Astroloji

Haftalık (8-14 Myıs) burç yorumları…Ünlü Astrolog Filiz Özkol yazdı

Haftalık burç yorumları / 08.05.2022

BU HAFTA  DOĞANLAR:

Duygularında asalet hakimdir. Sezgilerinden çok, gözlemciliğine güvenirler. Sürekli çalışmaktan hoşlandıkları için, başarının daima yanlarında veya etrafında dolaşırlar. Kaybetmekten hoşlanmazlar. Duygu ve mantık dengesini kurabilen özel yetenekli kişilerdir… Hayal gücü yüksek ve romantik kişiliklerinin yanında, ayrıntılara önem veren yapısıyla kendi düşlerini mantık çerçevesi içine oturturlar. Yaratıcılıkları, öz benlikleri ile baş başa kalınca harekete geçerler. Başkalarının dertleriyle ilgili olarak duyarlılıkları, onları rahatsız edecek boyutlardadır. Yaşamda güçlü bir eşe ihtiyaç duyarlar. Duygusal yaşamları zengin kişilerdir. Bulundukları ortamlarda öne çıkmayı iyi bilirler.  Geleceğe güvenle bakmak isterler. Paranın gücünü kullanarak, güvenlikte olma duygularını tatmin ederler.

KADINLARI:

Düşündüklerini gerçekleştirmeyi seven kişilerdir. Taviz vermekten hoşlanmazlar. Çevrelerinde iyi bir yorumcu olarak tanınırlar. Akıllı ve pratik düşündükleri için, iletişim içinde oldukları kişilerin belli özelliklere sahip olmalarını beklerler. Rafine ve kaliteli bir kişilikleri vardır. Emir almaktan sıkılırlar.

ERKEKLERİ:

Derin bir anlayış ve hayatı sorgulayan bir yapıya sahiptirler. Kişisel davranmaktan hoşlanırlar. Maddi konularda isteklerini kişisel çabalarıyla  elde ederler. Yaşamla ilgili  beklentileri ütopik,  yabancı kültürlere karşı ilgileri çok fazladır.

ÇOCUKLARI

Sakin fakat akıllı çocuklardır. Yorumlarını kendilerine sakladıkları için, çevresine ilgisiz gibi dururlar. Aniden aklına geleni söyledikleri zaman, çevrelerini hayretler içinde bırakırlar. El ve akıl becerileri yüksektir. . Sevdiklerine çok düşkündür. Yalnız kaldıkları zaman,kendilerini huzursuz ve mutsuz hisseder, ebeveynlerinden ayrılmak istemezler.. Duygusal derinlikleri çok fazladır.

HAFTANIN  YORUMU:

Bilinçaltındaki düşüncelerimizin bize baskı yapmasına izin vermemeliyiz. Çok özel dostlarımızın yardımlarına ihtiyaç duyabilir, birçoğumuz, psikologların kapısını aşındırabiliriz. Toplu taşımacılık konusunda sorunlar çıkabilir. Aile bireyleri arasında kişisel ilişkilerde yaşanacak problemlere dikkat edilmesi gerekiyor. Uzun süredir ihmal ettiğimiz çalışmalar için gerekli enerjiye sahip olduğumuzu göreceğiz.. İçsel sorgulamamızı yaparken, geçmişte öğrendiğimiz şeylerin şimdiki yaşantımıza yansımalarından faydalanacağız. Çevreye gösterdiğimiz yüzümüzle, içsel duygularımızda farklılıklar oluşacak. Geçmişte beklenen birçok organizasyon çalışmaların altına imza atabiliriz fakat iyi düşünmeliyiz.  Paylaşım içinde olduğumuz kişilerin desteğine ihtiyaç duyabiliriz. Kendimizi farklı konulara yönlendirmek istesek de, alışkanlıklarımız yüzünden bazı zaman kayıpları yaşayabiliriz

 

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:

Akasya, begonya, sümbül

HAFTANIN  RENGİ:

Mavi, sarı, krem, beyaz

HAFTANIN  KOKUSU:

Gardenya, misk, amber

KOÇ

Merkür geri giderken eski konuları tamamlayabilirsiniz. Girişimcilik gücünüzü dengeleyebilir, kendinizi ve bugüne dek oluşturduğunuz tecrübelerinizi gerek iş görüşmelerinde gerekse şuan ki işiniz aracılığıyla kullanabilmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Performansınızın zorlandığını hissetseniz bile öğrendiklerinizi etrafınızdaki insanlarla paylaşma yeteneğinizden yararlanabilirsiniz. İşinizden elde ettiğiniz gelir konusunda oldukça hassas davranabilir, haklarınızı elde etmek adına girişimci olabilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız zorluklar nedeniyle asıl güvencenin para kazanmaktan ve paraya sahip olmaktan geçtiğini düşünebilirsiniz.  Öğrenim veya kariyer konusunda alt yapı çalışmalarını güçlendirici faaliyetlerde bulunmalısınız. Bu arada güncelliklere karşı olan merakınız belirgin şekilde ortaya çıkacak. Kardeşlerle daha iyi anlaşma yolunu seçmelisiniz.  Sevdiklerinizle güçlü iletişimler içinde olmanıza yardım edecektir. Düşüncelerinizden ödün vermeyi düşünmeyecek, karşılaşacağınız engellerle mücadele edeceksiniz.

BOĞA

Merkür Finans evinizde geri hareketine başlıyor. Kazançlarınız konusunda eski hayallerinizi yeniden kurgulama ve yeniden yapılandırma olaylarına gireceksiniz. Başka meslek dalları ile ilgili hayalleriniz sizi yanıltabilir. Bu konuda dikkatli olun Bu dönemde yaratıcılığınız devam etmekte. Herkesin gözü önünde olmanızı sağlayan bir kıvılcımınız olacaktır. Eğlendirici bir kişi olmayı başaracaksınız. Bu ay risk almamaya ve temkinli olmaya özen göstermelisiniz. Çapkınlık ve uçarılık konusunda sizi baştan çıkaran oyalayıcı ve ayartıcı durumlarda kendinizi geriye çekmelisiniz. Çünkü, sosyal yaşamın cazibesi sizi yanlış maceralara sürükleyebilir. Daha üretken olacaksınız. Yine spor ve değişik kapsamlı aktiviteler yoğunluk kazanacak. . Daha önce birlikte iş yaptığınız kişilerin iş tekliflerine karşı takınacağınız tavırlar önemli olacak.. Aşk meselelerinde karmaşık durumlar içeren garip kaoslar yaşayabilirsiniz. Ortada ciddi bir neden olmadan ilişkileriniz karışabilir. Aşka bakış açınız bazı zamanlar bir romantik bazen de soğuk bir yaklaşımla olabilir. Bu dönemde fazla bağımsız halinizle tek bir konuya odaklanmaz ve her ilişkinin bir şekilde ayrılıkla biteceğini düşünebilirsiniz.

İKİZLER

Burcunuzda Merkür geri hareket içinde olacaktır. Mahkeme ve hukuksal meselelerinizde, bu dönemde sorun çıkacaktır. Ödenmemiş faturalar ve poliçelerinizi gözden geçirmeli ve vadesi gelen senetlerinizi kontrol etmelisiniz. Partnerinizle ortak bir çalışma içine girecekseniz dikkatli olmalısınız. Birbirinizi yanlış tetikleyebilirsiniz. Yeniden çok eski olaylara çözüm aramalısınız. Bu dönem;  Finans ve maddi konularla ilgili sorunların eşliğinde, beklediğiniz yatırımlarda gecikmeler olacaktır. Mahkeme ve hukuksal meselelerinizde, bu dönemde sorun çıkacaktır. Ödenmemiş faturalar ve poliçelerinizi gözden geçirmeli ve vadesi gelen senetlerinizi kontrol etmelisiniz. Partnerinizle ortak bir çalışma içine girecekseniz dikkatli olmalısınız. Birbirinizi yanlış tetikleyebilirsiniz. Kardeşler be yakınlarla aranızda para konularından sorun çıkabilir.. Eski bir olay yeniden gündeme gelecektir. Aşk ve evlilik gezgeniniz olan ay, duygusal konularla kafanızı karıştıracaktır. İşte bu dönemde üzerinizdeki ağırlıklar nedeniyle istediğiniz anlamda randımanlı olmak zorlaşabilir. 


YENGEÇ

Merkür bilinçaltı evinizde geri gidiyor. Her şeyi sağlam bir bakış açısıyla ele alarak temkinli hareket etmek yanlısı olduğunuzdan, bu enerji altında kendinizi dağılmış bir şekilde hissedebilir, sıkılabilirsiniz. Aile büyükleri veya yaşlı üyeleriyle düşünce birliği içinde olsanız bile, onların geleneksel yapısı sizin her zamanki bekledikleri i yönlerinizle çelişkiye düşebilir. Ani değişimlerle aykırı düşünceler içine girebilirsiniz. Birlikte yaşadığınız evde yapacağınız değişimler onlara ters gelebilir. Bu arada, hatalar konusunda da sizi uyarıyoruz. Rutin iş temponuzla ilgili konularda girişken olmanız için öncelikle sağlıklı olmanız gerekecektir. Çok hızlı tempoda çalışmak gerekliliği nedeniyle kolayca yorgun düşebilir, bazı görevlerinizi yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Kimi anlarda şöyle bir düşündüğünüzde kendinizi gereksiz bir sürü işin ortasında tuhaf hissedebilirsiniz. Sürekli bir meşguliyet hali nedeniyle hayatın keyifli yanlarını tatmanız zorlaşabilir, belirli bir düzen içinde sanki sadece çalışan bir kişisiniz.. Dikkatli olmalısınız..

ASLAN

Merkür’ün geri hareketi sayesinde; kazançlarınız konusunda eski hayallerinizi yeniden kurgulama ve yeniden yapılandırma olaylarına gireceksiniz. Başka meslek dalları ile ilgili hayalleriniz sizi yanıltabilir. Bu konuda dikkatli olun. Duygusal konularda takıntılarınız nedeniyle, önce cazip gelen bir teklif daha sonra size itici gelecek. . Kayıp ve kazançlarınızı gözden geçirmeli ve hata yapmamalısınız. Daha sonra statü değiştiren durumlarda geriye dönmeniz zor olabilir. Dostlarınızın tekliflerini kabul etmeden önce düşünmelisiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle ortak fikirler üreteceksiniz. Ön planda olan maddi kaygılarınız, çevre ile olan ilişkilerinizde karmaşık duygular yaşamanıza neden olabilir. Derin duygular içindesiniz. Her şeyin araştırmasını tam olarak yapacaksınız. Akıllı insanlarla konuşmayı seviyorsunuz. Onların değişik fikirlerinden siz de etkileneceksiniz. Eski bir olay yeniden gündeme gelecektir. Retro Merkür duygusal konularla kafanızı karıştıracaktır.

BAŞAK

Yönetici gezegeniniz Merkür kariyer evinizde geri giderken, her şeyi sağlam bir bakış açısıyla ele alarak temkinli hareket etmek yanlısı olduğunuzdan, bu enerji altında kendinizi dağılmış bir şekilde hissedebilir, sıkılabilirsiniz. Rutin iş temponuzla ilgili konularda girişken olmanız için öncelikle sağlıklı olmanız gerekecektir. Çok hızlı tempoda çalışmak gerekliliği nedeniyle kolayca yorgun düşebilir, bazı görevlerinizi yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Kimi anlarda şöyle bir düşündüğünüzde kendinizi gereksiz bir sürü işin ortasında tuhaf hissedebilirsiniz. Sürekli bir meşguliyet hali nedeniyle hayatın keyifli yanlarını tatmanız zorlaşabilir, unutmayın ki;  belirli bir düzen içinde  çalışan bir kişisiniz.. Duygusal konularda göstermeniz gereken cesaretli adımları, temkinli davranmak şartıyla atabilirsiniz. Bu dönem aşk konusunda yeni insanlara karşı tedbirli olmalısınız. Geçmişte yaşadığınız bir olayı yeniden irdeleyerek, o zaman göremediğiniz detayları bu dönemde fark edebilirsiniz.

TERAZİ

Merkür ruhsal evinizde geri gidiyor. Bu dönemde düşüncelerinizi yanlış aksettirmeniz nedeniyle, ortak çalışmalarınızda anlaşmazlıklar çıkabilir. Partnerinizle ters düşecek ve bir türlü ortak noktada buluşamayacaksınız. Böyle durumlarda, sessiz kalmaya çalışmalı, fikirlerinizi kendinize saklamalısınız. Mümkün olduğunca karşı tarafın düşüncelerine saygı göstermelisiniz. Enerjinizi zorlama yerine mevcut imkânlarınızı en doğru şekilde kullanmalısınız. Ruhsal anlamda kendinizi huzurlu hissettiğiniz zaman, kendinizle ilgili daha sağlıklı kararlar veriyorsunuz. Bu dönemde dinlenme anlarınızda bile beyniniz çok yoğun çalışacak. Düşüncelerinizde inatçılık, kaygılı olma hali, heyecanlılık ve sinirlilik görülebilir. Huzursuzluk ve yalnızlık duyguları bulunabilir. Kendinize hoş gelen geleneksel fikirlerinizi açıklamak için alışılmadık yollar arayabilirsiniz. Sezgileriniz güçlenir ve bu durumdan fazlasıyla yararlanabilirsiniz. Kendinizi irdeleme konusunda yeterli vaktiniz olacaktır.. Duygularınızı baskı altında tutmamalı ve kendinizi yaşamın akışına bırakmalısınız.

AKREP

Merkür karşıt finans evinizde geri gidecek. Mevcut bir potansiyel sergilerken, çevrenizle iddialaşacaksınız. Engel tanımayan agresif duygular sergileyebilirsiniz. Maddi hırslarınız ön planda olacak. Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Paraya ve lükse olan merakınız, sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Çevrenizde de sizin bu konudaki hırslarınıza eşlik edebilecek kişiler arayacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişileri sınayacak ve disiplinli çalışmalar sağlamak adına motive edeceksiniz. Güçlü beraberlikler kuracaksınız. Her şeyin en mükemmelini yapmak istiyorsunuz. Bu özelliğiniz bazılarınız için olumsuz bir tablo gibi algılanabilir dikkat edin.. Birlikte çalıştığınız kişilerin sorunlarını gözünüzde büyütmemelisiniz. Hiçbir şeyi beğenmeyecek ve her şeyde bir kusur arayacaksınız. Yenilik istediğiniz konularda gerekli cesareti bulamayabilirsiniz. Bu ay içselliğe yönelmeli ve alışkanlıklarınızı değiştirme konusunda olayları kozmik gücün akışına bırakmalısınız. Gerçek şekil kendiliğinden oluşacaktır.

 

YAY

Karşıt ilişkiler evinizde Merkür geri gidiyor. Beraberliğiniz ve duygusal ilişkileriniz tehlikede. Aşkla ilgili konuları ertelemenizde yarar var. Sosyal ilişkilerinizde çevrenizi yargılamadan karar vermeli ve düşünmeden konuşmamaya özen göstermelisiniz. dost ve ortaklıkları zarar görebilir, uzun süren ilişkilerde problemler çıkabilir. Telefonda arzulamadığınız konuşmalar yaparak iletişim kopuklukları ve olumsuz sonuçlara neden olacak bitişler yaşayabilirsiniz. Bulunduğunuz konumda ilerlemek ve sesinizi duyurmak istiyorsanız iç dünyanızla ilgili sorunları bir kenara koyarak, çatışmalardan uzak durmalı, bu enerjiyi kariyerinizle ilgili konularda yakıt olarak kullanmalısınız. Merkür geri giderken karşınıza çıkan kişilerin hayatınızda geçici olacağını unutmamalısınız. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Zorunlu ilişkiler size göre değil. Aşk konusunda sorumluluk almak istemeyebilirsiniz. Merkür, size yollardan beklediğiniz geçmiş haberlerin ulaşmasını sağlayacak.

OĞLAK

Merkür çalışma ve sağlık evinizde retro yapıyor. Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Fakat ısrarcı tutum izlememeye çalışın, aksi takdirde aranızda sorunlar yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirerek, aksayan yönlerini açığa çıkarın. Risklere karşı tedbirli olmanızı hatırlatıyoruz. Duygusal hatalar yapmaya müsait bir döneminiz. Gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Bu hafta daha esnek olmalı, eksik kalan işlerinizi tamamlamalı, yeni fırsatlar yaratma yerine eskileri akıllıca değerlendirmelisiniz. Bu hafta sağlığınızın olumlu olmasına rağmen; kendinizi enerjik hissettiğiniz anlarda takıntılarınızı göz ardı etmeye çalışın.. Bu dönemde beklenmeyen aksiliklere karşı önlemlerinizi almalısınız.. Kendinizi kabul ettirmeye çalışarak ve azimle direnebilirseniz biliniz ki, başarı sizden yana olacaktır. fakat bunun için herşeyden önce duygusal düşünmekten uzak durmalısınız. Mantıklı davranmanız ve sabırlı olmanız halinde işinizle ilgili konularda bilinçli kararlar alabilir

KOVA

Merkür aşk ve sosyal evinizde retro yapıyor. Yakın dostluklar arasında duygusal yakınlaşmalar veya uzun süredir arkadaşlık ettiğiniz bir kişiyle aranızda farklı bir çekim oluşabilir. Özgürlüğünüzü ifade etmek için uzaklara gitme düşlerinizi biraz daha tartmalısınız. İlişkilerinizde çıkacak sorunları dikkate almalısınız. Partnerinizle ayrı dünyaların kişisi olduğunuzu görebilirsiniz. Süregelen gizli bir ilişkiniz varsa, son verebilirsiniz. Yaşadığınız ilişki için ısrarcı bir tutum izliyorsanız; hatalarınızı ve ilişkinizi canlandırmanın yollarını bulmalısınız. Bu dönem ortaklık içindeyseniz; yalnız kalmak istemeyecek ve haksızlıklar karşısında tepkileriniz ortaya koyacaksınız. Uzun süredir görüştüğünüz dostlarınızla bazı duygusal çekişmeler sonucunda ilişkilerinizi bitirebilir veya sevdiğiniz bir dostunuzla ayrı ortamlara düşebilirsiniz.Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Eski sevgililerle sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz. Nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

BALIK

Geri giden Merkür sorumluluklarınızdan kaçmak yerine, işinize sıkı bir şekilde sarılmalısınız. Sizinle çalışan kişilerin ruhsal durumlarını gözlemleyeceksiniz. Sessizliği tercih ederken, etrafınızdaki kişilerin hakkınızdaki düşüncelerini araştıracaksınız. Bu dönem nedenini bilemediğiniz bir gerginlik içinde olacak ve dengelerinizi kurmakta zorlanacaksınız. Takıntılı aşklar gündeme gelebilir. Kafanızdaki kişiyi gözünüzde fazla abartabilir ve gereksiz düşünceler içinde size uygun olmayan aşklar yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı hoşgörülü olabilir ve bazı gerçekleri saptırabilirsiniz. Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız. Bazılarınız  kendisine hastalıklar icat edebilir. Düşüncelerinizi bu konuda yoğunlaştırabilir ve yakınlarınızın ilgisini üzerinize çekmek isteyebilirsiniz. Sizden yaşça büyük kişilerden beklediğiniz destekler gelecektir. Kişiliğinizi olumlu bir şekilde ortaya koyacaksınız. Sağlık konusunda hassaslaşabilirsiniz. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL / MEDYABEY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu