AstrolojiYazarlarımız

Haftalık (8-15 Ocak) burç yorumları

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

08.01.2018.

BU HAFTA DOĞANLAR:
Çevrelerinde ilginç görüşlü kişilerin düşüncelerine değer verirler Kendilerini hiç kimseyle kıyaslamaktan hoşlanmazlar ve bu tür rekabet ortamları onları çok sinirlendirir. Öğrenme içgüdüleri çok yoğundur. Egoları çok yüksek olduğu için de, kendinden başka hiç kimseye güvenmezler. Sosyal yaşamlarında güçlü konumda olmak istedikleri için, başarılı çalışmalar yaparlar. Yaşamlarında zeka ve sezgiler ön planda olacaktır. Detaycı ve seçici kimlikleri onları farklı bir kişi haline getirir. . Kafalarına uygun ve akıllı bir eşin hayalini kurarlar. Seçtikleri eşin sosyal statüsü önemlidir. Sabit ilişkilerini kişisel kazanç elde etmek için kullanabilirler. Sosyal ilişkilerinde şanslıdırlar. İletişim konularında başarılı performans sergiledikleri için, birlikte çalıştığı kişilerin yaratıcı yönlerini çıkarmalarına özen gösteririler.

HAFTANIN YORUMU:

Bir çoğumuz, evimizle ilgili restorasyon çalışmalarına başlayabiliriz. Düşüncelerimizi, yaratıcılığımızla birleştirecek yeteneğine sahibiz. El becerimizi kullanabileceğimiz alanlarda kendimizi ispat edebileceğimiz bir performans içinde olacağız. Hobilerimizle ilgili tatminkar fırsatlarla karşı karşıya kalabiliriz. Düşüncelerimizde aktif ve sistemli hareket edeceğiz. Geleneksel yapımızı koruyacağımız ve sanatsal olaylarda nostaljik duygular içinde olacağımız bir hafta .Bazılarımız, evimizi temizlemek ve tamir işlerini gözden geçirmek isteyecektir. Hijyen, ve temizliğe önem vereceğiz Mevsim hastalıklarından hazımsızlık ve mide problemlerine dikkat etmeliyiz.

KOÇ

İç potansiyeliniz oldukça yüksek. Bilinçaltınızın pozitif enerji ile yoğunlaşmasından dolayı, yapacağınız geniş bir istek yelpazesi gündeme gelecek..Maddi konularla ilgili duygusal bir güvene ihtiyaç duyuyorsunuz. Şartlarınızı sağlamlaştırmak için, gerekli alt yapı çalışmalarınızı hızlandırmalısınız..Enerjinizi düşük olması nedeniyle, yapmanız gereken bir çok işi yarım bırakmanıza neden olabilir. Karamsarlığa kapılmanız için hiçbir neden yok. Geçici yetersizlik duygusu içinde olmanız her şeyi olumsuz bir şekilde yorumlamanız, zihinsel dağınıklığınızdan ileri geliyor. Çevreniz tarafından yönlendirilebilirsiniz dikkatli olun.Meraklı yapınızı ön plana çıkarıyorsunuz. Yol fırsatlarını değerlendirmelisiniz. Birlikte olduğunuz kişilerle felsefi konuşmalar yaparak, bilgi dağarcınızı istediğiniz tarzda kullanabilirsiniz. Konuşmalarınızla çevrenizi istediğiniz gibi etkileyeceksiniz.Yaşamınızla ilgili vereceğiniz kararların sonuçlarını çok çabuk görmek istiyorsunuz. Sabırsız davranmayın. Zamanı yanınıza alarak, emeklerinizin boşa gitmesine izin vermemelisiniz.

BOĞA

Araştırmacı yönünüzü güçlendiriyorsunuz. İsteklerinizde önemli artışlar var ve kendinize güveneceğiniz işler yapacaksınız. Beklenen misafirlerin gelmesi sizi sevindirecek. Dostlarınızla bir arada duygusal coşkular yaşayacaksınız.Yaratıcı yönleriniz ön planda olacak. Duygusal konularla ilgili karışık düşünceler içindesiniz. Karşı tarafın sizi yanlış anlamasından korkuyorsunuz. Hava şartlarından kaynaklanan strese dikkat etmelisiniz. Değişik alanlarda yaptığınız çalışmaların ilgi görmesi,motivasyon gücünüzü arttırırken, düşünce sınırlarınızı genişletiyor. Bu hafta, oldukça hareketlisiniz. Çevrenizde bir çok zincirleme işin üstesinden gelebilecek çalışmalar içindesiniz. Kendinize güveniyor ve gereğinden fazla yoruluyorsunuz. Akşam saatlerinde dinlenmeye çalışın.. Duygularınız oldukça yoğun gelişiyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda gizli çatışmalara neden olabilir. Sizin her zamanki çözümcü yapınız sayesinde, bazı olaylar çok çabuk geçecek ve dinginliğe kavuşacaksınız. İşlerinizin yoğunluğu sinirlerinizi yorgun düşürebilir. Vitamin takviyesine ihtiyacınız var.

İKİZLER

İnatçı yapınızı ortaya çıkaracak çalışmalar içinde olacaksınız. Eğer kalbiniz boş ise, çevrenizde ve arkadaş gruplarınızda ilginizi çekecek biri ile tanışabilirsiniz. Duygularınızı sınamalı ve yanlış bir ilişkiye girmek istemiyorsanız, temkinli davranmalısınız. Çevre iletişiminizde mükemmel bir gelişme izlenecek.Entelektüel oluşumlar için uygun bir dönem olmasına rağmen, duygusal takıntılarınız yüzünden olayların sınırlarını genişletebilirsiniz. Evinizde olabilecek değişimlere karşı, huzursuzluk duymanız gerekmiyor. Sistemli hareket ettiğiniz müddetçe, hedeflerinizi belli bir noktada yaklaşacaksınız. İskelet sisteminizi yormamalısınız.. Arkadaşlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçleniyor. Koruma içgüdünüzün yoğun olacağı bir hafta içindesiniz. İsteklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Fakat, tüm iyi niyetli yaklaşımlarınıza rağmen farklı fikirde olan kişilerle aranızda problemler oluşabilir.Çevrenizdeki kişilerin tavırlarındaki farklılıklar sizi üzmesin.Nasıl olsa her şey geçiyor Sistemli ve güvenli bir çalışma şeklini tercih ettiğiniz zaman, işinizde daha kısa zamanda başarılı oluyorsunuz.. Kimse bu yapınızı eleştirmemeli.

YENGEÇ

Sahip olduğunuz yeteneğinizin tartışılmasına tahammül edemiyor ve sinirleniyorsunuz. Hiç kimsenin konuşmasını kısıtlayamazsınız.Çevrenizle yaşadığınız gizli çekişmelerinizde, kendinizi haklı çıkarmaya çalışsanız da aslında siz suçunuzu biliyorsunuz. Sevdiğiniz kişinin arkadaş çevresinin çok geniş olması sizde farklı kıskançlık duyguları uyandırıyor. Bazen olayları fazla büyütüyorsunuz. Çevrenizle sürekli inatlaşmanız yüzünden, çelişkili duygular yaşıyorsunuz. Bazen siz de çaresiz kalıp, ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Kendinizi motive etmesini öğrenmelisiniz..Yaşama hep belli duygular çerçevesi içinde bakmanız sizi olumsuz etkiliyor. Kendinizi ifade ederken zorlanmanız sizin suçunuz. Olaylara daha geniş pencereden bakmayı öğrenmelisiniz. İçsel olarak bir şeyleri bastırmak istercesine durmadan hareket içindesiniz. Sosyal yaşantınızın rutin olmasına tahammül edemezsiniz. Sanki sizde şeytan tüyü var. İhtiyacınız olduğu her an, mutlaka bir yerlerden destek alıyorsunuz. Çevrenizdeki arkadaşlarınız sizi koruyor Yaşamı, farklı bir gözle görüyor ve farklı bir şekilde yaşamak istiyorsunuz.Bu hız içinde ayak bileklerinize dikkat edin.

ASLAN

İş sorumluluğunuzun mükemmel olduğu bir hafta içindesiniz. . Çevrenizin fikirlerine aldırış etmemekte haklısınız. İşinizde başarılısınız..Fakat özel yaşamınızda evinizle ilgili sıra dışı masraflar söz konusu. Beklemediğiniz anda gelişen bu durum canınızı sıkmasın. Her şey güzel olacak.Duygu ve mantık karmaşası yaşadığınız bu günlerde içsel çatışmalarınızın önüne geçemiyorsunuz. Ne zaman ve nerede hangi duygunuzun ön plana çıkacağının belli olmadığı yaşam kesitleri, yorgunluğu da beraberinde getiriyor. Olayların üstüne gitmeye bayılıyorsunuz. Yarışmayı seven yapınızla her konuda zorlukları göze alıyor, hiçbir şekilde ödün vermek istemiyorsunuz. Aşırı duygusal yapınız sizi yanlış duygulara sevk ediyor. Daha mantıklı davranmayı öğrenmek zorundasınız. Kendinizi güçlendirmelisiniz.Çalışma hayatınızda farklı bir havanız var. İlişkilerinizi sürekli saygı bazında tutmanız, çevrenizde iyi bir imaj uyandırıyor.İş çevrenizde olumlu bir izlenim bırakmalı ve daha pratik olmalısınızBugünlerde , çekiciliğinize diyecek yok doğrusu. Girdiğiniz her çevrede gözler sizin üstünüze çevriliyor. Sevdiğinize kendinizi ispat etmelisiniz..Nedensiz korkularınızı yenmeyi öğrenmelisiniz.

BAŞAK

Sevdiğiniz kişi bazı konularda bilerek üstünüze gidiyor.İşinizle ilgili pürüzlere takılacak ve olabilecek aksilikler karşısında gerekli önlemleri alacaksınız. Güçlü kişilerin yardımıyla sorunlarınızı halledecek ve kendinizi daha rahatlamış hissedeceksiniz. Yakın çevrenizle ilgili olayların içinde kalacaksınız. Yardım etme duygunuz her zamanki gibi yoğun ve çevrenizi kırmak istemediğiniz için,her şeye yetişmeye çalışıyorsunuz. Verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda zorlanmalar yaşayacaksınız. Duygusal yönlerinizi bilenler size fazla yükleniyorlar.Kişiselliğinizi ön plana çıkaracağınız ortamlarda bulunacak ve çevrenizde kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacak konuşmalar yapacaksınız.Kardeşlerle ilgili bir takım problemler yaşamak istemiyorsanız, onların istekleri karşısında bocalamanız yerine duygu bağlarınızı güçlü tutacak davranış biçimini benimsemelisiniz. Fakat siz, her şeye çözüm bulacak kapasiteye sahipsiniz.Maddi konularda istekleriniz hiç bitmiyor. Bugünlerde satın almayı düşündüğünüz şeylere bir sınır koymalı ve bütçenizi dengeleme konusunda dikkatli davranmalısınız.

TERAZİ

Bireysel duygularınızı atakta. Kendinizden başka hiç kimsenin düşünceler önemli olmayacak.Takıntılı yönlerinizin sizi olumlu yönlendirdiğini sizde biliyorsunuz.Bilinçaltınız çok yoğun. Düşünce yumağı içindesiniz ve gizli planlarınızın mevcudiyeti , sizi başkalarına göre daha karizmatik ve ilginç yapıyor. Çevrenizdeki kişilerin istekleri karşısında bazı yönlendirilmelere gelemediğiniz için, sizi üzen konularda uzaklaşmayı denemelisiniz. ‘’Hayır’’ kelimesini kullanmak kullanmalısınız.Uzun yollarda sizi bekleyen güçlü dostlarınızdan beklediğiniz haberleri alacaksınız.Siz, ideallerinize uygun kişilerle çalışmalısınız. Başarılı olma konusunda güçlük çekmeyeceksiniz. Detaylar konusunda sizin farklı yaklaşımlarınız var. Güçlü kişileri seviyorsunuz. Mesleki konularda başarıyla yan yana gidiyorsunuz. İsteklerinizi karşı tarafa yansıtırken, doğru kararlar peşindesiniz ve sonradan sizi zor durumda bırakacak işler yapmak istemiyorsunuz. Jüpiter’in finans evinizde ilerlemesiyle, sizi bireysel yönlerinizi güçlü kılacak. Bencillikle suçlansanız bile taviz vermemelisiniz.Bazı gerçekleştirmesini istediğiniz özel planlarınız var ve gerekli bağlantıları yapacaksınız.Kariyerinizle ilgili detay isteyen konular gündeme gelecek.

AKREP

Sezgilerinize her konuda güvenebilirsiniz. Bulunduğunuz şartları gözden geçirmeden karar almıyor olmanız, başarınızı daha da güçlendiriyor. Tepkisel davranmak yerine temkinli hareket edeceksiniz.Beklediğiniz haberlerde sürpriz gelişmelere neden olacak olaylarla karşılaşacaksınız. Güçlü ilişkileri seviyorsunuz. Sezgilerinizi derin kullanmanız sayesinde başarıyı hızlı yakalayacaksınız. Mesleki konularda ,istediğiniz her türlü şartları karşı tarafa kabul ettireceksiniz. Siz kendi doğrularınızdan taviz vermediğiniz için, bazıları hakkınızda karar verirken bocalayabiliyorlar.Duygusal davranmak istemediğiniz halde, her şey üstünüze gelecek. Çevrenizde size karşı baskıcı tavırlar takınan kişiler ortaya çıkacak ve bunlarla mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Kısa yollarla ilgili planlarınız için gerekli tüm detayları gözden geçirmeli ve atılımlarınızı doğru bir şekilde yapmalısınız.Üzerinize sorumluluk hissinin ağırlığı çökebilir. Bu duygunuzu bertaraf edebilmeniz de; onlara daha yakın ve ön plana onların isteklerini alacak şekilde davranmanıza bağlı. Emlak işleri ile ilgili değişimler de gündeminizde olabilir. Yeni bağlantılar peşinde koşturmanız sizi daha da motive ediyor.

YAY

Ayni ortamda çalıştığınız kişilerin davranışları ile kendi yapabileceklerinizi sürekli karşılaştırmak sizi negatif etkiliyor. Çünkü, bazı davranışlarınızın doğallığı kayboluyor. Nedeni de; baz aldığınız ve referans noktası olarak belirlediğiniz diğer kişilik davranışları, sempatik olan gelişigüzel hareketlerinizi kısıyor.Maddi konularda temkinli hareket etmekten yanasınız. Düzeninizin bozulması ve yaşam kalitenizde eksiklikler, sizi bunaltabilir. AKtivitenizin yüksek olduğu bir hafta Uzun süredir yapmayı planladığınız değişimlere hazırsınız. Finans evinizde ilerleyen Satürn ve Merkür’ün olumlu etkisini hissedecek ve çalışmalarınıza yeni bir hız vereceksiniz.. Maddi konularda korkusuzca davranmayı istemek en doğal hakkınız olabilir. Zaman gecikmeleri yaşayabilirsiniz.Düşüncelerinizde sezgisel davranışlarınızın payı çok fazla büyük. Fikirlerinizi paylaşma konusunda farklı bir tutum izliyorsunuz. Çalışma yaşantınızla ilgili yeni durumlar söz konusu olacak. Görüşeceğiniz kişilerin, sizin için önemli bir performans sergileyeceğini biliyor ve yaşam rotanızı farklı bir yöne kaydırmak istiyorsunuz. Duygusal konularda karşı tarafın düşüncelerinden etkilenmeniz yüzünden zorluklar yaşıyorsunuz.

OĞLAK

Çevresel ilişkilerinizde yaşadığınız sorunları özel yaşantınıza yansıtmamalısınız. Kendinize yakın hissettiğiniz kişilerin etkisinde kalabilirsiniz. Yakın dostlarınızın sizin düşüncelerinize ilgi göstermeleri oldukça kuvvetli. İlişkilerinizde ön sezilerinize güvenebilirsiniz.İnatçılığınızın olumlu yönlerini göreceksiniz.Duygusal konularda bağımlı yaşamak motivasyon anlamında sizi rahatlatıyor. Yaşamı farklı noktalardan gördüğünüz için, olayları irdelemek sizi mutsuz kılabilir. Yaratıcılığınızı kullanacağınız alanları seçmelisiniz. Çevresel desteğin üzerinde hissedeceğiniz bir gün yaşayacaksınız. Enerjinizi olumlu bir şekilde kullanmalısınız.Başlattığınız işleri tamamlama konusunda oldukça inatçı davranışlar sergileyeceksiniz. Üzerinize aldığınız sorumluluklar konusunda titiz bir tablo çizerken, yeni başlangıçlar için de, araştırmalar yapıyorsunuz.Küçük seyahatler için uygun birhafta olmasına rağmen, küçük aksilikler yüzünden ertelemek zorunda kalabilirsiniz.Bir süredir aklınıza gelmeyen bazı olaylar, yeniden kafanızda şekillenecektir. İyi niyetle yaklaştığınız konularda beklenmeyen aksiliklerin çıkması sizi üzmemeli. Sıra dışı fırsatlar için değerlendirmenizi doğru yapmalısınız.

KOVA

Partnerinizle romantik ve duygusal bir hafta sizi bekliyor. Enerji potansiyelinizi heyecanlarınız doğrultusunda kullanacaksınız. Bulunduğunuz ortamlarda kendinizi dinletmesini bileceksiniz. Güçlü iş birliği olduğunuz kişilerle aranızda uzaklıklar söz konusu ve onlarla iletişim sağlamak için, kısa yollar söz konusu olacak., Merkür iletişim konusunda ilginç olaylarla karşılaşabileceğinizi hatırlatıyor. Çevrenizde uç noktalarda düşünen kişiler var ve sizin için faydalı işler üretebilirler. Sistemli yapınızı zorlasa da, yenilikler konusunda esnek davranmalısınız. Aklınıza gelen ilginç düşünceler için fazla beklemeyin. Yaşamı hızlı yakalamak zorundasınız. Bilinçaltınızın içgüdüsel olarak hareket etmesi yüzünden, bazı önleyemediğiniz hatalarınız gündeme gelebilir. Gizli aşklar konusunda temkinli olmalı ve geçici duygulardan uzak kalmalısınız. Bilgilerinizi karşı tarafla paylaşacağınız ve farklı konuşmalar içinde olacağınız budönemde ; yeniliğe açık olmanıza rağmen, çevrenizi istemeden yargılayabilirsiniz.Yolculuklarla ilgili projelerinizi yoğunlaştırmalısınız. Çıkacağınız seyahatlerde, bakış vizyonunuzu genişletecek olaylarla karşılaşacak ve yaşantınıza olan katkısını göreceksiniz.

BALIK

İşinizle ilgili bir takım sorunları gündeme getirmek istemeyebilirsiniz. Olaylara anında müdahale ederek, zor durumda kalmaktan kurtulabilirsiniz.Sosyal çalışmalarınızda farklı ve değişik ortamları tercih edebilirsiniz..Planlarınızda ardı ardına değişimler söz konusu olacak. Çoğu kez kendinizi bile takip etmekte zorlanacağınız olaylar gündeme gelebilir. Arkadaşlarınızla ortak düşünceler içinde olmanız, dostluklarınızda açılıma neden olacaktır. Yakın arkadaşlarınızla ilgili bir takım gizlilikleri keşfedebilirsiniz. Onların sizden sakladığı düşünceleri var ve bu konuda duyumlarınızda yanılmadığınız görmek, sizi rahatsız edebilir. Gücünü olumlu bir şekilde hissedebileceğiniz ve sizin düşüncelerinizle ortak yansımalar yakalayacağınız dostlarınızla dertleşebilirsiniz. Yaşadığınız ilişkide beklenmeyen romantik anlar söz konusu. Siz sürprizleri seviyorsunuz. Bugünlerde partnerlerinizle birlikte, bazı yeniliklere daha sıcak bakmalısınız. Katılacağınız davetlerde, dostlarınızın ortak görüşleri, sizin olumlu görüntünüzden yana olacaktır. Sevildiğinizi sizde biliyorsunuz.Sizin tarzınıza uymayan iş teklifleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yeteneklerinizin sınırlarını gücünüzün üstünde zorlamamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu