuz. Beraber çalıştığınız kişilerin özel sorunlarıyla yakından ilgilenmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılık konusunda değişik fikirleriniz ve ilginç uygulamalarınız olacak. Karşı tarafı ikna etme konusunda başarılı olacaksınız. Kişisel çekim gücünüzü çevreniz üzerinde deneyebilir ve istediğiniz başarıyı sağlayabilirsiniz. Bu dönem uzun süredir ihmal ettiğiniz ilişkilerinizi yeniden gözden geçirme fırsatı yakalayacaksınız. İhmal ettiğiniz konuların başında, sevgiliniz veya eşinizle birlikte bir yolculuğa çıkabilir, sizin için unutulamayacak bir seyahat yapabilirsiniz. Ağır ilerleyen ilişkiniz varsa, giderek yerine oturacaktır. Kariyerinizle ilgili; Araştırmaya yönelik olarak iş veriminizi yükseltmeye yönelik çabalar içinde olacaksınız. Midenizle ilgili stres kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilir. İlaçlarınızı zamanında almalısınız. İhmal ettiğiniz doktor kontrollerinizi yapmalısınız.

 

İKİZLER:

Bu dönemde, çekiciliğiniz artarken, bir arkadaşlık ilişkiniz aşka dönüşecektir. Fakat, bu ilişkinin uzun vadede size zarar vereceğini düşünerek, adımlarınızı çok dikkatli atmalısınız. Gücünüzü rahatlıkla kullanabileceğiniz konular ayağınıza gelecektir. İkna kabiliyetinizi istediğiniz gibi kullanarak, karşınızdaki kişiye isteklerinizi yaptıracaksınız. Sizinle iş birliği içinde olan kişiler adaletli tavırlarınızdan etkilenerek, size daha fazla sorumluluk yükleyebilirler. Fakat  ailenizin sizden birtakım beklentileri olabilir.  Merkür kariyer evinizde geri giderken,  Venüs karşıt finans evinizde ilerliyor.  Uzun süredir ihmal ettiğiniz işlerinizin size sorun yaratmasını istemiyorsanız, verdiğiniz sözleri yerine getirmelisiniz. Bireysel düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme çabası içindesiniz. Temkinli davranmakta fayda var. Arkadaşlarınızın size sunacağı tekliflere hazır olun. Siz hareketli, duygusal ilişkilerden hoşlanıyor ve dostluklarınızı da bu yönde seçiyorsunuz. Bazıları, gireceğiniz topluluklarda duygusal ve romantik ilişkiler yaşayacaklar. Bu nedenle, geçici ve uçucu duygular karşısında temkinli olmaları gerekiyor.

YENGEÇ

Merkür retrosu sizi olumsuz etkiliyor. Enerjinizin düşük olması nedeniyle, yapmanız gereken birçok işi yarım bırakmanıza neden olabilir. Karamsarlığa kapılmanız için hiçbir neden yok. Geçici yetersizlik duygusu içinde olmanız her şeyi olumsuz bir şekilde yorumlamanız, zihinsel dağınıklığınızdan ileri geliyor. Bu dönem çevreniz tarafından yönlendirilebilirsiniz dikkatli olun. Süregelen bir ilişkiniz varsa, bu ilişkinin yoğun duygusallık yönü diğer özelliklerine göre daha fazla ağır basacak. Arzularınızın tavanı yüksek; ve bu taleplerinizdeki artış sorumluluk duygunuzun yoğunluğunu arttıracak, daha da ön plana çıkaracak işler yapacaksınız.. Bilmediğiniz konuları araştıracak ve gerekli tüm enerjinizi kullanacaksınız. Bu hafta, oldukça hareketlisiniz. Çevrenizde birçok zincirleme işin üstesinden gelebilecek çalışmalar içindesiniz. Kendinize güveniyor ve gereğinden fazla yoruluyorsunuz. Zehirlenmelere karşı dikkatli olmalı ve kaynağını bilmediğiniz yiyeceklerden uzak kalmalısınız. Enerjinizin güçlü olduğu bir gün içindesiniz. Duygusal konularla ilgili karışık düşünceler içindesiniz. Hava şartlarından kaynaklanan strese dikkat etmelisiniz. Akşam saatlerinde dinlenmeye çalışın.

 

ASLAN

Yapacağınız konuşmalarda takıntılı davranmaktan vazgeçmelisiniz. Emir almamak gibi sorununuz olduğu için, bugün istemediğiniz durumlara hedef olabilirsiniz Ailenizin sorunları önem kazanıyor. Özellikle annenizle ilgili bir takım olaylar yaşayabilirsiniz. İşinizle ve ailenizin problemleri arasında kalmak istemiyorsanız, bu dönem zamanınızı dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Çevrenizi etkilemek için bundan daha uygun bir hafta bulamazsınız. Jüpiter  aşk ve sosyal evinizde ilerliyor. Merkür rero durumunda. Katıldığınız davetlerde esi dostlarınızla karşılaşma fırsatları olacak. Uzun süredir görüşemediğiniz dostlarınızı sizi arayacak. Bu dönem sözleriniz akıcı ve düşüncelerinizi süsleyerek karşı tarafa aktarabiliyorsunuz.. Aşk yaşantınızda duygusal bir hava estirdiğiniz bir dönem ve bir takım tereddütler yaşayabilirsiniz.  Bu hafta neşeli ve romantik davranışlar sergiliyorsunuz. Çevreniz çok kalabalık ve birçok kişi sizi etkilemeye çalışacak. Kafanızın karışmasına izin vermemeli ve karşınızdaki kişilere ciddi bir yaklaşım göstermemelisiniz.  Mantıklı yönünüzün ağır bastığı bu günde, göz ardı edebileceğiniz olaylar olabilir. Aceleci tavırlarınız yüzünden, bazı şeyleri eksik ortaya çıkaracaksınız. Dağınıklığınıza bir önlem almalısınız.

 

BAŞAK

Merkür karşıt evinizde geri gidiyor. Satürn, Plüton ve Venüs aşk ve sosyal evinizde ilerliyor. Gecikmiş terfileriniz gündeme gelecek. Geçmişin sorunlarını çözmek için önünüze güzel bir fırsat çıkıyor. Sorumluluklarınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Çevresel faktörlerden kaynaklanan, oluşumlar sizin için önemli olacak. Karşılıklı fikir çatışmaları yaşayacağınız bir hafta içindesiniz.  Finans konularını kendi lehinize çevirecek gerekli donanıma sahip oluşunuz, sizin için olumlu bir avantaj. Enerjinizi ilişkilerinizde rahatça kullanabilecek beceriye sahipsiniz. Yollarla ilgili kısa süreçli planlarını olacak. Çevresel ilişkilerinizde sabit değerlerin ortaya çıkmasını sağlıyor ve yapıcı beraberlikler içindesiniz. Enerjinizi etrafınıza yansıtabilecek ve karşılığını alacaksınız. Yaşam kalitenizi daha da yükseltmek istiyorsunuz. Kendi gücünüzün farkındasınız ve bu özelliğinizi daha da katlayacak ilişkilere ihtiyaç duyuyorsunuz. Gizli gücünüzün farkında oluşunuzla, aynı paralellikte gelişen olaylara yaklaşım tarzınız, size farklı bir güven duygusu veriyor. Yardımseverliğiniz, bazen sizin aleyhinize gelişiyor. Bu hafta her şeyden etkileneceksiniz.

 

TERAZİ

Etrafınızda daha duyarlı bir şekilde bakmanızda fayda var. İletişim konusunda başarılısınız ve her konuda yaratıcı yönlerinizi anlık olaylardan etkilenerek yeniden şekillendirebiliyorsunuz. Özverili davranışlarınız takdir görecek. Merkür sağlık ve çalışma iletişim evinizde geri giderken Satürn bazı konulara açıklık getiriyor. Çevrenizle uzun zamandır kaybettiğiniz iletişimi tekrar kurmak için önünüze bir çok fırsatı sunuyor. Hırslı ve girişimci yapınızla çevresel iletişiminizde sıra dışı nüanslar yakalayabiliyor ve kendinizi ön plana çıkarmanın alt yapısını hazırlıyorsunuz. Düşüncelerinizde güçlü bir akıcılık var. Yaşam biçiminizde gelişen yeni olaylara hazırsınız. Ruhunuzu geliştirmek istiyorsanız içsel dinginliğinizi sağlamalısınız. Sevgisel beraberliklerden yana olduğunuz için, partnerinizden de, ince  ve zarif beklentiler içindesiniz. Olumsuzluklardan uzak bir hafta geçirmek istiyor ve sezgilerinizi şaşırtıcı bir şekilde birlikteliğinizi aktarabiliyorsunuz. Seyahat planları içindesiniz. Uzun zamandır ertelediğiniz seyahatleri yapabileceksiniz. Bir çok alternatiflerin gündem kazanması aklınızı karıştırabilir. Finans konularında değişik fırsat beklentileri içinde olsanız bile, araştırmalarınızı geniş bir potada incelemelisiniz. Sonradan karar değiştirmek zorunda kalabilir ve zaman kaybına uğrayabilirsiniz.

 

AKREP

Yaratıcılık konusunda mükemmel projeler ortaya koyacaksınız. Başkalarına yardım etmeniz gereken günler yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, kendi işinizle ilgili başlangıçlar yapmamanız sizin için uygun olacaktır. Beklemediğiniz fırsatlarla karşılaşırken, yeni işler sizin için olumlu atılımları gündeme getirecek. Fakat Merkür retrosunu düşünerek  temkinli olmalısınız. Yoğun çalıştığınız projeleriniz size pozitif sonuçlar getirmeye başlayacak. Günlük yaşamınızda sık rastlaştığınız bir kişi ile sürpriz bir aşk gelişmesi yaşayabilirsiniz. Bu ilişki size yeni sorunlar da yaratabilir. Hızlı düşünüp, acele karar vermeniz gereken bir hafta içindesiniz. Hiç kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Kalbi dolu olanlar, sevdiğiniz kişi ile ortak ve olumlu bir performans içinde olmalısınız. Yabancı ülkelerle ilgili uzun zamandır beklediğiniz fırsatları değerlendirirken dikkatli olun. Bazı yanlışlıklar uzun vadede size sorun getirebilir. Yarım kalmış eğitiminizle ilgili  sistemlerinizi yeniden gözden geçirmek için tam zamanı. Ayaklarınızla ilgili problemleri ihmal etmeyin. Yaşı geçmiş olanların romatizmal sorunları ortaya çıkabilir.

 

YAY

Merkür Aile ve yuva evinizde geri gidiyor. Aynı zamanda Finans evinizde Venüs ve Satürn gezegeni destek veriyor. Evinizde ihmal ettiğiniz tamiratlar gündeme gelecektir. Uzun zamandır yine satmayı veya almayı planladığınız bir emlak varsa, bu konuda değişik fırsatlar karşınıza çıkacaktır. Her an değişime hazırsınız. Sosyal aktivitelerin size kazandıracağı prestijinizi düşünmek zorundasınız. Partnerinizden istediğiniz enerjiyi rahatça alabileceksiniz. İkili ilişkilerinize yepyeni bir bakış açısı ile yaklaşıyor, felsefi tavırlarınızla karşınızdaki kişinin düşüncelerini değiştiriyorsunuz. Eski ilişkileriniz tekrar karşınıza çıkacaktır. Konuşmalarınıza dikkat edin çevrenize bazı konuları yanlış yansıtabilirsiniz. Aklınızdan geçirdiğiniz düşünceler için, sürekli fırsat yaratmak istiyorsunuz. Gerekçeleriniz,  sizi haklı çıkaracak. Farklı bir yaratıcılık anlayışı ile yaklaştığınız konuları değiştirmek istiyorsunuz. Geleneksel yapınız bileneler için, bu değişim şaşırtıcı olabilir. Fakat sizin ısrarcı yapınız sayesinde, isteklerinizi gerçekleştireceksiniz. Yakın çevrenizde size yaklaşmak isteyen farklı kişilerin mevcudiyetinden habersiz olabilirsiniz.

 

OĞLAK

Bu hafta felsefe yönünüzü ortaya çıkarıyor. İçine kapanık bir tablo çizerek, sevdikleriniz için merak konusu olacaksınız. Sürekli yoğun bir tempo içindesiniz ve birçok işi, zincirleme başarmak gibi, bir zorunluluğunuz yok. İçsel temponuzu dengelemeli, ve olayları derinlemesine düşünmemelisiniz. Dostlarınızdan ilginç teklifler var. Yeni ilişkiler konusunda temkinli olmalısınız. Merkür retro durumundayken ve Satürn ve Venüs ilişkilerinizi denetlerken vereceğiniz yeni kararlara karşı son derece dikkatli yaklaşmalısınız. İçgüdülerinizin sizi yanlış yönlendirmesini istemiyorsanız, sizi bulunduğunuz ortama sürükleyen nedenlerin altını çizmelisiniz. Aşk ve sosyal yaşamınızı iç içe kurguladığınız zaman, bazı hatalar da, kendiliğinden gelişecektir. Amacınızı iyi belirlemelisiniz. Yakın, ilişkilerinize kapalı ve çekimser bir şekilde bakıyorsunuz. Şüpheci yaklaşımlarınız yüzünden, günlük rutin işleriniz aksayabilir. Bugün size anlatılan hiçbir şeye inanmak istemediğiniz için, dengelerinizi kullanırken, zorlanacaksınız. Maddi olaylar kafanızı fazlaca meşgul ettiği sürece, kendinizle ilgili konularda odaklaşmasını bilmiyorsunuz.

 

KOVA

Birlikte çalıştığınız kişilerle ortak çalışmalarınızın altında parasal detaylar yatıyor. Onlara şans vermek isteyebilirsiniz. Maddi konularda kendinizi denetlemek zorundasınız. Aşırı istekleriniz ve uçucu tavırlarınızdan kaynaklanan sorunlar yüzünden partnerinizle çatışabilirsiniz. Farklı fikirlerde olmanıza rağmen, içsel bağlarınızın güçlü oluşu nedeniyle gün içinde uzlaşmayı sağlayacaksınız. Aşırı öfkelerinizi denetlemelisiniz. Çalışma hayatınızla ilgili değişik düşünceler içindesiniz ve kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişilere güven duymak istiyor ve bu şartları sağlayamadığınız zaman, huzursuz oluyorsunuz. Çift fikirli davranışlarınızla çevrenizi şaşırtabilirsiniz. Merkür finans evinizde geri gidiyor ve  Neptün’de e aynı evde. Eski borçlar kapınızı çalabilir. Uzun zamandır satın almak için fırsat yakalamak istediğiniz konular gündeme gelecek. . Risklerden uzak kalmalısınız. Hızlı sonuç almanız gereken kombinasyon işler size gelecektir. Bu dönem, dikkatinizi toparlamalı ve kazançlarınız konusunda gerekli alt yapıyı oluşturmalısınız. Kendinizi huzurlu hissetmek istiyorsunuz. Duygusal güvenliğiniz için, maddesel potansiyelinizi gözden geçirmelisiniz. Değişik alternatiflerin güncellik kazanacağı bir hafta..

 

BALIK

Çevrenizde oluşan olaylara farklı bir tavırla yaklaşıyorsunuz. Yaşamınızdaki olayları esnetmek isteyebilirsiniz. Bugün katılacağınız toplantılarda, her kafadan bir ses çıkabilir. Siz, bildiğiniz konularda ısrarla inat etmeniz, bazı olumsuz etkileşimlere neden olacaktır.. Hafta içinde haklı olduğunuz görmek, sizi biraz daha rahatlayacaksınız. Merkür burcunuzda geri gidiyor. Neptün’le birlikte hareket ediyor. Kendinizi denetlemek zorundasınız. Konuşmalarınıza dikkat etmelisiniz. Bu hafta hırslarınızı kontrol etmek zorundasınız. Birlikte çalıştığınız kişilerin farklı yönleri ilginizi çekiyor fakat onlara paye vermemek adına susmayı tercih ediyorsunuz. Bazı başlangıçlar yapmak için uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Bazı olaylar, size her konuda ders olabilir unutmayın. Yaşamınızla ilgili yeni bir başlangıç arifesinde olmanıza rağmen, duygusal konulardan uzak kalmaya çalışıyor ve mantıklı olaylara ilgi gösteriyorsunuz. Katılacağınız toplantılarda farklı fikir beyanatlarınızla, çevrenizdeki kişilerin özel hedeflerine maruz kalabilirsiniz. Organizasyonlar açılışların ve davetlerin gündem kazanmasıyla yaşantımız renk kazanacak.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu