AstrolojiYazarlarımız

Haftalık burç yorumlarınız neler söylüyor?(19-25 Şubat)

BU HAFTA DOĞANLAR:
Edebiyata müziğe ve sanata düşkün kişiler olup, sözlerini esirgemeyen yapıları ve her alanda sivrilikleri ile göz dolduran, yaşama son derece anlamlı ve eğlenceli bakan kişiliklerini sevmemek mümkün değildir. Gizemlilik ilgilerini çeker. . Hırslı ve derin kişilerdir. Bazı hedeflerinizi gizli tutmaktan hoşlanırlar.. Platonik aşk hikayelerini açıklamaktan sakınırlar. Ruhani yönlerini oldukça güçlüdür. Doğuştan bir aristokrat havaları vardır. İletişim konularında başarılı performans sergiledikleri için, birlikte çalıştığı kişilerin yaratıcı yönlerini çıkarmalarına özen gösterirler. Girişimcilik ve iş yetenekleri sayesinde, ticaret dünyasında isim yapabilirler. Yakın akraba ilişkilerinde yapıcı ve birleştirici bir özellik taşırlar. Herhangi bir konuyla ilgili olarak başına gelen olaydan sonra, çıkarılabilecek en iyi dersi alır. Bundan sonra benzeri olaylarda tedbiri elden bırakmaz. Etkileyici fikirlerine, özensizliğini katmazsa son derece başarılı olurlar

KADINLARI:
Son derece etkileyici bir kişiliğe sahiptirler. Sevimli ve çekici mizaçları sayesinde yaşamlarında bir çok değerli dostlara sahip olurlar. Hayatı keyifli yaşamaktan hoşlanırlar. Sosyal yaşamlarında güçlü bir mevki arayışına girebilirler. Aşk yaşantılarında sağlamcı davranırlar

ERKEKLERİ:
Tam anlamıyla doğa insanlarıdır. Güzelliğe hayrandırlar. Çevresinde daima yaratıcı ve akıllı insanların olmasını isterler. Aşkta duyguları ve mantıkları arasında belli bir denge vardır. Zeki pratik ve esprilidir.. Sezgi gücü, diğer kişilere benzemeyen bir farklılık verir. Algılamaları güçlüdür. Düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlar. Duygusal sevimli ve insancıldırlar. Kolay etki altına kalırlar.

ÇOCUKLARI:
Akıllı ve sezgileri çok güçlüdür. Küçük yaşlardan itibaren özel bir olgunlukları vardır. . Yardımsever duyguları yüzünden arkadaşları tarafından oldukça sevilirler. Sanata karşı eğilimleri olduğu için, zevkleri de ilginçtir. Hafızaları çok güçlüdür

HAFTANIN YORUMU:
Emlak ve ev kiralamak isteyenler için, keyifli bir hafta. İş potansiyelini arttırıcı performans panelleri ve değişik bilgi konferansları gündem kazanacaktır. Popüler olayların gündeme gelmesiyle, toplumda hareketlenme olacaktır. Arkadaş toplantıları ve birçok organizasyon çalışmalar yapılacaktır. Sanatsal olaylar ortaya çıkacaktır. Sosyal statümüzle ilgili yapılanmalar söz konusu. Başkalarının işimize karışmasından rahatsız olacak, hatta bazı konularda inatçı davranacağız. Maddi konularda sabit düşünmekten vazgeçmeliyiz. Kamu olaylarında farklı sunumlar gündeme gelecektir.. Kararlı düşünmenin artılarını zaman bize olumlu bir şekilde gösterecektir.

HAFTANIN RENGİ:
Uçuk pastel tonlar, ateş kırmızısı

HAFTANIN ÇİÇEĞİ:
Zambak, fesleğen, çiğdem çiçeği

HAFTANIN KOKUSU:
Hanımeli, siklamen, kehribar

KOÇ:
Yakın aile bağları içinde bulunduğunuz kişilerin ilişkileri ile ilgili sorunlar ile uğraşacaksınız. Bu hafta sosyal hayatlarında bir canlanma söz konusu olacak. Aşk konusundaki gelişmelerle karşı karşıya kalacaksınız. Bazı koçlar ilk kez karşılaşacakları insanlarla olan diyalaoglarda dikkatli olmalısınız. Romantizm ön planda olacak Cazibe sınırlarınızın oldukça yüksek olması, sosyal ve kariyer gelişimleri de beraberinde getirecek. Gruplaşmaya ihtiyacını var. Dostlarınızın duygusal desteğinin artılarını hissedeceksiniz.. Olayları kendi tarzınıza göre yorumladığınız için, bazı yanlışlıklar yapabilirsiniz. Yönlendirmeye karşı olmanıza rağmen, denemelisiniz.. Hırslarınızda arınıp sizi netleştirecek işler yapacaksınız. Daha cesur olmalı ve size verilen sunumları iyi değerlendirmelisiniz. Nezaketin hiçbir işe yaramadığını göreceksiniz. Amaçlarınızın saptırılmasından hoşlanmıyorsunuz. Bu özelliğinizi çevrenize hissettireceksiniz. Sağlık konusunda tutulumların sinirsel gerilimlere neden olacağını unutmamalısınız. Sindirim sisteminizle ilgili problemlerin ortaya çıkmasını istemiyorsanız, sizi rahatlatacak yogo ve meditasyon gibi çalışmalara yönelmelisiniz. Fazla çalışarak vücudunuza yüklenmemelisiniz. Özel zevklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız.

BOĞA:
Yaşantınızda hızlı gelişen olaylara karşı hedeflerinizde sapmalar görülebilir. Olaylara yaklaşım tarzınızda farklı bir renk var. Bu hafta bulunduğunuz ortamlarda değişik düşünceleriniz ve tavrınızla dikkat çekeceksiniz. Yaşam felsefeniz sürekli değişiyor. Romantizmin temelini atabilir. Çünkü siz temkinli bir Boğa kişisi olduğunuz için, birini gerçekten beğenmediğiniz zaman, asla ilk adımı atmazsınız. Birlikte olduğunuz kişinin üzerinde gereksiz bir kıskançlık duyguları ile bunaltabilirsiniz. Bu dönemde yapacağınız seyahatler, kaçamak aşk ilişkilerinizle iniltili ilerleyebilir. Fakat bu seyahatler hayal kırıklıklarıyla biten aşk kavgalarına da sahne olabilir. Yoğun enerji birikimi içindesiniz. Kendinize yatırım yapmak isteyecek ve bazı konularda hassas davranacaksınız. Bir çok değişik teklifler karşısında bocalamanız mümkün. Kardeşlerle aranızda güçlü bağların oluşmasını sağlayacak, ilişkiler gündeme gelecek. Maddi güven ve karalar açısından önemli bir dönem. Sosyal açıdan da destek alacağınız bu dönemde eşiniz veya partnerinizde maddesel konularda size arka çıkacaktır. Onun olanaklarıyla kendi olanaklarınızı birleştirebilirsiniz. İş ortaklıkları ve profösyonel yatırımcılar için güzel bir dönem.

İKİZLER:
Değer kavramlarınız önemli ve bu nedenle, kararsız kişileri sevmiyorsunuz. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. Dikkat çekici evlilik gerçekleştirebilir, ortak çalışmalar içinde olacağınız bir arkadaşınızla ileriye dönük evlilik planları yapabilirsiniz. Manevi hislerinizin sizi yanıltmayacağından emin olabilirsiniz. Aşk yaşıyorsanız, bu hafta romantizm dolu günler sizi bekliyor. Sürpriz karşılaşmalara hazırlıklı olun. Bekarlar gidecekleri partilerde etraflarını iyice izlesinler. Çünkü sosyal hayatları sayesinde, birçok aşk fırsatları kapılarını çalacak. Siz popüler ilişkileri tercih ediyorsunuz. Dostluklarınızın pekişeceği fakat aynı zamanda arkadaşlıkların aşka dönüşeceği bir dönem olacak. Kafaca anlaştığınız kişilerin daha sonra yaşantınızda farklı bir boyuta geçme ihtimali olması sizi endişelendirmesin. En azından bazı şeyleri denemelisiniz. Bazı bekar İkizlerde din ve felsefe konuları kapsayan yerlerde karşılaşacakları kişilerden etkilenecekler. Onların değişik fikirleri meraklı İkizlerin ilgisini çekecektir.. Her zamanki aşırı merakları kültürel anlamda partnerlerinden faydalanma yoluna gideceklerini gösteriyor. Çünkü bir İkizler için aşk aynı zamanda yaşamla ilgili bir öğreti aracıda olabiliyor. İş konusunda bir çok proje ayağınıza gelecek.

YENGEÇ:
Bu hafta iş ve eğlenceyi bir arada yaşayacaksınız. Hem çok çalışacak, hem de eğleneceksiniz. . Partiden partiye koşarken, katılacağınız toplantılarda bir çok kişinin dikkatini çekeceksiniz. Bazılarınız macera isteği içinde hareket edecek. Fakat siz yine dikkatli olmak zorundasınız. Birçoğunuzun anılarında kalacak güzel kısa süren aşklar da gündeme gelecektir. Karşıt maddi evinizde yaşadığınız Güneş tutulması sayesinde maddi fırsatlar ayağınız gelecek ve çok para kazanacaksınız. Ortak çalışmalar, yolculuklar, idealleriniz ve yeni fikirler önem kazanacaktır… Çalışma evinizde ilerleyen Mars size hem para kazandırırken, hem de bol bol harcamanıza neden olacaktır. Bu ay iş arayanlar için önemli bir süreç. Yaşam felsefesi ile ilgili değişen düşüncelere sahip olacaksınız. Bilinçaltınızda takıntı halinde bulunan ideallerinizde yoğunluk yaşayacaksınız. Kendiniz ile ilgili yetersiz gördüğünüz konuları tekrar ele alırken, daha disiplinli olmak zorundasınız. Sağlığınızla ilgili olumsuzluk söz konusu olmamasına rağmen, yakın çevrenizdeki kişilerin sağlık sorunları ile uğraşacak, yüksek tansiyon ve kalp sorunları olan yaşlı dostlarınıza yardım edeceksiniz. Sizi mutlu edecek hobilerinize yer vermelisiniz. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor.

ASLAN:
Aşk enerjiniz yükseliyor. Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir hafta içindesiniz. İlişkilerinizde kalıcı duygular beklerken, yaşam standardı olarak yüksek olanaklara sahip ilişki fırsatları kolluyorsunuz. Hafta boyunca, entelektüel çalışmalar içine gireceksiniz. Mars aşk ve sosyal evinizde ilerliyor. Madde ve aşkı bir arada yaşayacaksınız. Bu hafta hassasiyetiniz çok yüksek. Alınganlığınız ve kırılganlığınız doruk yapabilir. Özellikle yaşadığınız aşk varsa, bir çok zorluklara hedef olacaktır.. Aşkınızın sadakat deresini ölçmek için önünüze çıkacak olan birkaç olay karşısında kişiselliğinizden ödün vermezseniz siz kazanacaksınız. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Bu dönem dinlenmeye ve projelerinizin planlarını yapmaya ihtiyacınız var. Yine gizli ilişkiler için uygun bir dönem değil, fakat; kısa sürecek bu birliktelikler çok fazla mutluluk vermeyecektir. Çalışma hayatınızda deneyimler ve testlerden geçiyorsunuz. İkna kabiliyetiniz artıyor. Aslında sizinle aynı düşünceyi paylaşacak kişilerle birlikte bir grup yapabilirsiniz. Katılacağınız davetlerde farklı kişilerle konuşmak, motivasyon açısından sizi olumlu etkileyecektir.

BAŞAK:
Sezgilerinizin yüksek olmasından dolayı arkadaşlarınız arasında farklı yönleriniz dikkat çekecek. Sürekli değişim içinde, hareketli bir yaşamı tercih edeceksiniz. Duygularınızı karşı tarafa yansıtmanın yollarını başaracaksınız. Bu dönemde yapmanız gereken tek şey, eski dostlarla bir araya gelmek ve anılarınızı tazelemektir.. Saygınlık ve kişisel içsel güvenliğiniz çok önemli olacak. Kendinize olan güven duygunuz sayesinde çevrenizdeki kişileri de doğru bir şekilde etkileyeceksiniz. Karizmatik olmanın keyfini çıkaracaksınız. Kendinize güvenmeyi seviyorsunuz. Çevrenizde size yardım edecek ve enerjisini sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır. Girdiğiniz topluluklarda doğal cazibenizi kullanacak ve isteklerinizi hızla yaşama geçireceksiniz. Karşı cinsin ilgisiyle, istemediğiniz aşklara sürüklenebilirsiniz. Kariyerinizin en parlak dönemlerinden birini yaşayacaksınız. Daha atak v çevik olmak için, her türlü destek sizden yana unutmayın. Bu dönem maaş terfileri ve ani iş tekliflerine karşı hazırlıklı olun. Maddi konulardaki taleplerinizde kararlılık hakim olacak. İleriyi gören bir düşünce yapısı içinde hareket ederken, para ile ilgili ufkunuz açılıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız. Kendinize her zamankinden daha fazla güveneceğiniz bir hafta içindesiniz.

TERAZİ:
Aşk hayatınızda hiç kimsenin cesaret edemeyeceği riskleri göze alacaksınız. Cazibe sınırlarınızın oldukça yüksek olması sosyal ve kariyer gelişimleri de beraberinde getirecek… Yaşamınızı kolaylaştırıcı kişilerle birlikte olmak sizin de gururunuzu okşayacak. Girdiğiniz topluluklarda doğal cazibenizi kullanacak ve isteklerinizi hızla yaşama geçireceksiniz. Fakat karşı cinsin ilgisiyle istemediğiniz aşklara sürüklenebilirsiniz. Bu hafta bulunduğunuz şartları değiştirmek yerine çevresel alışkanlıklara uyum göstermelisiniz. Yine bu dönem, eşiniz veya sevgilinizle uzlaşmanız gereken çok konunuz var unutmayın. Bazılarınız aşk ve dostluk duygularını karmaşık bir şekilde sergilediği için karşısındakinin duygularında karışıklığa neden olacaktır. Fakat kıskançlık duygularınızın da sizi saracağını düşünerek, bu tür zararlı duygulardan kendinizi korumaya çalışmalısınız. Önemli bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız, işte size güzel bir fırsat doğuyor. Hedeflerinizde mantığı ön plana alarak, kontrolünüzü kaybetmeyin. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmamalısınız. Bu şekilde davrandığınızda ortaya çıkacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız

AKREP:
Yay’da ilerleyen Yönetici gezegeniniz Marstan aldığınız etki sayesinde oldukça kendinizi enerjik hissediyorsunuz.. Bu hafta, ikna kabiliyetiniz artıyor. Gündemde olan konularla ilgili birleştirici konuşmalar yapacağınız yerlerde bulunabilirsiniz.. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Onlarla bir çok iş fırsatı yakalayacaksınız.. Hedefleriniz ile ilgili isteklerinizde değişimleri yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili sağlam kararlar alacaksınız. Yine bu dönem yüklü enerjiler içindesiniz. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Partnerinize daha çok zaman ayırmalı, onun sizden beklentilerine karşı ilgili olmalısınız. Aşkta mükemmel olmayı istemek güzel bir şey Özellikle kendi sisteminizin üzerine çıkmak istemiyor ve titiz bir yaklaşımla ilişkilerinizi gözlemliyorsunuz. Yardım etme duygunuz artıyor. Karşılaştığınız kişilerin yüreği sizin için önemli olacak. Her şeyin parasal değerler çerçevesinde olmadığını görecek, yaşantınızdan keyif almasını öğreneceksiniz. Bazılarınız ise karşılıksız duygular içinde olacaktır. Sevdiği kişiyi uzaktan düşünmek bir size yetecektir. İleriyi gören bir düşünce yapısı içinde hareket ederken, para ile ilgili ufkunuz açılıyor. Birlikte çalıştığınız kişilerle büyük projeler üretecek, yaşama daha olgun ve farklı bakmaya başlayacaksınız.

YAY
Mars burcunuzda ilerliyor. Hafta boyunca; duygularınıza rağmen, mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize saygın bir mesafe koyacaksınız. Aile büyüklerinizin onaylanamayacağı ilişkiler yüzünden istenemeyen sıkıcı durumlara maruz kalabilirsiniz. Yine gizemli düşüncelerinin önem kazanacaktır. Yine bu hafta yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. İşinizi severek yaptığınız bir dönem. . Hızlı ve önemli gelişmeler söz konusu olacak. Bu değişimler iş hayatınıza yansıyacak. Duygusal yaratıcılığınızı destekleyecek idealler peşinde olacaksınız. Gelecekle ilgili beklentilerinizi istediğiniz gibi gerçekleştirmek için karşınıza çıkan teklifleri değerlendirmenin tam zamanı. Olaylar konusunda taviz vermeyin ve kendi bildiğiniz yoldan vazgeçmeyin. Duygularınızın sizi yanlış yönlendirmesi söz konusu olmayacak. Çünkü kişiliğiniz çok bu ay çok kuvvetli. Kariyer ve aile yaşamınızı dengelemek zorunda kalacaksınız.. Girdiğiniz topluluklarda tartışmalardan uzak kalmakla, stresi üzerinize çekmeyeceksiniz. Spor yapmalı ve uykunuzu almalısınız. Bu arada, ağır yükler kaldırmamaya özen gösterin, bileklere dikkat edin.

OĞLAK:
Aşk yaşantınızda renkli günler sizi bekliyor. Özellikle, iş yaptığınız kişilerin birine platonik duygular hissettiğiniz halde, bunu belli etmek istemeyebilirsiniz. Bu dönemde duygusal isteklerinizi gizlemeniz de mümkün. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda güzel bir uyum içine gireceksiniz. Yardım etme duygunuz artarken, zevklerde aşırıya kaçabilirsiniz. İş konusunda mücadele içinde olacaksınız. Karşınıza bir çok rakipleriniz çıkacak. Zeki ve güzel konuşmalarınızla dikkat çekeceksiniz. Seçimlerinizi fikirlerinize uygun kişilerle yapmak isteyeceksiniz. Mesleki konularda etkin kişiler istediğiniz şansı size verecekler ve birçok fırsatı bir arada yakalayacaksınız. Düşüncelerinizin kabul görmesi kişisel enerjinizin daha da yükselmesine neden olacaktır. Partnerinizle aranızda kıskançlık kavgaları olabilir. İleride birçok gelişmenin başlangıcı bu günlerdeki ilişkilerinize bağlı gelişecektir Yine bu dönem yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Bu dönem maddi ve kariyer açıdan mutluluk verici gelişmeler olacaktır. Finansal kararlarınız netleşecek. Her zamankinden daha fazla çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

KOVA:
Mars değişim konusunda size destek veriyor. Eğlence hayatına daha fazla önem verdiğiniz bir dönem.. Özgürlük duygusu içinde hareket edeceğiniz için, çevrenizde ilgi odağı haline geleceksiniz. Yaratıcılığınızı ve enerjinizi istediğiniz koşulların oluşturulmasında kullanacak ve bu dönemi takip eden günlerde ilişkilerinize canlılık gelecektir. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizden emin tavırlarınızla onları etkiliyorsunuz. Bazılarınız, sizden yaşça büyük aşklar yaşayabilir ve bu konuda sevdiğiniz kişiden maddi taleplerde de, bulunabilirler. Mesleki konularda sorun çıkabilir. İşinizi büyütmek istiyorsanız; yapacağınız işlerde abartıya gitmeden, doğal akışı içinde süreçleri aşmaya çalışın. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. Çevresel faktörlerin destekleyeceği, sizi güçlendirecek işler peşinde koştururken, sosyal kişiliğinizde sağlam temeller üzerine boy verecek. Yönetici ruhu taşıyan insanlar size daha fazla güven verecek. Onlarla bir çok iş fırsatı yakalayacaksınız. Önemli bir iş anlaşması yapmak istiyorsanız, işte size güzel bir fırsat doğuyor. Yine bu dönem yüklü enerjiler içindesiniz

BALIK:
Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Ön planda olma isteğiniz doğrultusunda çalışmalar yaparken, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekecek, toplumda göze çarpacaksınız. Aşkta geri planda kalmak istemiyorsunuz. Özellikle, derin dostluklar ve özel arkadaşlıklar için ilginç bir dönem.. Bazılarınız bol seyahat edeceğiniz için, karşılarına çok fırsatlar çıkacak. Sizi derin düşünceleri olan ve duygusal bir yapıya sahip olduğunuz için, beklentilerinizde derin hisler mevcut. Aşk ve uyumluluk konusunda, kendinizi baskı altında tutmanız mümkün. Beğendiğiniz kişiye karşı duygularınızı gizleyeceksiniz. Çünkü kırılmaktan korkuyorsunuz. Yanlış anlaşılmak istemediğiniz için, aşkınızı içinizde yaşamak isteyebilirsiniz. Aslında, kişileri gözünüzde büyütmenin bir anlamı yok. Siz, karşınızdaki kişiye olan hayranlığınızı fazla abartabilirsiniz. İşte cesurca kararlar vermenizin tam zamanı. Koşulları kendi lehinize kolayca çevireceksiniz. İletişim konusunda akıllıca yaptığınız bağlantılar gerekli kişilere ulaşacak ve sonuçlardan çevreniz kadar siz de memnun kalacaksınız. Yaptığınız işlerden kişisel huzur ve tatmin duyabileceğiniz bir dönem.. Özgüveninizi yansıtabileceğiniz işler yapacaksınız. Hayatınızda güçlü insanlar ve kariyerinize katkısı olacak kişilerle birlikte olacaksınız.

ASTROLOG FİLİZ ÖZKOL/MEDYABEY

Twitter: @fozkol

Instagram: filizozkol

Medyabey

Medyabey.com medyayı daha çok da TV ve yerli dizileri odağına alan bir mecradır. Sitemizde dizi haberlerine, dizi eleştiri ve yorumlarına da ağırlıklı olarak yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu