AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (7-13 Ağustos) burç yorumları….Astrolog Filiz Özkol yazdı

Ağustos ayı burç yorumlarınızı merak ediyor musunuz? Haftalık burç yorumunuz bu hafta size neler söylüyor? 7-13 Ağustos haftasında burç yorumlarınızı ünlü astrolog Filiz Özkol kaleme aldı. İşte Filiz Özkol’un kaleminde yeni haftanın burç yorumları…

BU HAFTA DOĞANLAR:
Yaşamlarında zeka ve sezgiler ön planda olacaktır. Etkili çevrelerde bulunacaklar ve başarı grafikleri bu sayede gelişecektir. Orijinal yapıları daima onları farklı kılacağı için, bazı ortamlarda tepki alacak fakat hiçbir şeye aldırmayacaklardır. Sürekli seyahat etmekten hoşlandıkları için de, dünyanın bir çok yerlerinde güçlü dostları olacaktır. Doğal yapıları sayesinde bir çok ahbabı olacak ve kendilerini çok güçlü pozisyonlarda çalışırken göreceklerdir. Sadelikler ilgilerini çekse bile, hedef çıtalarını yüksek tutacakları için, çevreleri tarafından algılanmaları zor olacaktır. Olağan üstü durumların kişileri oldukları için, yaşamları da sıradan geçmeyecek ve bir çok farklı olayları da beraberinde getirecektir. Yatırım konusunda oldukça becerikli davranarak bir çok fırsatları kendi lehlerine çevirmeyi başaracaklardır.

HAFTANIN YORUMU
Orijinal fikirlere açık bir tavır içinde olacağız. Yaratıcılığımızın engellemesini istemiyor içimizdeki coşkuyu ortaya çıkaran işler yapmayı seviyoruz. Aşk yaşantımızda detaylar ve ayrıntılar önem kazanacak. Çocuklarımızla ilgili aktiviteler söz konusu. Finans konularıyla başımız dertte. Yollarla ilgili planlarımız, bize beklediğimiz tekliflerle birlikte gelecektir. Duygusal yaşantımızda harekete ve canlılığa ihtiyacımız var. Partnerimizin bize destek vermesini bekliyoruz..Toplumsal yaşantımızda değişimlere ihtiyacımız var. Öğrenme kabiliyetimizin artığı bir gün.

Haftanın gezegen hareketleri

7 AĞUSTOSTA Kova burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Güneş ve Mars Aslan burcunda, Merkür Başak burcunda, Venüs Yengeç burcunda ilerliyor Satürn Yay, Neptün Balık, Plüton Oğlak, Uranüs Koç burcunda geri hareketini yapıyor.. Yargılama yeteneğimiz güçleniyor. Derin sezgilerimizi daha da yoğunlaştırarak belki de, şimdiye kadar hiç denemediğimiz konularda çığır açacağız. Yöneticiler için iyi bir konum. Eski alışkanlıklarımızı terk edebilir ve çevremizi şaşırtabiliriz. Bazılarımız eşlerinden ve birlikte çalıştığı kişilerden önemli destekler alacaklar. Sonuçlanmayan hukuksal sorunlarımız artı veya eksi bir şekilde bitecektir. Uzun süredir satılmayan bir emlak veya evimizi varsa hemen satışa çıkarabiliriz.Bazılarımız uzak yollardan beklediği mirasları alabilecekler. Paylaşımlarda istenmeyen fakat sonucu daha sonra olumlu olabilecek aksiliklerde gündeme gelecektir.

KOÇ
Uranüs burcunuzda geri giderken Tam zıt burcunuzda Jüpiter’de retro yapıyor. Kendinizi ifade ederken, uçuk düşünceler içinde olacaksınız. Hedefleriniz konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Filozofik bir tarzla düşüncelerinizi doğru bir şekilde ifade edeceksiniz. İsteklerinizin yenileneceğine ve ilişkilerinizdeki canlılığa işaret ediyor. Geleceğinizi düşünmeli ve yaratıcılığınızı kullanmanın yollarını araştırmalısınız. Ay tutulması yeni fikirler ve genişleme getirecek. Çevrenizdeki şartları değiştirerek, kendi bildiğiniz yolda ilerliyorsunuz. Yaptığınız işten eminseniz, size daha fazla deneyim kazandıracak koşullar yaratacaktır.Günlük işlerinizde yakındığınız konuların tekrarlanması sizin için can sıkıcı olan bu durum yaratırken, bu tür tekrarlar rutin hale gelebilir. Bu durumdan kurtulmak için, kendinize hobiler bulmalı ve yarım kalan işlerinizi tamamlamalısınız. Kıyıda köşede bekleyen bazı eksik kalan konularınızı yeniden ele almalı ve bir an önce bitirip, bir daha açmamak üzere kapamalısınız. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim meydana gelebilir.Sağlıklı ve lezzetli yemeklerden hoşlanan Koç’lar bol bol vitamin, protein ve fosfor içerikli yiyecekler almalıdır.

BOĞA
Kültür düzeyi yüksek arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve duygusal etkileşimlerin de yaşandığı beraberlikler kuracaksınız.Durum değerlendirmesi yaparken çevredeki kişilerden yanlış fikirler alarak etkilenmemeye çalışın. Esnek olmanız gereken bazı konularda, tüm inatçılığınızla sabit tavırlarınızı muhafaza etmeniz sizin için büyük bir engel. Hem kendi katı kurallarınızı, hem de çevrenizden gelebilecek yanlış yönlendirici esintileri aşmanız gerekiyor. Ay tutulması kariyer evinizde gerçekleşecek. Kendinizin ne olduğunuzu çok iyi biliyor ve taviz vermek istemiyorsunuz. Kendinizi kanıtlama savaşı içinde olmanız, bazıları için önemli olamayabilir. Başarıyı karşı taraftan beklemeniz , hataya açık olmanıza neden oluyor.Merkür ve Neptün’le zıt etkileşim halinde.. “Mars ve güneş ” Gezegeni, hafta boyunca fiziki enerjinizin artmasına neden olmasına rağmen, “Neptün’’ yüzünden heyecana kapılıp, hatalara neden olabilecek davranışlar da sergileyebilirsiniz. Duygularınızda aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecektir. Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla besleyeceğiniz bir ay içindesiniz. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir.En küçük sorunlarınızı bile gözünüzde büyütüyorsunuz. Takıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız gerekli tıbbi kontrolden geçmelisiniz.

İKİZLER
Satürn Karşıt evinizde geri gidiyor. Bu dönem partnerinizin sezgisel davranışlarından rahatsız olacak ve duygularınızı saklamak isteyeceksiniz.Hayallerinizi fırsatlar zincire çevirmek için önünüzün açık olması çok güzel. Neptün ve Uranüs size her konuda yardım edecek.. Manevi hislerinizin sizi yanıltmayacağından emin olduğunuz ve manevi duygularınızın ön plana çıkacağı işler peşindesiniz. Bir çok misyon çalışması sizi bekliyor. Uranüs’ün Neptün’ü desteklemesiyle değişen şartlar; size yanlış kararlar aldırabilir. Başlangıçta size cazip gelen bir teklif, daha sonra istenmeyen sonuçlara neden olabilir..Ay tutulması ruhsal evinizde gerçekleşecek. Uzun süredir bulunmak istediğiniz, ortamlara girmeyi başarıyorsunuz. Düşüncelerinizde pozitif anlamda gelişmeler var. Beklediğiniz haberlerin size ulaşmasını sağlayacak yeni konumlar, gündeme gelebilir.“Toplumsal ilişkilerinizde içe dönük duygularınızı dengelemek zorundasınız”.Güçlü dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Bazı kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız.Güvenli ortamların arayışı içinde olmanız, uygun bir davranış şekli.

YENGEÇ
Kendinizle ilgili yepyeni düşünceler içinde olacaksınız. Duygu ve sezgilerinizi çevrenizdeki olaylara yöneltecek ve hakkınızdaki olumlu düşüncelerden hoşnut kalacaksınız.Abartmayı çok seveceğiniz bir dönem. Küçük duygular bir anda çığ gibi büyüyebilir . Her duygu aynı olmaz. Ayrım yapmalısınız…Ay tutulması değişim evinizde gerçekleşecek. Ani olayların sürprizlerine hazır olun. Zeki ve duygusal güzel konuşmalarınızla dikkat çekeceksiniz. Seçimlerinizi fikirlerinize uygun kişilerle yapmak isteyebilirsiniz. Orijinal dostluklar ve arkadaşlıklar gündeme gelecek. Henüz yeni tanıştığınız kişilerle uygun sohbet ortamları yakalayacak, uyumlu kişilik sergileyeceksiniz. Bu dönemde ani başlayan geçici aşk ilişkilerine karşı tedbirli olmalısınız. Sadece keyifli günler geçirirken, bu beraberliklerinizden çok şey beklememelisiniz..Kendinizden küçük veya büyük bir partnerle aşk yaşayabilirsiniz. Satürn sağlığınıza özen göstermenizi isteyecek. Kollar ve bacaklar karaciğer hassas olacaktır. Önce sindirim sorunları daha sonra, dişler ve kemikler ön plana çıkacaktır. Bu ay kalsiyum almayı ihmal etmeyin. Her şeye rağmen Güneş şansınızı korumaya devam edecek. İştahınızı kontrol edin gereksiz abur cubur yeme alışkanlığınıza dur demelisiniz.

ASLAN
Meslek ve kariyerinizle ilgili idealleriniz ve istekleriniz ön plana çıkarıyor. Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Bu süreç içerisinde parasal konulardaki aktiviteleriniz ile duygusal konularınızı bir arada dengeli olarak götürebilmelisiniz.Zihniniz yeni değişimlere hazır. Felsefi yeteneğiniz daha da yoğunlaşacak ve fikirlerinizi çevrenize anlatma konusunda başarılı olacaksınız. Ay tutulması karşıt evinizde gerçekleşecek. Düşündüğünüz konuları gerçekleştirme çabası içinde eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak ve yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız..Atılımlarınız ve sosyal çalışmalarınız için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.. Güneş, Mars ve Retro Satürn eski ilişkiler ve aşkları da gündeme getirecek. Gecikmiş işlerinizi tamamlamak için, önünüze çıkacak fırsatları yeniden gözden geçirmelisiniz. İşinizle ilgili yeni ufuklara doğru gidiyorsunuz. Kendinizi mutsuz eden nedenlerden kurtulmalısınız. Spor yapmalı ve uykunuzu almalısınız. Bileklerinize dikkat etmeli ve ağır kaldırmamalısınız. Ayaklarınız ve dolaşım sisteminizle ilgili problemleri gündeme getirecektir. Eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır.

BAŞAK
Birlikte çalıştığınız kişilerin, finans desteklerini isteyebilirsiniz. Onların size karşı tutumlarından farklı sonuçlar çıkarmadan önce, olayların nedeni üzerinde durduğunuz zaman kısa sürede çözüme ulaşabileceksiniz. İçsel sesinizin meraklı yönlerinizi ortaya çıkarmasından dolayı, bilgi dağarcığınızı entelektüel düzeyde arttırabilirsiniz. Ay tutulması çalışma evinizde gerçekleşecek. Yaptığınız işlere farklı bir vizyon getiriyorsunuz. Cesaret isteyen çalışmalarınız için gerekli donananıma sahip olmanıza rağmen, fikir ayrılıkları konusunda karşıt düşünceler içinde kalıyorsunuz. İletişim konusunda oldukça şanlısınız. Görüşmek istediğiniz kişilere kısa sürede ulaşarak, isteklerinizi onlara yansıtabileceksiniz.Kendinizle ilgili bir takım çalışmalar içinde olacaksınız.Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlıklı olmalısınız. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz, aldığınız güçlü kozmik etkilerle değişecek. Yaratıcılığınız ortaya koyacak her türlü çalışmaya açıksınız… Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Fakat bu tür çalışmalarda ısrarcı tutum izlememeye çalışın, aksi taktirde aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni açılımlara hazır olmanıza rağmen, sizi kısıtlayan pürüzler konusunda ikilem yaşayabilirsiniz. Güçten yana oluşunuzu, destekleyenler olacaktır.

TERAZİ
Dengeli olmanız ve yeniliklere açık yapınız her zaman göz dolduruyor. Jüpiter’in etkisiyle yaşamı enerjik algılıyorsunuz. Maddi konularda beklediğiniz açılımlar gündeme gelecek. Şimdiye kadar açığa vurmadığınız düşüncelerinizi, birlikte iş yaptığınız kişileri uzaklaştırma pahasına ifade etmeye başlayabilirsiniz.Ay tutulması aşk evinizde gerçekleşecek. Duygusal konularınıza, çevresel olayları karıştırmamaya çalışmalısınız. Keşfetme güdünüze karşın zorluklarla karşılaşacak fakat pes etmeden savaşmayı tercih edeceksiniz. Bazen, sizi panik içinde bıraksa da; yaşamınızın rutinleşen bölümlerinde sergileyeceğiniz bu tür farklı değerlere yönelme durumu, daha sonra size yararlı olacaktır.Ruhsal anlamda kendinizi güçlü hissedeceğiniz bu dönemde , eğlenceli ve sizi oyalayan yolculuklar da gündeme gelecektir. Yolculuklarda ilginç fikirleri paylaşacağınız kişilerle arkadaşlık edeceksiniz. Kendinizi geliştirebileceğiniz konular üzerinde çalışmayı tercih etmelisiniz. Uzun vadeli planladığınız projeleriniz gündeme gelecek. Yaşam akışı konusunda ideallerinizle ilgili temel kişisel değişimler yaşayabilirsiniz.Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız.

AKREP
Kültürlü kişileri ve akıllı arkadaşları kendinize çekiyorsunuz. Onlarla bazı yeni işler başarmak hoşunuza gidiyor. Sosyal yönünüz çok güçlü olacağı için, kendinizden genç arkadaşları seçmek ve onlarla işbirliği yapmak hoşunuza gidecek. Çalışma arkadaşlarınıza fazla baskıcı davranmaktan kaçının. Daha çok çalışarak onlara örnek olmaya çalışabilirsiniz. İş arkadaşlarıyla sıra dışı aşklar yaşarken, gizemli olmayı elden bırakmayacaksınız.Ay tutulması aile ve yuva evinizde gerçekleşecek. Ailenizin bazı sorunları için, kişisel çaba harcamak zorunda kalabilirsiniz. Ev ortamında uzlaştırıcı bir tutum içindesiniz. . Bu dönem ortaklık içindeyseniz; yalnız kalmak istemeyecek ve idealist, yönetici ruhu taşıyan kişilerle ortak çalışmalar içinde olacak, ayrıca haksızlıklar karşısında tepkileriniz ortaya koyacaksınız. Uzun süredir görüştüğünüz dostlarınızla bazı duygusal çekişmeler sonucunda ilişkilerinizi bitirebilir veya sevdiğiniz bir dostunuzla ayrı ortamlara düşebilirsiniz. . Duygusal konulara daha ince bir yaklaşım göstereceksiniz. Zorluk çıkaran olaylar üzerine odaklaşacaksınız. Aşkınız için üstün bir çaba gösterirken, kendinizi yıpratmayacak bir taktik geliştirmeniz mümkün.

YAY
Yönetici Gezegeniniz Jüpiter Mars ve Güneş’in etkisiyle; birden fazla işlerle uğraşacak veya iş teklifleri ile ilgili yeni gelişmeler yaşayacaksınız. Güçlü dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Bazı kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Atılımlarınız ve sosyal çalışmalarınız için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.. Sevdiğiniz işi yaptığınız zaman daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz. Tartışmalarda üstünlük sağlayacak, karşı taraf üzerinde etkin fikir hakimiyeti sağlayacaksınız. Mesleki olayların gündeme gelmesi nedeniyle iş ilişkilerine ağırlık vereceksiniz. Ay tutulması iletişim evinizde gerçekleşecek. Yaklaşımlarınızda daha bir kendinize yönelik olmanıza rağmen, hedefleriniz belirgin olacak. Fakat enerjinizi dengesizce ve şartlarınızı olumsuz kullanırsanız, iskelet sisteminizle ilgili pürüzler ortaya çıkacaktır.Çevrenizle ilgili eski şartları yeniden düzenlemenin zamanı geldi. Son günlerde iş yaşantınızda değişimler yaşıyorsunuz. Hiçbir konuda haksız duruma düşmek istemiyorsunuz. Fakat olayları hep kendi açınızdan görmeye alışmışsınız. Kişisel zevkleriniz çok önemli.Varsayımlarınızı farklı bir şekilde kabul ettirmesini biliyorsunuz.

OĞLAK
Sosyal ortamlar çerçevesinde; yapmak istediğiniz halde, gerçekleştiremediğiniz konularla ilgili fırsatlar yakalayacak, yeni ve başarılı organizasyonlar içinde bulunacaksınız. Toplumsal konuşmalar yapabilirsiniz. Öğrenme içgüdünüz oldukça yüksek. Öğreniminiz ve akademik kariyerinizle ilgili gelişimlere açık olacağınız bir süreç. Ay tutulması kafanızı karıştıracak. Değişim evinizdeki Mars sizi aktif yapıyor. Düşüncelerinizin değişimine neden olacaktır. Böylece gelişmelerden gerekli dersleri çıkararak uzun vade de size yarar sağlayacak önlemleri alacaksınız.. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız. Olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemiyorsanız, dikkatli olmanızda yarar var.. Bulunduğunuz şartları benimseme konusunda tereddütleriniz var ve içsel savaşlarınızı sizi rahatsız edecek boyutlara gelmesine izin vermemelisiniz. Kombinasyon işlerinizi ön plana çıkaracak ve olayları her türlü şekilde irdeleme şansını yakalayacaksınız.Kariyerinizle ilgili duygu değişimleri yaşarken, yaşama daha keskin bakacaksınız. Sezgilerinizin yüksek olmasından dolayı arkadaşlarınız arasında farklı yönleriniz dikkat çekecek.Sosyal ilişkilerinizi geliştirmek için kapasitenizin üzerinde çabalarda bulunabilirsiniz.

KOVA
Ay tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Şimdiye kadar açığa vurmadığınız düşüncelerinizi, birlikte iş yaptığınız kişileri uzaklaştırma pahasına ifade etmeye başlayabilirsiniz. Yeni başlangıçlar için daha hırslı ve gücünüzün bilenmiş olduğunu hissedeceksiniz. Atılımlar için uygun bir dönem.. Kendi istekleriniz doğrultusunda hedefleriniz ve aile ilişkileriniz konusunda yoğunluk yaşayacaksınız. Yakınlarınız için fedakarlık yaparak büyük bir içtenlikle başarılı çalışmalar içinde olacaksın.. Heyecanlı ve teşvik edici kişiliğiniz ile insanları kendinize çekeceksiniz. Davranışlarınızı etkileyen ve yönlendirebilen çevre etkenlerin kendi lehinize çevirebileceksiniz. Fikirlerinize destek olan arkadaşlarınız da sizi olumlu motive edecek. Sistemli bir iş paylaşımı sizi daha iyi konumlara getirecek. Özgürce çalışabileceğin kişilerle görüşeceksiniz. Güçlü bir enerjiye sahipsiniz ve bu özelliğinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenecek ve kendinizi rahatlatacak çalışmalara yönelin.. Bu arada evcil ev hayvan beslemeye başlayabilirsiniz. Eski alışkanlıklarınızı bırakmanın tam zamanı. Küçük sakarlıklar söz konusu.

BALIK
Ay tutulması bilinçaltı evinizde gerçekleşiyor. Birlikte çalıştığınız kişilerin size vereceği destek çok önemli. Bulunduğunuz ortamlarda baskıcı davranışlar sergilediğiniz için, iş arkadaşlarınızın tepkisini alabilirsiniz. Ani davranışlardan sakınmalısınız. Durum değerlendirmesi yaparken, mantıksal yönünüz ağır basıyor. Bastırdığınız duygularınızın sizi rahatsız etmesinden etkilenmek istemiyorsanız, yaratıcılığınızı akıllıca kullanmalısınız. Bazı konularda herkesten farklı düşündüğünüz gerçek ve kendinizi ifade ederken, çevresel koşulların sizi engellediğini görüyor ve canınız sıkılıyor. Anlamlı olayları paylaşmak için her türlü şartların uygun olduğu bir hafta. Ne istediğinizi biliyor ve çevrenizden etkilenmeden kişisel hareket ediyorsunuz. Başkalarının değil, sizin ne istediğiniz önemli. Yeni projeler, yeni fikirlerin doğrultusunda, yeni organizasyonların ortaya çıkacağı ve kendinizi destekleyen kişilerle bir arada olacağınız günler olacak… Mesleki olarak yeni bir proje çalışmanız varsa, uygun bir dönem. Size para kazandıracak ekibini kurabilirsiniz. Cesaret isteyen değişimlerde gönüllü davranacak ve cesur tavırlarınızla dikkat çekmeyi başaracaksınız. Aşklar ve arkadaşlıklar yüksek bir seviyede devam edecek.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu