Astroloji

Haftalık (4-10 Temmuz) burç yorumları… Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

HAFTALIK BURÇ YORUMLARIMIZ / 04.07.2022

BU HAFTA  DOĞANLAR

Yerinde duramayan  kişilikleri, zihinsel yeteneklerine karşın, fazla derin olmayan bir değerlendirme üslupları vardır. Edebiyat alanında yetenekleri sayesinde isim olmaya adaydırlar. Fazla duygusal sayılmazlar. Zevkleri duygularına değil, mantığına dayanır. Sevdikleri kişileri sık sık arayıp sorma özellikleri vardır. Mektup, telefon ve ziyaretlere oldukça düşkündürler. Yaşamlarında hareket olmadığı zaman, kendilerini bitkin ve enerjileri tükenmiş hissederler. Zihinsel uyarılar ve değişiklikler yaşamlarında olması gereken olgulardır. Güzel konuşurlar ve kendi düşüncelerinden çok, karşılarındaki kişilerin hoşlarına gidecek şeyleri söylemeye özen gösterirler. Planlayarak yaşamlarını geçiren kişiler değildirler. Sorunları ile yüz yüze gelmekten çekinir ve sürekli ertelemeler yaşarlar. Kavgadan nefret eden bir yapıları vardır. Olumsuz özelliklerinin başında, kendi menfaatleri her şeyin üstünde gelir ve kendilerine zarar gelmesinden korkarlar.

KADINLARI

Konuşma içgüdüleri fazladır. Sorunlarını pratik bir şekilde çözerler. Lüks ve konforları için, her türlü imkanlarını kullanırlar. Ev yaşamlarına önem verdikleri için, aile değerleri her şeyden önce gelir. Ateşli bir mizaçları vardır. Çocukları ile ilişkileri kuvvetlidir.

ERKEKLERİ

Düşüncelerini kolay değiştirmeyen güvenilir bir yapıya sahiptirler. Ailelerine düşkündürler. Geçmişine saygılı bir şekilde bağlı erkeklerdir. Çocukluk anıları onlar için çok önemlidir. Kazançlarını sonu belli olmayan işlerde yitirmek istemedikleri için, yapılarını sağlam temeller üzerinde kurmaktan hoşlanırlar. Ellerindeki parayı akıllıca harcamayı bilirler.

ÇOCUKLARI

Akıllı ve inatçı çocuklardır. İstemediği bir şeyi onlara asla yaptıramazsınız. Sevdikleri tarafından eleştirilirlerse, kinci ve içine kapanık olurlar. Detaylar ve ayrıntıları unutmazlar. Kendileri izin vermediği müddetçe sizin onları yönlendirmenize imkan tanımazlar..

HAFTANIN YORUMU

Eski ilişkilerimizi irdeleyeceğimiz bir dönem. Henüz kafamızda bitiremediğimiz duygular olabilir. Özellikle mantık ve duygu karmaşası yaşadığımız bu dönemde, isteklerimizde eski hesaplaşmaları bırakmalı ve teslimiyetçi bir ruhla hareket etmeliyiz. Öfkelendiğimiz kişilere soğuk savaşlar başlatabilir ve onları incitmek isteyebiliriz. Ruhsal arayışlarımızın temelinde güçlü olma ve “ben “ egosu yatmaktadır. Silahlarımızı kuşanmak yerine mistik vizyonumuzu esnetmeliyiz. Teknolojinin hakim olduğu bir hafta  olmasına rağmen geri giden Satürn Plüton bir çok cihazımızı ve elektronik aletlerimizi bozacaktır. İlaç alma alışkanlığı olanlar için, yine dikkatli olmaları gereken bir hafta. Neptün retrosu var. Zehirlenmelerle karşı karşıya kalabiliriz..

Haftanın RENGİ

Bordo, çingene pembesi, nefti yeşil

Haftanın  ÇİÇEĞİ

Begonya,  sarı papatya, Beyaz Karanfil

Haftanın KOKUSU

Hanımeli,  Lavanta, menekşe, tarçın

 

Koç

Bu sürprizlere hazırlıklı olun. Riskler size yakışıyor ve bu atılımlardan alınızın akıyla sıyrılıyorsunuz. Satürn, Plüton ve Neptün retro durumunda. Eşinizi ve sevgilinizi özgür bırakın ve onu denetmek yerine sosyal yaşantınıza eşlik etmeye çalışın. Hayal kırıklıkları size göre değil. Acele etmeden sabırlı davranırsanız, kazanan sizi olacaksınız. Geçmişe dayalı tecrübelerinizin doğruluğunun,  kanıtlanması sizi her konuda haklı çıkaracak. Beraberliklerinizde, ani gelişen kıskançlıklar nedeniyle zor anlar yaşarken, kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Çevresel koşullarınız yeniden gözden geçirmelisiniz. Anında müdahale huyunuzdan vazgeçmelisiniz. Zorlayıcı koşullar nedeniyle, alışkanlıklarınızdan taviz vermek durumunda kalabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Mars para evinizde  ilerliyor.. Çevreniz için, zor bir kişi olarak tanınabilirsiniz. Olaylara kendi duygularınız doğrultusunda baktığınız için, kendi içinizde yanlış değerlendirmelere neden olabilecek saplantılarınızı aşmalı ve fikirlerinize esneklik kazandırmalısınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Boğa

Hiç kimsenin sezemediği işle ilgili konuları hissedebiliyorsunuz. Bu da siz de sürekli bir huzursuzluk kaynağı yaratıyor. Hassas anlar yaşayabileceğiniz bir dönemdesiniz.. Böyle durumlarda gergin oluyorsunuz. Duygusal karmaşalardan uzak kalmalısınız. İsteklerinizde belirleyici olmamalısınız… İnatçı ve başınıza buyruk davranışlarınız sizi faklı yaparken, bazı tereddütlerinizi yenmenize yardımcı oluyor. Duygularınızı değerlendirme imkanı elde edeceksiniz. Alınganlık size yakışmıyor. Sosyal ortamlar çerçevesinde; yapmak istediğiniz halde, gerçekleştiremediğiniz konularla ilgili fırsatlar yakalayacak,  başarılı organizasyonlar içinde bulunacaksınız.. İçinizde biriken enerjiyi bir yerlere kanalize etmek zorundasınız. Aşırı uçlarda davranışlar gösterebilirsiniz. Arkadaşlarınızı tenkit etmeden önce düşünmeli ve kendi isteklerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Yaptığınız hataların altında sizin yanlış yargılarınız var.. Geçmişle ilgili konuların kafanıza takılmasına izin vermemelisiniz. Ani ve fevri hareketlerden zarar görmemek için dikkatli olmalısınız. İş yaptığınız kişilerin fikirlerini yanlış anlayabilirsiniz. Tuhaflıklar zinciri peşinizi bırakmayacak.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

İkizler

Plüton  karşıt finans evinizde retro durumunda. Derin düşünmekten sıkıldığınız anlarda geçmişteki tecrübelerinizi örnek almalı ve eskiye takılmaktan korkmamalısınız. İnsanlara karşı samimi ve art niyetsiz davranışınız, başınıza beklenmedik ilginç olayları getirebilir. Aşk yaşantınızda değişim yaşamaktan hoşlanıyor ve partnerinizin durgun yapısından sıkılıyorsunuz. Eski sevgililerle sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz. Beğendiğiniz kişiye karşı duygularınızı gizleyeceksiniz. Çünkü kırılmaktan korkuyorsunuz. Satürn’ün geri hareketinden önce girişimde bulunduğunuz bir iş veya patronunuzun masasında bekleyen sizinle ilgili bir konu hiç beklemediğiniz anda olumlu sonuçlanabilir. Geciken terfilerinizde bu dönem açılacaktır. İmkansız gibi görünen olayları başaracaksınız. Eskilerde kalmış ve unutmanız gereken konuları bir ortamda yeniden tartışabilirsiniz.  Eski bir miras ve ya unutulmuş bir borç aniden sizi sarsabilir. Bir sosyal aktivitede istemediğiniz olumsuz bir karşılaşma canınız sıkabilir. Yıllardır unutmaya çalıştığınız olayları geri tepmesiyle huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Yengeç

Bu dönem sakin olun ve mutlu başlayan günlerinizi cehenneme çevirmeyin. Çevresel koşulların sizi zorladığı davranış şekilleri ile duygusallığınız arasında kalmanıza ve çelişkiler yaşamınıza yol açabilir. Bugün, bulunduğunuz ortamlara güvensizlik duygusu içinde yaklaşabilirsiniz. Bilinçaltınızda geçmiş deneyimlerinden kaynaklanan korkular var ve hata yapmaktan çekiniyorsunuz. Eski duygularınızın sizi esir almasın izin vermemelisiniz. Gizlilik sizi çekici kılabilir fakat, olayları olumsuz bir şekil almasına izin vermemeli ve gerekli müdahaleyi zamanında yapmalısınız. Sorularınızın cevabını alamayabilirsiniz. Doğal yapınızı zorladığınız zaman kendinizi  huzursuz ve mutsuz hissetmenizden tek sorumlu yine kendinizsiniz. Bu hafta, kişisel güvenliğinizi ön plana çıkaran düşünceler içindesiniz. Olayları değişik boyutlarda değerlendirmeniz yüzünden yanlış sapmalar yaşıyorsunuz. Finans konusunda doğru kararlar almalısınız. Uzun süredir ihmal ettiğiniz işlerinizin size sorun yaratmasını istemiyorsanız, verdiğiniz sözleri yerine getirmelisiniz. Bireysel düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme çabası içindesiniz. Temkinli davranmakta fayda var. Çevreniz tarafından hatalarınız gözlenecektir.

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Aslan

Duygusal enerjinizin gücünü sosyal ilişkilerinize rahatça yansıtacaksınız. Bu hafta, sıra dışı düşünceleriniz paylaşmak için, kendinizi farklı alanlar bulabilirsiniz. Mantığınızı zorlayacak ve kendinizi sınayacak sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Duygularınızın size yönlendireceği yeni konulara ilgi duymanıza rağmen, önünüze çıkan geleneksel engeller yüzünden, kendinizi kısıtlanmış gibi hissedebilirsiniz. İçinizde nedensiz sıkıntılarınız var. Sanki içgüdüsel olarak bir şeylerin  tam yerinde olmadığı kuşkusuna kapılıyorsunuz. Duygusal konularda detaycı kimliğiniz körükleniyor. Çevre ilişkilerinize samimi ve dürüst bir şekilde yaklaşıyor, ayni duyguları karşı taraftan da bekliyorsunuz. Sözleriniz dikkat etmelisiniz. Farkında olmadan yaptığınız bu davranış şeklinizi telafi etme de güçlük çekebilirsiniz. Yaşayacağınız olaylar aile bireylerini birbirlerine yaklaştırabilir. Dar vizyonlar size göre değil. İş çevrenizde geniş bir perspektifle olaylara yaklaşmanıza rağmen, bazı kıskançlıkları engelleyemeyebilirsiniz. Bazı konularda alçak gönüllü olmayın ve isteklerinizi bir liste halinde sunun. Aşırı endişeli tavırlar içinde, olaylar karşısında izlenmesi gereken yol da biraz aceleci davranıyorsunuz

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Başak

Duygularınız gittikçe derinlik kazanmaya başlıyor. Sevdiğiniz kişinin size olan davranışlarından kuşku duyabilirsiniz. İsteklerinizi baskı altında tutuyor, kıskançlık  duygularınızı gizliyorsunuz. İlişkilerinizi gözden geçirmeli ve kafanızdaki düşüncelerinizin. netlik kazanmasına izin vermelisiniz. Bu dönem  her şeyi sorgulayacaksınız. Gizli planlar ve eski dostlarla yapılan düşünce bazında organizasyonlar önemli olacaktır. Bu dönem baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için, kendinizi korumaya alacaksınız. İsteklerinizi enerjinizle donatmayı biliyor, uyumlu bir kombinasyon yaratabiliyorsunuz. Düşüncelerinizde ısrarcı bir tavır takınarak, sosyal yaşantınızda farklı konumlar elde edecek, dayatmacı bir tavır sergileyeceksiniz. Başkalarının fikirlerine ihtiyaç duymayarak; fırsatları değerlendirirken, daha sıcak ve aktif bir performans sergileyeceksiniz. Yaşantınıza aniden girecek kişilerle daha sonra güçlü arkadaşlıklar kuracaksınız. Egolarınızın yüksek olduğu bu günlerde çevredeki kişilerin fikirleri ikinci planda kalacak. Adalet duygunuz yoğunlaşarak, yardımsever yönünüz ortaya çıkacak.. İş yaşantınızda bazı hesaplarınızı geriye dönük olarak sabırlı ve sıkı bir şekilde denetlemelisiniz..

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Terazi

Aşk konusunda hatalar yapmamak için hala ısrarlı tutumunuzu sürdürmelisiniz. Çevrenize taviz vermekten hoşlanmıyorsunuz. Bu hafta sezgileriniz çok güçlü. Kendinizi yeniden yapılandırmak için, ruhsal yönü ağır basan düşünceler içine girebilirsiniz. Bu konudaki konsantrasyon, çevrenizdeki insanlara karşı olumlu yaklaşmanızı sağlayacak. Çevrenize örnek olmayı başaracaksınız.. Artık eski korkularınızı yendiğinizi ve enerjinizi ortaya çıkardığınızı göreceksiniz. Süregelen bir ilişkiniz varsa, aşkınız testten geçecek. Yaşadığınız dengesizliklerden olumsuz etkilenmek istemiyorsanız, aşırıya kaçmadan temkinli davranışları tercih etmelisiniz.. Huzursuzluğunuzu yenmelisiniz.. Yalnız kendi sorunlarınız ve isteklerinizi düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Doğru kararlar almak bu sizin elinizde. Geri giden Satürn yüzünden, gireceğiniz ortamlarda kaçırdığınız  fırsatlar ufkunuzun genişlemesine neden olmasına rağmen, yüksek mevkili kişilerden destek almanız konusunda size değişik fırsatlar hazırlayacak. Dostlarınızı şaşırtmak istemiyorsanız, aşırıya kaçan hareketlerinizi erken farkına vararak önlem almalısınız. Maddi konular sizin için her zaman çok önemli sizde biliyorsunuz. Bu hafta,  güç  duyguları sizi gergin yapabilir.

 

Akrep

Geri giden Plüton sizi olumsuz etkileyecektir. Anlamlı ve iğneleyici sözlerinizle partnerinizi ve çevrenizde olumsuz bir hava estireceksiniz.. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Yaşam pencerenize açılan bütün güzelliklere önem vereceksiniz. Fakat, bu arada güçlü isteklerinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Özgürlük ruhunuz atağa kalktığı zaman, çevrenizdeki bağları kopartacak şekilde fevri davranışlarınız, partnerinizi zor durumlarda bırakıyor. Bu hafta  enerjinizi dengeleme konusunda zorluklar yaşıyorsunuz. Çevrenizle paslaşarak çalışmayı seviyorsunuz. Önünüzdeki engelleri aşma konusunda becerinizi göstereceksiniz. Yanlış anlaşılmalardan sakınmalısınız. Satürn retro yaparken;  yoğun enerjinizin sizi zorladığını hatta tempo kaybettiğini göreceksiniz. Maddi konularda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız daha çok çalışmalı ve paranızı biriktirmelisiniz. Finans konularına sıkı bir disiplin getirmenin zamanı geldi. Çelişkilerinizi kendi çabanızla yenmeyi öğreneceksiniz. Geçmişte yaşadığınız  zorluklarla başa çıkmayı öğreniyorsunuz.  Arkadaşlıklarınızın seviyesini değerlendireceksiniz ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Yay

Aşk yaşamınızda görmezlikten geldiğiniz konular sorun haline gelebilir. Geçmişte yaşadığınız bir ilişkinin tekrar gündeme gelmesi söz konusu. ; İsteklerinizde abartılı olmanıza rağmen, duygularınızı saklama ihtiyacı içinde olacaksınız. Çevrenize kin tutabilir, oldukça hassas bir davranış biçimini sergileyebilirsiniz. . Yakıcı duygular içinde olmanıza rağmen gizlemeyi iyi biliyorsunuz. Beraber olduğunuz kişileri gözünüzde büyütebilirsiniz. Yalnızlık sizin için çok önemli bir duygu. Katılacağınız toplantılarda kalabalık ortamlar sizi sıkabilir. Kendinizi mutsuz hissettiğiniz zaman bulunduğunuz yerden uzaklaşmalısınız. Yaratıcılığınızı kullanacağınız alanları seçerek, motivasyon gücünüzü arttırmalısınız.. Geçmişte yaşadığınız bir olayın yeniden irdeleyerek, o zaman görmediğiniz detayları bu dönemde görebilir, hayallerinizle baş başa kalma arzusu içinde olabilirsiniz. Düşündüğünüz şeyleri yaşama geçirme planları içinde hareket ederken, ne düşündüğünüzü hiç kimse anlamayacak. Sosyal ilişkilerinizin hala yoğun olduğu bir dönem. Hayallerinizi ve çılgınlıklarınızı askıya almanız gerekmektedir. Yeni fırsatlar için beklemeli ve düşündüğünüz konu ne olursa olsun, denetimden geçirmeden uygulamaya geçmemelisiniz. Hayatınızdaki aktiflik sizi yorgun düşürebilir.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Oğlak

Aile içi ziyaretlerinizde uzun süredir görüşemediğiniz yakın akraba ve kardeşlerle eğlenceli saatler geçireceksiniz. Dış dünyadan koparak kendinizi toparlayacaksınız. Partnerinizle olan ilişkilerinizde duygusallıktan çok mantığınızı ön plana çıkarmanız nedeniyle aranızda saygın bir mesafe olacak. Bu sizin kendiniz daha ciddi kontrol etmenizi sağlayacak.. Sevgi dolu bir beraberliği yeşertmek ve geliştirmek gerçekten zor oluyor. Bu arada uzun zamandır dargın olduğunuz eski dostlarınızla görüşme fırsatları çıkabilir ve aranızdaki kırgınlıkları aşabilirsiniz. Bütçenizi aşmama konusunda dikkatli olmalısınız. İş arkadaşlıkları, grup çalışmaları gibi aktiviteler, kişisel tatminleriniz doğrultusunda çalışmalar içinde olacaksınız.. Ele aldığınız konuları zorlamanın anlamı yok. Yaşam kalitenizde, belli bir ortalamanın altına düşmek istemediğiniz için, dostlarınızı da bu yönde seçmek istiyorsunuz. İletişim içinde olacağınız arkadaşlarınızla, ortak çalışma içinde olacağınız önemli konular gündeme gelecek. Duygularınızda farklı bir mantık var. Sizinle ilgili konuların başkaları tarafından yorum getirilmesine karşısınız.

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Kova

İmkansızlıklar içinde kıvranmak yerine başlattığınız  aşkta temkinli  davranmak  en güzeli, unutmayın.. Sosyal çevrenizde değişimler ve yeni başlangıçlar için uygun olmayan bu durumu eski dostlarınızla hasret gidererek geçiştirebilirsiniz. Eski şartlarınızı korumaya devam etmelisiniz. Çevresel ilişkilerinize temkinli ve duyarlı davranmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu hafta, belli bir sistem içinde hareket edebilirsiniz. İletişim konusunda bazı aksiliklerin söz konusu olması sonucunda, beklentileriniz gecikebilir. İçsel çatışmalarınızın size zarar vermesini istemiyorsanız, duygusallığınızı denetim altına almalısınız.. Siz kendi doğrularınıza inandığınız zaman, her şey çok daha anlamlı ve güzel olduğunu biliyorsunuz.  Derin düşünmek size birçok konuda yoğunluk kazanmanıza neden olacak. Maddi gücünüzü ortaya koyacak çalışmalar içindesiniz. Kısa yollarla ilgili bazı yazışmalar gündeme gelecek. Unutmayın, dağınıklık size çok şey kaybettiriyor. Başlattığınız organizasyonların ilginç gelişmesi size bağlı bir durum. Yaşamı farklı noktalardan gördüğünüz için, olayları irdelemek sizi mutsuz kılabilir. Çevresel desteğin üzerinde hissedeceğiniz bir dönem. Hayatla ilgili sorgulamalarınız hiç bitmiyor.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Balık

Karşılıklı duyguların çatışacağı bir hafta Bu dönem elde edeceğiniz haklarınızla karşı tarafın size sunacağı şartlar arasında yanlış dengeler söz konusu olacak. Siz kendi düşüncelerinizden yola çıkarak, etrafınıza kapalı bir duvar örebilirsiniz. İlgilendiğiniz konuların farklı yorumlanması canınızın sıkılmasına neden olacaktır. İlişkilerinizi gözden geçirmelisiniz. Partnerinizin duygusal değişimlerinizden etkileniyorsunuz. Aranızda bazı istenmeyen olaylar gelişebilir. İkinizde farklı dünyaların insanları olmanıza rağmen, sorunlarınızı aşmamanız için neden yok. Sabırlı yapınızı ortaya çıkarmaktan başka çareniz yok. Parasal kazançlarınız sezgilerinizle birlikte ilerleyecek. Bulunduğunuz şartları değerlendirme konusunda fırsatçı ve akılcı davranışlar içinde olacaksınız.. Sürekli değişen zevklerinizin sorun yaratmasını istemiyorsanız, kazançlarınızı kontrollü kullanmalısınız. Kendinizle ilgili konularda sessiz kalmayı yeğlemeli, çevrenize karşı kritikçi bir yaklaşım içinde bulunmalısınız.. Mesleki konularda duygusal tatmin sağlamak için gerekli çalışmaları daha sonraya ertelemelisiniz. Eski beklediğiniz tekliflere sıcak bakabilirsiniz.. Aykırı düşünce içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın..

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

Mitos

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu