Astroloji

Haftalık (8-14 Ağustos) burç yorumları… Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

Hafta sonu burç yorumları / 08.08.2022

BU HAFTA DOĞANLAR:

Sosyal yaşantılarında çevreci yönleri her zaman ön planda olacaktır. Yüz mimikleri hoş ve anlamlıdır. Farklı giyimden hoşlandıkları halde zevkleri son derece üstün bir nitelik taşır. Rutin yaşam adımları onlara göre değildir. Bu nedenle; özel ilişkilerinde de fırtınalı anlar eksik olmaz. Partnerleri için, anlaşılması güç olan kişilik yapısına sahiptirler. Aile yakınlarına karşı düşkün olmasına rağmen, kendi düşüncelerine uymayan konularda ketum ve tepkisel tavırlara girebilirler. Paylaşımcı bir yapı sergileseler de; özünde kendilerine dönük bireysellikleri için her yolu denerler. Olaylara sistemli ve pratik bakarlar. Karamsar oldukları için; en küçük olayları bile gözlerinde büyüterek, olaylara olumsuz yönlerinden yaklaşırlar. Güven duygusu çok önemlidir. Bazen, abartılı bir şekilde ayrıntılara dalarken, daha dikkatli olmaları gereken bazı konularda da hızlı kararlar verebilirler.

 

KADINLARI:

Yüzleri anlamlı duyguları güçlüdür. Bakışları son derece etkili olduğu için bazen her şeyi gözleriyle söylerler. İkna kabiliyetleri çok güçlüdür. Yaşamda başaramayacakları iş yoktur. Derin fakat bir o kadar pratik zekaya sahiptirler. Düşünmeden para harcayabilirler.

 

ERKEKLERİ:

Hem fiziksel, hem de ruhsal anlamda aşkı arayan kişilerdir. Alıngan ve hassas oldukları için, ikili ilişkilerinde sürekli saygı ararlar.. Sanatçılık yönleri gelişmiştir. İleri yaşlarda politika ile  uğraşacaklardır.. Dostlarıyla aralarında güçlü bağları vardır ve seçici kişilikleri yüzünden aşklarını zor yaşarlar.

 

ÇOCUKLARI:

Öfkeli fakat yaratıcı çocuklardır. Arka planda kalmaktan hoşlanmazlar. Ailenin yaramaz ve akıllı çocuklarıdır. Mekanik oyunlardan hoşlanırlar. Onları ikna etmek zordur. İnce hesaplar yapmaktan hoşlanırlar. Kitap okumaktan ve bilmece çözmekten hoşlanırlar.

HAFTANIN RENGİ:

Beyaz, kahverengi, Gri

 

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:

Beyaz gül, İnci çiçeği, Zambak

 

HAFTANIN KOKUSU:

Lavanta, menekşe, tarçın

 

 

Haftanın yorumu

Enerji dengelerimiz önemli

ilişkilerinizi sorguluyorsunuz. Uzun süredir dargın olduğumuz dostlarımızı arayabiliriz ve köprüleri kendimiz atabiliriz. Yaratıcılığın ve sanatsal olayların yoğun olduğu bir dönem. İçimizdeki enerjiyi dengeleme konusunda zorluklar yaşayabiliriz. Bazılarımız için henüz spor geç değil. Bu tür aktivitelere başlamak tam sırası. Bir çok hobilerimizi geliştirme imkanı bulabiliriz.. Özgürlük duygularımızla kişisel egolarımız bizi yanlış yönlendirebilir, dikkatli olmalıyız.

 

Koç

Duygusal güvene ihtiyacınız var

Maddi konularla ilgili düşüncelerinizde abartıya kaçmamalısınız. Duygusal güvene ihtiyacını olduğu bir dönem içindesiniz. Fakat, sıra dışı olayların sizi rahatsız etmesine izin vermemeli ve olayların dışında kalmayı başarmalısınız. Finans konularında yapacağınız araştırmaların size sağlayacağı özel durumlar mevcut. İçinizde biriken enerjiyi bir yerlere kanalize etmek zorundasınız.. Aşırı uçlarda davranışlar gösterebilirsiniz. Uzun yollarla ilgili planlarınız şimdilik, erteleyebilirsiniz. Aşk gezegeniniz aynı zamanda iş ve para gezegeniniz bu hafta oldukça güçlü. İş konusunda sevdiğiniz kişiden beklediğiniz desteği göreceksiniz.. Sizi işiniz konusunda yüreklendirecek ve çeşitli fırsatları görmenizde yardım edecek.

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Boğa

Kaygılı olmaktan vazgeçmelisiniz

Kaygıları bir kenara bırakmalı ve başaracağınız işlerden kaçmamalısınız. Sorumluluklarınızın bilincinde olduğunuz için, çevrenizden gelecek iş tekliflerine karşı hazırlıklı olmalısınız. Seçici davranıyor ve yeniliklere karşı direnç gösteriyorsunuz. Bazı alışkanlıklarınızı aşmanın kolay olmadığının farkındasınız. Üstün nitelikli kişilerden alacağınız destek sizin için çok önemli ve çalışmalarınızı olumlu bir şekilde etkiliyor. Bazı bağlantılarınızı doğru bir şekilde yönlendireceksiniz. Maddi konulardaki taleplerinizde kararlılık hakim olacak. İleriyi gören bir düşünce yapısı içinde hareket ederken, para ile ilgili ufkunuz açılıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

İkizler

Eski işler yeniden gündemde

Ertelediğiniz işler yeniden karşınıza çıkacak. Kendinizle ilgili yapacağınız değişimlerde, yaşayacağınız gecikmeleri sorun yapmamalısınız. Sonuçlar lehinize gelişecektir. Çalıştığınız iş yerinde birçok değişim gündeme gelecektir. Kariyerinizi sorgulamak ve kendinizde kusur bulmak yerine değişen şartlara ayak uydurmaya çalışmalısınız. Lehinize gelişecek olaylar sizi sevindirecektir. Acele etmeden sabırlı davranırsanız, kazanan sizi olacaksınız.. Girdiğiniz topluluklarda tartışmalardan uzak kalmakla, stresi üzerinize çekmeyeceksiniz. Ben egonuzun yüksek olmasından dolayı, kişisel istekleriniz ön planda olacaktır. Hızlı ve aktif yönleriniz atağa kalkarken, öfkeli davranışlarınızın zararlı olacağını bilemelisiniz.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Yengeç

Takıntılı olmaktan vazgeçin

Katılacağınız davetlerde farklı bir enerji sergilediğiniz için; bir çok insanın gözü üzerinizde oturuyor. Sosyal ilişkilerinizde yaratıcı ve yapıcı tavırlarınızla ilgi odağı olmanıza rağmen, sizin her şeyi ayrıntılı bir şekilde planlamanız kolay bir şey değil. Bu hafta randevu trafiğinizden dolayı hızlı hareket etmek zorundasınız. Takıntılarınızın sizi yönlendirmesine izin verdiğiniz sürece, farklı olma duygusundan bir türlü kurtulmanız mümkün değil. Ailenizin aykırı düşünceleri ve fikirleri aklınızı karıştırabilir. Güçlü sezgileriniz sayesinde, yaşamın gizemliliğini araştırmak istiyorsunuz. Düşüncelerinizden ödün vermek istememeniz nedeniyle bencillikle suçlanabilirsiniz. Enerjinizi olumlu kullanmalısınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Aslan

Düşüncelerinizden taviz vermiyorsunuz

Fikirlerinizi ateşli bir şekilde savunuyorsunuz. İkili ilişkilerinizde bir türlü istediğiniz performansı yakalayamadığınızı zannederek, huzursuzluk çekebilirsiniz. Hayalleriniz ile idealleriniz arasında belli bir kalite göze çarpıyor. Birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızın da sizin yardımınıza ihtiyaçları olabilir. Karşıt ilişkilerinizde kendi gücünüzün farkındasınız ve olayları farklı bir şekilde ele almayı iyi biliyorsunuz.. İletişim konusunda oldukça başarılı bir grafik çiziyorsunuz. Parasal konularda yaşadığınız iniş ve çıkışlar yaşamanızı zorlaştırabilir. Sürekli, kendinizi güvende hissetme duygunuzdan bir türlü kurtulamıyorsunuz. Unutkanlık söz konusu . dikkatli olun..

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Başak

İlişkilerinizi gözden geçirin

İş hayatınızla ilgili gelişmeleri takip ederken, başarınızı garantileyerek ilerlemenizde fayda var. Dostlar arası kırgınlıklara aracılık yapabilirsiniz. Planlarınızda yapacağınız değişimler sizi olumsuz etkilemesini istemiyorsanız, detaylar üzerinde durmalısınız. Beklentilerinizle ilgili olumlu olaylar karşınıza çıkacak. İsteklerinizi kolay bir şekilde ortaya koyacaksınız Eşinizi ve sevgilinizi özgür bırakın ve sosyal yaşantısına eşlik etmeye çalışın. Hayal kırıklıkları size göre değil. Aşkın önemli olduğu bir dönemdesiniz. Sevdiğiniz kişinin eleştirici yönleri canınızı sıkabilir. İlişkinizi gözden geçirmeniz gerekecektir. Mükemmele kavuşmak zaman alacaktır. Yaşam kalitenizi yükseltmek için başarılı adımlar atıyorsunuz.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Terazi

Yaşamı sorguluyorsunuz

Sorumluluğunuzu en iyi şekilde yaşayan bir kişi olarak, yaşantınızla ilgili yeni bir arayış içine girmiş bulunuyorsunuz. Ele aldığınız konularda çabuk tatmin sağladığınız için, yenilikler konusunda aceleci tavırlar sergiliyorsunuz. Öfkelerinizi de görsel yaşamaktan yanasınız. Yaşamı kendi yöntemlerinize göre sorguluyor, olayları içinizde saklamaktan hoşlanmıyorsunuz. Sezgilerinizin doğrultusunda hareket etmek isteyebilirsiniz. Bilinçaltınız çok yoğun. Küçük detaylar size engel olmamalı. Aktif kararlar alacaksınız. Zihinsel aktiviteniz oldukça güçlü seyrediyor. Fakat, kendinizi huzurlu hissetmeniz için kariyerinizle ve kendinizle ilgili konularda emin olmanız gerekmektedir. Hızlı gerçekleştirilebilecek idealler peşinde olabilirsiniz.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Akrep

Öz güveniniz artıyor

Sosyal yaşantınızda oldukça ilgi çekeceğiniz bir hafta.. Duygularınızda yaşadığınız karmaşalardan kurtulmak istiyorsanız, yeniliklere daha cesur bir şekilde bakmalısınız. Sezgilerinizin yanılmadığını görmek, sizi olumlu etkileyecektir. Yatırım ve finans konularında aldığınız duyumların doğru çıktığını görmek, sizi  bir şekilde rahatlatacaktır. Kendinize olan güveniniz artıyor. Önünüzdeki engellerin kalktığını görmek sizin için sevindirici bir durum. Hem size prestij kazandıracak, hem de size yardım edebilecek özel ve popüler kişilerle birlikte olacaksınız. Sosyal başarılarınız statünüzü desteklerken, ilişkilerinizi diplomatik bir şekilde kullanacaksınız. Midenizle ilgili problemlere dikkat etmelisiniz.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Yay

Değişim istiyorsunuz

Hayatınızda bazı değişikliklerin arifesindesiniz. Planlarınızı yaparken, partnerinizin fikirlerini de almalısınız fakat sizin düşünceniz çok daha baskın ve belirgin. Emin olmadığınız veya sezgisel olarak kuşku duyduğunuz her türlü konudan uzak kalmayı başarıyorsunuz. . Bazı beklediğiniz çalışmalar da, size istediğiniz başarıyı getirmeyecektir. Egonuzu ifade edemediğiniz zaman, huzursuz ve kaprisli oluyorsunuz.. Onaylanmayan bir konu üzerinde fazla ısrar etmeyin. Duygusal yönlerinizi ön plana çıkarmadan, geçmişle ilgili konularınızı yeniden gözden geçirmelisiniz. Çevre ilişkilerinizde yaşadığınız sorunların kaynağı, her şeyi çok fazla abartmanızdan ileri geliyor. Sabırsız fakat, kendinize güvenen tavırlarınızla, başarıyı kucaklayacaksınız..

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Oğlak

Dostlarınıza destek vermelisiniz

Hoşunuza giden biriyle ilgili, kendi içinizde bir kişilik savaşı vermeyi bir kenara bıraksanız ve sizin yeteneklerinize ihtiyaç duyan işle ilgili çevrelere dönseniz, sizin yararınıza olacak. Aşk konusunda oldukça çekimser davranmakla, partnerinizin hakkınızda farklı düşünmesine neden olacaksınız. Partnerinizle aranızda gelişen önemli durumlar, sizin sosyal aktivitenize olumlu yansıyacak. Yakın dostlarınızın sizden bekledikleri desteği onlardan esirgememeli ve aranızdaki bağları daha da güçlendirmelisiniz. Görüşeceğiniz kişiler kariyerinizle ilgili size destek sağlayacak kişiler olacaktır. Bazılarınız yakın dostlarınızla güzellik ve sanatsal olayların gündeme geleceği çalışmalar içine girebilirsiniz. Yeni girişimler konusunda cesaretiniz artıyor. Daha üretken olacaksınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Kova

Çevreniz sizden ilgi bekliyor

Enerjinizi yüksek tutmalısınız. Siz değişimler içinde olmanıza rağmen, çevresel koşullar nedeniyle bu özelliğinizi yeterince gösteremiyorsunuz. İlişkilerinize kesin ve doğru bir yaklaşım içindesiniz. Ele aldığınız konulara gerçekçi bir çözüm getireceksiniz. Çevreniz sizden ilgi bekliyor.  . Ön planda olma isteğiniz doğrultusunda çalışmalar yaparken, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekecek, toplumda göze çarpacaksınız. Aşkta geri planda kalmak istemiyorsunuz. Özellikle, derin dostluklar ve özel arkadaşlıklar için ilginç bir dönem, Yolda yürürken çok dikkatli olmalısınız. Kazalara müsaitsiniz. Kendinize güvenmenize rağmen, önleyemediğiniz kuruntularınız yüzünden problemlerinizi abartmaya başladınız. 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Balık

Planlı davranmalısınız

Yaşantınızı planlayarak hareket etmeniz sizi yeni günlere hazırlayacaktır. Çevresel ilişkilerinizde yaşadığınız sorunları özel ilişkilerinize yansıtmamalısınız. Kendinize yakın hissettiğiniz kişilerin etkisinde kalabilirsiniz. Yakın dostlarınızın sizin düşüncelerinize ilgi göstermeleri oldukça kuvvetli.. İnatçılığınızın olumlu yönlerini göreceksiniz. Partnerinizle gücünüzü birleştireceksiniz. Bazı arkadaşlarınızla aranızdaki sürtüşmeler yüzünden ruhsal dengeniz bozulabilir. Şartlarınızı zorlamadan isteklerinizi gerçekleştirmeyi denemelisiniz.  Kendiniz ifade etmekte zorlandığınız için ilişkileriniz çıkmaza giriyor.  Çalışma hayatınızla ev yaşantınızı dengeli bir şekilde yürüteceksiniz.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu